Vlora Online

Vlora Online

Comments

Te cnderuar komunist. Sistemin tuaj e ka simbolizuar George Orwell tek vepra e tije ´´ Ferma e Kafsheve´´. Aty shkruhet aq qarte sa nuk ka vend per diskutim dhe eshte sistemi Juaj ne Shqiperi vetem duhen zevendesuar emrat e kafsheve me ato real. 1- Udheheqesi Juaj ne cdo kohe eshte derri Napoleon. Pra nje qenie pa arsye, ose shkurt derr. Tek ne mund te zevendesohen me Enver Hoxha, Rama, Ruci, etj. Pra derrat ne krye sollen dje ate qe ne morem detin me note si te cmendur kurse sot do te ngelemi lakuriq dhe do te kemi lehtesi kur ta marrim detin me note persedyti, por kete radhe drejtimin e kemi ne fund te detit 2- Pastaj vijne qente qe simbolizon sigurimin dje dhe bandat sot qe si thote Lu kane arritur ne 40. 3- Pastaj kemi propoganden me korbat, laraskat , qe simbolizon Median qe BE e ka percaktuar si ´´ orgji e plehrave komuniste qe sherben si ingredient i corbes se helmatosur qe gatuhet dhe i serviret shqiptareve cdo dite . Ketu dihet si emra jane Baze, Vangjeli, Peza, Nazarkot, Ballet etj 4- Pastaj dihet vjen kali, delja, pulat, pellumbat, qe jemi ne 5- Vepra e derrave komuniste eshte nje mulli me ere kurse deshtimi i kesaj vepre sjell denime si ato qe une ua kam postuar - Duke u mnbeshtetur ne nje interviste te Piktorit Alush Shima une kam ndertuar nje esse qe ju duhet ta lexoni sepse ajo ka brenda edhe emocionin njerzor te shprehur ne menyre absolute nga piktori i madh i yni por qe nuk reklamohet se derrat e kane frike . Motivi i Alush Shimes... nga dokumentet e sigurimit te shtetit ..... Ceshtja Came e mbante ne ethe idiotin dhe armikun me te madh te kombit Dylberin e serbit Mugosha, Enver Hoxhen. Ai duhej ta shuante ate.. dhe tani kishte fituar pervoje pas praktikave mizore qe i mesoi Miladini dhe Dushani per zhdukjen e nacionalisteve dhe patrioteve shqiptare.. Ai kishte marre urdher qe ta eleminonte ceshtjen came ndryshe .. do te hapeshin tefteret ,,por sadisti me pervoje tanime e dinte zgjidhjen.. dhe shpalli grupin armiqesor Cam.. U arrestuan admirali i flotes Teme Sejko, Tahir Kadare dhe gati 100 krere te camerise ....... Ne... tregojne egzekutoret e Teme Sejkos... , dy fshatare kriminele qe i urrenin ne fshat , morem urdher ta pushkatonim Teme Sejkon.. Ne mengjez heret pa linde dielli ne erresire e nxorem nga Qelia duke e terhequr zvarre dhe e hypem ne xhip. .. Po pertonim qe ta conim deri ne vendin e pushkatimit. shoqeruesi im nxori litarin dhe ja hodhi ne fyt, Une kapa skajin tjeter te litarit dhe e terhoqem forte .. i dobesuar si ishte nga torturat , ai u perdrodh, u perpelit sikur donte te kerkonte te kapte dicka ne ajer,, por ne fillim dora i mbeti pezull dhe .. koka ju var.. E morem dhe e hodhem ne nje grope ku askush te mos e gjente e mbulam dhe ikem .. - ....Vazhdim i Motiveve te piktorit Alush Shima................................. - ....Shkretëtirë dhe përvëlonte Saharaja... Rrëfime të piktorit Shima.. - Unë mora guxim dhe e ndava kohën.. Bëra një mëkat për Saharanë e përvëluar... Fillova me kohën e : - a) Koha e qënve,(e komunisteve te Mugoshes) Një qën shqyen një pëllumb të gjallë, Duke dhënë shpirt ai drithëron, dhe paqja vdes me krahët e hapur duke lënë pas një skenë tmerri dhe mizorie. b) Koha e frikës.. Njërzit në pikturat e mija nuk kanë sy, por zgavra të mëdha, të errta , që shikojnë të trëmbur përbindëshin ( komunistin Mugoshian Dylberin Hoxha ) dhe kanë shtangur si në ëndërr , pa pasë mundësi të ikin, sepse monstra i ka hipnotizuar si me magji. c) Koha e përuljes më të ulët Duken si zvarranikë të pështirë me maska të zeza, por janë figura njërzore të shpërfytyruara, pa shtyllë kurrizore, që përplasin duart skeletore dhe duken si hardhuca pa bisht, Ata kanë gojë shumë të vogël dhe vesh të mëdhenj, sepse duhet vetëm të dëgjojnë dhe të mos artikulojnë asgjë. ( deformimi maksimal i qenies njerzore nepermjet dhunes, vrasjes, varferise, propogandes etj) d) Koha e makabritetit Blloshmit shkruatën këtë vjershë - Saharaja, larg është Saharaja, Saharaja shkëmb e rërë e gurë, Që ka shok veç emrin e saja Dhe ngaqë s’sheh ëndrra, s’sheh as drurë. ................................ Unë i hodha në telajo vetëm kokat ,të hedhur në tokë pa trupin , dhe ashtu si ndodhi, për faj të kokës, sepse shkruajtën ato radhë më sipër. E di që ky makabritet shkon përtej të imagjinueshmes, dhe arësyeja njërzore nuk e arrin dot që koka që shkruan një vjershë të tillë të humbasi trupin mizorisht.. e) Koha e urisë Skelete në rresht që shkojnë drejt një kështjelle dhe duket sikur këndojnë , brohorasin, vallëzojnë , fëmijë me koka të mëdha me gojë hapur si zogjtë, sikur doja të sfidoja Danten. Në hyrje të kështjellës i priste sfinksi, që i ndante në dy rreshta pastaj njërin rrjesht e gllabëronte... f) Koha e të shëmtuarës.. Përdora dy ngjyra , të zezën dhe të kuqen.nuk e di në se e kam arritur më të pështirën e kohës , por them se e kam konkuruar atë. -.................. Po tani çfarë veprash ke në dorë - Tani i përdor të gjitha ngjyrat. Drita është kudo. Shtëpitë me çatitë e kuqe, muret e bardhë,drurët janë të drejtë me ngjyrë jeshile, lulet me të gjithë spektrin dhe çudi sa i bëj më ftojnë kudo në Londër, Në Uashington, në New Jork, në Singapor Edhe familja Bush ka nga pikturat e mija. Edhe Klinton, edhe shumë figura të larta të kohës në të gjitha fushat. Por unë vet mbetem pa gjë. Pas çdo ekspozite kthehem duar bosh, por nuk e ndjej vetminë sepse ato udhëtojnë, jetojnë me mua. i kam këtu, në mëndje, para syve edhe pse nuk i riprodhoj më dot, sepse ato nuk kanë rilindje. Por nuk them se kam pushtuar territore, se kam robëruar shpirtëra, se nga pas më vijnë skllevër që të më mbajnë valixhet. Jo vetëm kam ndriçuar një pjesë të botës, kam hedhur dritë në ndonjë rrugë apo kam afruar edhe diellin me shumë me njërzit. Nuk e di, por dikujt mund ti duket se unë e kam ndarë dritën dhe errësirën si me kontrastin e kozmosit. Po kështu jam, dhe ky është mëkati im.. I ke lënë Arlekinët me maska? Jo , se sot ka palaço fasntastikë, qe dje ishin autore te te ferrit qe pershkrova me siper , sot kane krijuar nje rreth tjeter te Dantes, sepse tani jane edhe bijte me mizore, me te peshtire, me te ndyre, me te pacipe, por nuk dua ti rikthehem më errsirës, dhe shpresoj që drita tua heq maskat këtyre palaçove...dhe të trëmben, se kështu thonë edhe plakat... tona. - ....Të dënuar të grupit të Teme Sejkos dhe Tahir Demit - Teme Sejko – me pushkatim – KundërAdmiral i Flotës detare Tahir Demi – me pushkatim – Kryetar i Kom. Ekzekutiv Elbasan Taho Sejko – vdiq në hetuesi – Drejtor i Parkut Automobilistik Shaban Ademi – vdiq në hetuesi – Shef i Organizmit Kom. Ekzekutiv Elbasna Avdul Resuli – me pushkatim – Oficer Xhelo Arapi – me pushkatim – Kryetar kooperativa Konispol Hajri Mane – me pushkatim – Oficer Kufiri Beqo Plau – me pushkatim – Ilia Gjyzeli – me pushkatim – Jorgji Cukali – me pushkatim – Nikolla Goçi – me pushkatim – Theodhori Vito – me pushkatim – Haki Rush*ti – me vdekje 3 herë në mungesë – Sami Murati – vdiq në burg, me 25 vjet – Redaktor Shtëpia Botuese “Naim Frashëri” Jonuz Purizo – vdiq në burg, me 25 vjet – Çoban me dhen Rushan Mullai – vdiq në burg, me 25 vjet – Aleksandër Kalivopulli Dr. – vdiq në burg, me 25 vjet – Vangjel Xhomaka – vdiq në burg, me 25 vjet – Nëpunës në Min. Bujqësisë Yzeir Sollopia – vdiq në burg, me 25 vjet – Kostandin Petro Vaso – vdiq në burg, me 25 vjet – Pandeli Varezi – vdiq në burg, me 25 vjet – Kasem Karafili – vdiq në internim, me 25 vjet – Skënder Bariu – me vdekje, kthyer 25 vjet – Bufetjer Dervish Sulo, – me vdekje, kthyer 25 vjet – Nasho Gërxho – me vdekje, kthyer 25 vjet – Gani Tartari – me vdekje, kthyer 25 vjet – Rexho Plaku, – 33 vjet burg, dënuar 2 herë – Kunati Teme Sejkos Xhemal Bali – 27 vjet burg – Zalo Goxhai – 25 vjet burg – Ali Goxhaj – 25 vjet burg – Adem Osman Kalo – 25 vjet burg – Osman Emini – 25 vjet burg – Nëpuns tregtie Hasan Mero – 25 vjet burg – Haxhi Bilal Mullai – 25 vjet burg – Kadri Saliko – – 25 vjet burg -Ish oficer i marinës Sulo Veshi – 25 vjet burg – Eqerem Veshi – 25 vjet burg – Miho Shëngjergji – 25 vjet burg – Petro Duro – 25 vjet burg – Miço Gogo – 25 vjet burg – Mushir Plaku – 25 vjet burg – Lole Dhjamanti – 25 vjet burg – Luan Goxhai – 22 vjet burg – Qerim Demo – 22 vjet burg – Lutfi Sejko – 20 vjet burg – Përgjegjës në grumbullim Mehmet Kadri Bello – 20 vjet burg – Hiqmet Bello – 20 vjet burg – Mero Ali Plaku – 20 vjet burg – Lelo Guda – 20 vjet burg – Pilo Bushi – 20 vjet burg – Dule Maze Mullai – 18 vjet burg – Spiro Gogo – 17 vjet burg – Asllan Veliu – 15 vjet burg – Tefik Emin Mero – 15 vjet burg – Xhemil Demi – 15 vjet burg – Hasan Plaku – 15 vjet burg – Taip Kaloshi – 15 vjet burg – Petro Gogo – 15 vjet burg – Sotir Taho – 15 vjet burg – Lole Gogo – 15 vjet burg – Kaso Agushi – 15 vjet burg – Syrja Musa Shehu – 15 vjet burg – Janaq Gerxho – 15 vjet burg – Nazmi Sulo Veshi – 11 vjet burg – Hamit Demi – 5 vjet burg
Thējuni mo atire te Bashkisë, se shkruhet besimtarëve të krishterë e jo krishter!
"Get Paid to Write at Home!"👇👇 📣
Pershendetje dje ka humbur nje cele iphon 7 i zi te karburant kastrai ne hyrje te vlores kush e gjen te kantaktoj cel 0694767348 kunder nje shperblimi te kenaqshme flm
Përshëndetje
pershendetje,,kush jeton ne lagjen panama,afer rruges panama ne vlore ju lutem me shkruani ne fb,se dua tu pyes per dicka

Vlora Online eshte nje faqe per te gjithe Vlonjatet dhe per gjithe Shqiptaret. Ketu do te gjeni gjithcka rreth Vlores, foto,video,lajme,histori etj...

Daily Albania

Bashkohuni dhe ju te kjo faqe.

Daily Albania

Travel Company

Ishte koha kur....

Vlora Online

Vlora Online

Te gjitha ne nje te vetme ❤

Vlora Online

Vlora Online

Do vi ndonje? 😀

Vlora Online

Daily Albania

Ketu do te gjeni oferta shume te lira per te shkuar disa dite me pushime.
Per me shume informacione behuni pjese e faqes.

LOW COST Holidays

Travel Company

vloraalbania.blogspot.com

Shpella e Shkruar e Lepenices

vloraalbania.blogspot.com Shpella e Shkruar e Lepenicës ndodhet në rrjedhën e mesme të Lumit të Vlorës, 800 metra mbi nivelin e detit, në faqen lindore të malit të ...

Me raste festash 😉

vloraalbania.blogspot.com

Shpella e Shkruar e Lepenices

Kush ka degjuar per shpellen e Lepenices?

Vlora Online

vloraalbania.blogspot.com Shpella e Shkruar e Lepenicës ndodhet në rrjedhën e mesme të Lumit të Vlorës, 800 metra mbi nivelin e detit, në faqen lindore të malit të ...

Nuk ka si Vlora ❤

Vlora Online

Timeline Photos

Pershendetje nga Vlora miq me Eliza Dushku

Vlora Online

Live

C'mendim keni per projektin e Lungomares?

Programi i Bashkise Vlore per hapjen e Sezonit Turistik 2017

Vlora Online

[05/03/17]   Kur themi Vlora sa Like behen?

Vlora Online

Lungomare po merr jetë 😀

Vlora Online

Vlora Online's cover photo

Mirmbrema nga Sheshi i Flamurit.
Po ju nga na shkruani tani?

Vlora Online

Nga Kurora

Ju bekofte te gjithve

Vlora Online

Edhe familjet tuaja :D

Vlora Online

Vlora Online's cover photo

Qoftë muaj i mbare per te gjithe :D

Vlora Online

U hap sezoni 😝😝

Vlora Online

Fantastike

Vlora Online

Vlora Online

Vlora Online

[02/20/17]   Kur themi

Si e mendoni perfundimin e Lungomares?

Vlora Online

O moj Vlora me kurore :D

Vlora Online

Ja dhe Kisha per ata qe ngelen duke thene se publikojme vetem Xhamin :D

Vlora Online

Sa Pelqime merr kjo foto?

Vlora Online

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Vlora?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

Location

Address


Vlora
9404
Other Vlora travel agencies (show all)
Jeta eshte jona Jeta eshte jona
Rruga Xhebro Gjika
Vlora, LAGJA RILINDJA

EKS-DDD "FRIENDSHIP AND LOVE" EKS-DDD "FRIENDSHIP AND LOVE"
VLORE
Vlora

It's choice - not chance - that determines your destiny...I need nobody to make me somebody.

Tisa Tours Tisa Tours
Blv. Ismail Qemali
Vlora, 8401

* Tisa Tours eshte nje Agjenci Udhetimi dhe Maikna me Qira .Per cdo informacion na kontaktoni. :)

Agjensi Imobiliare Joti Agjensi Imobiliare Joti
Vlore
Vlora, 9400

Agjensi Imobiliare Joti. Ne kete Agjensi do te gjeni: Shtepi me qera. Dhoma plazhi. Apartamente ne sh*tje. Organizim udhetimesh turistike ne Vlore.

Linja Tirane-Vlore-Gjermani Linja Tirane-Vlore-Gjermani
Rruga Lef Sallata
Vlora

Rentals In Albania Rentals In Albania
Vlora, 9400

Click 'About' for Holiday homes for rent in Vlora and South coastline of Albania. Vacation accommodations in Vlora region. Albania properties for sale or holiday rental and management. www.holidayhouseinalbania.com www.century21danushi.com

Legjenda e Shqiponjave Legjenda e Shqiponjave
Vlore
Vlora, ALBANIA

Bukuritë e vendit tim janë ilaç janë more shërim . Mos humbisni mundësinë e te vizituarit vendin e Shqiponjave ! Mirë se të vini miq !!!

Colombo Tours Colombo Tours
Vlore
Vlora

Vlore - Karabrun

Joni Agjensi Turistike Joni Agjensi Turistike
Lgj Partizani
Vlora

Qendra  e zhytjes "Ekspedita BLU'' Qendra e zhytjes "Ekspedita BLU''
Lagja BASHKIMI Pallati 1301
Vlora, TIRANA

Qendra e zhytjes EKSPEDITA BLU organizon te gjitha aktivitetet ne det dhe bregdet......... Punime nenujore dhe guida ne det.kurse zhytje

MONI Travel 2008 MONI Travel 2008
Rruga Transballkanike
Vlora, 9401

Agjensi Turistike "MONI Travel" Vlore. Udhetime turistike dhe transport brenda e jashte vendit. Duke filluar nga 4+1, 8+1,2x 20+1, 26+1, 30+1, 35+1 dhe 2 x 55+1 vende.

Trips 4 Fun Trips 4 Fun
Rruga Murat Terbaci
Vlora, 9400

TRIPS FOR ALL , ALL FOR FUN We are a Travel Agency located in Vlora ,We offer daily trips and personalized trips around Vlora.

About   Contact   Privacy   FAQ   Login C