Edison Tourist Guide

Our staff offers a guide accros the city for every tourist who want to know more about Vlora.. Reasonable prices,friendly staff and many other facilities..

ilsole24ore.com

Viaggio in Albania da Tirana a Apollonia, passando per Berat e Valona

ilsole24ore.com Con 300 giorni di sole all'anno, l'Albania si presenta come una meta appetibile in tutte le stagioni

Jorgo Goro për Himarën

#lonelyplanet #albanian #riviera #beaches #best #himara #visitalbania

thesun.co.uk

Ten hottest destinations across the globe for 2019 from Bali to Italy and Panama

thesun.co.uk IF you are looking to start the year with a new adventure, here are some suggestions that would help you kill the travel bug. Fabulous’ team has compiled a list of the top travel spots to vis…

leccesette.it

Albania a un passo: i monti innevati sembrano un'onda gigante

leccesette.it

njekomb.com

Zbulimet arkiologjike të Orikut të lasht!! | Njekomb.com

njekomb.com Ballina Histori Zbulimet arkiologjike të Orikut të lasht!! HistoriTë përgjithëshmeZbulimet arkiologjike të Orikut të lasht!! April 23, 2018 2026 0 SHPËRNDAJE Facebook Twitter Më par mendohej se ishte një anfiteater i një qytetrimi të lasht ‘grek’!! Por pas ekspeditave të fundit nga ...

106 vjet pavaresi#Bashkia Himare#Aeronautika Shqiptare#Smile Albania#Turizem i Qendrueshem#Gjithevjetor#

ata.gov.al

"Zemra e Mesdheut”, pika turistike më e vizituar në Shqipëri - ATSH -

ata.gov.al ATSH është e vetmja agjenci zyrtare multimediale e lajmeve në Shqipëri. Prezente me lajmet e saj në agjencitë më të mëdha të botës, ATSH ka filluar të funksionojë menjëherë pas Shpalljes së Pavarësisë, më 28/12/1912. ATSH ka marrëdhënie kontraktuale me AFP, DPA, ANSA, HSINHUA, A...

Dear Alyne

This is Albania...

After doing my research and visiting almost EVERY country in Europe...THIS is my current favorite 🤫

Have you been here? What's yours!?

@DEARALYNE (INSTA)
JOIN 100k+ women in @Girls Gone Global (by Dear Alyne) to discuss this video and other topics!

video.repubblica.it

All'alba da Ostuni si vede l'Albania all'orizzonte: dai monti sorge il sole

video.repubblica.it Per distanza, posizione e scarsi riscontri fotografici sembra una testimonianza incredibile. Le sempre suggestive osservazioni dei rilievi...

Nas Daily

This will rarely make the news but here is how Albania prays!

INSTAGRAM: @NasDaily
GROUP: Nas Daily Global

Nas Daily

This will rarely make the news but here is how Albania prays!

INSTAGRAM: @NasDaily
GROUP: Nas Daily Global

Olga - Lawendowa Dziewczynka

Olga ma 8 lat, jest niezwykła, bardzo dojrzała. 24 maja 2018 usłyszeliśmy diagnozę: nowotwór mózgu. Nasza Olga żyje z chorobą Recklinghausena. Ma glejaka nerwu wzrokowego.

UNILAD Adventure

I need to visit Albania after watching this 😍🇦🇱

🎥 Paul SKN

njekomb.com

Media bavareze: Ilirët ndërtuan qytetet e para europiane para 3 mijë viteve | Njekomb.com

njekomb.com Ballina Histori_ Media bavareze: Ilirët ndërtuan qytetet e para europiane para 3 mijë viteve Histori_Media bavareze: Ilirët ndërtuan qytetet e para europiane para 3 mijë viteve July 17, 2018 161 0 SHPËRNDAJE Facebook Twitter Me titullin “Shqipëria – vendi dhe njerëzit”, media bavareze...

Blendi Klosi

“Shqipëria është thjesht spektakolare” shkruan Must Do Travels, një nga komunitetet më të mëdha të udhëtimit, që ka publikuar një video për Shqipërinë të vlerësuar si “parajsa e fshehur” dhe “zemra e Mesdheut”.
#Albaniagoyourownway
#smilealbania

viaggi.corriere.it

Albania del nord: viaggio tra laghi, fiumi, montagne e città medievali

viaggi.corriere.it Dimenticate per un attimo le acque cristalline delle lunghe spiagge della riviera albanese e la vibrante capitale Tirana. Questa volta vi portiamo alla scoperta dell'Albania del Nord. Tutta fiumi, laghi, montagne e antiche cittadine medievali.

24h Lajme.com

Welcome to Albania 🇦🇱

#Shperndaje edhe ti or Mik kete video ta shikojne sa me shume persona te promovojme veten tone dhe bukurite tona !

Per te gjithe ju qe sgjeni Parkim###

Duke pritur fluturimin e radhes#SkySports.AL#

youtube.com

Amazing Southern Albania (4k - Time lapse - Aerial - Tilt Shift)

Albania is still one of the best kept traveller secrets in Europe. Even with tourism expanding now it is still an amazing place to vistit. The most amazing a...

Sky SportS.Al

Vazhdojne fluturimet dyshe cdo dite ne Llogara me staffin e madh te Sky Sports . Rezervo tani fluturimin tend dhe behu pjese e Llogara Air Games .
KUSH FLUTURON DASHURON
00355682001900

theguardian.com

Kala festival, Albania: party time in what feels like a paradise

theguardian.com A new arrival on the festival circuit, Albania is tempting younger holidaymakers to dance on its beaches and explore beyond its pristine shores

eternalarrival.com

75 Reasons You Must Visit Albania ASAP

eternalarrival.com From the Albanian Riviera to its many UNESCO sites, Albania is an off the path gem in Europe. Travel to Albania and see it for yourself - before it changes.

youtube.com

KULLAT E "DERVISH ALIUT" DREJT DEGRADIMIT

ata.gov.al

''Telegraph'': Shqipëria koha për ta vendosur vendin antik në listën e vendeve të preferuara - ATSH -

ata.gov.al ATSH është e vetmja agjenci zyrtare multimediale e lajmeve në Shqipëri. Prezente me lajmet e saj në agjencitë më të mëdha të botës, ATSH ka filluar të funksionojë menjëherë pas Shpalljes së Pavarësisë, më 28/12/1912. ATSH ka marrëdhënie kontraktuale me AFP, DPA, ANSA, HSINHUA, A...

turismo.al

Orikum, il fascino di una cittadina antica

turismo.al L’antica città di Orikum vicino a Valona fu fondata nel VII o VI secolo A.C. La sua posizione geografica permetteva il controllo dei passaggi dal mare alla montagna.

turismo.al

Albania promuove Via Egnatia con i disegni di Edward Lear

turismo.al Edward Lear, pittore e scrittore inglese (1812-1888), è stato un importante “descrittore” non solo dell'Italia ma anche dell'Albania.

viaggi.ilmessaggero.it

Estate 2018 in Albania: la Costa Ionica che non ti aspetti

viaggi.ilmessaggero.it Un orizzonte di spiagge bianche e rocciose, chilometri di coste intatte nonostante il turismo sia in forte crescita e baie che si mostrano all’improvviso, come diamanti grezzi che chiedono solo...

lonelyplanet.com

Albania travel - Lonely Planet

lonelyplanet.com Explore Albania holidays and discover the best time and places to visit. | Albania has natural beauty in such abundance that you might wonder why it took 20 years for the country to take off as a tourist destination since the end of a particularly brutal strain of communism in 1991. So backward was....

swedishnomad.com

Ksamil - Albania's hidden gem with paradise beaches - Swedish Nomad

swedishnomad.com Want to know more about Ksamil in Albania? Here's everything you need including accommodation, how to get here, info, beaches, and other helpful tips.

The HeadHunter

RIFILLOJNË APLIKIMET PËR PROJEKTIN "PEOPLE FIRST"!
Trajnim dhe punësim në Hoteleri-Turizëm!
Të gjithë të interesuarit mund të dërgojnë aplikimin e tyre në [email protected] duke specifikuar pozicionin për të cilin aplikojnë!

thetravelwomen.com

11 Secret Reasons to Travel to Albania Now

thetravelwomen.com Albania enjoys some of the best views, ruins and beaches, but it is still one of the best secret destinations in Europe without crowds! There are gorgeous Grecian style beaches, historic castles that look like Wales,

Visit Albania

The forgotten pearl of Adriatic by the most famous Austrian newspaper Krone Zeitung. For untouched mountains & different view to Mediterranean , visit Albania ! #VisitAlbania #GoYourOwnWay

Motoraduni Albania

Info Point in Llogara Pass & Porto-Palermo, Himara.

Apollo Rejser

DERFOR SKAL DU HOLDE FERIE I ALBANIEN!
Kilometer lange sandstrande, klart vand, hoteller lige ned til stranden, spændende historie - og meget prisvenligt!
Find din næste ferie til >> http://po.st/Apollos-Albanien-2018

People First Albania

Jorevi Kavaja vjen nga qyteti i Elbasanit. Ai ndjek kursin teoriko-praktik si Udhërrëfyes Turistik në Akademinë e Turizmit, në ambientet e “HH Boutique” Hotel, Dhërmi. Jorevi ka mbaruar studimet e larta pranë Fakultetit të Ekonomisë, Tiranë, Dega Administrim-Biznes. Duke qenë se ka një eksperiencë si Udhërrëfyes Kombëtar, ai ndjek me shumë dëshirë trainimin pranë “HH Boutique” Hotel, për të thelluar më tej njohuritë e tij.
Jorevin e ndjekin pas shumë pasione, si: udhëtimet, volejbolli, futbolli dhe muzika.
Motoja e tij është: "Jeta është një udhëtim, jo një destinacion"
Trainini nga projekti “People First” për të ishte një eksperience fanstastike, e drejtuar nga njerëz profesionistë, ku në bazë ishte ndarja e eksperiencave dhe mësimi i përvojave më të mira për të krijuar një elitë të shkëlqyer profesistësh të së ardhmes.

Edison Bitri vjen nga qyteti i Vlorës me një ekspserience si Udhërrëfyes Turistik lokal. Ai ndjek kursin teoriko-praktik si Udhërrëfyes Turistik në Akademinë e Turizmit, në ambientet e “HH Boutique” Hotel, Dhërmi. Ka mbaruar arsimin e mesëm në qytetin e tij të lindjes, Vlorë. Edisonini, përveç të tjerash, e ndjek shumë pasioni mbi muzikën, si pjesëtar i një familje artëdashëse që kanë mbaruar edhe studimet në këtë fushë. Ai shpreh dëshirën që në një të ardhme të afërme, të pozicionohet në hoteleri-turizëm, pasi ka eksperienca në fusha të ndryshme. Vlerëson frymën e bashkëpunimin dhe komunikimin, duke iu referuar gjithashtu edhe ekpseriencës së tij disa vjeçare në Itali. Për të, Turizmi është e ardhmja e afërme!!

vagabond.se

Vagabond korar: Hetaste resmålen 2018

vagabond.se För det åttonde året i rad har Vagabonds vittberesta redaktion listat de hetaste resmålen i världen att besöka det nästkommande året. Bland annat kammar Albanien hem förstaplatsen i kategorin "Bäst...

People First Albania

karriera.al

People First

karriera.al Agjencia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Zhvillim Ndërkombëtar (USAID) dhe Ambasada e Suedisë në Shqipëri kanë përzgjedhur The Headhunter që të zbatojë Projektin “People First: Rritja e Turizmit...

nationalgeographic.com

Best Trips 2018

nationalgeographic.com Places you need to visit in 2018.

tiranatimes.com

Albania rated on the 2018 to-do-list for adventure travelers

tiranatimes.com TIRANA, Nov. 1 - Taking an adventure trip to Albania has been rated as one of the top tours on travelers’ to-do-list for 2018. National Geographic France has rated Albania as the 11th most beautiful destination for adventure seekers along with trips to exotic places such as Papua New Guinea

orikuminews.com

'O Dukat more Dukat' nga Bedri Kabasha - Orikumi News

orikuminews.com O DUKAT MORE DUKAT O Dukat more Dukat, Palla jote kullon gjak, I shkreti Elmas Rodak, Sokellin e po bene lart, Elmas Rodak palleverdhe, Bashke me shoke te tjere, Ne Ure te plagosur mbene, Dervishe Aliu sec tha : O Kamber te kam vella, Merre Elmazine ne kra, Nxirre larte ne fshatera, Se ketu mereqet…

Agjencia Kombëtare e Turizmit

Agjencia Kombetare e Turizmit merr pjese ne panairin TT Varshave i cili po zhvillohet ne datat 23-25 Nentor.
Ky eshte nje nga panairet me te rendesishem te turizmit ne Europen Lindore, ku e gjithe industria e turizmit eshte bashkuar ne Pallatin e Kultures dhe Shkencave ne Varshave. Partneri kryesor ne kete pervjetor te 25- te do te jete vete Polonia.
AKT merr pjese per here te dyte ne kete panair pas pjesemarrjes ne vitin 2013. Stendes se AKT-se i jane bashkuar edhe 5 nga operatoret me te mire te cilet operojne ne tregun polak. Gjate dy diteve te para te panairit ka pasur nje interes te larte nga operatore, media dhe vizitore te thjeshte. Tregu polak perben nje nga tregjet me te rendesishem persa i perket prurjeve te turisteve ne vendin tone me rritjen me te larte nga te gjithe tregjet e tjera krahasuar me vitin 2016. Polaket sipas te dhenave nga Instat kane nje boom te vertete rritje prej 73. 9 % ne dhjetemujorin e 2017 ne krahasim me ate te vitit te kaluar .

dhnet.be

L'Albanie invité d'honneur des Plaisirs d’Hiver

dhnet.be Huit chalets du marché de Noël seront consacrés aux spécialités de la capitale albanaise.

AOS-Albanian Ornithological Society

“Stop Urbanizimit të Parkut Kombëtar Divjakë- Karavasta”

AL | Kjo parajsë ndodhet në Parkun Kombëtar Divjakë-Karavasta, në zonën bregdetare të Shqipërisë. Është Zonë Ramsar, Zonë e Rëndësishme për Shpendët, Zonë Emerald dhe Pilot Natura 2000.
Është ligatina më e rëndësishme në brigjet lindore të Adriatikut. Është vendi ku jetojne qindra specie bimore dhe shtazore dhe vend qendrimi e shtegtimi për miliona gjallesa.

Fati I kësaj trashëgimisë natyrore qindra vjecare është sot nëkrizë. Mabetex Group, një kompani me seli në Zvicër, po I propozon qeverisë shqiptare një projekt urbanizimi, të ashtuquajturin Master Plan 'Divjaka Resort Albania', që transformon tërësisht Parkun Kombëtar.

Kjo ligatinë mijëra vjecare, kjo pasuri pyjore është më shumë se 300 vjecare, nuk mund të shfaroset sa hap e mbyll sytë. Ajo është histori, kulturë, identitet, traditë dhe jo harresë… I takon Shqipërisë dhe ne të gjithëve

Ndaj ngrihu edhe ti kundër përçudnimit dhe përfitimit mbi dëmin mjedisor. Ngrihu pro mbrojtjes së trashëgimisë sonë natyrore.

Fushata “Stop Urbanizimit të Parkut Kombëtar Divjakë- Karavasta” mbështetet nga LëvizAlbania dhe Agjencia Zvicerane për Zhvillim dhe Bashkëpunim (SDC).
Fushata organizohet nga grupimi I organizatave AOS-Albanian Ornithological Society , EcoAlbania , Lex Ferenda dhe #PSEDAIliria.

----------

EN | This paradise is located in the Divjaka-Karavasta National Park, in the coastal area of Albania. It is a Ramsar Site, an Important Bird and Biodiversity Area (IBA), an Emerald Site and a Natura 2000 pilot area.
It is the most important wetland on the Eastern Adriatic coast. It is home for hundreds of species of flora and fauna, and also breeding, wintering and stop over site for millions of living organisms.

The fate of this hundreds-year-old natural heritage is today in crisis. Mabetex Group, a company based in Switzerland, is proposing to the Albanian government an urbanization project, the so-called 'Divjaka Resort Albania' Master Plan, that transforms the entire National Park.

This thousands year old wetland, this forest richness of more than 300 years old, cannot be eradicated in a blink of an eye. It is history, culture, identity, tradition and not forgetfulness.... It belongs to all of us. So we urge you to stand against such desecration and injust profitability over environmental damage. Stand up for the preservation of our natural heritage.

The campaign “Save Divjaka- Karavasta National Park From Urbanization” is supported by Leviz Albania and Swiss Agency for Development and Cooperation (SDC)
The campaign is organized by the coalition of national NGOs AOS-Albanian Ornithological Society, EcoAlbania, LexFerenda dhe PSEDA-Iliria.
Many thanks to Gregor Šubic for the footage.

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Vlorë?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

Location

Category

Telephone

Address


Llogora Pass
Vlorë
+355
Other Tour Agencies in Vlorë (show all)
Realdo_toursit_travel_vlore Realdo_toursit_travel_vlore
Rruga Sali Vranishti
Vlorë

Guida Turistike ne :- gadishullin e Karaburunit , shpella e Haxhi Alis , ishulli Sazanit ,gjiri Grames . Nr cel: +355699939535

Caronna Albania Bus Italia Caronna Albania Bus Italia
Perball Shkolles Se Muzikes
Vlorë, 9400

Udhetojme cdo te shtune nga Shqiperia(Tirana) per ne Itali dhe cdo te hene nga Italia(Genova) ne drejtim te Shqiperise. Siguria juaj detyrimi yne.

Kejt travel & tours Kejt travel & tours
Perballe Conad
Vlorë, 12345EMI

Aulona Travel & Tours Aulona Travel & Tours
Vlorë

TRAVEL AGENCY contact cel: +355 (0) 695662506 [email protected] web:www.aulona.com

Hello Albania Travel Hello Albania Travel
Lagja: "Pavarësia", Rruga: "Çamëria"
Vlorë, 9401

®Hello Albania operator turistik Në bashkëpunim me ojf vendore, sipërmarrës të vegjël, shoqëria Hello ka për objektiv promovimin e zonave turistike, sidomos interland i Vlorës në vecanti dhe në Qarkun e Vlorës në tërësi.

Albania in Catamarano Albania in Catamarano
Vlorë, 9426

Non c'è modo migliore per scoprire l'Albania che navigando in catamarano,percorrendo le coste vergini, le baie nascoste, le isole e penisole incontaminate.

TEUTA BOAT TOURS TEUTA BOAT TOURS
Porti Vlore
Vlorë, 9401

Boat tours in Vlorë Bootsausflüge in Vlorë Gite in barca a Valona Shëtitje me anije ne Vlorë

Çelja e Sezonit Turistik Veror , Vlorë 2010 Çelja e Sezonit Turistik Veror , Vlorë 2010
VLORE
Vlorë, 9401

VLORA ! Cdo gje tjeter mund te harrohet !

Eurosky Travel Eurosky Travel
Rruga Hektor Shyti
Vlorë, 9400

Agjensi Udhetimesh ne hyrje te Portit Vlore.

ELISA Travel & Tours ELISA Travel & Tours
Bulevardi Ismail Qemali, (Pran Xhamis, Kati 1)Pallati I Brokajve
Vlorë, 9401

- Paketa turistike, Grupe dhe Individë në të gjithë botën - Bileta trageti, avioni, autobuzi - Rezervime hotelesh - Makina me qëra - Siguracione -

SERN Agency & Rent a Car SERN Agency & Rent a Car
Lagja "Uji Ftohte", Rruga "Dhimiter Konomi"
Vlorë, +355

1-Info Vlora- Agjensi Udhetimi-Makina me qera-Guida Turistike-Siguracione. 2-Info Vlora- Travel Agency-Rent-a-Tourist Guide-Insurances.

Grand Travel & Tours Vlorë Grand Travel & Tours Vlorë
Rruga Sadik Zotaj
Vlorë, 9403