Ferdi Travel

Agjensi udhetimi
Bileta avioni
Bileta trageti
Bileta autobusi
Paketa turistike
Siguracione

Operating as usual

Photos from Ferdi Travel's post 09/05/2021

VALBONE (me traget) 🚤
2 Ditë - All Inclusive - 6900 lek

VIZITOJME:
🔹Valbone
🔸liqeni Komanit
🔹Prizren

KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME
👇👇👇
MUAJI MAJ
Nisje 15 Maj — 2 Dite (1 Nate) – Cmimi 6900 lek
Nisje 22 Maj — 2 Dite (1 Nate) – Cmimi 6900 lek
Nisje 29 Maj — 2 Dite (1 Nate) – Cmimi 6900 lek

.
🏡Akomodimi ne hotel FUSHA E GJES, VALBONE

DITA E PARE:
*Nisja ne mengjes, pas prezantimit me guiden tone i cili do iu shoqeroje pergjate te 2 diteve te udhetimit. Gjate rruges do te kemi mundesine te shijojme bukurine e peisazheve qe i ka dhuruar nena natyre, Shqiperise.
*Udhetojme drejt liqenit te Komanit ku do te behemi pasagjer te tragetit te Komanit.
*Lundrimi i cili zgjat afersisht 2 ore duke pershkruar liqenin e Komanit qe gjarperon ne shpate malesh 1200 m lartesi, eshte nder aventurat me te bukura te turit te Valbones.
*Pas zbritjes ne Fierze ndalesa e radhes ne kullen Mic Sokolit, ku do te vizitojme kullen me arkitekturen e asaj karakteristike ku lindi dhe u rrit nje nder heronjt e Shqiperise.
*Vazhdimi me pas udhetimit per ne Valbone ku me parkun kombetar natyror prezantohemi ne fillim me Kanionin e Shoshanit, i cili na tregon sapo jemi futur ne Valbone.
Akomodimi ne Valbone do te behet ne Hotel Fusha e Gjes, te mbuluar ne nje kurore bredhash. Dreka me gatime tradicionale ne restorantin e hotelit.
*Pasdite do te vazhdojme eksplorimin e Valbones, per te vizituar Ujvaren e Rrogamit. Do te vazhdojme ecjen ne kembe deri ne fillimin e lagjes se fundit te Valbones te quajtur, Gjelaj, nga ku do te kemi mundesine te shikojme pjesen me terheqese, fundin e lugines se Valbones ku vargmalet arrijne lartesi 2300 – 2400 m. Me sfidantet e natyres do te ngjitemi deri ne rrjedhen e ujevares per te soditur nje nder pamjet me piktoreske te lugines.
*Kthimi ne hotel. Darka do të shijohet në restorantin e hotelit me gatime tradicionale e organizuar festive me muzike me DJ!

DITA E DYTE
*Pas mengjesit me produkte fshati ne hotel,
ne shoqerine e guides gjate paradites do te vizitojmë Rrethin e Jubanit ku nga pika me e larte e kodres, nje peisazh fantastik e lugines se bukur te Valbones do te na ofrohet si pikture (shtegu i zgjedhur eshte i pershtatshme per te gjithe, rreth 2 ore ecje).
Pas vizites ne rrethin e Jubanit, koha per te shijuar dreken e fundit ne Valbone ne bujtine tradicionale ne Valbone.
*Pasi perfundojme dreken ne Vabone, udhetojme drejt Kosoves ku ndalesa e radhes do te jete ne qytetin “muze” te Kosoves.
*Ndalese per te realizuar turin e qytetit, ne zonat me turistike te saj si ura e gurit, Xhamia e Sinan Pashes, Lidhja e Prizrenit, etj.
*Pas vizites ne Prizren, nisemi per ne Tirane dhe Durres
Ndalesa per pushime ne Reps dhe kthimi ne mbremje.

✅NË ÇMIM PËRFSHIHET
1. Transporti sipas programit me autobuz / minibuz turistik
2. Akomodimin ne hotel Fusha e Gjes ne Valbone
3. Dreka dhe Darka me gatime tradicionale e dites se pare
4. Mengjes fshati diten e dyte
5. Bileta e Tragetit Koman – Fierze
6. Mbremje festive me muzike
7. Guida (shoqeruesi)

❌NË ÇMIM NUK PËRFSHIHET
1) Furgonat e fshatit (500 lek per transferten ne ujevaren e Valbones)
2) Pijet gjate vakteve
3) Dreka diten e dyte

Kontaktoni ne inbox ose 📞0693380614

Photos from Ferdi Travel's post 08/05/2021

🎀UDHËTIM NË STAMBOLL🎀
4 DITË - 199€

👉Nisje më 15, 22, 28 Maj, 5 Qershor

✅Përfshihen:
🌞Bileta e avionit vajtje – ardhje. (Bagazhe të plota 30 kg + 8 kg bagazh dore).
🌞Akomodimi në hotel në qendër të pjesës Evropiane të Stambollit
🌞Mëngjeset për të gjithë ditët e qëndrimit.
🌞Shëtitjet në Stamboll me autobus (sipas programit)
🌞Shoqërues dhe guidë shqiptare, për të gjithë ditët e qëndrimit
🌞Transfertat Aeroport – Hotel – Aeroport

❌Në pagesë nuk përfshihen:
- Gjithshka që nuk është përmendur në këtë Program
- Siguracioni në Udhëtim
- Hyrjet në Monumente dhe Muzeume

📌OPSIONALE:
1. Lundrim me anije në Bosfor 1.5 – 2 orë për të parë Europën e dhe Azinë €5.
2. Shtesë për 3 darkat në hotel ose në restorant €30.
3. Kroçiere me Shfaqje dhe Darkë €30, përfshin: Transporti vajtje ardhje nga Hoteli, Shfaqje me Kërcimtarë dhe DJ, Darkë Speciale, Pije jo alkoolike pa kufizim. Zgjat 3 orë.

Per info te metejshme ose rezervime kontaktoni ne inbox ose cel 0693380614

07/05/2021

PLAZH NË CANJ, BUDVA 🤩
6 Ditë (5 Netë) All Inclusive - 179€

🔹QYTEZA E BUKUR E CANJ ME PLAZH ME GURALECA DHE UJE TE KRISTALT
❤ Vizitojme:
Budva
ishulli Hawai
Lundrim me traget ne gjirin e Kotorit
Kotor
Virpazar dhe lundrim ma varka ne lumi Rijeka Crnojevica
Dubrovnik
Cetinje

💎Akomodimi do te behet ne Hotel Montenegro buze plazhit dhe me 3 pishina ( ne Godinen 3 Yje Superior ose ne Godinen 4 Yje sipas zgjedhjes se paketes)

NISJET ME AUTOBUZ DHE CHECK IN NE HOTEL SI ME POSHTE
👇👇👇
MUAJI QERSHOR
Nisje 20 Qershor ― 6 Dite (5 nete) ― Hoteli 3* : 179€ / Hoteli 4* : 215€
Nisje 27 Qershor ― 6 Dite (5 nete) ― Hoteli 3* : 179€ / Hoteli 4* : 215€
MUAJI KORRIK
Nisje 4 Korrik ― 6 Dite (5 nete) ― Hoteli 3* : 189€ / Hoteli 4* : 225€
Nisje 11 Korrik ― 6 Dite (5 nete) ― Hoteli 3* : 189€ / Hoteli 4* : 225€
Nisje 18 Korrik ― 6 Dite (5 nete) ― Hoteli 3* : 189€ / Hoteli 4* : 225€
Nisje 25 Korrik ― 6 Dite (5 nete) ― Hoteli 3* : 189€ / Hoteli 4* : 225€
MUAJI GUSHT
Nisje 1 Gusht ― 6 Dite (5 nete) ― Hoteli 3* : 199€ / Hoteli 4* : 235€
Nisje 8 Gusht ― 6 Dite (5 nete) ― Hoteli 3* : 199€ / Hoteli 4* : 235€
Nisje 15 Gusht ― 6 Dite (5 nete) ― Hoteli 3* : 199€ / Hoteli 4* : 235€
Nisje 22 Gusht ― 6 Dite (5 nete) ― Hoteli 3* : 199€ / Hoteli 4* : 235€
Nisje 29 Gusht ― 6 Dite (5 nete) ― Hoteli 3* : 199€ / Hoteli 4* : 235€PERSHKRIMI HOTELIT
Hotel Montenegro 4 Yje, ndodhet ne Canj, qyteza me e bukur bregdetare e Malit te Zi. Plazh i Canj-it eshte perla e Rivieres Malazeze. Me nje plazh me guralece dhe ujin e kristalt blu, Canji te ngjason me bukurin e jugut tone si Jal dhe Himar. Nje lum qe buron nga malet perball ndan plazhin ne dy gjysma, dhe gjelberimi rrethuese i jep me shume bukuri natyres te qytezes Canj.
Gjithashtu pak km me tutje mund te vizitoni Plazhin e Mbretereshes (vajtie – ardhje behet behet vetem ma varka dhe kushton 1€). Plazhi i mbretereshes se Canj, eshte nje gji i virgjer me nje bukuri te rrallë, nje plazh unikal i Rivieres Malazeze qe duhet te vizitohet nga ju
Hotel Montenegro perbehet nga 5 godina, ku 4 godina jane te standartit me 4 yje dhe 3 godina jane te standartit 3 yje
Dhomat janë me te gjitha te pajsur ajër të kondicionuar, kanë një TV satelitor, minibar, dhe banjo private me dush dhe tharëse flokësh. Shumica e dhomave te prenotuar per klientet tane jane me pamje nga deti
Hoteli disponon 2 pishina, 1 pishine me hidromasazh dhe 500 m katror plazh privat
Gjithashtu ne hotel ndodhen 6 Restorante, 2 Pool Bar, 1 Beach Bar, 1 Market dhe 8 dyqane ushqimi te shpejte (sherbejne produkte zgare dhe byrek)
Parkim falas i autmojeteve private është e mundur në parkimin e hotelit.

✅NË ÇMIM PËRFSHIHET
1. Akomodimin per 5 nete ne hotel MONTENEGRO Canj, buze plazhit
2. Sherbimi All Inclusive
3. Guida (shoqeruesi)

❌NË ÇMIM NUK PËRFSHIHET
1. Transferta Tirane – Canj – Tirane (pagese €15)

Per info rreth turit ose rezervime kontaktoni ne inbox ose cel 0693380614

PLAZH NË CANJ, BUDVA 🤩
6 Ditë (5 Netë) All Inclusive - 179€

🔹QYTEZA E BUKUR E CANJ ME PLAZH ME GURALECA DHE UJE TE KRISTALT
❤ Vizitojme:
Budva
ishulli Hawai
Lundrim me traget ne gjirin e Kotorit
Kotor
Virpazar dhe lundrim ma varka ne lumi Rijeka Crnojevica
Dubrovnik
Cetinje

💎Akomodimi do te behet ne Hotel Montenegro buze plazhit dhe me 3 pishina ( ne Godinen 3 Yje Superior ose ne Godinen 4 Yje sipas zgjedhjes se paketes)

NISJET ME AUTOBUZ DHE CHECK IN NE HOTEL SI ME POSHTE
👇👇👇
MUAJI QERSHOR
Nisje 20 Qershor ― 6 Dite (5 nete) ― Hoteli 3* : 179€ / Hoteli 4* : 215€
Nisje 27 Qershor ― 6 Dite (5 nete) ― Hoteli 3* : 179€ / Hoteli 4* : 215€
MUAJI KORRIK
Nisje 4 Korrik ― 6 Dite (5 nete) ― Hoteli 3* : 189€ / Hoteli 4* : 225€
Nisje 11 Korrik ― 6 Dite (5 nete) ― Hoteli 3* : 189€ / Hoteli 4* : 225€
Nisje 18 Korrik ― 6 Dite (5 nete) ― Hoteli 3* : 189€ / Hoteli 4* : 225€
Nisje 25 Korrik ― 6 Dite (5 nete) ― Hoteli 3* : 189€ / Hoteli 4* : 225€
MUAJI GUSHT
Nisje 1 Gusht ― 6 Dite (5 nete) ― Hoteli 3* : 199€ / Hoteli 4* : 235€
Nisje 8 Gusht ― 6 Dite (5 nete) ― Hoteli 3* : 199€ / Hoteli 4* : 235€
Nisje 15 Gusht ― 6 Dite (5 nete) ― Hoteli 3* : 199€ / Hoteli 4* : 235€
Nisje 22 Gusht ― 6 Dite (5 nete) ― Hoteli 3* : 199€ / Hoteli 4* : 235€
Nisje 29 Gusht ― 6 Dite (5 nete) ― Hoteli 3* : 199€ / Hoteli 4* : 235€PERSHKRIMI HOTELIT
Hotel Montenegro 4 Yje, ndodhet ne Canj, qyteza me e bukur bregdetare e Malit te Zi. Plazh i Canj-it eshte perla e Rivieres Malazeze. Me nje plazh me guralece dhe ujin e kristalt blu, Canji te ngjason me bukurin e jugut tone si Jal dhe Himar. Nje lum qe buron nga malet perball ndan plazhin ne dy gjysma, dhe gjelberimi rrethuese i jep me shume bukuri natyres te qytezes Canj.
Gjithashtu pak km me tutje mund te vizitoni Plazhin e Mbretereshes (vajtie – ardhje behet behet vetem ma varka dhe kushton 1€). Plazhi i mbretereshes se Canj, eshte nje gji i virgjer me nje bukuri te rrallë, nje plazh unikal i Rivieres Malazeze qe duhet te vizitohet nga ju
Hotel Montenegro perbehet nga 5 godina, ku 4 godina jane te standartit me 4 yje dhe 3 godina jane te standartit 3 yje
Dhomat janë me te gjitha te pajsur ajër të kondicionuar, kanë një TV satelitor, minibar, dhe banjo private me dush dhe tharëse flokësh. Shumica e dhomave te prenotuar per klientet tane jane me pamje nga deti
Hoteli disponon 2 pishina, 1 pishine me hidromasazh dhe 500 m katror plazh privat
Gjithashtu ne hotel ndodhen 6 Restorante, 2 Pool Bar, 1 Beach Bar, 1 Market dhe 8 dyqane ushqimi te shpejte (sherbejne produkte zgare dhe byrek)
Parkim falas i autmojeteve private është e mundur në parkimin e hotelit.

✅NË ÇMIM PËRFSHIHET
1. Akomodimin per 5 nete ne hotel MONTENEGRO Canj, buze plazhit
2. Sherbimi All Inclusive
3. Guida (shoqeruesi)

❌NË ÇMIM NUK PËRFSHIHET
1. Transferta Tirane – Canj – Tirane (pagese €15)

Per info rreth turit ose rezervime kontaktoni ne inbox ose cel 0693380614

06/05/2021

THETH — 2 Ditë (1 Natë) All Inclusive ➡ Nisje 8, 15, 22, 29 Maj — vila Pashko🏡

VIZITOJME
🔹Piken panoramike “Qaf Thore”
🔸Kanioni i malesorit
🔹fshati Nderlyse
🔸Vaskat e Nderlyses
🔹Syri i Kalter
🔸Ujevara e Thethit
🔹Kisha e Thethit
🔸Kulla e Ngujimit
🔹fshati i Thethit

▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME
👇👇👇
MUAJI MAJ
Nisje 8 Maj — 2 Dite (1 Nate) 👉 Cmimi 5’900 lek
Nisje 15 Maj — 2 Dite (1 Nate) 👉 Cmimi 5’900 lek
Nisje 22 Maj — 2 Dite (1 Nate) 👉 Cmimi 5’900 lek
Nisje 29 Maj — 2 Dite (1 Nate) 👉 Cmimi 5’900 lek

💚Akomodimi ne vila PASHKO, ne qender Thethit

DITA 1:
*Nisja bëhet të shtunën në mengjes nga Tirana dhe Durresi.
Gjatë rrugës do të bëhen ndalesa për kafe dhe fotografi. Ndalesa e pare do te jete Qaf Thore 1700 m, lartes, nje nder pikat me te larta gjate udhetimit per ne Theth. Peisazhi i kurores se alpeve shqiptare qe ofrohet ne kete lartesi do te jete nje kartoline e unike per kujtimet tuaj.
*Pas ndaleses ne Qaf Thore, vazhdimi i udhetimit per ne Theth. Pas akomodimit në bujtinen me te mire zones, ne dhomat perkatese sipas kerkeses tuaj, e zonja e shtëpisë na ka shtruar drekën me gatime kartakteristike të zonës.
*Pas dreke zbresim ne lugine dhe vazhdojme ecjen paralel me lumin. Vizitojme kishen. Pas kishes zbresim tek lumi ku shikojme Kullen e Ngujimit, ku jane pajtuar mbi 300 gjaqe, nga i gjithe bajraku i Shales. Vazhdojme ecjen drejt ujevares se Grunasit, e cila eshte një ndër bukuritë natyrore më të veçanta në alpet Shqiptare, shpallur monument natyre që mbrohet nga shteti. Ujëvara e Grunasit me trupin e saj te hollë me mbi 30 metër të larte së bashku me cirqet përreth dhe Mullirin e Blojës, formojne një nga vendet më interesante për t’u vizituar nga çdo turist që viziton Thethin. Ujëvara e Thethit ka si karakeristikë të veçantë faktin që uji i saj buron i gjithi nga një shkëmb dhe është ujë dëbore. Pushojme rreth 1 ore per te shijuar pamjen ose per te bere foto. Me pas kthehemi per ne bujtine. Konsumimi i darkes ne restorantin e bujtines. Pas darke ju ftojme ne ambjentin e jashtem te bujtines, ku rreth zjarrit organziojme nje mbremje festive me muzike dhe vere vendi.

DITA 2:
*Të dielën pasi shijojmë një mëngjes fshat do të nisemi nga bujtina drejt Syrit te Kalter (Syri i Kaprese). Me furgonat e fshatit do te mberrijme ne Nderlyse ku ndodhen edhe vaskat e gurit, te cilat jane formacione shkembore te krijuara nga prurjet e bollshme te ujit. Pamja e tyre eshte mjaft interesante pasi duke pasur forma krejtesisht te rrumbullaketa dhe te lemuara, ato ngjasojne pikerisht si vaska. Gjate udhetimit tone, duke qene se prurjet e ujit rrallohen, mund te freskohemi ne to. Keto masive shkembore finalizohen me nje pishine natyrale me uje te kristalte ku mund te bejme plazh.
Me pas vazhdojme rrugen drejt Syrit te Kalter. Vendndodhja e kësaj bukurie ështe në Kapre të poshtme, një nga fshatrat më të bukur të Alpeve. Syri i kaltër është një nga bukuritë më të rralla në të gjithë Shqipërinë. Ai formohet nga Lumi i Zi, i cili buron në Majen e zezë. Syri i Kaltër është i formuar nga gërryerja e shkëmbit nga uji që zbret nga mali. Ketu do kemi mundesi te pushojme. Gjate kthimit nga Syri i Kalter per ne fshatin e Thethit, vizitojme kanionin, i cili është rreth 2 km i gjatë dhe 60 metra i thellë, dhe varion nga 2-3 metra i gjerë deri në 30-40 m. Ka një bukuri të pakrahasueshme ku gjatë gjithë kohës ka ujë të mjaftueshëm për të apasionuarit e lundrimit me kanoe. (Udhetimi per tek syri i kalter mund te kryhet vetem me automjetet e zones dhe ka nje kosto extra prej 300 lekesh te reja per person ).
*Pas vizita ne Nderlyse kthimi ne bujtine per te shijuar dreken e fundit me gatime tradicionale ne Theth.
Pas dreke nisja per ne Shkoder. Ndalese per kafe ne Shkoder dhe mberritja ne Tirane dhe Durres ne darke.

✅NË ÇMIM PËRFSHIHET
1. Transporti sipas programit minibuz turistik
2. Akomodimi ne vila Pashko ne qender te Thethit
3. Dreka dhe Darka me gatime tradicionale e dites se pare
4. Mengjes fshati diten e dyte
5. Guida (shoqeruesi)

❌NË ÇMIM NUK PËRFSHIHET
1) Transferta Theth – Nderlyse – Theth me automjetet e zones (500 lek personi)
2) Dreka diten e dyte

Kontaktoni ne inbox ose cel 0693380614

THETH — 2 Ditë (1 Natë) All Inclusive ➡ Nisje 8, 15, 22, 29 Maj — vila Pashko🏡

VIZITOJME
🔹Piken panoramike “Qaf Thore”
🔸Kanioni i malesorit
🔹fshati Nderlyse
🔸Vaskat e Nderlyses
🔹Syri i Kalter
🔸Ujevara e Thethit
🔹Kisha e Thethit
🔸Kulla e Ngujimit
🔹fshati i Thethit

▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME
👇👇👇
MUAJI MAJ
Nisje 8 Maj — 2 Dite (1 Nate) 👉 Cmimi 5’900 lek
Nisje 15 Maj — 2 Dite (1 Nate) 👉 Cmimi 5’900 lek
Nisje 22 Maj — 2 Dite (1 Nate) 👉 Cmimi 5’900 lek
Nisje 29 Maj — 2 Dite (1 Nate) 👉 Cmimi 5’900 lek

💚Akomodimi ne vila PASHKO, ne qender Thethit

DITA 1:
*Nisja bëhet të shtunën në mengjes nga Tirana dhe Durresi.
Gjatë rrugës do të bëhen ndalesa për kafe dhe fotografi. Ndalesa e pare do te jete Qaf Thore 1700 m, lartes, nje nder pikat me te larta gjate udhetimit per ne Theth. Peisazhi i kurores se alpeve shqiptare qe ofrohet ne kete lartesi do te jete nje kartoline e unike per kujtimet tuaj.
*Pas ndaleses ne Qaf Thore, vazhdimi i udhetimit per ne Theth. Pas akomodimit në bujtinen me te mire zones, ne dhomat perkatese sipas kerkeses tuaj, e zonja e shtëpisë na ka shtruar drekën me gatime kartakteristike të zonës.
*Pas dreke zbresim ne lugine dhe vazhdojme ecjen paralel me lumin. Vizitojme kishen. Pas kishes zbresim tek lumi ku shikojme Kullen e Ngujimit, ku jane pajtuar mbi 300 gjaqe, nga i gjithe bajraku i Shales. Vazhdojme ecjen drejt ujevares se Grunasit, e cila eshte një ndër bukuritë natyrore më të veçanta në alpet Shqiptare, shpallur monument natyre që mbrohet nga shteti. Ujëvara e Grunasit me trupin e saj te hollë me mbi 30 metër të larte së bashku me cirqet përreth dhe Mullirin e Blojës, formojne një nga vendet më interesante për t’u vizituar nga çdo turist që viziton Thethin. Ujëvara e Thethit ka si karakeristikë të veçantë faktin që uji i saj buron i gjithi nga një shkëmb dhe është ujë dëbore. Pushojme rreth 1 ore per te shijuar pamjen ose per te bere foto. Me pas kthehemi per ne bujtine. Konsumimi i darkes ne restorantin e bujtines. Pas darke ju ftojme ne ambjentin e jashtem te bujtines, ku rreth zjarrit organziojme nje mbremje festive me muzike dhe vere vendi.

DITA 2:
*Të dielën pasi shijojmë një mëngjes fshat do të nisemi nga bujtina drejt Syrit te Kalter (Syri i Kaprese). Me furgonat e fshatit do te mberrijme ne Nderlyse ku ndodhen edhe vaskat e gurit, te cilat jane formacione shkembore te krijuara nga prurjet e bollshme te ujit. Pamja e tyre eshte mjaft interesante pasi duke pasur forma krejtesisht te rrumbullaketa dhe te lemuara, ato ngjasojne pikerisht si vaska. Gjate udhetimit tone, duke qene se prurjet e ujit rrallohen, mund te freskohemi ne to. Keto masive shkembore finalizohen me nje pishine natyrale me uje te kristalte ku mund te bejme plazh.
Me pas vazhdojme rrugen drejt Syrit te Kalter. Vendndodhja e kësaj bukurie ështe në Kapre të poshtme, një nga fshatrat më të bukur të Alpeve. Syri i kaltër është një nga bukuritë më të rralla në të gjithë Shqipërinë. Ai formohet nga Lumi i Zi, i cili buron në Majen e zezë. Syri i Kaltër është i formuar nga gërryerja e shkëmbit nga uji që zbret nga mali. Ketu do kemi mundesi te pushojme. Gjate kthimit nga Syri i Kalter per ne fshatin e Thethit, vizitojme kanionin, i cili është rreth 2 km i gjatë dhe 60 metra i thellë, dhe varion nga 2-3 metra i gjerë deri në 30-40 m. Ka një bukuri të pakrahasueshme ku gjatë gjithë kohës ka ujë të mjaftueshëm për të apasionuarit e lundrimit me kanoe. (Udhetimi per tek syri i kalter mund te kryhet vetem me automjetet e zones dhe ka nje kosto extra prej 300 lekesh te reja per person ).
*Pas vizita ne Nderlyse kthimi ne bujtine per te shijuar dreken e fundit me gatime tradicionale ne Theth.
Pas dreke nisja per ne Shkoder. Ndalese per kafe ne Shkoder dhe mberritja ne Tirane dhe Durres ne darke.

✅NË ÇMIM PËRFSHIHET
1. Transporti sipas programit minibuz turistik
2. Akomodimi ne vila Pashko ne qender te Thethit
3. Dreka dhe Darka me gatime tradicionale e dites se pare
4. Mengjes fshati diten e dyte
5. Guida (shoqeruesi)

❌NË ÇMIM NUK PËRFSHIHET
1) Transferta Theth – Nderlyse – Theth me automjetet e zones (500 lek personi)
2) Dreka diten e dyte

Kontaktoni ne inbox ose cel 0693380614

Location

Telephone

Address


Rruga Bakushe Visha
Fushë-Krujë
Other Travel Agencies in Fushë-Krujë (show all)
Elezi Travel Elezi Travel
DURRESIT
Fushë-Krujë, 1111

https://www.facebook.com/pages/Elezi-Travel/683360988371950

Klajdi-travel Klajdi-travel
Rruga E Lacit, Perball Gazetave
Fushë-Krujë, 99999

Erjoni Travel Erjoni Travel
QENDER FUSHE KRUJE
Fushë-Krujë, 00355

AGJENSI UDHETIMI "ERJONI TRAVEL" FUSHE KRUJE

AgencyBori.Al AgencyBori.Al
BORI TRAVEL
Fushë-Krujë

BORI AGENCY����� Shpejtesia eshte cilesia jone� Synojm me te miren �� Tel: +355 682030115 Fax: 00355 563 22978 E-mail: [email protected]