Ferdi Travel

Agjensi udhetimi Bileta avioni Bileta trageti Bileta autobusi Paketa turistike Siguracione

Operating as usual

STAMBOLL➡4 Dite (3 Nete) - 69€

VIZITOJME
🔹SHKUP
🔹STAMBOLL
🔸Destinacione te Stambollit si Xhamia Blu, pallati i sullatenve Sarajet e Topkapise, Akuariumi, pallati mbreteror Dolmabahce, Kisha e Shen Sofise
🔸Shoppin ne qendrat tregtare me te medhe te Stambollit
🔸Shetitje me traget ne Bosfor
🔸Mbremje Turke me valltare dhe muzike ne Traget

KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME
👇👇👇
Nisje 4 MARS — 4 Dite (3 Nete)
Nisje 12 MARS — 4 Dite (3 Nete)
Nisje 19 MARS — 4 Dite (3 Nete)
Nisje 26 MARS — 4 Dite (3 Nete)

Hotel Grand Ant 4* - 69€
Hotel Deluxe Spa Bekdas 4* superior- 89€

✅ — Ne cmim përfshihen:
1) Transporti sipas programi me autobus / minibus turistik
2) Akomodimi per 3 ne te hotelin e perzgjedhur nga ju
3) Mengjeset gjate qendrimit ne hotel
4) Perdorimi i qendres SPA si pishina e mbyllur, sauna, jakuzi
5) Guida (Shoqeruesi) ne destinacionet turistike
6) Taksat Turistike

Per rezervime kontaktoni ne inbox ose 📞+355693380614

BOGE – RUGOVE – PEJE ➡ 2 Dite (1 Nate) 🎁Hotel SERAPHINE PLAZA 5 Yje - €49

VIZITOJME:
⛄BOGE
🍂UJEVARA E DRINIT
🍂LUGINA E RUGOVES
🍂MANASTIRI I DECANIT
🍂 PEJE

👉Akomodimi do te jete ne:
HOTEL SERAPHINE PLAZA 5 YJE
🔹🔸
Paketa me mengjes — Cmimi €49
Paketa me mengjes dhe darke — Cmimi €59

KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME
👇💖👇
SHEN VALENTINI
Nisje 13 SHKURT — 2 DITE (1 Nate)
👇❄👇
Nisje 20 SHKURT — 2 DITE (1 Nate)
Nisje 27 SHKURT — 2 DITE (1 Nate)

✅ – Ne cmim përfshihen:
1) Transporti sipas programit me autobuz/minibuz turistik
2) Nje nate akomodim ne hotel Seraphine Plaza 5 Yje
3) Mengjesi i dites se dyte
4) Guida (Shoqeruesi)
5) Darka e dites se pare (per personat qe zgjedhin paketen me darke)

❎ – Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat gjate dy diteve te udhetimit
2) Pajiset e skive & teleferiku

📌Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:
1) Karta ID ose Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues (si ID ose Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
2) Xhup te trashe, doreza, shall
3) kepuce (atlete) rezerve pasi do qendroni gjate duke shkelur ne bore dhe kepucet tuaj mund te lagen

Per rezervime kontaktoni ne inbox ose 📞+355693380614

[02/02/21]   ❄SKI NË MAVROVË 2 DITË €39😍
🥰🥰MAVROVE ,STRUGE, OHER,
► Shkurt 6-7, 13-14 , 20-21, 27-28

🏩Hotel Diplomat 3* 39 Euro (5 km nga qendra)
🏩Hotel Imperial 4* 45 Euro (Ne qender te Struges)
🏩Hotel Maiva & SPA 4* 45 Euro (Ne Shen Stefan)
🏩Hotel City Palace & SPA (Qender te Ohrid)
🚗► Paketa me transport individual , - 10 euro/person

📌NE CMIM PERFSHIHET
❤️UDHËTIMI VAJTJE-ARDHJE ME AUTOMJET KOMOD
❤️AKOMODIM NË HOTEL (SIPAS PERZGJEDHJES TUAJ)
❤️MENGJESI + DARKA
❤️SHOQERUES GJATE GJITHE UDHETIMIT.
❤️FITNES NE HOTEL IMPERIAL 4

❌NE CMIM NUK PERFSHIHET
⛔️SIGURACIONI I SHENDETIT NE UDHETIM
⛔️HYRJA NEPER MONUMENTE DHE MUZEUME
⛔️BILETA E TELEFERIKUT
⛔️DREKEN
⛔️CDO GJE QE NUK ESHTE PERMENDUR NE RUBRIKEN "NE CMIM PERFSHIHET"
Per me teper informacion kontaktoni ne inbox ose 📞0693380614

Shen Valentini 💝 MAVROVE – KODRA DIELLIT – SHKUP – LIQENI MATKA ➡Nisje 12 SHKURT — 3 Dite (2 Nete) 🎁Resort SPA BUSHI 5Yje - 99 €

VIZITOJME:
⛄️ MAVROVE
⛄KODRA E DIELLIT (Popova Shapka)
🍂SHKUP
🍂LIQENI MATKA

✅ – Ne cmim përfshihen:
1) Transporti sipas programit me autobuz/minibuz turistik
2) Dy nete akomodimi ne resort BUSHI SPA 5 Yje
3) Mengjeset e dites se dyte dhe dites se trete
4) Perdorimi i qendres SPA (pishine e mbyllur, jakuzi, sauna)
5) Nje dhurate ne dhome per ciftin
6) Guida (Shoqeruesi)
7) Taksat Turistike

❎ – Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat
2) Pajiset e skive & teleferiku
3) Lundrimi me varka 4€ ne Matka
4) Darkat (Opsionale: extra pagese 20€ per te dy darkat)

Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:
1) Karta ID ose Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues (si ID ose Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
2) Xhup te trashe, doreza, shall
3) kepuce (atlete) rezerve pasi do qendroni gjate duke shkelur ne bore dhe kepucet tuaj mund te lagen

Per rezervime kontaktoni ne inbox ose 📞+355693380614

SKI NE BOGE - 2 DITE (1 NATE) 🎁HOTEL DUKAGJINI 5 YJE, 49 €

VIZITOJME:
⛄BOGE
🍂UJEVARA E DRINIT
🍂LUGINA E RUGOVES
🍂MANASTIRI I DECANIT
🍂 PEJE

👉Akomodimi do te jete ne: HOTEL DUKAGJINI 5 YJE
Paketa me mengjes — Cmimi €49
Paketa me mengjes dhe darke — Cmimi €59

KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME
👇❄👇
Nisje 30 JANAR — 2 DITE (1 Nate)
Nisje 6 SHKURT — 2 DITE (1 Nate)
👇💖👇
SHEN VALENTIN
Nisje 13 SHKURT — 2 DITE (1 Nate)

✅ – Ne cmim përfshihen:
1) Transporti sipas programit me autobuz/minibuz turistik
2) Nje nate akomodim ne hotel Dukagjini 5 Yje
3) Mengjesi i dites se dyte
4) Perdorimi i qendres SPA, si pishina e mbyllur, jakuzi, sauna
5) Guida (Shoqeruesi)

❎ – Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat gjate dy diteve te udhetimit
2) Darka e dites se pare (opsionale: extra pagese 10€)
3) Pajiset e skive & teleferiku

Per rezervime kontaktoni ne inbox ose 📞 0693380614

BREZOVIC (ski) – BROD (ski) – PRIZREN ➡ 2 Dite (1 Nate) 🎁 39 €

VIZITOJME:
⛄BREZOVIC
⛄PREVALL
🔹PRIZREN

👉Akomodimi ne hotel sipas zgjedhjes tuaj:
HOTEL PRIZRENI 4 YJE — Cmimi €39
HOTEL PREMIUM PARK 5 YJE — Cmimi €50

KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME
👇❄👇
MUAJI JANAR
Nisje 23 JANAR — 2 DITE (1 Nate)
Nisje 30 JANAR — 2 DITE (1 Nate)
Nisje 6 SHKURT — 2 DITE (1 Nate)
👇💖👇
SHEN VALENTINI
Nisjs 13 SHKURT — 2 DITE (1 Nate)

✅ – Ne cmim përfshihen:
1) Transporti sipas programit me autobuz/minibuz turistik
2) Nje nate akomodimi ne hotelin e perzgjedhur nga ju
3) Mengjesi i dites se dyte
4) Guida (Shoqeruesi)
5) Taksat Turistike

❎ – Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat gjate dy diteve te udhetimit
2) Darka e dites se pare (opsionale: extra pagese 7€)
4) Pajiset e skive & teleferiku

🎀Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:
1) Karta ID ose Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues (si ID ose Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
2) Xhup te trashe, doreza, shall
3) kepuce (atlete) rezerve pasi do qendroni gjate duke shkelur ne bore dhe kepucet tuaj mund te lagen

Per info me te detajuar kontaktoni ne inbox ose cel 0693380614

[01/20/21]   ❄KORCE – VOSKOPOJE – DARDHE (SKI)❄
VIZITOJME:
⛄VOSKOPOJE
⛄DARDHE
🍂KORCE
👉Akomodimi do te jete ne:
Hotel British 4 Yje ne qender te Korces
👉👉CMIMET E PAKETES
Paketa me mengjes — Cmimi 3500 LEK
Paketa mengjes + darke — Cmimi 4500 LEK
▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME
👇❄👇
Nisje 23 JANAR — 2 DITE (1 Nate)
Nisje 30 JANAR — 2 DITE (1 Nate)
Nisje 6 SHKURT — 2 DITE (1 Nate)
👇💖👇
SHEN VALENTINI
Nisje 13 SHKURT — 2 DITE (1 Nate)

►Duhet të dini se:
👇👇👇
——————————————————-
✅ – Ne cmim përfshihen:
1) Transporti sipas programit me autobuz/minibuz turistik
2) Akomodimin ne hotel ne Korce per 1 nate
3) Mengjesi diten e dyte
4) Guida (Shoqeruesi)
——————————————————-
👉Akomodimi do te jete ne:
HOTEL BRITISH 4 YJE NE QENDER TE KORCES
——————————————————-
Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:
1) Xhup te trashe, doreza, shall
2) kepuce (atlete) rezerve pasi do qendroni gjate duke shkelur ne bore dhe kepucet tuaj mund te lagen
——————————————————-
❎ – Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat gjate udhetimit
2) Pajiset e skive
Na kontaktoni ne inbox ose cel📞0693380614

😃 SKI ne ZHABJAK — 3 Dite (2 Nete)-75 €

VIZITOJME:
⛄ZHABJAK
🍂 Liqenet e Zhabjakut
🍂PODGORICE
🍂UJEVARA NIAGARA

👉Akomodimi ne hotel sipas zgjedhjes tuaj:
HOTEL GORSKE OCI 3 YJE — Cmimi €75
HOTEL ZABLJAK 4 YJE — Cmimi €99

▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME
👇
MUAJI JANAR
Nisje 22 JANAR — 3 DITE (2 Nete)
Nisje 29 JANAR — 3 DITE (2 Nete)
👇👇
SHEN VALENTINI
Nisje 12 SHKURT — 3 DITE (2 Nete)
Nisje 13 SHKURT — 3 DITE (2 Nete)

✅ – Ne cmim përfshihen:
1. Transporti vajtje – ardhje dhe shetitjet sipas programit
2. Akomodimi per 2 nete ne hotelin e perzgjedhur
3. Mengjeset e dites se dyte dhe te trete
4. Darkat e dites se pare dhe te dyte
5. Perdorimi i sauna dhe jakuzi per klientet e hotel Zabljak 4yje
6. Guida (shoqeruesi)

❎ – Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat gjate udhetimit
2) Pajiset e skive dhe teleferiku

🎀Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:
1) Karta ID ose Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues (si ID ose Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
2) Xhup te trashe, doreza, shall
3) Kepuce (atlete) rezerve pasi do qendroni gjate duke shkelur ne bore dhe kepucet tuaj mund te lagen
4) Rrobat e banjos per te perdorur SPA e hotelit

Per rezervime kontaktoni ne inbox ose cel 0693380614

❄RAZËM – SHKODËR 1 DITË €10❄

RAZËM- KALAJA E ROZAFES - SHKODËR
► 23, 24, 30, 31 Janar.

PROGRAMI:
► Nisja nga Tirana në orën 06:30.
► Nisja nga Durrësi në orën 06:00.
► Nisja nga Elbasani në orën 06:00.

Në vijimësi të udhëtimit tonë do të kemi një ndalesë të shkurtër për kafe dhe për të konsumuar mëngjesin. Vizitë në kalanë e Rozafës. Mbërrijmë në Razëm ku do të kemi mundësi për të shijuar natyrën mbresëlënëse dhe për të konsumuar vaktin e drekës.
Kthehemi në qytetin e Shkodrës ku do kemi mundësi të vizitojmë pedonalen karateristike të qytetit dhe jo vetëm.
Nisemi në rrugën e kthimit. Mbërritja në Tiranë, Durrës dhe Elbasan në mbrëmje.

►Sugjerohet të keni me vete:
Çantë shpine, shishe uji 1 litër, rroba pambuku për ndërresa, fruta të thata, çokollata dhe shumë energji.

✅NE CMIM PERFSHIHET
*TRANSPORTI ME AUTOMJET KOMOD
*SHOQERUES SHQIPTARE
❌NE CMIM NUK PERFSHIHET
*DREKA
*HYRJET NË MUZE DHE PARQE
*ÇDO GJË QË NUK ËSHTË PËRMENDUR NË "PËRFSHIHET"

[01/14/21]   ❄️❄️KOLASHIN❄️❄️
VIZITOJME:
⛄KOLASHIN
🍂PODGORICE
🍂UJEVARA NIAGARA
👉Akomodimi ne hotel sipas zgjedhjes tuaj:
HOTEL PODPGORCA 4 YJE — Cmimi €45
HOTEL HITLON 5 YJE — Cmimi €59
▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME
👇
MUAJI JANAR
Nisje 16 JANAR — 2 DITE (1 Nate)
Nisje 23 JANAR — 2 DITE (1 Nate)
Nisje 30 JANAR — 2 DITE (1 Nate)
✅ – Ne cmim përfshihen:
1) Transporti sipas programit me autobuz/minibuz turistik
2) Nje nate akomodimi ne hotelin e perzgjedhur
3) Mengjesi dhe Darka
4) Perdorimi i qendres SPA (pishine, jakuzi, sauna,) per hotel Hilton
5) Guida (Shoqeruesi)
6) Taksat Turistike
❎ – Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat
2) Pajiset e skive dhe teleferiku
Na kontaktoni ne inbox ose 📞0693380614

😍😍FESTAT ne BREZOVIC (ski) – PRIZREN - 2 Dite (1 Nate) 🎁Hotel PREMIUM PARK 5Yje⭐️- 50 EUR

VIZITOJME:
⛄BREZOVIC
⛄PREVALL
🔹PRIZREN
👉Akomodimi ne: HOTEL PREMIUM PARK 5 YJE

▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME
👇
MUAJI DHJETOR
Nisje 24 DHJETOR — 2 DITE (1 Nate) — Cmimi €50
Nisje 25 DHJETOR — 2 DITE (1 Nate) — Cmimi €50
Nisje 26 DHJETOR — 2 DITE (1 Nate) — Cmimi €50
👇👇
FESTAT E VITIT TE RI
Nisje 1 JANAR — 2 DITE (1 Nate) — Cmimi €50
Nisje 2 JANAR — 2 DITE (1 Nate) — Cmimi €50
👇👇👇
MUAJI JANAR
Nisje 9 JANAR — 2 DITE (1 Nate) — Cmimi €50
Nisje 16 JANAR — 2 DITE (1 Nate) — Cmimi €50
Nisje 23 JANAR — 2 DITE (1 Nate) — Cmimi €50
Nisje 30 JANAR — 2 DITE (1 Nate) — Cmimi €50

✅ – Ne cmim përfshihen:
1) Transporti sipas programit me autobuz/minibuz turistik
2) Nje nate akomodimi ne hotel Premium 5 Yje
3) Mengjesi i dites se dyte
4) Guida (Shoqeruesi)
5) Taksat Turistike

❌Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat gjate dy diteve te udhetimit
2) Darka e dites se pare (extra pagese 5€)
3) Perdorimi i sauna, jakuzi (5€), e cila paguhet ne recepsion
4) Pajiset e skive (€10) / teleferiku ne Brezovic (3€)

Per rezervime kontaktoni ne inbox ose cel 0693380614

[12/15/20]   🤩SKI NË KOLASHIN 2 DITË €59🤩
📍KOLASHIN - PODGORICA
►📆Dhjetor 24-25 , 25-26 , 26-27
► 📆Janar 1-2 , 2-3, 9-10 , 16-17 , 23-24 , 30-31 (Hotel Hilton 5* €65)
► 📆Shkurt 6-7, 13-14 , 20-21, 27-28 (Hotel Hilton 5* €65)

🏩Hotel Hilton 5* €59 ( Podgorice )
📌Paketa me transport Individual - 10 euro/person

✅NE CMIM PERFSHIHET
🥰TESTI PER KALIMIN E DOGANES
🥰TRANSPORTI SIPAS PROGRAMIT TIRANE – PODGORICE – KOLASHIN – TIRANE
🥰AKOMODIMIN NE HOTEL HILTON 5*
🥰MENGJESI & DARKA
🥰PERDORIMI I SPA & PISHINES DIMERORE PER HOTEL HILTON
🥰SHOQERUES SHQIPTARE

❌NE CMIM NUK PERFSHIHET
❗️SIGURACIONI I SHENDETIT NE UDHETIM
❗️PAJISJET E SKIVE
❗️GJITHCKA QE NUK ESHTE PERMENDUR NE RUBRIKEN "NE CMIME PERFSHIHET"
❗️TAKSA E QYTETIT 1.5 EURO/PERSON NE NATE
Per me shume detaje na kontaktoni ne inbox ose 📞0693380614

[12/12/20]   🤩🤩VOSKOPOJE & DARDHE 2 DITE 4,900 Lek🤩🤩
VIZITOJME:
⛄VOSKOPOJE
⛄DARDHE
🍂KORCE
👉Akomodimi ne hotelin sipas perzgjedhjes tuaj:
🏩HOTEL ELIANA 3 YJE — Cmimi 4900 lek
🏩VILA PANORAMA 4 YJE — Cmimi 5900 lek
✅KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME
👇
MUAJI DHJETOR
📌Nisje 19 DHJETOR — 2 DITE (1 Nate)
📌Nisje 24 DHJETOR — 2 DITE (1 Nate)
📌Nisje 26 DHJETOR — 2 DITE (1 Nate)
✅ – Ne cmim përfshihen:
1) Transporti sipas programit me autobuz/minibuz turistik
2) Akomodimin ne hotel sipas zgjedhies tuaj
3) Darka e dites pare me gatime tradicionale korcare
4) Mengjesi i dites se dyte
5) Guida (Shoqeruesi)
❎ – Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat
2) Pajiset e skive + Teleferiku (1200 lek)
Per me shume detaje kontaktoni ne inbox ose 📞0693380614

[12/11/20]   ❄️❄️SKI NË MAVROVË 2 DITË €39❄️❄️
😍😍MAVROVE ,STRUGE, OHER,
✅Dhjetor 25-26 , 26-27
✅Janar 2-3, 9-10 , 16-17 , 23-24 , 30-31
🏩Hotel Diplomat 3* 39 Euro (5 km nga qendra)
🏩Hotel Imperial 4* 49 Euro (Ne qender te Struges)
🚗Paketa me transport individual , - 10 euro/person
‼️NE CMIM PERFSHIHET
🤩UDHËTIMI VAJTJE-ARDHJE ME AUTOMJET KOMOD
🤩AKOMODIM NË HOTEL (SIPAS PERZGJEDHJES TUAJ)
🤩MENGJESI + DARKA
🤩SHOQERUES GJATE GJITHE UDHETIMIT.
🤩FITNES NE HOTEL IMPERIAL 4*

❌NE CMIM NUK PERFSHIHET
*SIGURACIONI I SHENDETIT NE UDHETIM
*HYRJA NEPER MONUMENTE DHE MUZEUME
*BILETA E TELEFERIKUT
*DREKEN
*CDO GJE QE NUK ESHTE PERMENDUR NE RUBRIKEN "NE CMIM PERFSHIHET"
ℹ️Per me shume detaje kontaktoni ne inbox ose 📞0693380614

[11/23/20]   🤩🤩BREZOVICE – PREVALLE 2 DITE €55🤩🤩
❄️❄️BREZOVICE , PREVALLE , PRIZREN❄️❄️
💟Nentor 28-29 , 29-30
💟Dhjetor 5-6 , 12-13 , 19-20 , 26-27 ,
💟Janar 2-3, 9-10 , 16-17 , 23-24 , 30-31
💟Viti i ri , 31 Dhjetor 2 Janar
🏩Hotel Yjet e Sharrit €55
🏩Hotel Sharri €65

✅NE CMIM PERFSHIHET
💕TRANSPORTI ME MJET KOMOD
💕AKOMODIMI NE HOTEL
💕MENGJESI + DARKA
💕GUIDE SHQIPTARE GJATE GJITHE UDHETIMIT
💕PERDORIMI I PISHINES DIMERORE PER HOTEL SHARRIN
❌NE CMIM NUK PERFSHIHET

‼️SIGURACIONI I JETES NE UDHETIM
‼️PAJISJET E SKIVE
‼️GJITHCKA QË NUK ËSHTË PËRMENDUR NË KËTË PROGRAM
‼️TAKSA TURISTIKE E HYRJES NE BREZOVICE 1 EURO

ℹ️Per detaje me te rendesishme apo rezervime na kontaktoni ne inbox ose 📞0693380614

🥳FESTAT E NENTORIT🥳
BELSH – KANIONET E OSUMIT 2 DITË 6000 LEKE🤩
Nisja: 21, 28, 29 nentor

🗒PROGRAMI:
► Dita e pare : ( Tirane – Belsh – Berat ) .
►Nisja nga Tirana ne oren 06:30 .
►Nisja nga Durresi ne oren 05:45 .
►Nisja nga Elbasani ne oren 07:00 .

Vazhdimi i udhetimit drejt fshatit turistik Belsh . Vizite fshat dhe ne liqenet e famshem te Belsh*t .
Nisemi per ne qytetin e Beratit . Akomodimi ne hotel 4* ne qender te Beratit me arkitekture tradicionale ne lagjen e vjeter te Mangalemit .
Pasdite ne shoqerine e guides, do te viztiojme qytetint e Beratit duke filluar nga kalaja e qytetit, muzeu i ikonave Onufri, lagja e vjeter e Gorices, lagja e vjeter e Mangalemit, qendren e qytetit.
Konsumimi i darkes ne hotel .Pas darkes qendrim i lire .

► Dita e dyte : ( Berat – Corovode – Kanion – Bogove – Tirane )
Pas konsumimit te mengjesit ne hotel nisemi drejt Kanioneve. Gjatë rrugës do të kemi mundësi të shijojmë degëzimet e lumit të Osumit dhe majat e larta të malit të Tomorrit. Eksplorimi jonë nis me vizitën tek ‘Lakorja Panoramike e Flamurit’, një nga pikat më të bukura buzë kanionit. Më pas do të vizitojmë ‘Vrimën e Nuses'(nga ku rrjedhë një legjendë që do ta zbulojmë gjatë udhëtimit) dhe Urën e Vjetër të Zaberzanit të vendosur në një nga pjesët më të bukura midis faqeve të kanionit. Ne Zaberzan mund te shfrytezoni rrjedhen e Lumit Osum per tu lare dhe per banjo dielli. Gjithashtu do të kemi mundësi që gjatë eksplorimit të prekim Mullirin e Babait, Gjurmën e Abaz Aliut. Opsionale është mundësia për të përjetuar edhe adrenalinën e rafting (pagesa ekstra 45 euro/person).Konsumimi i drekes sugjerohet nga shoqeruesi i grupit. Në kthim do të ndalojmë në Bogovë ku do të kemi mundësi të vizitojmë Ujëvarën e Bogovës .
Me pas vazhdojmë udhëtimin për në kthim. Mbërritja në Tiranë, Durrës dhe Elbasan rreth orës 21:00.

►Duhet te keni me vete :
-Rroba banjo
-Atlete te vjetra, sandale te mbyllura
-Kostum sportiv
-Rroba pambuku per nderrese
-Veshje sportive per ecje
-Peshqir
-Rroba te ngrohta per t’u nderruar
-Sandale/Atlete per t’i nderruar ne fund te udhetimit
-Cante shpine
-Shishe uje 1 liter
-Fruta te thata
-Aparat fotografike

✅NE CMIM PERFSHIHET
*TRANSPORTI KOMOD VAJTJE-ARDHJE🚌
*AKOMODIMI NE HOTEL 4* (NE QENDER TE BERATIT)🏨
*MENGJESI DHE DARKA🥐🍱
*GUIDA PER GJATE UDHETIMIT👫👫

❌NE CMIM NUK PERFSHIHET
*VIZITAT NE MUZEUME HISTORIKE DHE KALA
*RAFTING , 40 EURO EXTRA(REALIZIMI ESHTE NE VARESI TE NIVELIT TE LUMIT)🕍
*GJITHCKA QE NUK ESHTE PERMENDUR ME SIPER

🤩🤩PRISHTINË – PEJË- UJËVARA E DRINIT 2 DITË €59
PRISHTINË, PEJË, RUGOVË, UJËVARA E DRINIT TË BARDHË, SHPELLA E RADACIT🤩🤩

🗒 7, 14, 21, 28, 29 Nentor

PROGRAMI:
►Dita e parë:
Nisja nga Tirana në orën 06:00.
Nisja nga Durrësi në orën 05:00.
Nisja nga Elbasani në orën 05:00.

Vazhdimi i udhëtimit drejt pikës së doganes në Morinë me një ndalesë të shkurtër gjatë rrugës. Nisemi ne drejtim te Pejes, për të vizituar Shpellën e Radacit dhe Ujëvarën e Drinit të Bardhë. Vazhdojme vizitat për në Grykën e Rugovës ku do të keni mundësinë të prekim natyrën mbresëlënëse. Për ata që dëshirojnë më shumë adrenalinë sugjerohet të provojnë Zip Line.Pas vizitave do kemi kohë të lirë për të konsumuar edhe drekën në një nga restorantet tradicionale të qytetit. Mepas kryejme akomodimin tek hotel Dukagjini 5*. Qëndrim i lirë për të shfrytëzuar sherbimet trajtuese te hotelit si pishina dimërore, jacuzzi, sauna dhe palestër. Opsionale shëtitje në qytetin e Pejës për të vizituar Pazarin e Vjetër, Mullirin e Haxhi Zekës, Parkun e Paqes, etj.
Darka në hotel dhe pas saj guida shoqëruese ju sugjeron disa vende me muzikë ku mund të kaloni mbrëmjen.

►Dita e dytë:

Pas mëngjesit në hotel nisemi në drejtim te Prishtinës, ku do të vizitojmë pikat kryesore të qytetit të rëndësishëm shqiptar që përbëjnë atraksion turistik dhe na flasin më shumë për historinë e Prishtinës, si Librarinë Kombëtare, monumentin Newborn dhe Statujën e Skënderbeut.Koheqendrim i lire . Nisemi per ne qytetin e Prizrenit ku do të vizitojmë Muzeun e Lidhjes së Prizrenit, Pazarin e Vjetër, Xhaminë , shopping ne qender te Prizrenit .Me pas sugjerohet dreka ne qender te Prizrenit. Nisja në rrugën e kthimit me ndalesa të shkurtra.
Mbërritja në Tiranë, Durrës dhe Elbasan në mbrëmje.

⛔️Kujdes:
Duhet të jeni të pajisur me Letërnjoftim ose Pasaportë gjatë udhëtimit!

✅NE CMIM PERFSHIHET
*TRANSPORTI ME AUTOMJET KOMOD
*AKOMODIMI TEK HOTEL DUKAGJINI 5*
*MËNGJESI DHE DARKA
*PËRDORIMI I PISHINËS DIMËRORE, SAUNA, JACUZZI DHE PALESTËR
*GUIDA SHOQËRUESE GJATË UDHËTIMIT

❌NE CMIM NUK PERFSHIHET
*DREKA DHE PIJET GJATË VAKTEVE
*GJITHÇKA QË NUK ËSHTË PËRMENDUR NË "PËRFSHIHET

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Fushë-Krujë?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Location

Telephone

Address


Rruga Bakushe Visha
Fushë-Krujë
Other Travel Agencies in Fushë-Krujë (show all)
Erjoni Travel Erjoni Travel
QENDER FUSHE KRUJE
Fushë-Krujë, 00355

AGJENSI UDHETIMI "ERJONI TRAVEL" FUSHE KRUJE

Elezi Travel Elezi Travel
DURRESIT
Fushë-Krujë, 1111

https://www.facebook.com/pages/Elezi-Travel/683360988371950

Klajdi-travel Klajdi-travel
Rruga E Lacit, Perball Gazetave
Fushë-Krujë, 99999

AgencyBori.Al AgencyBori.Al
BORI TRAVEL
Fushë-Krujë

BORI AGENCY����� Shpejtesia eshte cilesia jone� Synojm me te miren �� Tel: +355 682030115 Fax: 00355 563 22978 E-mail: [email protected]

About   Contact   Privacy   FAQ   Login C