Visit Vlora Today

This page served for promotion of the city .

This is official page for the Vlora city

Mission: Promote Vlora City

VL😍RA

Perla Shqiptare :)

welcometovloraalbania.blogspot.com

Besimtarët ortodoksë shënojnë Ditën e Ujit të Bekuar

Besimtarët ortodoksë shënojnë Ditën e Ujit të Bekuar

welcometovloraalbania.blogspot.com Një ditë e veçantë për të gjithë besimtarët e krishterë në Vlorë, Epifania, dita e ujit të bekuar, një ceremoni e ndjekur nga dhjetra be...

E bukur ne cdo kohe :)

VL😍RA

Nje dite me diell ,por serisht ftohte :)

Mirëmëngjesi nga Vlora :)

Video e Ditës

#VideoDites : Pamje prekëse, vullnetarja i shpëtoi jetën, kanguri nuk ndalon së përqafuari

Mirembrema nga Vlora :)

Sa ju pelqen VLORA nga 1🤔 deri 10 💙 ?

Nëse një pjesë e Shqipëris po mbulohet nga dëbora :)

Vlora sot është e mbuluar totalisht nga dielli 😍

Zvërnec😍🇦🇱

welcometovloraalbania.blogspot.com

Kapiteneria e Portit Vlorë ka pezulluar lundrimin e anijeve të peshkimit dhe mjeteve të vogla

Kapiteneria e Portit Vlorë ka pezulluar lundrimin e anijeve të peshkimit dhe mjeteve të vogla

welcometovloraalbania.blogspot.com Në bazë të parashikimit të përkeqësimit të kushteve hidrometeorologjike në gjiun e Vlorës dhe jashtë saj në datat 05-06.01.2020 në dre...

Keshtu ishte Porti i Ishullit te Sazanit ne vitin e larget 1935 .

welcometovloraalbania.blogspot.com

Destinacionet turistike të 2020-ës, britanikja TravelWeekly: Shqipëria, një thesar pak i njohur shumë pranë nesh

Destinacionet turistike të 2020-ës, britanikja TravelWeekly: Shqipëria, një thesar pak i njohur shumë pranë nesh

welcometovloraalbania.blogspot.com Klasifikimi i destinacioneve më të kërkuara turistike dhe sugjerimet për të gjithë ata që kërkojnë të udhëtojnë, janë në fokus të këty...

Permbi Llogora 😍

📸 Welcome To Vlora.Al

welcometovloraalbania.blogspot.com

Njihuni me gatimet e Vlorës

Njihuni me gatimet e Vlorës

welcometovloraalbania.blogspot.com Kuzhina e zon ë s s ë Vlor ë s ë sht ë nj ë kuzhine tipike e zonave malore por nj ë kohesisht dhe bregdetare. N ë te perdoren pro...

welcometovloraalbania.blogspot.com

Vlora,krahina është banuar që në periudhën antike.

Vlora,krahina është banuar që në periudhën antike.

welcometovloraalbania.blogspot.com Vlora është një nga vendet më të pasura me histori në Shqipëri. Krahina është banuar që në periudhën antike. Gjurmët e para datojnë në ...

welcometovloraalbania.blogspot.com

Shqipëria, destinacion turistik i 2020-ës

Shqipëria, destinacion turistik i 2020-ës

welcometovloraalbania.blogspot.com Në një artikull kushtuar vendeve që duhen vizituar gjatë këtij viti, “Financial Times” shkruan se Shqipëria tërheq vizitorët me malet,...

Pershendetje nga Vlora :)

Vlora,Perla e Turizmit Shqiptar :)

Mirëmëngjesi 💙

VL

Plazhi ne Ishullin e Sazanit :)

Vlora Today :)

Po the Vlora i ke thene te gjitha :)

Mirëmëngjesi nga Vlora :)

Mirembrema nga Vlora :)

Miremengjesi nga Vlora :)

Gezuar

Gezuar Vitin e Ri 2020 :)

Qendra Historike e Vlores :)

Absolutisht nje nga zonat me te mira te qytetit,jo vetem per rikonstruksionin e saj, por dhe nga historia qe mbart per t'ja percjellur vizitoreve te saj .

Mirëmbrëma nga Vlora :)

Nga po na shkruani Miq të faqes ?

Gëzuar nga VL

Mirembrema nga Vlora 😍

welcometovloraalbania.blogspot.com

Revista kanadeze: Eksploroni Vlorën, një nga bizhuteritë e Jugut të Shqipërisë

Revista kanadeze: Eksploroni Vlorën, një nga bizhuteritë e Jugut të Shqipërisë

welcometovloraalbania.blogspot.com Revista prestigjioze kanadeze, Chart Atack, e shpallur si revista më e mirë për vitin 2019, i ka kushtuar një artikull bukurive të...

welcometovloraalbania.blogspot.com

At Kostandini me një thirrje për të gjithë, të ndihmojmë sa më shumë njëri tjetrin

At Kostandini me një thirrje për të gjithë, të ndihmojmë sa më shumë njëri tjetrin 🙏

welcometovloraalbania.blogspot.com Besimtarët katolik dhe ortodoks ashtu si në gjithë Shqipërinë kanë festuar Krishtlindjet në qytetin e Vlorës, ku besimtarë të shumtë kan...

Gëzuar Krishtlindjet nga VL😍RA

:)

E magjishme VL

😍😍😍

Mirëmbrëma nga VL😍RA 🥳

Mirembrema nga Vlora :)

Kliko Like nese je OnLine ;)

Mirëmëngjesi nga Vlora :)

welcometovloraalbania.blogspot.com

Përkeqësim i motit, Drejtoria e Përgjithshme Detare bën thirrje: Rrisni gatishmërinë dhe merrni masa

Përkeqësim i motit, Drejtoria e Përgjithshme Detare bën thirrje: Rrisni gatishmërinë dhe merrni masa

welcometovloraalbania.blogspot.com Drejtoria e Përgjithshme Detare njofton se nga data 20 deri në datën 23 dhjetor bregdeti ynë do të përfshihet nga stuhi dhe reshje të ...

Visit Vlora

Llogara View, Albania

The Llogara Pass is a high mountain pass within the Ceraunian Mountains along the Albanian Riviera. It connects the Dukat Valley in the north with Himarë in the south. Orikum is the nearest city on the northern side of the pass and the village of Dhërmi in the south.

The Llogara Pass is also part of the Llogara National Park, which spans an area of 10.1 km2 (3.9 sq mi). In November 1912, during the Himara revolt a Greek unit was positioned on the Llogara in order to defend the region of Himara from Ottoman-Albanian attacks from the direction of Vlorë.

Video : M Travel Vlog

welcometovloraalbania.blogspot.com

”The Guardian”: Shqipëria, një vend vërtet i admirueshëm dhe padyshim për t’u vizituar

” The Guardian ”: Shqipëria, një vend vërtet i admirueshëm dhe padyshim për t’u vizituar

welcometovloraalbania.blogspot.com “I çuditshëm, antik dhe i mrekullueshëm. Ka shumë për të zbuluar ndërmjet kryqëzimeve kulturore të një vendi që ju siguron një aventur...

welcometovloraalbania.blogspot.com

Tuneli i Llogarasë, impakt në ekonomi dhe turizëm

Tuneli i Llogarasë, impakt në ekonomi dhe turizëm

welcometovloraalbania.blogspot.com Pas Aeroportit të Vlorës edhe dy projekte të mëdha, do të prezantohen me garë të hapur ndërkombëtare, konkretisht, Aksi Thumanë-Rrogoz...

Mirëmbrëma nga VL

😍😍😍

Nderkohe ne Vlore 😍

Mirëmëngjesi :)

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Vlora?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

Video e Ditës
Gezuar
Visit Vlora
Zjarrfikësit e sakrificës, heronjtë e gjallë
Stop Plastikes
Himara
Ishulli dhe Manastiri i Zvernecit
Agjencia Juaj ne Vlore
Green Park Panaja
Eja ne Vlore

Location

Telephone

Address


Aleksander Moisiu
Vlora
9400
Other Vlora travel agencies (show all)
VloraSite VloraSite
Vlore
Vlora

Buzeqesh! Je ne Vlore

Visit Vlora - Albania Visit Vlora - Albania
Rr. Pelivan Leskaj Vlorë, Albania
Vlora, 9401

Vlora Albania - Events and Favorite Places such as Restaurants, Cafe, Beaches or Attractions in Vlora. REGISTER FOR FREE:http://visitvlora.com/?ptype=login

Vlora Online Vlora Online
Vlora, 9404

Vlora Online eshte nje faqe per te gjithe Vlonjatet dhe per gjithe Shqiptaret. Ketu do te gjeni gjithcka rreth Vlores, foto,video,lajme,histori etj...

Yacht Albania Yacht Albania
Orikum
Vlora

This page is for all interested people who want to rent a sailing boat in Albanian coast and Mediterranian Sea.

Legjenda e Shqiponjave Legjenda e Shqiponjave
Vlore
Vlora, ALBANIA

Bukuritë e vendit tim janë ilaç janë more shërim . Mos humbisni mundësinë e te vizituarit vendin e Shqiponjave ! Mirë se të vini miq !!!

Viaggiare in Albania Viaggiare in Albania
Himare Fshate
Vlora, 9425

Sole Agjensi Turistike Sole Agjensi Turistike
Bulevardi Ismail Qemali
Vlora, 96

SOLE Agjensi Turistike, ofron: -Udhetime turistike -Paketa turistike -Bileta avjoni -Siguracion jete dhe auto -Sh*tje-blejrje ambjentesh -Ambjente me qera

South Albania South Albania
Vlore
Vlora, 00000

All about Albania

VLORA CITY VLORA CITY
Vlora

Vlora qyteti me i bukur ne bote <3

Colombo Tours Colombo Tours
Vlore
Vlora

Vlore - Karabrun

Gerveni Travel Gerveni Travel
Prane Portit Detar
Vlora, 9401

Agjensia perfaqesuese e trageteve te linjes Vlore-Brindisi-vlore