"AURORA" TRAVEL & TOURS

Tek ne do te gjeni ofertat me te mira me tarifat me te uleta. Ju mirepresim!!

"AURORA" TRAVEL & TOURS's cover photo

INVENTIONS INSIDER

This thing keeps your phone perfectly still.

"AURORA" TRAVEL & TOURS's cover photo

Viti i Ri në Beograd dhe Sarajevë, 4 Ditë €139, Nisje më 30 Dhjetor.
Vizitohet: Sarajeva, Mostar, Medjugorje, Beograd dhe Prishtinë.
Fjetje: 1 natë në Sarajevë dhe 2 netë Beograd.
Transfertat dhe Shëtitjet sipas Programit me Autobus dhe Shoqërues Shqiptar gjatë Udhëtimit.

Festat e fundvitit ne Dubai :-)
30 Dhjetor per 898 EUR per person
Te perfshira:
✔Akomodimi ne Hotel Mercure City Centre 3* ne Abu Dhabi, 1 nate.
✔City Tour Abu Dhabi
✔Guide Profesionale
✔City Tour Dubai
✔Udhetimi me Avion: Tirane - Abu Dhabi - Tirane
✔Akomodimi ne Hotel Al Khoory 3* ne Dubai, 3 nete.

Viti i Ri ne Prage :-)
30 Dhjetor per vetem 649 EUR per person
Te perfshira:
✔Udhetimi me Avion Adria Airways: Tirane-Ljubljane-Prage-Ljubljane-Tirane
✔Akomodimi ne Olympic Hotel me mengjes te perfshire
✔Darka gala ne mbremjen e 31 Dhjetorit
✔Transfertat si ne Program
✔City Tour Praga
✔Guide Profesionale

Viti i Ri ne Paris :-)
30 Dhjetor per 695 EUR per person
Te perfshira:
✔Akomodimi ne hotel Ibis Paris Alesia Montparnasse 3* me mengjes
✔Transfertat Aeroport - Hotel - Aeroport dhe sipas transfertat sipas programit.
✔City Tour Paris
✔Guide Profesionale
✔Fluturimi me Pegasus Tirane - Paris - Tirane

Viti i Ri ne Venezia
Program ne grup 449€

[11/12/16]   Vjeshtë: Stamboll, Selanik dhe Sofje 5 Ditë €159, Nisja më 25 Nëntor.
Vizitohen: Stamboll, Selanik, Sofje.
Fjetje: 2 netë në Stamboll, 1 natë në Selanik dhe 1 natë në Sofje. Vajtje - Ardhje me Autobus, Mëngjeset, Transfertat dhe Shëtitjet, me shoqerues shqipetar ☺

Fundjave Ne Mavrove " RADIKA HOTEL & SPA RESORT"
Dt.25-Nentor => 29-Nentor
4 dite - 150€
5 dite - 190€
Half Board (Gjysem Pension)

Paketa Perfshin: 3 ose 4 nete akomodim ne HB service.
Femijet 0 – 3,99 vjec akomodim me prinderit - falas (free of charge)
Femijet 5 – 12 vjec akomodim me prinderit – 50% zbritie nga cmimi i paketes.

.Të përfshira në çmimin e akomodimit:
Jacuzzi, Sauna, Banja me avull, fitness center, Pishina
Football / tennis/bilardo,
Parking, Wireless Internet, Max TV

Vjeshtë: Stamboll, Selanik dhe Sofje 5 Ditë €169, Nisja më 25 Nëntor.
Vizitohen: Stamboll, Selanik, Sofje.
Fjetje: 2 netë në Stamboll, 1 natë në Selanik dhe 1 natë në Sofje. Vajtje - Ardhje me Autobus, Mëngjeset, Transfertat dhe Shëtitjet, Shoqërues Shqiptar.

Vjeshtë në Selanik, 3 Ditë €79, Nisja më 4 Nëntor.
Vizitohet: Selanik
Fjetje 2 netë Hotel 3* në Selanik.
Udhëtimi me autobus dhe Shoqërues Shqiptar gjatë udhëtimit.

Vjeshtë në Izrael, 5 Ditë €599, Nisja më 25 Nëntor.
Vizitohen: Tel Aviv, Bethlehem, Jerusalem, Nazareth, Haifa.
Fjetje: 2 Netë në Bethlehem, 1 natë në Nazareth dhe 1 natë në Tel Aviv.
Vajtje - Ardhje me Avion, Transfertat dhe Shëtitjet me Autobus, Mëngjeze dhe Darkat sipas programit. Shoqërues Shqiptar dhe Guidë vendase gjatë udhëtimit.

Vjeshtë në Barcelonë, 4 Ditë €399, Nisja më 27 Nëntor.
Vizitohet: Barcelonë.
Fjetje 3 Netë në Hotel 4* në Barcelonë, Mëngjeset në Hotel.
Novotel Barcelona Sant Joan Despi Hotel 4*

Vjeshtë në Vjenë dhe Budapest, 5 Ditë €199, Nisja më 9 Nëntor.
Vizitohen: Split, Zagreb, Graz, Vjenë, Budapest, Beograd dhe Prishtinë,
Fjetje 1 natë në Vjenë, 1 natë në Budapest, 1 natë në Split dhe 1 natë në Beograd, Shoqërues Shqiptar.

Vjeshtë në Napoli, Sorrento, Kapri, Amalfi, 5 Ditë €259, Nisja më 25 Nëntor.
Vizitohen: Napoli, Sorrento, Ishulli Kapri, Amalfi, Positano. Fjetje 2 netë në Traget, 1 natë në Napoli dhe 1 natë në Sorrento. Lundrimi me Traget Durrës - Bari dhe Sorrento - Kapri.

[11/02/16]   Thone se fill pas #Halloween fillon e mendon per pushimet e dimrit :-D Aurora Travel jua zbukuron ato me #ofertat
16-21 Dhjetor ne #EvelinaPalace hotel me 4 yje me mengjes dhe darke ne #Bansko duke filluar nga 29 EUR per person

A e dinit se,
#BurjKhalifa ngrihet 828 metra drejt qiellit dhe duket që Emiratet e Dubait nuk duan të pushtojnë vetëm shkretëtirën dhe detin por tashmë duan të mbizotërojnë dhe qiellin. Në fillim kulla u projektua të ishte 808 metra por arkitekti i saj Adrian Smith vuri re se mbyllja e kullës nuk ishte dhe aq elegante në krahasim me pjesën tjetër të saj, kështu ai propozi që kullës ti shtoheshin dhe disa kate duke e çuar në lartësinë aktuale prej 828 metra.
Në brendësi të saj do të gjeni një hotel të dizenjuar nga stilisti #GiorgioArmani, ”Giorgio Armani Hotel”, i cili zë një hapësirë prej 15 kate në 39 katet e para të kullës. Në të tjera kate do të gjeni dhe apartamente me 1 ose 2 dhoma gjumi të dizenjuara sipas Giorgio Armanit dhe të quajtura si “Giorgio Armani Lifestyle”. Në katet në vazhdim do të gjeni suita me 1,2,3 dhe 4 dhoma, rreth 400 metra katrore taraca të gjelbëruara, 2 fusha tenisi, kënd lojrash për fëmijë, market dhe dyqane të llojeve të ndryshme.
Te gjitha keto,
Mund ti vizitoni me grupin e rradhes 26 Nentor/699EUR per person

#Praga 4 Dite, qyteti i alkimisteve dhe enderrimtareve, qyteti i magjishem i violinave dhe i teatrove. Vizitoje per vetem 399€ - GRUP I KONFIRMUAR ♥
Nisja e radhes ;) ne 14 Tetor!
Te perfshira:
� Udhetimi me Avion Adria Airways: Tirane-Ljubljane-Prage-Ljubljane-Tirane
� Akomodimi ne DUO Hotel 4* me mengjes
� Transfertat si ne Program
� City Tour Praga
� Guide Profesionale

[09/14/16]   Kroçiere në Athinë, Santorini, Mykonos, Patmos, Kretë dhe Kushadasi, Ultra All Inclusive, Nisje më 29 Shtator, 5 Ditë €359,

Çmimi përfshin: Udhëtimi vajtje - ardhje me autobus, Udhëtimi dhe Akomodimi në Kroçieren Celestyal Olympia për 3 netë qendrimi në Ultra All Inclusive, Ekskursion dhe Vizitë në Efes, Shoqërues shqiptar.

[09/08/16]   Ofertat 90€ vajtje-ardhje per te gjitha destinacionet e Italise vazhdojne per Muajt Tetor ,Nentor, Dhjetor ...:-)
Jeni te mirepritur ;-)

"AURORA" TRAVEL & TOURS

Super oferta per muajin tetor ,destinacionet e Italise per vetem 90€
Tirane ✈ Milano
Tirane ✈ Pisa
Tirane ✈ Venecia
Tirane ✈ Ankona
Tirane ✈ Bolonja
Tirane ✈ Genova
Tirane ✈ Bergamo
Tirane ✈ Perugia

Tirane ✈ Treviso
Tirane ✈ Verona Oferta per vetem 90€ ,VAJTJE-ARDHJE :-)

[08/26/16]   Super oferta per muajin tetor ,destinacionet e Italise per vetem 90€
Tirane ✈ Milano
Tirane ✈ Pisa
Tirane ✈ Venecia
Tirane ✈ Ankona
Tirane ✈ Bolonja
Tirane ✈ Genova
Tirane ✈ Bergamo
Tirane ✈ Perugia

Tirane ✈ Treviso
Tirane ✈ Verona Oferta per vetem 90€ ,VAJTJE-ARDHJE :-)

[06/04/16]   KJO VERË ME SUPER CIMIM , SUPER UDHETIM
Lefkada ;-)
Nisje 09,16, 23 Qershor,
☀ CMIMI 99 Euro 2 nete / 3 dite Hotel 3*

[06/04/16]   Program 2 ditore ne VALBONE
Nisja me : 04 QERSHOR & 11 QERSHOR
50 EURO personi
Ju mirepresim :-)

[05/29/16]   OFERTA AVJONI PER NISJE NGA SHKUPI ( Qershor-Korrik )
Shkup ✈ Friendeschafen 10.99€
Shkup ✈ Paris 35.99€
Shkup ✈ Stockholm 35.99€
Shkup ✈ Gotenburg 35.99€
Shkup ✈ Malmo 35.99€
Shkup ✈ Bratisllava 21.99€
Shkup ✈Nuremberg 25.99€
Shkup ✈ Munich (Memingen) 25.99€
Shkup ✈ Hamburg 41.99€
Shkup ✈ London 35.99€
Shkup ✈ Oslo 41.99€
Shkup ✈ Basel 35.99€
Shkup ✈ Berlin 35.99€
Shkup ✈Bruksel 35.99€
Shkup ✈ Keln 35.99 €
Shkup ✈ Eindhoven 35.99€
Shkup ✈ Copenhagen 35.99€
Shkup ✈ Dortmund 35.99€
Shkup ✈ Frankfurt 35.99€
Shkup ✈ Bergamo 41.99€
Shkup ✈ Barcelone 51.99€
Ju mirepresim ! :-)

Timeline Photos

[01/16/16]   Oferte vazhdojne :-)
Tirane -Perugia
Tirane-Rome
Tirane-Bolonga
Tirane -Pisa
Tirane-Milano
Vajtje -ardhje me Avion 135€
Per muajt Shkurt-Mars .....;-) ;-)

[01/16/16]   Oferta :-)
Shqiperi -Itali ,vajtje me autobus
50€ linja tokesore dhe 60€ linja detare
Ju mirepresim per prenotimet tuaja ;-)

Timeline Photos

Festoni Vitin e Ri ne GRAND HOTEL PALACE Selanik
€179
Pikat kryesore qe do te vizitoni:
• Muzeu ne Kullen e Bardhe.
• Kisha e Shen Dhimitrit.
• Kisha e Shen Sofias.
• Statuja e Aleksandrit te Madh.
• Harku Galerius.
• Buzuqet tipike vendase.
Te perfshira
• Akomodimi 2 nete ne deluxe room ne Bed & Breakfast Basis.
• Darka Gala e 31 Dhjetor me pije te perfshira(vere e bardhe/kuqe, pije freskuese dhe uje).
• Per femijet 3 - 12 vjec eshte pergatitur nje darke Buffet e vecante me animator dhe shume supriza.
• Free wifi.
• Femijet nga mosha 3-12 vjec akomodohen falas(duke ndare krevatin me prinderit, do te paguaje vetm 28 EUR darken Buffet Gala me 31 Dhjetor).
Te paperfshira
• Drekat dhe darkat (pervec darkes Gala me 31 Dhjetor qe eshte e perfshire ne cmim).
Ky program ofrohet per ata kliente qe do te udhetojne me makina personale!
Per rezervim ju lutemi te na kontaktoni ne nr e tel 052 220 900
[email protected]

Festoni Vitin e Ri ne Porto Palace, Selanik €189
3 nete / 4 dite
Dhjetor 31 2015 – Janar 03 2016
Pikat kryesore qe do te vizitoni
• Muzeu ne Kullen e Bardhe
• Kisha e Shen Dhimitrit
• Kisha e Shen Sofias
• Statuja e Aleksandrit te Madh.
• Harku Galerius.
• Buzuqet tipike vendase.
Te perfshira
• Akomodim ne hotel me mengjes, ne dhome superior double room.
• Darka Gala ne 31 Dhjetor, me menu tradicionale dhe muzike live.
• Free parking, free wifi.
• Free shuttle bus per ne qendren e qytetit.
• Femija i pare deri ne 11.99 vjec akomodohet falas, femija i pare 3-11.99 vjec paguan vetem Darken Gala 30 euro .
• Femija i dyte 3-11.99 vjec eshte on request, (nese konfirmohet akomodimi i femijes se dyte duhet te paguaj vleren 96 euro per akomodimin dhe Darken Gala)
Te paperfshira
• Pijet gjate darkes festive.
• Drekat dhe darkat (pervec darkes se 31 Dhjetorit) gjate qendrimit.
Ky program ofrohet per ata kliente qe do te udhetojne me makina personale!

⛄Krishlindjet ne Resort Arxhena, Brod Prizren⛄
✳Paketa festive per Krishtlindje 2 nete dhe 3 dite 75 euro/person✳
❗Perfshihen:
Mengjeset dhe darkat per 2 netet e qendrimit.( Darke festive dt 25 dhjetor)
Te gjitha facilitetet qe disponon hoteli ( 2 lloje saunash, jakuzzi)
Salle pingpongu dhe bilardo.
Wifi ne cdo ambjent te hotelit
Parking i garantuar
Per rezervime: 052 220 900
[email protected]

Krishtlindjet ne Podgorice-Budva-Kotorr, 25 Dhjetor, 2 ditë, €45🍃
Në pagesë përfshihet:
1. Transporti vajtje-ardhje dhe vizitat.
2. Akomodim në hotelin ne foto, me 3 yje per 1 nate qëndrimi ne qender te Budves.
3. Mëngjesi dhe Darka për të gjitha netët e qëndrimit.
4. Shoqerues shqiptar gjate gjithe udhetimit.

Në pagesë nuk perfshihet:
1. Gjithcka që nuk është përmendur në këtë program.
Femijet:
0-2 vjec eshte falas
2-12 vjec, nese akomodohet ne dhome me 2 te rritur, perfiton 20 euro zbritje
mbi 12 vjec paguan si i rritur
nese nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udheton me njerin, ose asnjerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar.
Per rezervime : 052 220 900
[email protected]

Krishtlindjet ne Beograd, 25 Dhjetor, 3 dite, €99 me mengjes e darke🍂
Ne cmim jane te perfshira:
1.Udhetimi me autobus komod vajtje – ardhje dhe shetitjet.
2.Akomodimi ne hotel 3* me mengjes dhe darke.
3.Shoqerimi me guide ne gjuhen shqipe.
Ne cmim nuk jane te perfshira:
1.Drekat ne te gjitha ditet.
2.Hyrjet ne muzeume, shetitjet me anije dhe gjithcka që nuk është përmendur në këtë program.
3.Darka festive me muzike.
Femijet:
0-2 vjec eshte falas
2-12 vjec, nese akomodohet ne dhome me 2 te rritur, perfiton 20 euro zbritje
mbi 12 vjec paguan si i rritur
Nese nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udheton me njerin, ose asnjerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar.
Per rezervime: 052 220 900 si dhe ne adresen tone te emailit [email protected] :)

[12/02/15]   Stamboll, 4 dite, 199€
(Udhetim individual)
Fundjave ne Stamboll duke filluar nga 199 €/Person.
Ne cmim perfshihet:
– Fluturimi me avion vajtje-ardhje
– Akomodimi ne Hotel per 3 nete me mengjes ne qender te qytetit
SHENIM:Per te perfituar nga kjo oferte, duhet te rezervoni te pakten 4 jave para nisjes, pasi cmimet e biletave te avionit ndryshojne. Datat e nisjes mund t’i zgjidhni sipas deshires. Kontaktoni per te marre oferten per datat e deshiruara. Perjashtohen nga oferta datat e festave kombetare e nderkombetare, festat e fundvitit dhe sezoni veror qe kosto e biletave te udhetimit eshte me e larte. Hotelet ne kete faqe jane vetem 3 prej tyre por variantet qe ofrohen jane te shumta. Nese deshironi hotele te tjere, kontaktoni me ne. Disa prej hoteleve ofrojne edhe transferte vajtje ardhje aeroport-hotel.
EVSEN HOTEL 3* (Paketa ne kete hotel kushton 199 €/Person )
THE GOLDEN HORN SIRKECI HOTEL 4* (Paketa ne kete hotel kushton 259 €/Person )
LEGACY OTTOMAN HOTEL 3* (Paketa ne kete hotel kushton 329 €/Person )
Per rezervime ju lutemi te na kontaktoni ne nr 052 220 900 si dhe [email protected]

Krishtlindjet ne Stamboll, Selanik dhe Sofje, 25 Dhjetor, 6 ditë €205✨

Ne cmim perfshihet:
-Udhëtimi vajtje – ardhje me autobuz,
-Akomodimi në hotele me 4 yje per 1 nate ne Sofje, 3 nete ne Stamboll, dhe 3 yje per 1 nate ne Selanik.
-Mëngjeset për të gjithë ditët e qëndrimit dhe darkat ne Stamboll.
-Shëtitjet në Stamboll me autobus (sipas programit)
-Shoqërues dhe guidë shqiptare, për të gjithë ditët e qëndrimit
-Një lundrim me anije në Bosfor 2.5 – 3 orë për të parë Europën e dhe Azinë.
.
Femijet:
0-2 vjec eshte falas
2-12 vjec, nese akomodohet ne dhome me 2 te rritur, perfiton 30 euro zbritje
mbi 12 vjec paguan si i rritur
nese nuk i ka mbush 18 vjec, dhe udheton me njerin, ose asnjerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar.
Per rezervime: 052 220 900
[email protected]

Krishtlindjet ne Selanik – Janine – Korfuz, 24 Dhjetor, 4 Ditë €119

Në pagesë përfshihet:
-Udhëtimi vajtje – ardhje me autobuz
-Akomodimi në hotele me 3yje per 2 nete ne Selanik dhe 1 nate ne Korfuz
-Mëngjeset për të gjithë ditët e qëndrimit.
-Shëtitjet me autobus (sipas programit)
-Guidë Shqiptare
.
Ne pagese nuk perfshihet:
– bileta e tragetit, 9 euro vajtje-arrdhje Igumenice – Korfuz – Igumenice

Krishtlindjet ne Sofje, 25 Dhjetor, 3 dite, €99

Në pagesë përfshihen:
1. Udhëtimi vajtje – ardhje, transfertat dhe shëtitjet me autobus.
2. Akomodim në Hotel Budapest 4* ne qender te qytetit për 2 netë qëndrimi.
3. Mëngjeset dhe Darkat për të gjitha ditët e udhëtimit.
4. Shoqerues shqiptar gjate udhetimit

Në pagesë nuk janë përfshirë:
1.Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
2.Hyrjet në monumente dhe muzeume.
3.Siguracioni jetes ne udhetim ( i keshillushem ).

4 dite ne Stamboll me avion, Hotel 4* , 10 Dhjetor, €260 (mengjes dhe darke)☀

Në pagesë përfshihen:
-Bileta e avionit vajtje – ardhje.
-Akomodimi ne dhome dyshe në hotel me 4 yje në qendër të pjesës Evropiane të Stambollit
-Mëngjeset dhe darkat për të gjithë ditët e qëndrimit.
-Shëtitjet në Stamboll me autobus (sipas programit)
-Shoqërues dhe guidë shqiptare, për të gjithë ditët e qëndrimit
-Transfertat Aeroport – Hotel – Aeroport
-Një lundrim me anije në Bosfor 2.5 – 3 orë për të parë Europën e dhe Azinë.
Per rezervime: 052 220 900
📨 [email protected]

Krishtlindjet ne Dubrovnik, 25 Dhjetor, 3 ditë, €79

Në cmim përfshihen:
1. Udhëtimi vajtje-ardhje dhe shëtitjet me autobuz.
2. Akomodim në hotel IVKA 3* për 2 netë qëndrimi.
3. Mëngjeset dhe Darkat për të gjitha ditët e udhëtimit.
4. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.

Në cmim nuk përfshihen:
-Uji dhe pijet e tjera
-Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
-Hyrjet në monumente dhe muzeume.
-Siguracioni jetes ne udhetim ( i keshillushem )
Per rezervime: 052 220 900
[email protected]

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Durrës?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Location

Telephone

Address


L.12 RR.Deshmoret (tek Rrotondo Prane St Trenit)
Durrës
ALBANIA

Opening Hours

Monday 08:00 - 19:00
Tuesday 08:00 - 19:00
Wednesday 08:00 - 19:00
Thursday 08:00 - 19:00
Friday 08:00 - 19:00
Saturday 08:00 - 19:00
Sunday 08:00 - 19:00
Other Tour Agencies in Durrës (show all)
Anel Travel Durres Anel Travel Durres
Adria
Durrës

Space Travel & Tours Space Travel & Tours
Ruga Bajram Tusha , L Nr.14
Durrës, 2001

Agjenci udhetmi

Italb Durrës Italb Durrës
Rruga Iljaz Reka
Durrës, 2001

Albania la soluzione migliore per una vacanza da vivere in piena sicurezza e tranquillita' senza rinunciare ai confort europei.

Shijak Shijak
Durrës, 0123456789

domino

Agjensi Udhetimesh U.E.M Agjensi Udhetimesh U.E.M
LGJ 17, RR. Neki Libohova, Ish U.E.M Prane U.R.T
Durrës, 2001

AGJENSI UDHETIMESH Bileta Avioni Konsulence per mjetet e transportit (siguracion, kolaodim, etj) Kancelari Tabachino Souvenire & Gifts Vere & Champagne Etj

ERI Travel ERI Travel
DURRES
Durrës, 2001

Hermes LINES Durres Hermes LINES Durres
L.4 Stacioni Trenit
Durrës, 2001

Bileta autobusi cdo dite nga shqiperia ne itali.Bileta trageti dhe avioni , paketa turistike

Holidays and Tours in Albania Holidays and Tours in Albania
Via Egnatia
Durrës, 2001

We are a DMC (Destination Management Company) for Albania offering vacation, travel, tours, holidays in Albania, Montenegro, Grece, Kosovo, Macedonia (Balkan ).

Agenzia di viaggi" Epidamn" Agenzia di viaggi" Epidamn"
Rruga Aleksandër Goga
Durrës, ALBANIA

jemi te disponueshem per klientet me oferta .Per ti permbushur cdo kerkes klienteve . Ketu do te gjeni bileta per te shkuar ne te gjitha vendet e botes . J

Agjensi Udhetimi Last Minute - AKT&Rent Agjensi Udhetimi Last Minute - AKT&Rent
Lagjia 4, Rruga Iljaz Reka
Durrës, 2001

Ilenium Tours Ilenium Tours
Lagjia 13 Plazh
Durrës

ketu do te gjeni udhetime turistike brenda dhe jashte vendit me cmime konkuruese ne trreg