TROPOJA

Eshte nder faqet me te mira qe ju sjell emigranteve po ashtu edhe shqiptareve foto dhe shum informacione te Tropojes, dhe ju jep mundesi vizitorve guide..

Info Tropoja

Ky grup shpresoj te mbledh te gjithe anetaret e facebook-ut qe i perkasin kesaj zone. Le te jete nje forum virtual per njohjen e njeri-tjetrit si minimum por pse jo edhe te bashkepunimit te ndersjellte midis tyre

Ujvara Valbones. Bajram Curri. Albania 🇦🇱
#waterfall #ice #hiking #valbone #albania #naturelovers #apple #outdoors

Ujvara e Valbones. Tropoje. Albania
#valbone #albania

dritare.net

Isha në Tropojë, ua ua uaaa!

☺️

dritare.net Nga Fjorda Llukmani Nëse je shqiptar dhe s’ke vizituar akoma Tropojën, të të vijë zor nga vetja! Edhe emigrant po të jesh, ky vend duhet të jetë në top listën tuaj për t'ju treguar miqve të huaj se ç’bukuri kemi. Përveç natyrës, tropojanët janë shumë të dashur. Legjendat urba...

Pergjithmon Tropojan

Kush e din ku jemi ketu??

E vertet ☺️☺️

Të rrita e të bëra burrë se e kisha detyrë. Por mos harro ai që isha kur ti kishe nevojë ai jam prapë dhe sot, jam Baba i yt e te dua si diten e parë edhe pse jeton ne Itali, Londer apo ne Amerike

Ku jeni o patriota ta mushim plot komente 😂

Valbona ❤️

😂

🤔🤔

Paç dheun e lehtë Avdi Rexha.

Burri i mire e i dashtun nuk do jetë ma fizikisht mes nesh po në zemren e mendjen e të gjithve që e njohen do jet i perjetshem ☹️Ngushllimet tona per familjaret,shok e dashamir te Avdis.

Tropojë 😍

youtube.com

Agnesa Breçani - Flake (Official Video HD)

Facebook: https://www.facebook.com/ArkivaShqip Instagram: https://www.instagram.com/arkivashqip/ Music: Ervin Gonxhi & Vojsava Alia Audio production :Eranpro...

Kush do?

Kenge per Adem Jasharin

Meriton miliona pelqime dhe shperndarje

Photos from TROPOJA's post

gazetaexpress.com

Princi shqiptar i kuzhinës franceze është nga Tplani i Tropojës - Gazeta Express

👍👍

gazetaexpress.com Princi shqiptar i kuzhinës franceze është nga Tplani i Tropojës

Ju përshëndes nga Tropoja!

Valbona😍

Valbona Sot 😍😍

Me dhimbje të madhe e pash këtë foto, këtë kryefamiljarë që ka mbetur pa shtëpi si rezultat i tërmetit. Një Shqiptar fatkeq në "shtetin" e tij.
Ky burrë kokëulur më kujton krejt vuajtjet e Shqiptarve të pakten në këto 30 vite.
Eksodi, firmat piramidale, jetët në Otranto, 97,
Gërdeci, 21 Janari, Azilet në Evropë dhe ky tërmet që na bëri të gjithëve kokëulur nga pallate jashtë standartit dhe menaxhimit të turpshem të kësaj situate nga ana e funksionëve shtetërore me gënjeshtra dhe gafa pafund.
😢😢😢😢
Ky njeriu i ndershëm që kaloj gjithë ato vuajtje, më në fund u dorëzua.

Besnik Palnikaj

Qyteti “ B Curri “ dhjetore 2019

Per herë të parë e plote "Vallet e Bjeshkëve"
Vallja e vjetër e Tropojës!

Esht e vertet dhe nje turp per policine e shtetit!

Shperndajeni sa me shume dhe te reagojme sa me shume

Ju bej thirrje te gjithve per te kontribuar me aq sa keni mundesi per te prekurit nga termeti pika e grumbullimit eshte te pallati sporti.

Lypsari vogel

😭 😭 😭 Humanity 😭 😭 😭
😭Vec ta dgjosh tben te qash pa fund😭

Djepi bosh
Pse moj Hanë ti nuk mi zgjove,
Fmitë e mi që i mori gjumi.
Sa shpejt prehnit zot mi more,
Toka egër mi perkundi.

Sot derdh lot guri dhe deti,
Gjithë shqiptarve zemra plasë .
N’pabesi , mallku tërmeti,
Guret mbi fmi i ka përplasë.

Por Shqipnia s’thotë mbarova,
Do t’kaloj dhe ky kjahmet .
Në Shqipni ka ardhë Kosova ,
Me ndihmu Nanën e vet.

Do kalojnë dhe kto termete ,
Do vinë ndoshta ndoj stuhi.
Por shqiptarët n’pes kontinente ,
Me ty janë gjithmonë Shqipni.

(Termeti ).

Mark Deda

JOQ Albania

Ndihmat nga vëllezërit tanë shqiptarë të Kosovës ❤

[11/27/19]   Gjimnazi "Asim Vokshi" Solidarizohet
Në ndihmë të të prekurve nga tërmeti .

Në situatën e ndërlikuar , të krijuar pas tragjedise së ndodhur nga tërmeti i dates 25 Nëntor , me pasoja të rënda njerëzore e materiale , "Qeveria e Nxenesve " fton te gjithe nxënësit , mësuesit , komunitetin e gjimnazit "Asim Vokshi" dhe jo vetëm që të
gjithë sëbashku në datat 28 dhe 29 Nëntor nga ora 10' 00 - 15 '00 të kontribuojmë në ndihmë të të prekurve nga tërmeti.

Llojet e ndihmave :
- Ndihme monetare
- Ushqimore
- Veshje
Solidarizimi dhe vullnetarizmi ynë le të shërbejë për të lehtësuar sadopak dhimbjen dhe vështirësitë e krijuara .Zyra Vendore Arsimore Tropojë

Gazeta Prishtina

Sadri Cakoni që nisi mëngjesin tek rrënojat në Thumanë, numëron familjarët që ende si kanë gjetur🙏🏻😢

Faleminderit shume vllezerve tane nga Kosova.

Zoti e bekoftë popullin Shqiptarë

Sot duhet të jemi bashkë dhe krah njëri-tjetrit dhe te japim sado pak ndihmë për familjet e prekura.Ngushllimet tona për familjet qe humben njerzit e tyre,zoti ju dhasht force.

[11/26/19]   Pershendetje Shqiperia ime
Jam Fatjon Ponari nga Tropoja dhe jetoj ne Angli. Kam 2 shpia ne hamallaj te Durrësit. Nese eshte nevoja jam i gatshem te strehoj deri ne 7 familje. Nese dikush ka nevoje tme kontaktojn dhe strehimi behet direkt pee sa koh te ken nevoje. Zoti i ndihmoft Shqiptaret ne kto dite te veshtira 🙏

joqalbania.com

EKSKLUZIVE/ Mbeti nën rrënoja, ky është komisari i policisë që humbi jetën nga tërmeti

Ngushllime familjes!

joqalbania.com Shqipëria është goditur sot nga një valë tërmetesh të fuqishëm, e për pasojë kanë humbur jetën mbi 10 persona dhe janë plagosur mbi 350 të tjerë. Një dëshmi EKSKLUZIVE ka mbërritur në redaksinë e JOQ ALBANIA, ku bëhet me dije...

JOQ Albania

JU LUTEMI SHPËRNDAJENI SA MË SHUME! 🙏

Sot nevojitet më shumë se kurrë ndihma e gjithsecilit prej nesh!
Duke marrë parasysh kërkesat e shumta të emigrantëve dhe jo vetëm, JOQ Albania vendos në dispozicionin tuaj një profil në GoFundMe ku mund të kontriboni me ndihma monetare për gjithë të prekurit nga tërmeti i sotëm.
Linku: gf.me/u/wwvand

Zoti na ndihmoftë!

Faleminderit!

JOQ Albania

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Bajram Curri?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

Location

Category

Address


Tropoje
Bajram Curri
8702
Other Bajram Curri travel agencies (show all)
The Paradise of The Albanian Alps The Paradise of The Albanian Alps
Bajram Curri Albania
Bajram Curri, 8701

This page intends to attract all apassionated after mountains and hiking visit the jewel of Albania Nature .