Alb Trans Durres

ATJE KU UDHETIMI KTHEHET NE KENAQESI...

-Bileta trageti (BARI-ANCONA-TRIESTE) -Bileta Avioni ne te gjithe boten -Bileta Autobuzi (GREQI-ITALI-GJERMANI) -Paketa turistike -CMIME KONKURRUESE

Gezuar Fiter Bajramin 2020.
Zoti ju dhente shendet, paqe, harmoni dhe ju pranofte lutjet tuaja.
#albtransdurres

Photos from Alb Trans Durres's post

Alb Trans Durres's cover photo

Alb Trans Durres

ALBTRANS JU URON:

🎆🎆Gezuar Vitin e Ri 2020🎆🎆

Ariel Travel

Nisje çdo të mërkurë dhe të shtunë nga Durrësi

Ariel Travel

Rezervo biletën tënde tani!
+355 693137296

[06/04/19]   Alb Trans uron gjithe besimtaret musliman:
Gezuar Fiter Bajramin.
Paqe shendet dhe mbaresi kudo ne familjet tuaja.

SUPER OFERTE PER ♥️ ROMEN ♥️ Roma, destinacioni qe duhet rezervuar per te shijuar mrekulline qe fal 🥰 Colosseu, magjine Fontana di Trevi, atmosferen dhe kopshtet e mrekullueshem te Vaticanit dhe plot surpriza te tjera qe do t'i zbuloni nje nga nje sa here te vizitoni qytetin perandorak 🥰Oferta e Dites:Datat 22-24 Maj♥️Fluturimi vajtje-ardhje direkt nga Tirana♥️PINEWOOD HOTEL ROME 4STAR
♥️Mengjes i perfshire ne cmim 💥💥219€/person
PER NJE EKSPERIENCE TE PAHARRUESHME

Çdo dite ne 11.00

🎄Gëzuar Krishtlindjet!🎄
🎁Fat dhe mbarësi në familjet tuaja!🎁

ROME – FIRENZE – VENECIA – RIJEKA 245€/person

DATA E UDHETIMIT:
7-11 MARS
4-8 PRILL
2-5 MAJ

PROGRAMI:
►Dita e Pare:
Nisja nga Tirana ne darke. Mberritja ne Durres ku do ti hipim tragetit per te shkuar ne Bari.

►Dita e Dyte:
Mberritja ne Bari rreth ores 08:00 te mengjesit. Pas procedurave doganore vazhdojme udhetimin drejt Romes. Ndalesa te shkurtra rruges per pushim, kafe & tualet. Mberitja ne Rome pas drekes, rreth ores 16:00. Akomodimi ne hotel, vizite ne Colosse & Piazza Venezia.

►Dita e Trete:
Mengjesi ne hotel. Ne oren 08:30 fillojm turin e Romes ku do te vizitojme Vatikanin, Castel San Angelo, Plazza del Popolo. Plazza di Spagnia, Fontana di Trevi, Via Del Corso, Panteoni. Nisja drejt Firenzes rreth ores 16:00. Mberritja dhe akomodimi ne hotel. Vizite ne Michelangelo dhe me pas qendrim I lire .

►Dita e Katert:
Pas mengjesit startojme vizitat ne qendren historike duke filluar nga galleria Degli Uficci, Ponte Vechio Piazza della Signoria, Piazza Duomo. Ora 16:00 nisja drejt Venecias. Mberritja ne Venecia ne darke. Akomodimi ne hotel.

►Dita e Peste:
Mengjesi ne hotel. Ne oren 08:30 nisemi nga Punto Sabione per hyre ne brendesi te ishullit te Venecias nepermjet kanalit. (Kosto extra 20 euro per taksen e qytetit dhe bileten e anijes) Fillojme vizitat ne Piazza San Marco ku ndodhen pothuajse te gjitha kishat, monumentet dhe atraksionet e Venecias. Ne dreke nisja per ne Rijeka. Mberritja ne hotel. Me pas qendrim i lire.

►Dita e Gjashte:
Pas mengjesit ne hotel. Nisja per udhetimin ne kthim per ne Tirane me ndalesa te shkrutra gjate rruges. Mberritja ne Tirane ne darke.
Fundi i sherbimit tone.

NE CMIM PERFSHIHET
*TRANSPORTI ME AUTOBUS KOMOD
*AKOMODIMI NE HOTEL
*MENGJESET NE HOTEL
*BILETA E TRAGETIT DURRES – BARI ME KABINE
*GUIDE SHQIPETARE GJATE GJITHE UDHETIMIT

NE CMIM NUK PERFSHIHET
*BILETA E HYRJEVE NEPER MUZEUME
*HYRJA NE VENECIA (20 EURO TAKSA PER PERSON + TRAGETI)
*SHETITJA ME GONDOLA
*KONSUMIMI I VAKTEVE TE DREKES DHE TE DARKES

KARNAVALE NE LEFKADA 3 DITE 90 EURO
VIZITOHEN: #ISHUJT #SCORPIONS, #MEGANISI #KEFALONIA QYTETET: #PREVEZA,#PARGA , #LEFKADA, #JANINA

DATA E UDHETIMIT:
Date 17-19 Shkurt
Hotel Ionian Star 4 * Ne qender te Lefkades
Paketa me mengjes (90 Euro)
Paketa me mengjes + darke (109 Euro)

PROGRAMI:
►Dita e pare:
Nisja nga Tirana ne mengjes ne oren 05.00. Ndalesa te shkurtra rruges. Kalimi i kufirit nga pika kufitare e Qafe Botes. Vizite ne qytetin e Parges, ku mund te konsumojme dhe dreken. Vazhdimi i udhetimit drejt ishullit te Lefkades. Akomodimi ne hotel Ionian Star 4* qe ndodhet ne qender te ishullit afer clubeve te nates dhe pedonales kryesore ku zhvillohet parade e karnavaleve. Me pas kohe e lire per te shrytezuar clubet qe ndodhen prane hotelit.
►Dita e dyte:
Pas mengjesit nisja per ne fshatin turistik te ishullit Nidri. Aty fillon edhe shetitja magjepsese ne ujerat e detit Jon. Gjate lundrimit me anije do te shikojm ishulli me fame boterore SCORPION (ishulli i te famsh*t Aristotel Onasis ) gjithashtu do te shofim ishullin Maduri , do te vizitojm shpellen Papa Nikolis dhe do te ndalojm ne Meganisi ne fshatin Spartohori qendrim te lire per kafe . Kthimi ne Nidri ne 15:00. Me pas do te bejm vizite ne manastirin Faneromeni ku pervecse vizites ne manastir perfitojme nje panorame fantastike te gjithe qytetit te Lefkades. Akomodimi ne Hotel. Me pas pergatitemi per te shijuar atmosferen festive qe ofron qendra e Lefkades me ceremonin e karnavaleve qe eshte nje nder me te bukurat ne Greqi.
►Dita e trete:
Mëngjesi në hotel. Nisemi per ne Agios Ioannis, ku banoret e Lefkades mblidhen per te ngritur balonat. Me pas nisemi per ne Janine, aty do te kemi mundesi per te bere nje vizite ne shetitoren buze liqenit dhe ne kalane e Janines. Konsumimi i drekes ne Janine ne menyre individuale. Kthimi ne Tirane nga dogana e Kakavise. Mberritja ne Tirane ne darke.

NE CMIM PERFSHIHET
*TRANSPORTI ME AUTOBUS KOMOD
*AKOMODIMI NE HOTEL IONIAN STAR 4 * NE QENDER TE LEFKADES
*MENGJESI
*DARKA BUFE E HAPUR (PER ATA QE KANE BLERE PAKETEN ME DARKE)
*SHOQERUES SHQIPTAR GJATE UDHETIMIT
*TAKSAT TURISTIKE

FUNDJAVE PER SKI NE BREZOVICE 2 DITE 59 EURO
VIZITOHEN: BREZOVICE, PREVALLE, PRIZREN
DATA E UDHETIMIT:
10-11 , 17-18 , 24-25 SHKURT
AKOMODIMI NE HOTEL SHARRI (PREVALLE)
PROGRAMI:
►Dita e Pare:
Nisja nga Tirana ne oren 07:00 te mengjesit ,Kalimi per ne Kosove nga dogana e Morines .
Ndalesa te shkurtera gjate rruges per kafe ,mberritja ne Prevalle ne drake rreth ores 13:30.
Akomodimi ne hotel, Vazhdojme udhetimin per ne pisten e skive te Prevalles ose shfrytezimi I qendres SPA ( pishina dimerore , sauna ,Jacuzzi ) ,konsumi I drekes ne (menyre individuale ).Shfrytezimi I kohes se lire per ski ,foto etj.
Kthimi ne hotel ne darke ,Konsumi I darkes .

►Dita e Dyte:
Mengjesi ne hotel. Vazhdimi I udhetimit per ne Brezovice (20 min larg Prevalles )
Shfrytezimi I kohes e lire ne pisten e skive te Brezovices dhe natyres se bardhe qe ai vend ofron maksimimi deri ne oren 15:00
Kthimi per ne Tirane ,ndalese ne Prizeren ,vizite dhe shoping rreth dy ore .
Mberitja ne Tirane rreth ores 21:00 -22:00

NE CMIM PERFSHIHET
*AKOMODIMI NE HOTEL SHARRI ( PREVALLE )
*MENGJESI + DARKA
*PIJE JO-ALKOLIKE PA LIMIT GJATE DARKES
*PERDORINI I FACILITETEVE SPA ( PISHINA DIMERORE ,SAUNA,JACUZZI)
*GUIDE SHQIPTARE GJATE GJITHE UDHETIMIT

KOLASHINE 1 DITE 12 EURO/PERSON
NISJE CDO TE SHTUNE DHE TE DIELE

VIZITOHEN: KOLASHINE – PODGORICE

PROGRAMI:
Nisja ne oren 6:00 ne mengjes.

Vazhdojme udhetimin drejt Kolashines.Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Mberritja te pista e skive. Konsumi I drekes ne menyre individuale .Kohe e lire per ski deri ne oren 16:00. Gjate kthimit, ndalese ne qendren tregetare Delta City ne Podgorice (60 min).

Kthimi ne Tirane ne mbremje.

NE CMIM PERFSHIHET
*TRANSPORTI VAJTJE – ARDHJE
*GUIDE SHQIPTARE GJATE GJITHE UDHETIMIT

Alb Trans Durres's cover photo

I urojmë pasagjerëve tanë për sot rrugë të mbarë!
.
.
Durrës-Athinë çdo ditë në orën 16:00 çmimi vajtje 25€ vajtje-ardhje 45€
.
Per rezervime na kontaktoni ne inbox
Mob: 0693137296
Tel/fax: (00355) 052 22 91 60
Email: [email protected]

🎀Mirmengjes🎀
Po e nisim diten sot me nje oferte te mrekullueshme ne qytetin madheshtor qe qendron mbi Danub:
❤️BUDAPEST❤️ Aty ku stili barok, neoklasik, eklektik dhe ai modern nderthuren per te krijuar nje thesar arkitekturor. Ne sjellim per ju nje pakete individuale duke filluar nga vetem 149 euro/personData 12-14 Dhjetor Paketa perfshin: ☀️Fluturimi direkt vajtje-ardhje me nisje nga Tirana☀️Akomodimi ne EXE DANUBE 4* ne zemer te Budapestit ☀️Mengjeset e perfshira 🔥Oferta eshte momentale🔥 🌸Mos prisni me🌸
.
.
Per informacion dhe rezervime na kontaktoni ne inbox
Mob: 0693137296
Email: [email protected]
.
.
.
.
.
#travel #budapest #hungary #photooftheday #travelagency #photo #fun #people #friends #albania #durres #agency #travelogue #travelphotography #travelgram #traveller #travelphoto #traveltheworld #map

🔷🔹Nisje me autobuz në rrugë tokësore çdo të mërkurë dhe të shtunë në orën 11:00

🌸🌸Udhëtim komod dhe i sigurtë🌸🌸

Per informacione dhe rezervime na kontaktoni ne inbox
Mob: 0693137296
Email: [email protected]

Linja Durrës-Bari dhe Bari-Durrës nisje e rregullt cdo natë ora 22:00
🎄🎄Rezervoni në avancë për festat e dhjetorit per të përfituar cmimin më të ulët🎄🎄

Per cdo informacion na kontaktoni ne inbox
Mob: 0693137296
Email: [email protected]
.
.
.
.
.
#travel #photooftheday #travelagency #photo #fun #people #friends #albania #durres #bari #agency

Bota ka shume qytete te bukura, por Firence eshte nje nder me te bukurit e saj! Shume revista prestigjoze ja kane dhene kete titull bazuar ne vleresimet e turisteve ne mbare boten. Pervec arkitektures se saj #Firenze shquhet edhe per dicka tjeter: eshte vendlindja e firmes se njohur te modes 💰“Gucci” 💰
Kaloni pushimet tuaja ne Firenze me oferten me te mire momentale :duke filluar nga 198 euro/person do te perfitoni:

👉Dt: 26-28 NentorFluturim direkt vajtje-ardhje me nisje nga Tirana
👉Akomodim ne Strozzi Palace 4* te perzgjedhur me shume kujdes.
👉Mengjeset e perfshira ne hotel
Nxitoni te rezervoni.
CEL:+355693137296
Email :[email protected]
👉Kontaktoni ne inbox per pyetje apo sqarime.

Liqeni Matka, 04 Nentor, 2 ditë, €55/person

Datat e tjera te nisjeve:

► 4, 18, 25, 28 Nentor

Programi :

Dita e Pare:
Vizitë e Kanionit Matka dhe lundrim në liqen

Nisja ne mengjes nga Tirana ne oren 05:00 drejt Maqedonise. Gjate rruges do te ndalojme ne qytetin e poeteve, ne Struge ku do te pime kafen buze Drinit te Zi. Pas pushimit nisemi drejt Kanionit te Matkes ne perendim te qytetit te Shkupit, ne nje hapesire rreth 5000 hektaresh me bukuri natyrore te paharrueshme dhe Manastire mesjetare.

Me deshire mund te konsumoni dreken ne njerin prej restoranteve buze liqenit ose mund te beni shetitje me motoskafet pergjate liqenit. Lundrimi do te jete deri ne shpellen e Vrelo e cila eshte listuar si nje prej bukurive natyrore me te vecanta ne bote. Me pas kthimi ne mol.
Me pas udhetojme drejt qytetit te bukur te Shkupit.
Vizita jona fillon nga shtepia e Nene Terezes, per te kaluar me pas tek sheshi i shatrivanëve “Aleksander i Madh”, ura e Gurit, ura e Artisteve, Blloku i Muzeve, carshia e vjeter, etj.
– Nisja per ne Tetove per tu akomoduar ne hotel me 4*, ne qender te Tetoves.
– Darka ne restorantin e hotelit. Mbremja e lire.

Dita e dyte:
Pas mengjest ne hotel, vizitojme Tetoven, ose “Kalkandele” sic quhej gjate pushtimit Osman, dhe atraksionet turistike me te bukura te qytetit. Pas drekes nisemi drejt Ohrit.
Mberritja ne Oher dhe ndalese per kafe buze liqenit.
Pas pushimit ne Oher, nisja drejt Tiranes. Mberritja ne Tirane ne darke. Fundi i sherbimit tone.

Ne cmim perfshihen:
– Transport komod Tirane – Matka – Shkup – Tirane
– 1 nate akomodim ne hotel me 4* ne qender te Tetoves
– Mengjesi dhe Darke gjate qendrimit ne hotel

Durres - Ancona tashme me shpejt dhe me komod me tragetin me te ri.
#AFMICHELA
#ADRIAFERRIES
#RIVATRAVEL

🍂☀🍁FUNDJAVE NE DUBROVNIK EUR 99/person 2 nete/3 dite🍂☀🍁

Pikat kryesore:

🔸Old Walls ne Dubrovnik
🔸Manastiri Franciskan
🔸Kalaja e Budves

Itinerari:

DITA 1 Tirane - Budva - Hercegnovi - Dubrovnik07:00 Nisja me autobus nga sheshi Nene Tereza 10:00 – 11:00 Ndalesa e pare per mengjesin prane kufirit me Malin e Zi 11:00 – 11:30 Procedurat e kalimit te kufirit Pas takimit me guiden fillon udhetimi yne me autobus komod me ajer te kondicionuar drejt Kroacise. Pas ndaleses se pare ne Muriqan ku mund te shijojme dhe mengjesin, udhetimi vazhdon me procedurat e kalimit te kufirit. Me pas vazhdojme rrugen drejt qyteteve te Barit, Petrovacit dhe Shen Stefanit ku do kemi mundesi per nje pushim te shkurter per fotografi. i drejtohemi Budves (qyteti me turistik i bregdetit te Malit te Zi ) 13:30 – 15:00 City Tour ne Budva Aty do kemi mundesi te vizitojme Kalane e Qytetit te Vjeter dhe Portin e qytetit pjese te cilat priten te behen pjese e pasurive historike te UNESCO-s). Gjithashtu do kemi mundesi te drekojme ne menyre fakultative. Sugjerimi yne do jete gjithmone i pranishem. Pas ketij pushimi te kendshem, drejtimin do ta marrim per ne kufirin Kroat, ku perpara do te kemi mundesi te lundrojme me Traget ne Qytetin e Hercegnovit. Pas procedurave te kufirit kroat, i drejtohemi qytetit te Dubrovnikut. 19:00 – 21:00 Darka dhe Akomodimi ne hotel.

DITA 2 Dubrovnik
07:00 – 09:00 Mengjesi ne hotel 10:00 City Tour i qytetit te vjeter Pas mengjesit ne hotel dhe riprezantimit te programit nga guida jone fillojme viziten panoramike te qytetit te vjeter te Dubrovnikut. (Ndryshe konsierohet si Venecia ne miniature). Dubrovniku ofron nje turizem kulturor ashtu dhe veror. Ai cilesohet si nje nga perlat e Adriatikut. Ne kohe te vjetra ndryshe i quajtur Raguza ka qene gjithmone ure komunikimi per Europen. Qyteti eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s Vizita panoramike perfshin: Manastiri Francescan & Domenican ( Manastire te cilet kane histori ne qytetin e vjeter sepse simbolizojne kohen e zhvillimit te tij perpara termetit ). Porta e Piles dhe Shatervani i Onofrios, Farmacia e vjeter, Shetitorja kryesore e qytetit Stradun, Katedralja e qytetit ( Katedralja e St. Blaise, shenjtorit te Dubrovnikut do te jete nje eksperience e bukur per viziten tuaj), Pallati i Dukes, Kulla e Sahatit, Statujen e Heroit Orlando dhe Shkrimtarit Marin Drizic, Kullen e Mincetes, Portin e Qytetit etj Cfare mund te vizitoni ? • Muret e qytetit te vjeter ( Extra Pagese ) • Akuariumin ne kullen St. John ( Extra Pagese ) • Katedralen e qytetit 15:00 Me pas do te vizitojme Uren Tudjman e cila eshte ndertuar per nder te Presidentit te pare Kroat: Franjo Tudjman, gjate viteve 1999 - 2001 Pasdite kohe e lire per Shopping 19:00 – 21:00 Darka dhe Akomodimi ne hotel Ne mbremje mund te argetohemi ne disa nga ambjentet me muzike ne qytetin e vjeter

DITA 3 Dubrovnik - Cavtat - Kotorr - Tirane
07:00 – 09:00 Mengjesi ne hotel 09:00 Nisemi per rrugen e kthimi ne Cavtat 10:00 – 11:00 Tour ne Cavtat Pas mengjesit ne hotel nisemi per te vizituar qytetin e Cavtatit. Aty do te keni mundesi te shijoni bukurite ne brigjet e shetitores kryesore te ketij qyteti, ne te cilen gjenden shume lokale dhe dyqane me Souvenire. Me pas drejtohemi per ne doganen Kroate per te vazhduar me procedurat e kalimit te kufirit. Pas procedurave te kufirit Kroat nisemi drejt Hercegnovit dhe qytetit ku do kemi ndalesen e radhes: Kotorrit. 14:00 – 15:30 Vizite panoramike ne Kotorr: Kotorri eshte nje vend teper turistik i cili eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s. Ai ka formen e nje trekendeshi me tre Porta, duke komunikuar me pjeset e tjera te qytetit. Aty do kemi mundesite shohim Katedralen e St. Triphonit dhe Kishen e St. Nicolas si edhe pallatet e vjeter qe i kane rezistuar kohes. Ndryshe quhet Qyteti i Mbretereshes Teute me nje qyteze brenda Kalase dhe me nje Keshtjelle ne maje te malit. Gjatesia e mureve arrin deri ne 4.5 km dhe ato jane ndertuar nga shekulli i 9-te deri ne shekullin e 14-te. Aty do te kemi mundesi te drekojme ne menyre fakultative. Pas pushimit ne Kotorr kalojme ne Tunelin e Vramacit dhe marrim drejtimin per ne qytetin turistik te Budves. Me pas nisemi per ne Muriqan per te vazhduar me procedurat e kalimit te kufirt shqiptar 21:00 Kthimi per ne Tirane. Fundi i sherbimit tone.

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Durrës?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

Location

Category

Address


Stacioni Qendror I Trenit
Durrës
2001

Opening Hours

Monday 07:30 - 22:30
Tuesday 07:30 - 22:30
Wednesday 07:30 - 22:30
Thursday 07:30 - 22:30
Friday 07:30 - 22:30
Saturday 07:30 - 22:30
Sunday 07:30 - 22:30
Other Travel Agencies in Durrës (show all)
Hyeda Travel  "Eri" Hyeda Travel "Eri"
Rruga Jahja Ballhysa
Durrës, 2001

Alfred-Enea  Travel & Tours Alfred-Enea Travel & Tours
Durres
Durrës

Udhetime brenda dhe jashtë vendit...Udheto me autobuza komod...

"AURORA" TRAVEL & TOURS "AURORA" TRAVEL & TOURS
L.12 RR.Deshmoret (tek Rrotondo Prane St Trenit)
Durrës, 2001

Tek ne do te gjeni ofertat me te mira me tarifat me te uleta. Ju mirepresim!!

Ama Travel & Tours Ama Travel & Tours
Kristaq Rama St.
Durrës, 2000

Udhetime turistike, Programe Kulturore, Pushime ne Plazh, Udhetime me Krociera

Hermes LINES Durres Hermes LINES Durres
L.4 Stacioni Trenit
Durrës, 2001

Bileta autobusi cdo dite nga shqiperia ne itali.Bileta trageti dhe avioni , paketa turistike

Anel Travel Durres Anel Travel Durres
Adria
Durrës

Bileta Trageti per Bari Ancona dhe Trieste!!! Skonto ne cdo kohe

Carpediem Travel Agency Carpediem Travel Agency
Bulevardi Epidamni
Durrës, 2100

bulevardi epidamni,Durres,Alb Tel.052 22 35 34 Cel Eagle.067 41 31 333 Cel Vodafon. 069 34 66 067 Ne Kete Faqe Do Njoftoheni Me Ofertat Dhe Paketat Turistike Qe Do Organizoj Agjensia Jone...Ju Mirpresim

Agjensi Dallupi Agjensi Dallupi
Lagja 2 Rruga "Aleksander Goga" Pran Gjykates Se Rrethit Durres
Durrës, 2009

RELIDA TRAVEL RELIDA TRAVEL
L 12 Rr" Deshmoret" Prane Pallatit Te Sportit
Durrës, 2001

Mund te udhetosh ne te gjithe boten, me cmimet me te lira se kudo.

M&B Travel M&B Travel
Lagja 4 Rruga Iliaz Reka Nr 2.
Durrës, 2001

Nisja nga Durresi, cdo te Merkure dhe te shtune per Ventimiglia.ora 18; Nisja nga italia cdo te Enjte dhe te Diele nga Ventimiglia.ora 23,30

PORT VIEW Agency PORT VIEW Agency
Perballe Terminalit Durres (PORT)
Durrës

BILETA TRAGETI BILETA AVIONI PAKETA TURISTIKE

Agjensi Udhetimesh U.E.M Agjensi Udhetimesh U.E.M
LGJ 17, RR. Neki Libohova, Ish U.E.M Prane U.R.T
Durrës, 2001

AGJENSI UDHETIMESH Bileta Avioni Konsulence per mjetet e transportit (siguracion, kolaodim, etj) Kancelari Tabachino Souvenire & Gifts Vere & Champagne Etj