Welcome to Shkoder

Welcome to Shkoder, Albania

Welcome to Shkoder, Shkodra, Albania

shkodranews.altervista.org

Shkodra News | Singapori njeh pavarësinë e Kosovës

shkodranews.altervista.org Lajmi i fundit: Singapori njeh pavarësinë e Kosovës

Martin Camaj - Pershendetja e fundit drejtue shqiptareve.

Martin Camaj - Pershendetja e fundit drejtue shqiptareve.

shkodranews.altervista.org

Shkodra News | BBC: Shqipëria është kryeqyteti i drogës

shkodranews.altervista.org Korrupsioni në Shqipëri rrjedh në kaq shumë të çara të jetës së përditshme. Ka shqetësim të përhapur në shumë anë në Shqipëri në lidhje me ndikimin e prodhimit të kanabisit mes të rinjve

shkodranews.altervista.org

Shkodra News | Lule drandofile

shkodranews.altervista.org Zgjohu pra, mos rri e heshtun ! Du me t’pa, prap‘ shend‘ e verë, dhe pse ngjyrat të kan' tretun, gonxhet tuja ti kan' vjelë.

shkodranews.altervista.org

Shkodra News | Mos ma prek flamurin

shkodranews.altervista.org Në flamur shqiponja prinë, Dhe valvitet me dy kokë, Krenare bën Shqipërinë, Na bashkon t'gjithve në botë

shkodranews.altervista.org

Shkodra News | Bijt e Shqipes

shkodranews.altervista.org Të gjithë të bashkuar, Rrënjët thellë në gur, Histori kanë shkruar, Një Komb-Një flamur

shkodranews.altervista.org

Shkodra News | Zemër e ndarë

shkodranews.altervista.org Jam Ulqini, jam Malsia, Edhe mu më thërret Shqipnia, Jam Malsia Dedë Gjon Lulit, Jam shqiponja n'ballë t'flamurit

shkodranews.altervista.org

Shkodra News | Të përshëndes qyteti im

shkodranews.altervista.org Nadje heret sa lind dielli, Rozafës i shndrit ftyra, Liqenit i buzqesh qielli, Shihet Shkodra n'dy pasqyra. Dielli l'shon rrezet e veta, Qytetin nga gjumi

Hymni i flamurit - "Porsi fleta e Ejllit t'Zotit"

Porsi fleta e Ejllit t’ Zotit
Po rrehë Flamuri i Shqypnis,
E thrret t’ bijt e Kastrijotit
Me mbledhë tok nder çetë t’ ushtris.

Bini, Toskë, ju, bini Gegë!
Si dy rrfé, qi shkojn tue djegë!
A ngadhnyesë a t’ gjith deshmorë!
Trima, mbrendë! Me dorë! Me dorë!

Per mbas Flamrit t’ vet Shqyptari,
Kur rrokë armët per t’ drejta t’ veta,
Atje lufta ndezet zhari,
Atje anmiku vehet m’ t’ leta.
Bini, Toskë!....

Mbi njatë Flamur Perendija
Me dorë t’ vet Ai e ka shkrue:
“Per Shqyptarë do t’ jét Shqypnija;
Kush u a prekë, ai kjoftë mallkue!”
Bini, Toskë!....

Shka? A thue ‘i mend se atë tokë t’ bekueme,
Qi vetë Zoti na ka dhanun,
Sod me e shkelë kamba e poshtnueme
E nji t’ huej’t na kem m’ i a lanun?
Bini, Toskë!....

Ah; jo, kurr. Njiqind herë para
Kem’ me u shkri me gra, me fmi!
Kem’ me mbetë kortarë nder ara,
Se me shkelë lamë t’ huej’n n’ Shqypni.

M’ kambë, Sokola të Shqypnis!
Flamri ynë, qé, n’ ajr po shtiellet
Si pol veshet t’ Perendis,
Kah na ban hije prej qiellet.
Bini, Toskë!....

Ma mirë dekë me u shue nen hije
T’ Flamrit t’onë në fushë t’ mejdanit,
Se me rrnue nji jetë robnije
Per nen sukuj t’ huejë t’ Balkanit.
Bini, Toskë!....

Armët e Besen na i njeh bota;
Trima n’ zâ kem’ pasun t’ Parët,
Luften né na e msoi Kastrjota:
Kè, thue, frigë do t’ kenë Shqyptarët?!
Bini, Toskë!....

Urra! Djelm, eh ‘u u dhashtë e mbara!
Sod a kurr, me dekë p’r Atdhé!
Flamri i ynë, qé, u nis perpara:
Ndimo, Zot, per Atmè e Fé!
Bini, Toskë!....

At. Gjergj Fishta

shkodranews.altervista.org

Shkodra News | Kur më mungon Shkodra

shkodranews.altervista.org Kur më mungon Shkodra, Askurgja për mu s'ka vlerë, E ka peshen sa tanë bota, Për te n'andërr shpirti m'therë

shkodranews.altervista.org

Shkodra News | QAMIL BAJRAMI SHPALLET KAMPION I SHQIPËRISË NË MUNDJE

shkodranews.altervista.org Mundesi Shkodran Qamil Bajrami eshte shpallur Kampion i Shqiperise ne peshen 74 kg

shkodranews.altervista.org

Shkodra News | ARREST NE SHTEPI PER 2 PEDAGOGET, 3 PERSONAT E AKUZUAR SI SEKSERE LIHEN NE BURG

Arrest ne shtepi me mbikqyrje elektronike per Rokin Daberdaku dhe Simon Lufi. Vehbi Bala, Ermal Lera dhe Ndoc Deda do vazhdojne te qendrojne ne burg

shkodranews.altervista.org ARREST NE SHTEPI PER 2 PEDAGOGET, 3 PERSONAT E AKUZUAR SI SEKSERE LIHEN NE BURG

shkodranews.altervista.org

Shkodra News | FABRIKA E DUHANIT, JO ZGJIDHJE PERFUNDIMTARE PER FERMERET

Fabrika e re e Perpunim Duhanit e cilesuar si e vetmja ne ballkan ne kapacitete dhe teknologjine, nuk është zgjidhje perfundimtare për fermerët e duhanit

shkodranews.altervista.org Fabrika e re e Perpunim Duhanit e cilesuar si e vetmja ne ballkan ne kapacitete dhe teknologjine, nuk është zgjidhje perfundimtare për fermerët e duhanit

shkodranews.altervista.org

Shkodra News | INAUGUROHET FABRIKA E PERPUNIMIT TE DUHANIT

shkodranews.altervista.org INAUGUROHET FABRIKA E PERPUNIMIT TE DUHANIT

shkodranews.altervista.org

Shkodra News | SEMUNDJA E GJEDHIT, VAKSINAT PRITET TE MBERRIJNE SHUME SHPEJT

shkodranews.altervista.org Vaksinat për sëmundjen e gjedhit apo siç njihet ndryshe Dermatoza Nudelare, pritet që të mbërrijnë

shkodranews.altervista.org

Shkodra News | MIMOZA HAFIZI: QEVERIA TE PARASHIKOJE MINIMUMIN JETIK NE BUXHETIN E 2017- es

shkodranews.altervista.org Mimoza Hafizi i bëri apel qeverisë që kjo të parashikohet që në buxhetin e vitit 2017

shkodranews.altervista.org

Shkodra News | KURBIN: BANORET NE DELBNISHT TE IZOLUAR

shkodranews.altervista.org Banoret e Delbinishtit e konsiderojnë veten të izoluar, duke deklaruar se e vetmja mënyrë për të lëvizur është me mjete të tonazhit të rëndë ose me kafshë.

shkodranews.altervista.org

Shkodra News | ANTONIO MARKU: VLLAZNIA KA OBJEKTIV MARRJEN E FITORES NË VLORË

shkodranews.altervista.org ANTONIO MARKU: VLLAZNIA KA OBJEKTIV MARRJEN E FITORES NË VLORË

shkodranews.altervista.org

Shkodra News | 100-VJETORI I LINDJES SE SHKRIMTARIT GIORGIO BASSANI

shkodranews.altervista.org Ne kuader te 100-vjetorit te lindjes se shkrimtarit te njohur Italian Giorgio Bassani

shkodranews.altervista.org

Shkodra News | FINALJA E KONKURSIT “FJALA ARTISTIKE”

shkodranews.altervista.org Eshte zhvilluar konkursi “Fjala Artistike” ne Qendren Kulturore te Femijeve te qytetit te Shkodres. Anisa Meshnunit me “Gabimi i Cukapikut” fitoi cmimin e pare

shkodranews.altervista.org

Shkodra News | ARRESTIMI I EDI SMAJLA, MJEKET NE PROTESTE

shkodranews.altervista.org Shefi i Kardiologjisë së Spitalit të Shkodrës, Edi Smajlaj u arrestua nga policia mesditën e së merkures pasi akuzohet për fallsifikim të do

shkodranews.altervista.org

Shkodra News | Infeksionet e vaginës

shkodranews.altervista.org Infeksionet e vaginës. Në qoftë se një grua ka katër ose më shumë raste me infektion të tipit me kërpurdhë sfungjer vaginale për vite, flet..

shkodranews.altervista.org

Shkodra News | Rrezikohen varret shekullore në bjeshkë të Kelmendit

shkodranews.altervista.org Rrezikohen varret shekullore në bjeshkë të Kelmendit. Këto varre të lëna nën mëshirën e fatit dhe ndërgjegjes tonë sikur na thonë mos

shkodranews.altervista.org

Shkodra News | Rrëfimet e Bep Shirokës, aktorit me 180 fytyra artistike

shkodranews.altervista.org Bep Shiroka lindi në Shkodër më 25.09.1933 dhe vdiq në këtë qytet, më 01.07.2010, në moshën 77 vjeçare.

shkodranews.altervista.org

Shkodra News | Leksione për jetën nga Albert Ajnshtajn

shkodranews.altervista.org Dëgjimi i zërit tuaj të brendshëm apo shqisës së gjashtë, është diçka tek e cila unë besoj shumë. Ashtu si instinkti i nënës, ka një arsye të pashpjegueshme

shkodranews.altervista.org

Shkodra News | Luigj Gurakuqi, pionieri i qytetërimit perëndimor

shkodranews.altervista.org Gurakuqi ka merita të shquara në zhvillimin e gjuhës letrare shqipe, në përpunimin e gjuhës letrare dhe në njësimin e shqipes së shkruar,

shkodranews.altervista.org

Shkodra News | Rifat Rusi - autobiografi sportive

shkodranews.altervista.org Rifat Rusi lindi në Shkodër më 4 dhjetor 1920. Futbollist, trajner, anëtar i kryesisë së Federatës Shqiptare të Futbollit. Mban titullin “Trajner Shteti”

shkodranews.altervista.org

Shkodra News | Ahmet Nuti (Shpuza), njeriu që nuk njohu kufinj në sport

shkodranews.altervista.org Ahmet Nuti (Shpuza) ka lindur në Shkodër, më 16 maj 1923. Gjatë karrierës së tij sportive ai është marre me një sëri sportesh; futboll, pingpong, atletikë, etj, por edhe si gjyqtar. Është nderuar me medaljen "Naim Frashëri".

shkodranews.altervista.org

Shkodra News | Spitali i parë në Shqipëri, Shkodër 1831

shkodranews.altervista.org Spitali i parë në të gjithë Shqipërinë u ngrit në Shkodër, pikërisht në Ajasëm, në vitin 1831. Ky spital ishte i pajisur me vegla e orendi nga më të mirat e kohës

shkodranews.altervista.org

Shkodra News | Gjyqi i Parë Special i Tiranës, 13 Prill 1945

shkodranews.altervista.org Gjyqi i Parë Special i Tiranës 13 Prill 1945. Ndëshkim me vdekje të kriminelëve të luftës, burg e punë e detyrueshme, burgim të përjetshëm, konfiskim i pasurisë së lujtëshme dhe të palujtëshme

shkodranews.altervista.org

Shkodra News | Një shekull burg bandës shqiptare të drogës në Britani

shkodranews.altervista.org Më shumë se 7 kg kokainë me një vlerë prej një milionë stërlina u kapën nga detektivët, gjysmë kg kanabis me vlerë 7 mijë e 500 stërlina

shkodranews.altervista.org

Shkodra News | Dom Ndre Zadeja. Tragjedia e dramaturgut martir

shkodranews.altervista.org Dom Ndre Zadeja (Shkodër, 03. 11. 1892 - Shkodër, 25. 03. 1945) prift e poet, u pushkatua pa gjyq në qytetin e Shkodrës, duke u bërë martiri i parë, viktimë e diktaturës komuniste

shkodranews.altervista.org

Shkodra News | Dom Mikel Beltoja

Dom Mikel Beltoja, mbasi mbrojti heroikisht e haptas idealet e veta fetare në gjyqin që iu bë pas gjashtë muaj torturash, u dënua me një nga vdekjet më të tmerrshme.

shkodranews.altervista.org Dom Mikel Beltoja (Beltojë, 09.05. 1935 - 10. 02. 1974), mbasi mbrojti heroikisht e haptas idealet e veta fetare, u dënua me një nga vdekjet më të tmerrshme.

shkodranews.altervista.org

Shkodra News | Atë Bernardin Palaj. I gozhduari

shkodranews.altervista.org Atë Bernardin Palaj (Shllak, Shkodër, 02. 10. 1894 – Shkodër, 08. 12. 1947). Enigmë mbetet deka e Atë Bernardinit. Deri tashti dëshmitë për fundin e tij janë tepër të vorfna

shkodranews.altervista.org

Shkodra News | Realiteti sot/Shkodra në vigjilje të Lumturimit të 38 Martirëve

Shkodra në vigjilje të Lumturimit të 38 Martirëve

shkodranews.altervista.org Në sheshin përpara Katedrales së “Shen Shtjefinit” në Shkodër, janë duke u bërë përgatitjet e fundit për kremtimin e Meshës Solemne së Lumturimit të 38 Martirve të Kishes Katolike

shkodranews.altervista.org

Shkodra News | Sabah Bizi: Ja jeta ime me futbollin

shkodranews.altervista.org Një nga legjendat e futbollit shkodran ndër vite është padiskutim emri i të madhit Sabah Bizi. Që në vitin 1965 është aktivizuar në të gjitha

shkodranews.altervista.org

Shkodra News | Patër Lekë Luli – Kleriku i parë katolik i vrarë në vitin 1944

shkodranews.altervista.org Patër Lekë Luli duke u kthyer nga Valbona për në Shalë, në vendin e quajtur Rragami i Shalës është vrarë prej çetave komuniste të Valbonës

shkodranews.altervista.org

Shkodra News | Pse një vajzë duhet të dashurohet me një djalë më të shkurtër?

shkodranews.altervista.org Që nga çështjet e shtëpisë e deri tek të ardhurat financiare, sipas studimeve meshkujt e shkurtër janë më të prirur t’ju ndihmojnë.

shkodranews.altervista.org

Shkodra News | Nënat shqiptare: Mallkuar sjellësit e kanabisit

shkodranews.altervista.org Kultura e kanabisit po shfaqet jo vetëm tek gratë që punojnë në kodrat e kanabisit, por edhe në oborret e shkollave, ku fëmijë e të rinj...

shkodranews.altervista.org

Shkodra News | Nën hetim italiani, sjell në Shqipëri “Ferrarin” e vjedhur në Itali

shkodranews.altervista.org Filippo Guaraldi, 36 vjeç, po hetohet nga ana e policise, pasi dyshohet se ka trafikuar drejt vendit tonë një Ferrari

shkodranews.altervista.org

Shkodra News | Rrëfehet Male Gumi, kuzhinierja e Enverit

shkodranews.altervista.org Çdo gjë që shtrohej në tavolinë ishte e pëlqyer nga Enveri pasi gatuhej mjaft mirë dhe kurrë, asnjëherë nuk thoshte se nuk i pëlqente ushqimi

shkodranews.altervista.org

Shkodra News | Hedhja e parfumit në kërthizë, truk të cilin nuk e keni ditur se ju nevojitet

shkodranews.altervista.org Ky është truk, të cilët ekspertët e aprovojnë dhe të famshmit si Liv Tyler apo modelja Adriana Lima e praktikojnë çdo ditë.

shkodranews.altervista.org

Shkodra News | E kërcënoi me armë për drutë e zjarrit, në kërkim 26 vjeçari

shkodranews.altervista.org Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Pogradec. Mësohet se një 26-vjeçar ka vjedhur me dhunë ...

shkodranews.altervista.org

Shkodra News | Francë - Largohen fëmijët emigrantë nga kampi “Xhungla”

shkodranews.altervista.org Autoritetet franceze kanë filluar të largojnë 1500 fëmijë emigrantë nga kampi i Calais, i njohur si “Xhungla”

Legjenda Loro Boriçi, i pari nga e djathta

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Shkodra?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

Martin Camaj - Pershendetja e fundit drejtue shqiptareve.

Location

Category

Address


Rruga Kolë Idromeno
Shkodra
4001
Other Tour Agencies in Shkodra (show all)
Shkodra,ma e bukra. Shkodra,ma e bukra.
Shkodra

Faqe Online

Agjensi Turistike Agjensi Turistike
L.Perash Rr.dervishbeg
Shkodra

LIDA TRAVEL

Point Travel Point Travel
Bulevardi "Zogu 1" , Parruce
Shkodra, 4001

"The world is a book, and those who do not travel read only a page."

Era Agjensi Udhetimesh Era Agjensi Udhetimesh
Rr: Qemal Dracini, Perballe Me Sahatin
Shkodra, 4001

Miresevini ne faqen zyrtare te fansave ne facebook te agjensise se udhetimeve Era.

Naturehike outdoors Naturehike outdoors
Sheshi 2 Prilli
Shkodra

Our bussines is you! Koçeku Agents & translators are hard working ,knowledgeable, and caring professionals who work to serve their clients

Eden travel Eden travel
Bulevardi Zogu I Pare
Shkodra, 4001

rreth turizmit dhe udhetimeve

Martini Travel Agjensi Turistike Martini Travel Agjensi Turistike
SHESHI PREK CALI
Shkodra, 4000

MARTINI TRAVEL JU OFRON BILETA AVIONI,AUTOBUSI,TRAGETI... PAKETA TURISTIKE SIGURACIONE JETE & MAKINE SKANIME,PRINTIME,FOTOKOPJE FAX EMAIL

Vllaznimi Tours Vllaznimi Tours
Shkoder
Shkodra, 4001

Vllaznimi-Tours Incoming tours in Albania. Mountain,cultural,beaches... Contact us: Cel: +355 68 2095020 e-mail: [email protected]

Best Hiking and 4x4 Adventures Best Hiking and 4x4 Adventures
Best Travel & Adventures
Shkodra, VISIT

Located in the middle of Shkodra Sity.. we offer adventure 4x4 ,walking tours ,hiking in Peaks Of Balkan ,day tours in Thethi Vally,Valbona Vally,Koman Lake,Vermoshi Vally ect ... come and visit Albania with Besttravel&adventures