Vlora-Albania

ONETV VLORA

Festa e Miqësisë në Lungomare

ONETV VLORA

Dje në Vlorë 🎵🎶🎵🎶✨✨✨🍊🍊🍊

- "VERE DHE PORTOKALLE" ZBRET NE VLORE
- QINDRA QYTETARE SHIJOJNE HUMORIN NE SHETITOREN E QYTETIT

Me Komunitetin për Ndryshim

⭐️"Vijojnë ditët e kampit Veror të mbushura me përjetime, 😇
mësime ✍️, lojëra 🥳 dhe shumë argëtim 🌊 për të gjithë fëmijët." 🙏 Me mbështetjen e:
World Vision in Albania and Kosovo
Bashkia Vlorë
#mekomunitetinpërndryshim

Turtle Fest

☀️ Step into the new location of #TurtleFest in Drymades! 🌊
Welcome to the unbelievable landscape we call home! 🏝@altea_drymades @altearestaurant

#Drymades #Albania #SummerParadise #Beach #Lovers #Music #Festival #VisitAlbania #TurtleFest8

gazetatema.net

INTERVISTA/ Dritan Leli: Zgjedhje atipike, por qytetarët s'mund të privohen nga e drejta për të votuar

gazetatema.net Kandidon për mandat të dytë: Vlorën e shpëtova nga "Venecia", tani do bëjmë edhe aeroportin Nga Fernada Cenko Partia Socialiste vazhdon me fushatën. 30 qershori nuk është larg. Pavarësisht zhdekretit të presidentit Ilir Meta, socialistët nuk ndalen. Dekretin e Metës e kanë konsideruar...

Dritan Leli

Dritan Leli

Rikualifikimi i Qendrës historike të Vlorës nuk është vetëm projekti që po i kthen dinjitetin historisë së qyteti. Është apsolutisht projekti më i rëndësishëm dhe i veçantë i këtij lloji në të gjithë Shqipërinë. Synojmë që me ndryshimet që po bëjmë në qytet dhe zonat përreth të kemi turizëm gjithëvjetor, ndaj tashmë kemi në dorë një aset nga më të rëndësishmit, i cili e mundëson këtë. Kompleksi muzeal "Justin Godard" do të shndërrohet në një histori suksesi.
Me shume dashuri për historinë e këtij vendi, së shpejti do të ndërtojmë Muzeun Kombëtar të Hebraizmit, Jo "Dossier" historish të trishta por rrëfimtar i një bashkëjetese të rrallë kulturash. Një muze unik në botë për nga përmbajtja dhe konceptimi. Dëshmi e vlerave të rralla karakteriale që mbartin vlonjatët e thjeshtë ndër breza.
Me banorët e rajonit Nr.1 përfituesit e parë të këtij projekti të madh.
Me Bashkinë që duam në 30 Qershor për një mandat të dytë, të sigurt në rrugën që nisëm së bashku.

Turtle Fest

Kemi kënaqësinë t’ju paraqesim sot, edicionin e 8 të Turtle Fest 🐢 dhe pjesën e parë të Line-Up-it të takimit tonë të përvitshëm veror me muzikën 🎶 që dashurojmë. ❤

Edhe këtë herë, kemi pregatitur për ju një program muzikor gjithëpërfshirës me disa prej artistëve më përfaqësues të skenave bashkëkokohore globale, të cilët, siç është tashmë zakon, gërshetohen me artistët tanë lokalë.

Në datat ☀ 26, 27, 28 Korrik ju presim të krijojmë sëbashku emocione dhe kujtime të reja në natyrën e jashtëzakonshme të shtëpisë sonë të përvitshme, 🌊 Drimadhesit.

Më shumë artistë do të publikohen në ditët në vijim.

➡ Sot, në eventin e Turtle Events – Minus1 mund të blini ekskluzivisht biletën 3 ditore të #TurtleFest për vetëm 1500 lek ose regjistrohu tani në www.turtlefest.al për të marrë udhëzimet nga stafi ynë se si mund ta bëni tuajën biletën në ditët në vazhdim.

#TurtleFest8 #FeelsLikeHome #InfinityLove

Turtle Fest

👑 King @solomun playing #MotelSazani at @pachaofficial💜
👉🏻 Soon at #TurtleFest8, #MotelSazaniLive will make you #FeelLikeHome

Vlora

Dritan Leli

Aurela Gaçeeeee

Mirëmëngjesi VL❤️RA

Turtle Fest

Turtle Fest 8 #FeelsLikeHome

Kemi kënaqësinë t’ju paraqesim sot, edicionin e 8 të Turtle Fest 🐢 dhe pjesën e parë të Line-Up-it të takimit tonë të përvitshëm veror me muzikën 🎶 që dashurojmë. ❤

Edhe këtë herë, kemi pregatitur për ju një program muzikor gjithëpërfshirës me disa prej artistëve më përfaqësues të skenave bashkëkokohore globale, të cilët, siç është tashmë zakon, gërshetohen me artistët tanë lokalë.

Në datat ☀ 26, 27, 28 Korrik ju presim të krijojmë sëbashku emocione dhe kujtime të reja në natyrën e jashtëzakonshme të shtëpisë sonë të përvitshme, 🌊 Drimadhesit.

Më shumë artistë do të publikohen në ditët në vijim.

➡ Sot, në eventin e Turtle Events – Minus1 mund të blini ekskluzivisht biletën 3 ditore të #TurtleFest për vetëm 1500 lek ose regjistrohu tani në www.turtlefest.al për të marrë udhëzimet nga stafi ynë se si mund ta bëni tuajën biletën në ditët në vazhdim.

#TurtleFest8 #FeelsLikeHome #InfinityLove

Noli's Drink
Escape the ordinary
Great bar with good music and a very unique cool style!

Vlora 2019

youtube.com

ZEMRA RRATATATA - AURELA GACE & ELI FARA

Muzika - Adrian Hila Teksti - Erion Isai (Rreptura - Fragmente nga poezia e Fan S. Noli ''Dale Moj'') Orkestroi - Adrian Hila Violine - Etem Qerimaj Stylist ...

Shpat Deda 🎶🎶🎶🎶🎶

Pamje nga Maratona e Këngës tek sheshi i Lungomares Vlorë

Një histori e bukur Vlore ☺

Fundjavën e kaluar u ndodha në Zagreb, në një event kulturor folklorik me grupin "Bilbili" të Vlorës.Të jesh në shoqërinë e mjeshtrave të polifonisë labe, nuk është vetëm një "detyrim", por edhe një kënaqësi e madhe...Kënaqësi që të krijohet jo vetëm nga talenti dhe virtuoziteti i tyre por edhe nga humori, shakatë dhe batutat që ata bëjnë dhe hedhin me njeri tjetrin me atë thjeshtësinë dhe natyrshmërinë e tyre epike...serioziteti filozofik i të cilave të mahnit...Vendim Kapaj, është ai mjeshtri i madh i fyellit që me virtuozitetin e tij ka entuziazmuar shumë skena të botes si dhe ka çuditur shume ekspertë të fushës...Por Vendimi është po kaq i hatashëm edhe për humorin e tij...Ndoshta nuk e dini, por Vendimi si punë të përditshme bën atë të sh*tësit ambulant të peshkut !!
Shet peshk rrugëve të qytetit, me një biçikletë , në shi dhe në diell duke bërtitur : hajdeee peshk...peshk i freskët, i gjallë...i gjallëë që të lëviz edhe në tigaaan...Dhe një ditë në rutinën e tij, e ndalon një grua...dhe i blen...por pas pak çastesh i rikthehet gjithë nerv...- Po ti sikur the që peshku është i freskët dhe i gjallë?
- Ky as që lëviz. ...
Dhe Vendimi shumë serioz që i kthehet : - Sa e ke orën moj zonjë ?.. Dy e drekës, i përgjigjet gruaja... Ora dy, në këtë vapë...kur të gjithë njerëzit pushojnë dhe flenë.çfarë do ti që peshku të jetë zgjuar ?...
Në kthimin nga Zagrebi, në atë dremitjen e udhëtimit të , na zgjon Vendimi për të na thënë : Ore, unë nja dy-tre gjëra nuk do t'i harroj ky turne ...
E para, ato kuponat e ushqimit që na jepnin çdo vakt sepse më kujtuan triskat e bukës në kohën tonë...
E dyta, numërimin me sy dhe me dorë që na bënte shoqëruesja kroate sa herë hipnim në autobuz, ...se edhe kjo diç më kujtonte...dhe e treta... shiu që filloi sapo ne lebërit mbaruam këngën... Sepse edhe kjo më duket sikur u dha të drejtë shkodranëve që thoshin :- Ju lebrit në kohë thatësire, duheni shpërndarë nëpër kooperativa bujqësore dhe të këndoni që të sillni shirat !...

Genc Demiraj

Vlora tani 😍😍😍 Taushani_Akademi

një copëz nga provat e grupit të Çipinit dhe Hysni Zelës në Llogara National Park
#Llogaraonfest

European Union in Albania

Rikonstruksioni i Shëtitores së Vlorës është ndër projektet më të mëdha të financuara nga BE-ja në Shqipëri në infrastrukturën urbane.
Tashmë, shëtitorja e re mund të mirëpresë aktivitete dhe veprimtari të shumta.
Si e ka ndryshuar ky investim qytetin dhe jetën e qytetarëve të Vlorës? Ndiqni videon 📽️📽️📽️

************
The reconstruction of Vlora Waterfront is among the largest EU funded projects in Albania in urban infrastructure.
Numerous activities and events can now be hosted there.
How has the new Waterfront changed the city and the lives of its citizens? Watch the video in English 📽️📽️📽️ https://youtu.be/hT4BDmRfFi0

Aurela Gace

Miremengjes me zjarr Vlore . Dashuriiiiiiiiii kjo nate

Timeline Photos

Timeline Photos

albeu.com

Ja pamjet nga sulmi terrorist në Paris (VIDEO)

albeu.com Albeu.com - Të paktën 12 persona janë ekzekutuar me armë në ambientet e redaksisë së revistës franceze satirike 'Charlie Hebdo', në Paris, e cila tre vite më parë publikoi karikatura të profetit Muhamed, akt që solli reagime tepër të forta. Dëshmitarë dhe fotot që qarkullojnë n

Vlora-Albania's cover photo

Tregu im - Shqiperi

Treguim.al eshte portali me i ri ku mund te postoni FALAS njoftimet tuaja dhe te gjeni ofertat me te fundit.

Tregu Im is a classified Advertising Website. It offers a wide variety of classified listings including automotive, jobs listings, and real estate.

nytimes.com

52 Places to Go in 2014

n° 4. Albanian Coast

nytimes.com From No. 1 Cape Town all the way to No. 52 Niagara Falls, N.Y., explore the vibrant cities and spectacular coastlines, unexpected spots and new attractions that made our list this year.

Pjesa e pare e nje rrjeti video-dokumentaresh te shkurter mbi pasurite te cilat ndodhen ne qarkun e Vlores

Këshilli i Qarkut Vlorë

www.facebook.com/qarkuvlore

Qarku Vlorë përbëhet nga 7 Bashki të pjesës Jug-Perëndimore të Shqipërisë:
Bashkia Vlorë, Sarandë, Himarë, Delvinë, Konispol, Finiq dhe Selenicë.

Timeline Photos

Timeline Photos

Timeline Photos

Timeline Photos

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Vlora?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

Location

Address


Vlora
Other Tourist Information Centers in Vlora (show all)
South Albania South Albania
Vlore
Vlora, 00000

All about Albania