A Te Kujtohem Un

A Te Kujtohem Un's cover photo

❤❤❤❤

last Night durres

[07/14/17]   It was perfect. You were perfect.

I don’t actually remember our first kiss but I remember the electricity I felt around you. My pulse was always racing, my breath shortened, my senses on fire. It was like being able to feel everything at once while being simultaneously numb to everything that wasn’t you. Being within a fingertips graze of you made my skin feel like it was constantly doing that pins and needles dance when your arm falls asleep. I remember feeling like a magnet, like going towards you, being with you was completely out of my control.

youtube.com

J. Balvin, Willy William - Mi Gente

J BALVIN & WILLY WILLIAM “MI GENTE” https://UMLE.lnk.to/-Rc9DFp Connect with J Balvin: https://www.facebook.com/JBalvinOficial/ https://www.instagram.com/jba...

youtube.com

Miley Cyrus - Malibu (Official Video)

"Malibu" by Miley Cyrus available now on iTunes: http://smarturl.it/MCMalibu?IQid=yt Spotify: http://smarturl.it/StreamMalibu?IQid=yt Amazon: http://smarturl...

youtube.com

Kara Sevda~Lost on you..

😊😍

Only for entertainment. No copyright infringement intented. I don't make profit out of this video. I don't own the copyright of this videos, they're from the...

A Te Kujtohem Un

A Te Kujtohem Un's cover photo

[05/13/17]   *Ju kujtohet historia e mrekulueshme e Xhin* *!*

Historia është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë. Bëhet fjalë për një zonjë franceze të vjeter në moshë, emri i saj është Xhin. Ajo është nëntëdhjetë vjeçare dhe e ve, pasi i shoqi i ka ndërruar jetë me kohë. Vajza e saj e vetme i ka vdekur për shkak të turbekulozit. Edhe një nip të vetëm që kishte i ndërroi jetë në një aksident me makinë. Ajo nuk kishte asnjë familjar tjetër që mund ta ndihmonte dhe të kujdesej për të. Gjëja e vetme që kishte në pronësi ishte një apartament në mes të Parisit, në një zonë të kërkuar. Bëhet fjalë për vitin 1965 dhe Xhin ishte në gjendje kritike për jetesën e saj. Të ardhurat që merrte nga pensioni ishin shumë të pakta dhe në këtë moshë nuk bëhej fjalë se mund të punonte.
Një nga avokatët e kishte vënë re gjendjen e Xhin dhe mendoi ta shfrytëzojë gjendjen e asaj plake të gjorë. Kështu, një ditë, ai i vajti në shtëpi dhe i ofroji shumën prej 2.500 franga franceze në muaj gjatë gjithë jetës së saj, me kusht që kur të ndërrojë jetë, ai të marrë apartamentin e saj. Pa hezitimin më të vogël Xhin e pranoi këtë kusht, pasi mori dhe garanci ligjore për këtë dhe se avokati nuk do të tërhiqej nga kjo marrëveshje dhe se asnjëra palë nuk do të mund ta anullonte.
Avokati, me të tijën, besonte se kjo zonjë e moshuar nuk do të jetojë gjatë, jo më shumë se dy tre vite të paktën, dhe së shpejti ai do e gëzonte banesën e saj në qendër të Parisit me një çmim të leverdisshëm.
Por...Ai i kishte bërë llogaritë gabim...Xhin mbushi plot 122 vjeç. Ndërkohë, avokati vetë vdiq për shkak të një tumori që iu shfaq, duke mos e gëzuar banesën e Xhin. Kështu ajo gëzoi edhe rrogën e saj mujore për tridhjetë vite, edhe shtëpinë e saj në qendër të Parisit!
ESHTE VETEM ZOTI AI QE BEN LLOGARITE!

[05/13/17]   “Kuptimi i jetës gjendet në mënyrën se si ne shprehemi ndaj saj, çka do të thotë se ky kuptim ka një pafundësi formash, fenomenesh dhe ekziston te çdo krijesë. Kurrë mos harroni rrënjët që keni dhe gjithmonë duhet të jeni krenarë për prejardhjen tuaj!”

Timeline Photos

youtube.com

Luis Fonsi - Despacito ft. Daddy Yankee

02:14 ka pagjumsa?

“Despacito” disponible ya en todas las plataformas digitales: https://UMLE.lnk.to/DOoUzFp Sigue a Luis Fonsi: Official Site: http://www.luisfonsi.com/ Facebo...

A Te Kujtohem Un's cover photo

A Te Kujtohem Un

[11/19/15]   Imagjinoni nese do te martohesh*t ne moshen qe perbehet
nga dy numrat e fundit te telefonit tuaj. Sa vjec do ish*t?

[11/19/15]   Harresa nuk ekziston.

Kur nje njeri nuk harron dot nje kenge, nje poezi, apo qofte edhe nje fjale, si mund te harroje nje njeri qe pavarsisht c'mund te kete ndodhur me pas, me pare ai njeri ishte e gjithe bota! Nuk ekziston harresa. Ne nuk harrojme, thjesht pranojme realitetin dhe i lem gjerat, kujtimet, njerzit mbrapa. Ata ndalojne se qeni te rendesishem dhe kujtimet dermisin brenda nesh, por harresa nuk ekziston.!

[11/16/15]   Ai momenti kur prinderit tane krahasojn kohen e tyre me kohen tone...!!!

youtube.com

Flori - Me fjale te vogla (Kenga Magjike 2015)

Kenga Magjike 2015 Copyright owned by Threedots

youtube.com

STINE - CIFTI SIMPATIK ( Kenga Magjike 2015 )

Kenga Magjike 2015 - Java 8 Website: http://kengamagjike.com Publishing : Super Sonic Shpk All Rights Reserved (P) & (C) Super Sonic Shpk https://www.faceboo...

[11/15/15]   Nga buzeqeshje jote mbushet dete male
fusha plot dashni
bukuria jote shkriu boren, doli dielli ska me shi
nga kercimi jot un e kuptova
e kuptova edhe pik
ishim nje, u bem dy, jemi Cifti simpatik :)

[11/13/15]   Disa njerez nuk mund t'i urresh dot kurre edhe pse te kane lenduar me shume se cdokush ne jete. Do i shohesh gjithmone me buzeqeshje, pa inat, pa urrejtje, pa hatermbetje. Do i urosh gjthmone te miren edhe pse jo prane teje, do ja urosh te gjithe te mirat e botes edhe pse te shkelen dashurine. Disa njerez nuk do mund t'i urresh dot, per faktin se dashuria ta ka mbushur zemren aq shume sa nuk ka vend per urrejtje...

[11/09/15]   KJO" "DANCE WITH ME" eshte dance apo war ?

[11/06/15]   BrEnda Nje FemRe Fle Nje EnGjell , Nje EgeRsir, Nje BuDallaqE , NjE InteliGjente , Nje PrinceSh Dhe Nje Djall...

Ate Qe Do Te ZgjoSh ... Ate Do Te KeSh

[11/01/15]   -Ckemi bukuroshe,ca po ben ?
-Asgje, ti ?!
-Une po flas me vajzen me tbukur ne Facebook...
-Haha faleminderit !
-Por nuk po mkthen pergjigje dhe thash hajt te flas me ty !!

[10/30/15]   "Sikur syt mund te vrisnin...te gjithe do te kishin vdekur" .!!

[10/30/15]   Nëse beson që Zoti ekziston, pse ai lejon kaq vuajtje në botë?

[10/29/15]   “Çfarë më habit? Njeriu, sepse sakrifikon shëndetin për të bërë para dhe pastaj sakrifikon paratë për shëndetin.
Ai është kaq i shqetësuar për të ardhmen sa nuk e jeton të tashmen.
Ai nuk jeton dot as sot as nesër
Ai jeton sikur nuk do të vdes kurrë dhe vdes pa jetuar kurrë si duhet.”
#klodi

[10/29/15]   Some people are going to leave, but that's not the end of your story.
That's the end of their part in your story..!

[10/25/15]   Always remember:
it's better to arrive late than to arrive ugly..

[10/23/15]   NGO ; ni femen tka lind , ni femen tka rrit , ni femen ki me pas moter , ni femen ki me pas qik , ni femen ki me pas gru me qato femna jeten ki me qu , kshtu qe ; KURR MOS GABO ATO ME I NENQMU !

[10/19/15]   Dje prinderit na thonin,kujdes nga ujku e ariu
kurse sot nena me thot "kujdes bir nga njeriu"

[10/17/15]   Te gjithe ata qe kishin oborr mbollen domate,speca,ereza,ju qe keni pishina hidhni ndonje peshk....po vine dite te veshtira.

[10/17/15]   Nuk ka shumë rëndësi çfarë ndjeni dhe dini për dikë. Rëndësi ka çfarë bëni për ta njohur më shumë, më mirë, sepse nganjëherë një jetë e tërë nuk mjafton për të njohur një njeri. Shumë njerëz lindin e vdesin pa njohur as veten e tyre.

[10/16/15]   Moxarti kur jepte mesim pianoje te pyeste nese kishe mesuar me pare piano nese po ai te merte dyfish leke sepse duhet te te c'mesonte ate qe kishe mesuar nje here pastaj te te mesonte ate qe dinte ai,

[10/16/15]   Kerkon te puthesh buzet e mia
po nuk mundesh nga largesia.
Deshiron te trokasesh ne zemren time...
Por rruges ka aq shume pengime
sa e bejne te pamundur dashurine jetime.

[10/08/15]   -so tell me ..what is it that i want ?
...
-you want a love that consumes you . you want passion and adventure , and even a little danger.

[10/08/15]   if there is a guy who does not smoke ... I choose him ???
Nese ekziston nje djale qe nuk pi duhan...une zgjedh ate ???

[10/08/15]   Po eshte faji im...
dua te tregoj dike tjeter ne syte e te tjereve per mire
por ne fakt del per keq.
Nuk e di pse gaboj kaq rende
pse nervozohem ,emocionohem ne cdo gje
e bej veten me faj edhe kur nuk kam faj.
Dua te bej dicka q dua dhe te tjeret e duan per mua por kam nje frike aq te madhe e te kot sa bej te kunderten ose nuk bej asgje.
Tani te gjithe njohin vetem nje ane timin.
tani te gjithe me njohin prej fjaleve qe thone te tjeret ...

[10/07/15]   Aty ku flet INJORANCA si puna jote ..-_- ZGJUARSIA si un Hesht ;))

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Dures?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Location

Address


Mujo Ulqinaku
Dures
2009
Other Dures travel agencies (show all)
Apartamente me qera Apartamente me qera
Rruga Venecia
Dures

Shtepia me qera

Travel and travel Travel and travel
Lagja 13,plazh,durres
Dures, 1111

STOP rutines! Udhetoni me shume,argetohuni pa fund ne shoqerine tone! Ju mirepresim!

DIANA Travel Agency DIANA Travel Agency
LAGJIA 4 SKEDERBEJ
Dures, 2005

'Diana Travel" eshte agjensi udhetimesh, e vendosur ne qytetin e Durresit. Ofron paketa turistike, bleta avioni, trageti, treni.

Fast Immobiliare Fast Immobiliare
Rruga Mustafa Varoshi
Dures, 2001

Fast gjendet ne treg qe nga viti 2014 duke ju sherbyer. Sh*tje-Blerje-Qera Mundesit me te mira gjenden ne Fast

Hotel Metropolis Palace Hotel Metropolis Palace
Rruga Pavaresia
Dures, 71000

Položaj: nalazi se u Draču, udaljen 5 km od centra grada i oko 200 metara od plaže. Sadržaj: bazen, pool bar, kafeterija, restoran, slastičarna, konferencijska sala, wi-fi internet u sobama i zajedničkim prostorijama besplatno, parking...

HAPPY Travel HAPPY Travel
Dures, L:4 RR: SKENDERBEJ

**** This Albanian travel organization is specialized in giving you the cheapest and the best air fares and vacation packages worldwide.

Geni Travel Agency Geni Travel Agency
Rruga .Aleksander Goga .Lagja Nr 7. Prane Gjykas Ne Durres
Dures

Bileta trageti.avioni.autobuza. Siguracione te te gjitha llojeve ejt..

QJL TRANS QJL TRANS
PRANE MUZEUMIT TE DESHMOREVE
Dures

AGJENSI TURISTIKE PAKETA TURISTIKE BILETA AVIONI TRAGETI AUTOBUZI

Agjensi ELI Agjensi ELI
LAGJA 13 ,RROTA KUQE
Dures, 2006

Belize Travel & Tours2 Durres Belize Travel & Tours2 Durres
Lagja 4 "Rruga Egnatia" Prane Kendit Te Lojerave
Dures