Jeta eshte jona

Mariola & Jurgen Kacani

Si per Mbyllje kenduam te gjithe sebashku me publikun e mrekullueshem te Philadelphias
Faleminderit te gjithe Shqipet qe moren pjese.Faleminderit Ervis dhe Nevila per Ftesen
Gezuar Festen dhe Zoti Ju bekofte 🙏🥰
Respekte Mariola & Jurgeni

The Crazy Bushman

Follow Nickxar for so much more

joqalbania.com

"Krejt Kosovës mbrapa shpinës i ngule thikën", Gold AG revoltohet ndaj Ramës: E prite shkaun me muzikë, mjerë për ty!

joqalbania.com Vizita në Tiranë e presidentit serb, Aleksandër Vuçiç, në kuadër të të të ashtuquajturit

Elvis Naçi

Kush na lufton me shpifje, sharje dhe ofendime jemi të vendosur ta luftojmë në këtë mënyrë!

JOQ Macedonia

Vetëm plisi e rahaton. Shembull se trim lindë, nuk bëhesh.

njekomb.org

Momenti kur kompania në SHBA ua jep nga 50 mijë dollarë selcilit punëtor për Krishtlindje - Njekomb.org

njekomb.org Pronarët bujarë të një kompanie në SHBA u bënë një surprizë të bukur punonjësve të tyre në festën e Krishtlindjes. Gjatë fjalimit të fundvitit, ata u thanë se stafi prej 198 personash do të ndajë me njëri-tjetrin shumën e 10 milionë dollarëve. Me shumë fat punonjësit e kompa...

njekomb.org

Pamje të tmerrshme: Ky ishte tërmeti më i madh që ndodhi me shkallë 9.1, lëkundi ndërtesat shumë katëshe (VIDEO) - Njekomb.org

njekomb.org Një video tregon se si ndërtesat lëkunden nga fuqia e tërmetit që ishte me magnitudë 9.1 shkallë të Rihterit në Japoni Japonia në vitin 2011 ishte goditur nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 9.1 shkallë të Rihterit, duke lënë shumë pasoja. Mbi 15 mijë persona kishin vdekur nga...

Elvis Naçi

Emocionuese! Vajza e vogel 2 vjeçare vjen live në studio dhe dhuron arken e kursimeve ndersa familja e saj dhuron nje shume per te demtuarit nga termeti!
Bashkohu me nismën e madhe: Gofundme: https://www.gofundme.com/f/elvisnaci
Pay pal: [email protected]
Te dhenat bankare ne Zvicër: Name: Firdeus
Emri i Bankes: Post Finance
Adresse: Untere Scheugstr 3 8707 Uetikon am See
Konto Nr.: 15-387081-5
IBAN: CH94 0900 0000 1538 7081 5
BIC: POFICHBE###

Të dhënat bankare në USA:
Bank Name : Morton Community bank
Beneficiary Name : Friends of Fondacioni Firdeus
Routing Number: 701123204
Account number : 769397

Të dhënat bankare në Shqiperi:
Fondacioni Firdeus, Credins Bank,
Adresa e bankes: Rr Vaso Pasha, nr 8, Tirana, Albania.
SWIFT CODE CDISALTR
IBAN EURO:AL76 2121 1573 0000 0000 0088 3481
IBAN USD: AL33 2121 1573 0000 0000 0088 3479
Për çdo inforacion më kontaktoni ne nr tim të telefonit: +355674006161

Nisma #Thurje

Diku në jug të Detit të Vdekur, dikur kanë pas ekzistuar dy qytete, Sodoma dhe Gomorrah. Historia e tyre përmendet në Bibël, në Kur'an dhe Torrah. Këto dy qytete kishin degjeneruar kaq shumë në sytë e Zotit, saqë ky i fundit vendosi t'i ndëshkonte me shkatërrim. Por përpara se të ndërmerrte aktin, Zoti dërgoi profetin Lot, nipin e Abrahamit - ose profetin Lut a.s. nipin e Ibrahimit - për t'iu treguar planin që kishte Zoti nëse nuk hiqnin dorë nga shthurja.
Por banorët e këtyre qyteteve nuk i dëgjuan paralajmërimet e profetit dhe Zoti i shkatërroi me flakë të dy qytetet.

Sot dëgjoj shpesh fjalinë - "Në 26 Nëntor u vranë 51 persona."

Ky pohim nuk është i vërtetë.

Ata 51 persona vdiqën në 26 Nëntor, por për t'u vrarë, u vranë shumë kohë më parë.
Në 26 Nëntor thjesht u finalizua akti.

Ata u vranë në momentin kur Kryetari i Bashkisë përpiqej të mbushte grykësinë e vet të pangopshme me leje ndërtimi edhe aty ku mund të ngriheshin vetëm kala rëre për fëmijët kur shkojnë në plazh.

U vranë kur një inspektor IKMT vendosi të mbyllte sytë dhe të hapte xhepin, kur dikush po shtonte katet e hotelit në një godinë që dhe pa ato kate ishte buzë greminës.

Apo kur një oficer policie bëri të njëjtën gjë.

Apo një prokuror...

U vranë kur një pronar firme, për të kursyer ca lekë të qelbura, vendosi të përdorte çimento të cilësisë së dobët dhe hekur me kursim në godinën që po ndërtonte.

U vranë kur një inspektor, për akoma dhe më pak lekë, ia çertifikoi këtë çimento dhe atë hekur si të rregullt, pa bërë asnjë analizë.

U vranë kur një pronar firme, po për ca lekë të qelbura, vendosi të blinte tulla të dobëta.

U vranë kur një kolaudator shtetëror vendosi t'i jepte çertifikatën godinës, për një tufē lekësh.

U vranë kur me urdhër të Qeverisë, u vendos që shpenzimet për godinat e dëmtuara të tërmetit të 21 Shtatorit, duhet të ishin sa më minimale, sepse lekët i duheshin qeverisë për konçesionet dhe tenderat.

U vranë kur inspektorët në terren as nuk e diskutuan këtë urdhër dhe, të vetdijshëm që po gënjenin, iu thanë familjeve se mund të ktheheshin në shtëpitë e dëmtuara, se s'kishte asnjë rrezik.

E më tej..

U vranë kur ne të gjithë vendosëm të zgjidhnim të gjithë këta më lart që të na drejtonin jetët tona.

U vranë kur ne heshtëm për çdo institucion shkencor që u shua apo degradoi i drejtuar nga militantë partish.

U vranë kur ne votuam në shumicë një qeveri që nuk kishte asnjë plan, asnjë grup ekspertësh, por vetëm një klloun që na rrotullonte gjithë ditën histori pushteti me tepsi e timon.

U vranë kur ne vendosëm që zgjedhjen e grupit të njerëzve që do të na qeverisë, mos ta bëjmë bazuar në numrin e ekspertëve që ka ky grup, ideve qeverisëse, programeve zhvillimore, por bazuar në një tifozllik idiot si me qënë duke mbështetur ekipe futbolli.

U vranë kur ne lejuam të na shkelnin me këmbë dhe të na trajtonin si ushtarë në shahun e tyre për pushtet. Kur lejuam që me rregullat e tyre të lojës, të na hiqnin ne të drejtat si sovran dhe t'i merrnin për vete.

U vranë kur ne pranuam të ktheheshim në bankomate për lekët që atyre iu duheshin për projektet e tyre të pasurimit personal.
ATM ku ata mund të tërheqin çdo muaj lekët e taksave, pa asnjë të drejtë tjetër.

Sodoma dhe Gomorra nuk u shkatërruan ditën kur Zoti hodhi zjarr mbi to. Ato e vulosën shkatërrimin e tyre qëkur vendosën të shthurreshin dhe t'i largoheshin Zotit.

Dhe pavarësisht se edhe ne kemi pasur gjithë këto kohë "Lotët - Lutët" tanë, që ndër vite janë përpjekur të na paralajmëronin për 26 Nëntorin, ne i kemi injoruar, denigruar pse jo dhe tallur e përqeshur.

Dhe vazhdojmë ta bëjmë.

Ndoqa pak atë mbledhjen e Komitetit të Rindërtimit dhe pashë që ne s'kemi kuptuar asgjë nga e gjithë kjo që ndodhi.

Po të kishim kuptuar, në krye të tavolinës së Komitetit do ishte ulur Prof. Luljeta Bozo dhe tavolina do të ishte mbushur me inxhinierë, sizmologë, urbanistë, juristë, financierë të së njëjtës peshë si zj.Bozo dhe ata do të vendosnin për çdo gjë. Qeveria thjesht do të merrte dhe zbatonte vendimet e tyre, pa diskutuar fare. Do t'i merrte me kokën ulur dhe thjesht do vepronte.

Por jo...Aty pashë në krye Edi Ramën që po përpiqej t'iu merrte lekët e donacioneve atyre që kishte në krah..dhe duke përfituar nga plani televiziv të fillonte fushatën për 2021.

S'kemi kuptuar asgjë.

Sodoma dhe Gomorra 2.0 loading...

Nga Pano Soko

Vlora Lajme

"Kam dy batanije, 4 palë xhinse”, e moshuara dhuron ç’i ka mbetur në shtëpi: Vetëm kapelën

Anila Kalleshi

Dikush e pyeti njeriun më të pasur në botë, Bill Gates:

“A ka njeri më të pasur se ju në botë?"

Bill Gates u përgjigj, "Po, është një person që është më i pasur se unë".

Më pas tregoi këtë histori:
Ndodhi gjatë kohës kur unë nuk isha kaq pasur dhe i famshëm. Isha në aeroportin e New York-ut, dhe aty pashë një gazetash*tës. Ju afrova të blija një gazetë, por pashë se nuk kisha mjaftueshëm të holla, ndaj e lashë idenë e blerjes dhe ia ktheva sh*tësit.
Gazetash*tësi më tha: “merreni, po jua dhuroj këtë gazetë “ Ai insistoi ndaj unë e mora gazetën.

Rastësisht, pas dy-tre muajsh, zbrita në të njëjtin aeroport dhe përsëri shkova të marr një gazetë. Sh*tësi më ofroi përsëri gazetën. Unë nuk pranova dhe thashë që nuk mund ta marr sepse s’kam të holla. Ai mu përgjigj: “merre gazetën unë po e ndaj këtë nga fitimi im, ndaj nuk dal me humbje”. E mora gazetën që më dha.

Pas 19 vitesh u bëra i famshëm dhe i njohur nga njerëzit. Papritur kujtova atë gazetash*tës. Fillova ta kërkoja dhe pas rreth 1 muajsh e gjysēm kërkimi, e gjeta. E pyeta:"A më njeh?" Ai më tha:"Po, ju njoh. Ju jeni Bill Gates".

E pyeta përsëri: “A të kujtohet njëherë kur më keni dhënë një gazetë falas? "

Gazeta sh*tësi tha: Po të mbaj mend, të dhashë dy herë.”
I thashë: “Dua të paguaj ndihmën që më ofrove atë kohë. Ҫfarëdo që të doni në jetën tuaj më thoni, dua të jua përmbush atë.” Gazetash*tësi mu përgjigj :" A mendoni se duke u sjellur kështu, ju do të mund të më kthenit ndihmën time njëlloj? "
E pyeta:" Pse? "Gazetash*tësi m’u përgjigj: “Unë ju ndihmova kur isha një sh*tës i varfër i gazetave ndërsa ju po përpiqeni të më ndihmoni tani, kur jeni bërë njeriu më i pasur në botë. Si mundet që ndihma juaj të përputhet me ndihmën time? “

"Atë ditë kuptova se gazeta sh*tësi është më i pasur se unë, sepse ai nuk priste të bëhej i pasur për të ndihmuar dikë."

Njerëzit duhet të kuptojnë se me të vërtetë të pasur janë ata që kanë një zemër të pasur dhe jo sa më shumë para.

Elvis Naçi

Historia qe te mahnit! Si e pranoi Islamin bizesmeni Gjerman?! Endrra qe e udhezoi ne Islam!

Fiqiri Kasa Art

Pelegrinazhi në Malin e Shenjtë të Tomorrit. Festa e Shenjtë e Bektashinjve organizohet nga 20-25 Gusht dhe mbledh çdo vit në Teqenë e Kulmakut rreth 300-400 mijë pelegrinë nga e gjithë Shqipëria, dhe Diaspora.
Zoti i ndihmoftë njerzit në nevojë 🙏

Medical Sharing

The Benefits of vegetables and fruit
#Follow_Us

Dentistry Humor

He gone! 😂

Video Mjekesore

Në këtë video të animuar përshkruhen karakteristikat e njeriut në shifra...

Beauty Crafts

Amazing.

Mirush Kabashi

Burri nuk e di se ka një gjarpër poshtë.
Gruaja nuk e di se ka një gur që e shtyp atë.
Gruaja mendon: "Unë do të bie sepse gjarpri do me kafshojë. Pse nuk përdor pak më shumë fuqi ky njeri dhe te më tërheq lart! "
Burri mendon: "Unë po ndjej kaq shumë dhimbje! Megjithatë unë jam ende duke e tërhequr sa më shumë te mundem ! Ajo pse nuk përpiqet të ngjitet pak më shumë ?!
Morali është: Ju nuk mund ta shihni cdo presion që personi tjetër ka dhe personi tjetër nuk mund të shohë cdo dhimbje e hall qe ju keni.
Kjo është jeta : puna, familja, hallet, shendeti, prandaj miqtë duhet të përpiqen të kuptojmë njëri-tjetrin. Mësoni të mendoni ndryshe, ndoshta më qartë dhe te komunikoni më mirë.
Mos beni veprime dhe mos percillni fjale per te cilat neser mund te pendoheni.
Një mendim i mire dhe nje durim i vogël eshte gjithcka qe na duhet sot..!

Bledi Mane

"KARAKURVË" EVROPA, "KURVË" SHQIPËRIA
Nga Bledi Mane-Public Enemy
1./
Mos shko aq larg deri në Paris, Amsterdam apo Kopenhagen. Mos u lodh duke kërkuar në Perëndimin e Kontinentit tënd duke shpenzuar kohë dhe energji. Merr një bisturi kirurgu dhe opero e depërto brenda vetes tënde e do shohësh se nëpër vena e damarë qarkullon i lirshëm bashkë me gjakun tënd të kuq edhe Ai, i ziu armik, i ziu Macroni yt.
Sa herë mban rradhë për të votuar pengmarrësit e tu i largohesh Evropës. Sa më shumë militantizëm partiak në kokën tënde, aq herë largohet Evropa nga ty. Kur i jep rryshfet policit, prokurorit dhe gjykatësit për të mbuluar krimin tënd, Evropa të neverit e ftohet me ty. Me ty acarohet jo vetëm natyra por edhe Evropa kur sharron pyllin, gërryen malin, plehëros bregdetin.
Kur Partia fut me mik në punë mësuesin dhe pedagogun injoranca gëzohet por Evropa hidhërohet.
Mos harro se sa herë trashëgimia kulturore kombëtare zëvendësohet me tallava dhe silikon, Evropa mbyll veshët e sytë dhe ulëret. Madje edhe kur ti urren dhe fyen llojin tënd si malok, çam, gollobordas, jevg, homo, karakurvë, Evropa multikulturore dhe multietnike trembet të të pranojë. Sa më shumë toka zapton, sa më tepër ndërtime pa leje bën, ti ia fyen Evropës principet bazë. Evropa adhuron dhe u përulet vlerave intelektuale dhe punëtore ndërsa ti ke idhull gangsterin e lagjes tullac me tatuazhe dhe me makinë BMW X6 ngjyrë qumështi të vjedhur në Evropë.
29 vjet rresht Evropa ka pranuar 2 milionë shqiptarë dhe ka dhënë 19 miliardë euro ndihma por ato ndihma u vodhën nga elita jonë politike. Madje edhe ti kur vjedh ujin e nuk paguan energjinë elektrike, Evropa çuditet dhe psherëtin. Sa më pak libra botohen e lexohen, sa më shumë shkolla shkatërohen e sa më shumë xhami ndërtohen aq herë rënkon Evropa. Edhe kur nuk lidh rripin e sigurimit në makinë, edhe kur dhunon gruan, edhe kur poshtëron sakatin dhe pensionistin Evropa ndihet e lënduar. Ka kode zakonore, morale, ligjore dhe estetike Evropa ndaj sa herë projekton një rrugë të shtrembër, sa herë arredon shtëpinë si Astirjan, sa herë vishesh si Kurd, sa herë sheh telenovela Turke, sa herë qethesh si Azerbaxhanas, sa herë kurvëron si Bullgare, Evropa fyhet dhe skuqet e tëra...
2./
Mos u lodh kot të sulmosh e të poshtërosh Macronin e Francës. Makroni yt është Edi Rama, Ilir Meta, Sali Berisha, Lulzim Basha, Fatmir Mediu. Macroni yt je ti, jam unë, janë prindërit e tu, motrat dhe vëllezërit e tu janë të gjithë Macronë por të paktën bëj një sakrificë sublime.
Mos i eduko, mos i ushqe dhe mos i rrit fëmijët e tu si Macronë sepse kjo do jetë hataja jonë e pashmangshme!

G.R.

Immagini forti..Emozioni forti...

newsbomb.al

Bombat që kushtojnë 1 milion dollarë, hidhen nga aeroplanët që kushtojnë 100 milion dollarë; një fluturim prej 40 mijë dollarësh në orë, për të vrarë njerëz që jetojnë me 1 dollar në ditë !!!!

Lmao Mommy

I am dying LOL Lmao Mommy

Daily New Post

Lots of love to this dog!!!

Mësues-Mësuese

Pse japonezët janë më të zhvilluar?

1- Në Japoni nga klasa e parë deri në klasën e gjashtë, mësohet një lëndë që quhet ”Rruga për tek Morali”, ku nxënësit mësojnë për sjelljet me njerëzit.

2- Nuk ka ngelje nga klasa e parë deri në klasën e tetë, pasi qëllimi në këtë periudhë është edukimi, ngulitja e koncepteve dhe formimi i personalitetit dhe jo thjesht mësimdhënia.

3- Edhe pse japonezët janë ndër njerëzit më të pasur në botë nuk kanë shërbyes që kujdeset për punët e shtëpisë siç e kanë një pjesë e botës së pasur, por babai dhe nëna janë përgjegjës për shtëpinë dhe fëmijët.

4- Nxënësit japonezë pastrojnë shkollat e tyre çdo ditë një çerek ore së bashku me mësuesit e tyre, kjo bën të mundur përgatitjen e një brezi modest dhe që kujdeset ndaj pastërtisë.

5- Nxënësit japonezë marrin me vete çdo ditë në shkollë furçën e dhëmbëve dhe i pastrojnë dhëmbët e tyre pas çdo ushqyerje, gjë që bën të mësojnë ruajtjen e shëndetit që në moshë të vogël.

6- Drejtorët dhe mësuesit e shkollave ushqehen gjysëm ore para se të ushqehen nxënësit, për të qenë të sigurtë në sigurinë e ushqimit që konsumohet, sepse ata i konsiderojnë nxënësit e ardhmja e Japonisë dhe duhet shtuar ruajtja e kujdesit ndaj tyre.

7- Pastruesit e ”rrugëve” në Japoni quhen ”inxhinierë të shëndetit” ku rroga e tyre varion nga 5000 deri në 8000 dollarë amerikanë në muaj dhe pranimi i tyre në punë kalon në disa provime me shkrim dhe me gojë.

8- Ndalohet përdorimi i celularëve në trena, restaurante dhe vende të mbyllura dhe në vend të ”silent” është e shkruar ”moral”.

9- Çdokush që shkon për të ngrënë në restaurante nuk merr më shumë se sa ka nevojë dhe asnjeri nuk lë ushqim në pjatë.

10- Mesatarja e vonimit të trenave në Japoni është 7 sekonda në vite, kjo tregon se japonezët janë popull që e vlerësojnë shumë kohën dhe kujdesen për orët, minutat dhe sekondat.

Në Japoni…
Ai që vjen herët në punë e lë makinën e tij larg në parking, me qëllim që ata që vijnë më vonë të kenë mundësi të arrijnë orarin e punës pa probleme.

Në Japoni…
Në hyrje të kryeqytetit Tokyo ndodhet një banderolë e madhe ku në të është shkruar ”O njeri, mendo për të shpikur”! 👏👏

Burimi: Morali

Đi

Thiên nhiên thật tươi đẹp...🌴🌳🌿

Nepal News and Fun Room -NFR Nepal

The saddest thing I've ever seen
A swan pulling plastic out of the water.😢
This is shameful. SHAME ON US.
We don't deserve this planet.

Tirkan

Nje video qe i meriton te gjitha si like👍, koment💬 edhe shperndarje⤵️. Ja sesi kater turista gjerman🇩🇪 kendojne kenge shqipetare te cilat te ngjallin nje emocion te madh ,vete nga menyra sesi ata e kendojne kete kenge. Kenge qe shume pak nga ne mund ta kendoje me nje profesionalizem kaq te madh dhe me nje ze vertet madheshtor🎶.
Ju pershendesim nga Bujtina Lekaj ne Curraj Poshtem me kete video te realizuar nje vit me pare.

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Vlora?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

Location

Category

Address


Rruga Xhebro Gjika
Vlora
LAGJA RILINDJA
Other Travel Agencies in Vlora (show all)
Best Travel Best Travel
Pavarsia
Vlora, 9401

Agjensi Udhetimesh

Colombo Tours Colombo Tours
Vlore
Vlora

Vlore - Karabrun

Tisa Tours Tisa Tours
Vlora, 8401

* Tisa Tours eshte nje Agjenci Udhetimi .Per cdo informacion qe ju duhet mund te na kontaktoni. :)

Agjensi Imobiliare Joti Agjensi Imobiliare Joti
Vlore
Vlora, 9400

Agjensi Imobiliare Joti. Ne kete Agjensi do te gjeni: Shtepi me qera. Dhoma plazhi. Apartamente ne sh*tje. Organizim udhetimesh turistike ne Vlore.

Sole Agjensi Turistike Sole Agjensi Turistike
Bulevardi Ismail Qemali
Vlora, 96

SOLE Agjensi Turistike, ofron: -Udhetime turistike -Paketa turistike -Bileta avjoni -Siguracion jete dhe auto -Sh*tje-blejrje ambjentesh -Ambjente me qera

Trips 4 Fun Trips 4 Fun
Rruga Murat Terbaci
Vlora, 9400

TRIPS FOR ALL , ALL FOR FUN We are a Travel Agency located in Vlora ,We offer daily trips and personalized trips around Vlora.

MONI Travel 2008 MONI Travel 2008
Rruga Transballkanike
Vlora, 9401

Agjensi Turistike "MONI Travel" Vlore. Udhetime turistike dhe transport brenda e jashte vendit. Duke filluar nga 2 x 20+1, 26+1, 30+1, 35+1 dhe 2 x 55+1 vende.

Visit Vlora - Albania Visit Vlora - Albania
Rr. Pelivan Leskaj Vlorë, Albania
Vlora, 9401

Vlora Albania - Events and Favorite Places such as Restaurants, Cafe, Beaches or Attractions in Vlora. REGISTER FOR FREE:http://visitvlora.com/?ptype=login

Gerveni Travel Gerveni Travel
Prane Portit Detar
Vlora, 9401

Agjensia perfaqesuese e trageteve te linjes Vlore-Brindisi-vlore