Visit Vlora Today

This page served for promotion of the city .

This is official page for the Vlora city

Mission: Promote Vlora City

Kliko (y) nëse ju pëlqen kjo foto :)

Tragjas :)

Perlë 😍

Welcome To Vlora - Albania

Ja pse eshte e bukur Jugu Shiperise :)

Ndiqeni kete spot promocional dhe shperndaje (y)

ata.gov.al

Vija bregdetare në Lungomare krejtësisht e pastër, fund derdhjes së ujërave të zeza në det - ATSH -

Vija bregdetare në Lungomare krejtësisht e pastër, fund derdhjes së ujërave të zeza në det

ata.gov.al ATSH është e vetmja agjenci zyrtare multimediale e lajmeve në Shqipëri. Prezente me lajmet e saj në agjencitë më të mëdha të botës, ATSH ka filluar të funksionojë menjëherë pas Shpalljes së Pavarësisë, më 28/12/1912. ATSH ka marrëdhënie kontraktuale me AFP, DPA, ANSA, HSINHUA, A...

Pershendetje nga Vlora :)

Ishulli Sazanit😘

Welcome To Vlora - Albania

😍😍😍

Shikoni se cfare bejne Delfinat ne Vlore :)

Shperndaje ,thone qe sjellin fat

Miremengjesi nga Vlora 😍

Bulevardi 'Ismail Qemali ' :)

Përfundon loti i parë i “Rehabilitimit të rrugës së Lumit të Vlorës” segmenti Babicë-Gjorm. Ky segment shërben gjithashtu për të lidhur qytetin e Vlorës me parkun arkeologjik të Amantias. Kjo rrugë lehtëson aksesin e parkut arkeologjik, duke e shkurtuar distancën në vetëm 40 min nga qytetit i Vlorës deri në fshatin Ploçë, ku ndodhen rrënojat e këtij qyteti të rëndësishëm antik. Në këtë park arkeologjik të vendosur në lartësin e një kodre rreth 630 m mbi nivelin e detit, në një peizazh të jashtëzakonshëm, do njihni historinë e veçantë dhe do vizitoni monumente unike si stadiumi antik, bazilika paleokristjane, “Tempulli i Afërditës”, fortifikimi i akropolit dhe varret monumentale. Ne ju ftojmë që parkun arkeologjik të Amantias ta vendosni në listën e destinacioneve kryesore që duhen eksploruar për sezonin turistik 2019.

Itinerari: Duke u nisur nga qyteti i Vlorës, duhet të shkoni drejt fshatit Peshkëpi, për t’u kthyer drejt fshatit Drashovicë, duhet të ndiqni rrugën për në Kotë, në fshatin Vajzë dhe në fshatin Ploçë ku ndodhet parku arkeologjik i Amantias.

Pozicioni në Google Map:
https://goo.gl/maps/x58n968oKoAPECkw6

Welcome To Vlora - Albania

😍😍😍😍😍

Të mrekullueshëm

Gold Travel Welcome To Vlora - Albania

😍😍😍😍

Flamingot ne Zvernec :)

Shperndaje (y)

Kur temperaturat ulen ne Vlore, mund te shijosh edhe pamje te tilla!

Ju na pyesni,Ne ju kursejme shpenzimet e teperta

Te Kalaja 😍

Gadishulli Karaburunit dhe plazhet e tij te mrekullueshem 😍

Gold Travel Welcome To Vlora - Albania

😍😍😍😍

Pershendetje nga Vlora :)

welcometovloraalbania.blogspot.com

Orikumi nxit interesin e të huajve

Orikumi nxit interesin e të huajve 😍

welcometovloraalbania.blogspot.com Gërmimet arkeologjike vazhdojnë të kenë një impakt dhe interes të madh për vizitorët vendas e sidomos për ata të huaj. Këto gërmime tr...

welcometovloraalbania.blogspot.com

Rradhima,historia e fshatit që ndodhet në shpatin perëndimor të Malit të Lungarës

Rradhima,historia e fshatit që ndodhet në shpatin perëndimor të Malit të Lungarës

welcometovloraalbania.blogspot.com Zbulimi i parë arkeologjik datohet qysh gjat’ luftës së parë botërore në punimet që kryheshin për ndërtimin e një moli në zonën e mavre...

Mirëmëngjesi nga Sheshi i Flamurit :)

Mirëmbrëma nga Vlora :)

ata.gov.al

FOTOGALERI/ Vlora, perla e rivierës shqiptare atraksioni i fundjavës - ATSH -

Ejani në Vlorë :)

ata.gov.al ATSH është e vetmja agjenci zyrtare multimediale e lajmeve në Shqipëri. Prezente me lajmet e saj në agjencitë më të mëdha të botës, ATSH ka filluar të funksionojë menjëherë pas Shpalljes së Pavarësisë, më 28/12/1912. ATSH ka marrëdhënie kontraktuale me AFP, DPA, ANSA, HSINHUA, A...

🍀🌿Just close your eyes and feel the summer vibes..🍃

☀️🏖Beach Days = Best Days

😍Me ne ,pushimet tuaja do jene te paharrueshme.😍

🌟🌟 Gold Travel Agency 🌟🌟

☎️ Cel: +355 69 25 00 110
Email: [email protected]
Instagram: goldtravel_agency

Mirëmëngjesi nga Vlora :)

Një mëngjes fantastik në Vlorë :)

Mirëmëngjesi nga Zvërneci :)

Destinacioni kryesor i Vlorës për turistët

Vlora,qyteti i ditëve me diell :)

Ejani në Vlorë dhe shijoni mrekullinë që të ofron

Nga 1 deri në 10 sa e vlerësoni këtë pamje Vlore 😍

Vlora sot :)

Vlora Sot :)

Vlora në një ditë feste! 😍

Karnavalet në Nartë :)

Aquariumi :)

Riviera Jon :)

Nje shetitje ne Tragjasin e Vjeter 😍

Eja ne Vlore

Zvërneci është një pasuri natyrore qe çdokush duhet ta njoh! :)

Video realizuar nga Studio JETI

Hotel New York ****

Hotel New York Vlore ,destinacioni i pushimeve tuaja :)

Hotel Regina ****

Hotel Regina City ****

Aty ku pushimet tuaja marrin kuptim :)

Turistët italianë zënë vend të parë për shpenzimet në Shqipëri

Instituti i Statistikave bën të ditur se, turistët italianë zënë vendin e parë ndër turistët e huaj për shpenzimet ditore që bëjnë gjatë qëndrimit të tyre në Shqipëri.

Shifrat e publikuara nga INSTAT për periudhën 2014-2018, tregojnë se shpenzimet mesatare ditore të një shtetasi italian arrijnë në vlerën 81 euro.

Më pas renditen turistët nga Mali i Zi me shpenzime që shkojnë deri në 60 euro në ditë personi, për të vijuar me grekët me 59 euro, maqedonasit me 46 euro në ditë dhe kosovarët shpenzojnë 43 euro dita.

Nga studimi i ndërmarrë nga Instituti i Statistikave, 64% e vizitorëve italianë zgjedhin Shqipërinë si destinacion të pushimeve të tyre. Ndërkohë që qëndrimi mesatar i tyre në Shqipëri është 6,8 ditë, duke u renditur si më i larti, krahasuar me shtetasit vizitues nga vendet e tjera si Greqia, Maqedonia e Veriut, Mali i Zi apo Kosova.

Sipas INSTAT 59% e vizituesve qëndrojnë në hotele, ndërsa pjesa tjetër akomodohen në motele, hostele apo shtëpi me qira.

Gjiri i Grames ne Karaburun

Bukurite e vendit tone ☺️

Nderkohe ne Jale 😍

☺️Manastiri i Zvernecit 😍

😍Nje mengjes ne Vlore 👨‍👩‍👧‍👦💑🌞🏀

Miremengjesi nga Vlora 😍

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Vlora?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

Eja ne Vlore
Hotel New York ****
Hotel Regina ****
Nderkohe
Vizito Vloren
Visit Vlora
Visit Vlora
.
Eja ne Vlore
Eja Ne Vlore
Eja ne Vlore
Eja ne Vlore

Location

Telephone

Address


Aleksander Moisiu
Vlora
9400
Other Tourist Information Centers in Vlora (show all)
Qendra  e zhytjes "Ekspedita BLU'' Qendra e zhytjes "Ekspedita BLU''
Lagja BASHKIMI Pallati 1301
Vlora, TIRANA

Qendra e zhytjes EKSPEDITA BLU organizon te gjitha aktivitetet ne det dhe bregdet......... Punime nenujore dhe guida ne det.kurse zhytje

Caronna Albania BUS Italia Caronna Albania BUS Italia
Vlora, 1001

Ofrojme çmimet me te mira ne treg.Te udhetosh ne Itali me kushte komode,per vetem 50Euro

VloraSite VloraSite
Vlore
Vlora

Buzeqesh! Je ne Vlore

MONI Travel 2008 MONI Travel 2008
Rruga Transballkanike
Vlora, 9401

Agjensi Turistike "MONI Travel" Vlore. Udhetime turistike dhe transport brenda e jashte vendit. Duke filluar nga 20+1, 30+1, 35+1 dhe 55+1 vende.

Sole Agjensi Turistike Sole Agjensi Turistike
Bulevardi Ismail Qemali
Vlora, 96

SOLE Agjensi Turistike, ofron: -Udhetime turistike -Paketa turistike -Bileta avjoni -Siguracion jete dhe auto -Sh*tje-blejrje ambjentesh -Ambjente me qera

Vlora Online Vlora Online
Vlora, 9404

Vlora Online eshte nje faqe per te gjithe Vlonjatet dhe per gjithe Shqiptaret. Ketu do te gjeni gjithcka rreth Vlores, foto,video,lajme,histori etj...

Tisa Tours Tisa Tours
Vlora, 8401

* Tisa Tours eshte nje Agjenci Udhetimi .Per cdo informacion qe ju duhet mund te na kontaktoni. :)

LOGAN Travel LOGAN Travel
L.ISA BOLETINI ,RR SADIK ZOTAJ P
Vlora, 9401

Colombo Tours Colombo Tours
Vlore
Vlora

Vlore - Karabrun

Diving and tours vlore Diving and tours vlore
Rruga Murat Terbaci
Vlora, 9004

•Several boat trip everyday� •Scuba diving� •Car for rent� •Rent apartments � •Hotels reservation� �[email protected] �+355694446664

Viaggiare in Albania Viaggiare in Albania
Himare Fshate
Vlora, 9425

Yacht Albania Yacht Albania
Orikum
Vlora

This page is for all interested people who want to rent a sailing boat in Albanian coast and Mediterranian Sea.