NEMO TRAVEL

Agencia Nemo Travel ka lindur ne bashkepunimin e dy agenteve udhetimit Nevila&Morena. Emer qe udheton ne oqean pafund mes veshtiresive dhe konkurrences.

Agencia Nemo Travel ka lindur ne bashkpunimin e dy agenteve udhetimit Nevila&Morena. Emer qe udheton ne oqean pafund mes veshtiresive dhe konkurrences.

☃️Dardhë - Voskopojë - Korçë - 6000 Lekë☃️👉🏻Datë: 22-23 Shkurt
👉🏻Nisjet e radhës: 26, 29 Shkurt 7 Mars
Dardhë Voskopojë Korçë

🏨Hotel Moskopole 6000 Lekë (Voskopojë)
🏨Bujtina Samara 6400 Lekë (Voskopojë)
🏨Hotel Cavalioti 6900 Lekë (Voskopojë)
🏨Hotel Koçibelli 6900* Lekë (Korçë)

🚃 Tashmë nisjet nga Durrësi
📍Vizitohen: Dardha, Voskopoja, Korça, Tushemishti dhe Driloni.

💰Në çmim përfshihet:
1.Transporti me automjet komod
2.Akomodimi në hotel
3.Mëngjesi, Dreka* dhe Darka
4.Shoqëruesi Shqiptar gjatë udhëtimit.

🌹Fundjavë në Budva - 2 ditë 55€🌹
👉Data e udhëtimit: 22-23 Shkurt🏨Hotel Bracera 4*

👉Nisjet e radhës: 29 Shkurt 7, 14, 21 Mars

📍Vizitohen: Budva, Kotorri, Ulqini, Ada Bojana
🚃Tashmë nisjet nga Durrësi.

💰Në çmim përfshihet:
👉Transporti me automjet komod
👉Akomodimi në hotel, në qendër të Budvës
👉Mëngjesi dhe Darka
👉Shoqëruesi Shqiptar gjatë udhëtimit
👉Përdorimi i pishinës dimërore dhe SPA.

BUDVA - KOTORR - ULQIN - PERAST - ADA BOJANA
► 6-7, 7-8 , 14 - 15 , 21 - 22 , 28-29 Mars
► 4-5 , 11-12 , 18-19 , 19-20 , 25-26 Prill
Hotel Monte Wiena 3* - €39
Hotel Laguna 4* - €45
Shenim : per dt 6-7 & 7-8 Mars ofrohet *Mbremje Festive*
PROGRAMI:
Dita e pare: Tirane – Kotor – Budva – Ulqin

Nisja nga Tirana ne oren 06:30 (Nisja nga Durresi ne oren 05:45) . Ndalese ne piken doganore Muriqan per kryerjen e procedurave doganore. Pas doganes ndalojme per te konsumuar mengjesin. Pas mengjesit ndalese panoramike ne Shen Stefan. Nisemi drejt qytetit te Kotorit ku do te viziojme Qytetin e Vjeter, Portin e Jahteve. Ndalesa e radhes do te jete ne qytetin e Budves. Ne Budva do te vizitojme Kercimtaren e Budves, Qytetin e Vjeter, Citadelen, Portin e Jahteve. Pas vizitave nisemi drejt Ulqinit. Akomodimi ne hotel ne Ulqin. Darka ne Hotel.

Dita e dyte: Ulqin – Ada Bojana – Tirane

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit vizite ne Ulqin, ku do te vizitojme Kalane e Ulqinit, Kullen e Balshajve, shetitoren ne Plazh te vogel.Vazhdimi i udhetimit per ne Ada Bojana ,gryke derdhjen e lumit Buna . .Konsumimi i drekes Mberritja ne Tirane & Durres rreth oren 20:00.

Fundi i sherbimit tone !

🌟Stamboll - 4 ditë 99€🌟
👉🏻Datat e udhëtimit: 27 Shkurt - 1 Mars
👉🏻Nisjet e radhës: 5, 12, 19, 26 Mars

📍Vizitohen: Stamboll, Selanik
🚃(Tashmë nisjet Eskluzivisht nga Durrësi)

💰Në çmim përfshihet:
1.Transporti vajtje-ardhje me autobus
2.Akomodimi në hotel
3.Mëngjeset për të gjitha ditët e qëndrimit
4.Shoqërues Shqiptar gjatë gjithë udhëtimit.

STAMBOLL - SELANIK
JANAR 9-12, 16-19 , 23-26 , 30 JANAR - 02 SHKURT - €79
SHKURT 6-9 , 13-16 , 20-23 , 27 SHKURT- 01 MARS €99
MARS 5-8 , 12-15 , 13-16, 19-22 , 26-29 €99
APRIL 2-5 , 9-12, 17-20 , 23-26 ,30 PRILL - 03 MAJ €99
PROGRAMI:
►Dita e Parë: Nisja nga Tirana ne oren 23:00 , nisja nga Durresi 22:20 ( 1 dite para dates se nisjes ) ne drejtim te pikes kufitare te Kapshtices. Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Pas kryerjes se formaliteteve kufitare nisemi ne drejtim te Selanikut. Ndalesa gjate rruges per pushime dhe konsumin e drekes , vazhdojme udhetimin drejt Stambollit. Akomodimi ne hotel pasdite.

►Dita e Dytë: Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisim turin e vizitave ne Stamboll dhe i drejtohemi pikave me te bukura te ketij qyteti nga Hipodromi, Xhamia Blu , Kisha e Shen Sofise me madheshtoria ne boten Ortodokse, Sarajet e Sulltanit( TopKapi) . Kohe e lire ne Grand Baazar. Akomodimi ne hotel ne Stamboll.Opsionale , TURKISH SHOW .

►Dita e Tretë:Mengjesi ne hotel. Nisim turin e vizitave ne akuariumin e Stambollit, Muzeu Historik Panorama 1453 , shetitje me anije ne Bosfor, vizite ne Dolma Bahce & ne shetitoren kryesore ( SHESHI TAKSIM ) . Qendrim i lire nen sugjerimin e guides . Akomodimi ne hotel .

►Dita e Katërt: Mengjesi ne hotel, nisja drejt Selanikut. Vizite qytetit te Selanikut Kulla e Bardhe, Sheshi Aristoteli. Nisja drejt Tiranes. Mberritja ne Tirane ne oret e para te mengjesit.

Fundi i sherbimit tone !

Pranverë në Budapest
3 Ditë €259
Nisja më 19, 26 Mars.
Vizitohet: Budapest.
Fjetje 2 netë në Budapest. Mëngjeset në Hotel.
Transfertat dhe Shëtitjet sipas programit. Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit.

Hungari
Dita e Parë: Fluturimi Direkt Tiranë - Budapest. Nisja më 15:00 - Mbrritje në Budapest më 16:25. Transfertë për në Budapest. Shëtitje Panoramike në Budapest. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Dytë: Mëngjesi në Hotel. Vizitë me autobuz dhe guidë: Ura e Luanëve, Ura e Elisabetës e cila është Ura e parë e varur në Botë, Statuja e Shën Gellertit, kalimi mbi urën e Margaritës, Kodra Gellert, Fortesa e Peshkatarit, Kisha e Shën Matias, Katedralja e Shën Stefanit, Kështjella Vayda Hunjad, Sheshi i Heronjve, Citadela etj. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë: Transfertë për në aeroportin e Budapestit. Fluturimi direkt Budapest - Tiranë. Nisja më 06.55 - Mbrritje më 08.20.

Nisje më 13 Shkurt, 19, 26 Mars

Me Shume Detaje: Në pagesën përfshihen:
1. Udhëtimi vajtje-ardhje me avion
2. Transfertat dhe shëtitjet me autobus.
3. Akomodim në hotel me 3 yje.
4. Mëngjeset sipas programit
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.

Në pagesë nuk janë përfshirë:
1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
2. Hyrjet në monumente dhe muzeume.

Pranverë në Cote d'Azur
4 Ditë €359
Nisja më 19 Mars.
Vizitohet: Gjenevë, Lion, Avignon, Marsejë, Nisë, Monte Carlo, Gjenova dhe Milano.
Fjetje 1 natë në Lion, 1 natë në Nisë dhe 1 natë në Milano.
Mëngjeset në Hotele.
Fluturimi direkt Tiranë - Gjenevë dhe Milano - Tiranë.
Shëtitje me Autobus dhe Shoqërues Shqiptar gjatë gjithë Udhëtimit.

France
Dita e Parë: Fluturimi direkt Tiranë - Gjenevë. Nisja nga Tirana në orën 15.55. Mbërritja në Gjenevë në orën 18.10. Vizitën në kryeqëndrën e Romandisë do ta fillojmë nga godina e OKB-së dhe simboli i paqes shumë interesant që gjendet aty. Më pas do të shkojmë në qendër të qytetit dhe gillimisht do të ndalemi tek Monumenti i Karl Brunsvik-ut. Më pas do të kalojmë lumin Ronë, i cili do na shoqërojë shumicën e udhëtimit tonë dhe do dalim në ishullin e personazhit më të shquar të Gjenevēs, filozofi dhe humanisti Zhan Zhak Ruso, shtatorja e të cilit gjendet në atë ishull. Pasi të futemi në qytet dhe të shëtisim në rrugen me famë botërore Rue de Rhône që njihet si rruga e orave lluksoze, më vonë do të shkojmë në pjesën mesjetare të Gjenevës dhe do të filllojmë të ngjitemi lartë në pjesën e epërme të qytetit. Fillimisht do të ndalemi në sheshin Bourg-de-four, i mbushur me kafe dhe shatervane dhe ku gjendet gjykata e karte Kantonale. Nëpërmjet rrugës së Bashkisë do të dalim tek sheshi ku gjendet bashkia e sotme e qytetit si dhe Muzeu i Armëve antike. Më vonë do të dalim tek sheshi ku gjendet Katedralja Kalviniste e Shën Pjetrit. Në fund do të zbresim në kopshtin anglez pergjatë liqenit ku do shohim simbolin e orës me lule, një simbolikë që lidhet me statusin e Gjenevës si kryeqyteti botëror i orave, si dhe simbolin e bashkimit të Gjenevës ne Zvicër ne 1814-ën. Nga kopshti anglez do të nisemi për në Lion të Francës. Udhëtimi zgjat rreth 2 orë. Mbërritja në Lion. Sistemimi dhe fjetje në Lion të Francës.

Dita e Dytë: Mëngjesi në hotel. Vizitën e parë në qytet do ta nisim nga Sheshi i Luigji Pradelit, ku gjendet Opera e Lionit si dhe Bashkia e qytetit. Më vonë do të dalim tek sheshi Tero ku gjendet shatërvani shumë i bukur Bartoldi. Më vonë do të ecim në këmbë deri në Sheshin Belekur, në lagjen Ainay, një nga sheshet më të mëdha të Francës ku gjendet shtatorja e Mbretit Diell, Luigjit të XIV-të. Në këmbë do të kalojmë urën e Bonapartit dhe do të dalim në qytetin e vjetër të Lionit për ta zbuluar atë me rrugicat e ngushta të tijë. Aty gjendet katedralja gotike e mrekullueshme e Gjon Pagëzorit, Sheshi i Qeverisë etj. Në fund do ngjitemi në nivel për të shkuar në qytetin e sipërm, aty ku gjendet historia 2000 vjeçare e qytetit të Lionit dhe fillimisht do të vizitojmë bazilikën e Shën Mërisë së Fuvrierë dhe pak më vonë, rrënojat e qytetit romak Lugdunum ku gjendet Teatri Galo-Romak, Tempulli i Sibelit si dhe Odeoni. Paradite do të nisemi për në ish qytetin Papal, në Avinjon. Mbërritja në Avinjon. Vizitë e pallatit Papal si edhe urës së famshme të qytetit. Vazhdimi udhëtimit për në Marsejë. Mbërritje në Marsejë. Vizitën e qytetit të Marsejës do ta fillojmë nga pika më e lartë panoramike, nga simboli i qytetit, Shën Mëria mbrojtëse e Marsejës, Notre Dame de la Garde. Më vonë do të zbresim në portin e vjetër dhe në fund do të shkojmë tek Pallati dhe shatërvanet Longshamp. Nisja për në Nisë. Mbërritje në Nisë. Sistemimi dhe fjetje në hotel.

Dita e Tretë: Mëngjesi në hotel. Vizitë e shkurtër e qytetit të Nisës. Do ta fillojmë shëtitjen tone nga Teatri Kombëtar i Nisës dhe sheshi aty pranë, Garibaldi. Më pas do të futemi në qytetin e vjetër të qytetit, në katedralen e Nisës dhe Sheshin e Drejtësisë me ndërtimet që ai ka. Do të dalim pastaj tek Bulevardi i Anglezëve, në një prej shëtitoreve më të bukura të Francës në Mesdhe, për të parë hotelet lluksoze siç janë Westminster, Hotel Royal dhe Negresco. Në fund do të rikthehemi tek Bulevardi i Pavjonit dhe do të përfundojmë tek sheshi Massena. Paradite nisja për në Monako. Mbërritja në Monte Karlo dhe do të fillojmë nga shëtitjen nga Shkëmbi i Monakos. Aty gjendet Muzeu Oqeanografik, Parku i Shën Martinit si dhe Pallati i monarkut të principatës së vogël. Pastaj do të zbresim në Lungomaren e Albertit të I-rë, aty ku zhvillohen garat e Formula 1-sh*t. Do të ngjitemi pastaj tek Sheshi i Kazinos, për të parë kazinon që e bëri të pasur këtë principatë. Gjatë drekës nisja për në Gjenova. Vizitë e shkurtër në Gjenova dhe në fillim do të fillojmë nga sheshi Caricamento ku gjendet shtatorja e Rafaele Rubatino-s. Prej andej do të dalim tek rruga e Garibaldit, e cila është pjesë e UNESCO-s sepse në të janë ndërtuar pallatet më të bukura aristokratike të Gjenovas. Prej andej do të dalim në sheshin qëndror të qytetit në Sheshin De Ferrari ku gjenden Opera Karlo Feliçe, Muzeu i akademisë linguistike dhe i arteve të bukura, Pallati i Dukës. Do të dalim pastaj tek rruga e Shën Lorencit dhe do vizitojmë Katedralen e qytetit me të njëjtin emër dhe nëpërmjet të njëjtës rruge do të dalim tek Porta Soprana dhe pak me poshtë tek shtëpia e Kristofor Kolombit. Në fund, me autobus do të shkojmë tek Sheshi i Fitores ku do shohim harkun e triufit të qytetit. Nisja për në Milano. Mbërritja në Milano. Vizitë e shkurtër në Milano ku fillimisht do të ndalojmë tek pallati mesjetar i familjes Sforca, Pallati Sforçesko. Do shëtisim në rrugën Dante, ku në fillim të saj është shtatorja e Xhiuzepe Garibaldit. Nëpërmjet rrugës tregtare Dante do të dalim në sheshin qëndror të qytetit, aty ku gjendet Katedralja e Milanos. Ngjitur më të është qendra tregtare e para e Italisë dhe e qytetit. Në atë zonë gjendet edhe Opera e La Skalas si dhe shtatorja e gjeniut Italian Leonardo Da Vinçit. Sistemimi dhe fjetje në hotel.

Dita e Katërt: Mëngjesi në hotel. Transferimi për në Aeroportin e Malpensas. Fluturimi Milano - Tiranë direkt. Nisja nga Milano në orën 09.40. Mbërritja në Tiranë në orën 11.30.

Me Shume Detaje: Në pagesë përfshihen:
1. Udhëtimi vajtje-ardhje me avion Tiranë - Gjenevë dhe Milano - Tiranë.
2. Transfertat dhe Shëtitjet me autobus.
3. Akomodim në hotel për 3 netë.
4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
6. Lejohet të merret me vete në avion vetëm një bagazh me përmasa deri në (40x20x25cm) cm. (Kujdes - Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).

Në pagesë nuk janë përfshirë:
1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
2. Hyrjet në monumente dhe muzeume.

Pranverë në Vjenë☀️🌷🌹
3 Ditë €279
Nisja më 24, 31 Mars.
Vizitohet: Vjenë.
Fjetje në Hotel 2 netë në Vjenë. Mëngjeset në Hotel.
Fluturimi direkt Tiranë - Vjenë - Tiranë.
Shëtitje dhe Transferta me Autobus dhe Shoqërues Shqiptar gjatë gjithë udhëtimit.

Austri
Dita e Parë: Fluturimi Direkt Tiranë - Vjenë. Nisja më 13.20. - Mbrritje në Vjenë më 15.00. Transfertë për në Hotel. Sistemimi në Hotel.
Fjetje në Hotel.

Dita e Dytë: Mëngjesi në Hotel. Vizitë në Monumentet e Vienës,si: Muzeu i Arteve të Bukura, Opera e Vienës, Parlamenti, Bashkia e Qytetit. Vazhdon vizita në Universitetin Kryesor, Teatrin Kombëtar dhe Kishën Kushtimore, Holfburg - Residenca 600 vjecare e Hasburgëve dhe Pallati Schonbrunn - Residenca e meparshme verore e familjes së Hasburgeve. Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë: Mëngjesi në Hotel. Transfertë për në aeroportin e Vjenës. Nisja më 11.00. Fluturimi Vjenë - Tiranë. Mbrritja në Tiranë më 12.35.

Nisja më 24 MarsDita e Parë: Fluturimi Direkt Tiranë - Vjenë. Nisja më 20.30. - Mbrritje në Vjenë më 22.10. Transfertë për në Hotel. Sistemimi në Hotel.
Fjetje në Hotel.

Dita e Dytë: Mëngjesi në Hotel. Vizitë në Monumentet e Vienës,si: Muzeu i Arteve të Bukura, Opera e Vienës, Parlamenti, Bashkia e Qytetit. Vazhdon vizita në Universitetin Kryesor, Teatrin Kombëtar dhe Kishën Kushtimore, Holfburg - Residenca 600 vjecare e Hasburgëve dhe Pallati Schonbrunn - Residenca e meparshme verore e familjes së Hasburgeve. Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë: Mëngjesi në Hotel. Paradite të lirë. Transfertë për në aeroportin e Vjenës. Nisja më 18.25. Fluturimi Vjenë - Tiranë. Mbrritja në Tiranë më 20.00.

Nisja më 31 MarsMe Shume Detaje: Në pagesën përfshihen:
1. Fluturimi direkt Tiranë - Vjenë - Tiranë.
2. Fjetje në Hotel 2 netë në Vjenë.
3. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
4. Shëtitje dhe Transferta me Autobus.
5. Shoqërues shqiptar gjatë gjithë udhëtimit.
6. Lejohet të merret me vete në avion vetëm një bagazh me përmasa deri në 40 x 30 x 20 cm. (Kujdes - Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).

Në pagesë nuk janë përfshirë:
1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
2. Hyrjet në monumente dhe muzeume.

Pranverë në Pragë ose'' Parisin e Evropes Qendrore''😉😉🤩
5 Ditë €369
Nisja më 10 Mars.

Vizitohen: Vjenë, Pragë, Bratisllavë dhe Budapest.
Fjetje; 1 natë në Vjenë. 1 netë në Pragë, 1 natë në Bratisllavë, 1 natë në Budapest.
Fluturimi me avion Tiranë - Vjenë dhe Budapest - Tiranë.
Transfertat dhe Shëtitjet me Autobus dhe Shoqërues Shqiptar gjatë udhëtimit.


Ceki
Dita e Parë: Fluturimi Direkt Tiranë - Budapest. Nisja më 15:00 - Mbrritje në Budapest më 16:25. Transferimi në Qytet. Vizitë panoramike e qytetit te Budapestit. Sistemim dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Dytë: Mëngjesi në hotel. Nisje, herët në mëngjes për në Pragë. Udhëtimi zgjat rreth 7 orë pa ndalesa. Ndalesa të shkurtra për pushime. Mbrritje në Pragë. Vzitohen: Haratchani, Kisha e Loretos, Kështjella e Pragës, ku ndodhet dhe Selia zyrtare e Presidentit, Bazilika brenda kështjellës dhe Galeria Kombëtare, Katedralja Shën Vitus, Bazilika e Shën Xhorxhit, Pallati Mbretëror, Rrugica e artë. Sistemim dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë: Mëngjesi në Hotel. Vizitohen: Lagjia Vysheherad ku vizitohet Kisha e Vysheheradit, Muzeumi Kombëtar të Pragës, kalohet nëpërmjet shesh*t të Qytetit të Ri, vizitohet Qyteti i Vjeter me sheshin e tij karakteristik, kalimi nëpërmjet kullës së orës astrologjike,kalimi dhe njohja me Urën e famshme të Charlsit e cila është e zbukuruar nga 30 statuja të stileve të ndryshme.
Opsionale: Pasdite, Vizitë në qytetin piktoresk të Karlovy Vari-t.
Pasdite vonë, Nisje për në Bratisllavë. Udhëtimi zgjat rreth 4.5 orë pa ndalesa. Ndalesa të shkurtra për pushime. Mbrritje në Bratisllavë. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt: Mëngjesi në Hotel. Vizitë e shkurtër e Monumenteve të Bratisllavës, Vazhdon udhëtimi për në Vjenë. Vizitë në Monumentet e Vienës, si: Muzeu i Arteve të Bukura, Opera e Vienës, Parlamenti, Bashkia e Qytetit. Vazhdon vizita në Universitetin Kryesor, Teatrin Kombëtar dhe Kishën Kushtimore, Holfburg - Residenca 600 vjecare e Hasburgëve dhe Pallati Schonbrunn - Residenca e meparshme verore e familjes së Hasburgeve. Sistemim dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Pestë: Transferta për në Aeroportin e Vjenës. Nisja më 11:00. - Mbrritje më 12.35. Fluturimi për në Shqipëri.

Nisja më 10 Mars

Me Shume Detaje: Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe përfshin:
1. Udhëtimi vajtje - ardhje me avion,
2. Transfertat dhe shëtitjet me autobus,
3. Akomodim në hotel,
4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit,
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
6. Lejohet të merret me vete në avion vetëm një bagazh me përmasa deri në 40 x 30 x 20 cm. (Kujdes - Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).

Në pagesë nuk janë përfshirë:
• Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
• Hyrjet në monumente dhe muzeume.
OPSIONALE: Vizitë në qytetin piktoresk të Karlovy Vari-t. - €18

Pranverë në Sarajevë
3 Ditë €89, Nisje më 7, 14 Mars.
Vizitohet: Sarajeva, Mostar, Medjugorje.
Fjetje: 2 netë në Sarajevë.
Transfertat dhe Shëtitjet sipas Programit me Autobus dhe Shoqërues Shqiptar gjatë Udhëtimit.
Shkruani ne inbox ose Kontaktoni:
0693548645/0693711878

Pranverë në Bukuresht
4 Ditë €149
Nisje më 6, 13 Mars.😘😘🤩🤩
Vizitohet: Bukuresht dhe Sofje.
Fjetje, Mëngjese për 3 netë qëndrimi në Hotel.
Transfertat dhe Shëtitjet sipas Programit me Autobus dhe Shoqërues Shqiptar gjatë Udhëtimit.

Dita e Parë. Nisja nga Tirana me autobuz në drejtim të Maqedonisë. Gjatë rrugës, pushime per kafe. Mbrritja në Shkup dhe pushim per dreke. Nisja nga Shkupi në drejtim te Bullgarisë. Gjatë rrugës, pushime per kafe. Mbrritja në Sofje. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Dytë. Mëngjesi në hotel. Vizitë në Monumentet Kryesore te qytetit: Fillon nga Hotel Sheraton Balkan, Kisha St. Nedelia, Statuja St. Sofia, Kisha St. Petka Samardjiiska, Sinagoga Hebraike e Sofjes, Tregu Qendror, St. George Rotanda, Presidenca, Sheshi Battenberg, Galeria Kombëtare e Arteve, Teatri Kombëtar "Ivan Vazov", Kisha Ruse, Monument i Ushtarëve të Panjohur, Akademia e Shkencave Bullgare, Parlamenti, Monumenti i Mbretit Clirimtar, Kisha St. Sofia, Katedralja Alexander Nevski dhe Crypt. Pasdite nisja për në Bukuresht. Ndalesa të shkurtra gjatë rrugës. Mbrritja në Bukuresht. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë. Mëngjesi në Hotel. Paradite, Vizitë panoramike e Bukureshtit. E fillojme me vizitë jashtë Bukureshtit: Manastiri Snagov, ku mendohet se është varrosur Vlad Tepes, i njohur si Dracula. Me pas i drejtohemi qendres se qytetit te Bukureshtit ku vizitohen: Harku i Triumfit, Muzeumi Village, Sheshi Victoriei, Sheshi Revolucionit, Statujen e Naim Frasherit dhe Ndërtesa e Parlamentit. Vizite ne qytetitn e vjeter te Bukureshtit; Oborri dhe Kisha Princely. Vizite tek Hotel Continental ku Ismail Qemali bashke me patriotet e tjere kane hartuar deklaraten e pavaresise se Shqiperise. Gjate Drekes - Shetitje tek Pedonalja e famshme Liskano e mbushur me bare dhe restorantet me te populluara te Bukureshtit, Kohe e lire per te konsumuar dreke. Pasdite, vizite tek Piata Uniiri me shatervanet - qendra tregtare me te njejtin emer Uniiri Shopping Mall.

Dita e Katërt. Mëngjesi në Hotel. Nisja për në Tiranë. Gjatë rrugës pushime të shkurtra për kafe, drekë dhe darkë. Mbrritja në Tiranë.

Nisje më 6, 13 Mars.

Me Shume Detaje: Pagesa përfshin:
1. Udhëtimi vajtje-ardhje, Transfertat dhe shëtitjet me autobuz.
2. Akomodim në hotel për 3 netë qëndrimi.
3. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
4. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.

Në pagesë nuk janë përfshirë:
1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
2. Hyrjet në monumente dhe muzeume.

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Durrës?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Location

Telephone

Address


Bulevardi Kryesor
Durrës
2001

General information

Agjenci turistike dhe udhetimi Nemo Travel Durres ofron sherbime te ndryshme per udhetaret apo konsumatoret qe kan deshire te kalojne nje periudhe turistike ne nje destinacion te caktuar. Bashkepunime me agjenci dhe tour operator vendas dhe te huaj jane gjithmone e ne rritje.

Opening Hours

Monday 08:30 - 20:00
Tuesday 08:30 - 20:00
Wednesday 08:30 - 20:00
Thursday 08:30 - 20:00
Friday 08:30 - 20:00
Saturday 08:30 - 20:00
Other Durrës travel agencies (show all)
Durres Tour Guides Durres Tour Guides
Spitall
Durrës

"AURORA" TRAVEL & TOURS "AURORA" TRAVEL & TOURS
L.12 RR.Deshmoret (tek Rrotondo Prane St Trenit)
Durrës, 2001

Tek ne do te gjeni ofertat me te mira me tarifat me te uleta. Ju mirepresim!!

Agenzia di viaggi" Epidamn" Agenzia di viaggi" Epidamn"
Rruga Aleksandër Goga
Durrës, ALBANIA

jemi te disponueshem per klientet me oferta .Per ti permbushur cdo kerkes klienteve . Ketu do te gjeni bileta per te shkuar ne te gjitha vendet e botes . J

Agjensi KEESI Agjensi KEESI
Rruga Iljaz Rreka
Durrës, 2001

/

Space Travel & Tours Space Travel & Tours
Ruga Bajram Tusha , L Nr.14
Durrës, 2001

Agjenci udhetmi

Modifikojmë Makina "për njerëzit me aftësi ndryshe" Modifikojmë Makina "për njerëzit me aftësi ndryshe"
Rruga Currilave
Durrës

Punojme me Shume Cilesi dhe Pasion. Me çmime Mjaft te Arsyeshme

Anfiteatro de Durrës Anfiteatro de Durrës
Broadway, Newport
Durrës, NP18 1

Manushi Travel Manushi Travel
Lagjia Nr 4, Rruga Skenderbeg,
Durrës

QJL TRANS QJL TRANS
PRANE MUZEUMIT TE DESHMOREVE
Durrës

AGJENSI TURISTIKE PAKETA TURISTIKE BILETA AVIONI TRAGETI AUTOBUZI

Anel Travel Durres Anel Travel Durres
Adria
Durrës

Bileta Trageti per Bari Ancona dhe Trieste!!! Skonto ne cdo kohe

Durrësi amfiteátrum Durrësi amfiteátrum
Avenue De L'Agachon
Durrës, NP18 1

Agjensi Udhetimi Last Minute - AKT&Rent Agjensi Udhetimi Last Minute - AKT&Rent
Lagjia 4, Rruga Iljaz Reka
Durrës, 2001