Edison Tourist Guide

Our staff offers a guide for hiking trekking paragliading in the Llogara National Park for every tourist who want to know more about Vlora..

Reasonable prices,friendly staff and many other facilities..

Operating as usual

28/03/2021

Hiking #Parku Kombetar Llogara#Qafa e thelle #Maja e Thanasit

yadvashem.org 29/01/2021

Jews in Albania | www.yadvashem.org

yadvashem.org Yad Vashem, the World Holocaust Remembrance Center, is the ultimate source for Holocaust education, documentation and research. From the Mount of Remembrance in Jerusalem, Yad Vashem´s integrated approach incorporates meaningful educational initiatives, groundbreaking research and inspirationa...

07/01/2021

Leonardo DiCaprio

After positive developments in Bosnia and Herzegovina where the Federal Prime Minister and his government have pledged to take legal steps immediately and protect the country's Blue Heart rivers, there is very promising news coming from Albania. Vjosa, one of Europe’s last big wild rivers might be saved from hydropower development.

On September 25th, Albania’s Prime Minister Edi Rama announced that the Kalivaç dam project was rejected and that the area will become a national park. The Vjosa Wild River National Park would become Europe’s largest river conservation site covering several hundred kilometers of rivers and streams and protecting hundreds or even thousands of species like the globally endangered European eel and the recently discovered Vjosa stonefly.

This would be a huge achievement for Albania and the rest of Europe, and the park could become a role model for the Biodiversity Strategy within the framework of the Green Deal. Looking forward to more good news about concrete actions for permanent and full river protection in Bosnia and Herzegovina, Albania, and the rest of the Balkan's Blue Heart region.

Photo: Oblak Aljaz

17/11/2020

Blendi Klosi

Nga Alpet🌲 në bregdetin blu🌊. Natyra shqiptare grish këdo me bukuritë e saj👇. #unërrinëshqipëri #pushoshqip #smilealbania😊🇦🇱

07/08/2020

Kamarudins

Local people with local knowledge is what makes a place memorable for us👍🏼

We found Edison through a FB group recommendation and are so glad we did. He was a really good source of information and help during our time in Albania🇦🇱

Check out our day trip with Edison at https://youtu.be/SymNTk91hEs

13/07/2020

dukat

E di se cila është gjëja që nuk duhet të mungojë kurrë kur niseni për një ecje të gjatë apo ngjitjen e malit?
Pi pak ujë,pi pak Dukat 😁

11/07/2020

Shtegu i Cesarit#Guide#Antistres#AntiCovid#Abcnews#Edicioniveror2020#ParkuKombetarLlogara#

08/05/2020

Bashkia Vlorë

VL❤️RA

#ejanevlore #këtëverëtëpresnëvlorë

05/05/2020
21/03/2020

Albanesi D'Italia .

Oggi la torre dell'orologio nella città di Elbasan (Albania)con la bandiera italiana in segno di solidarietà con il popolo italiano #Andratuttobene 🇦🇱❤️🇮🇹

[03/14/20]   Per tè mundur Covid tè qendrojme larg sot qe neser kur tja dalim tè takohemi me Mall dhe tè Perqafohemi Fort....

bari.repubblica.it 22/01/2020

Salento, i monti dell'Albania all'orizzonte sembrano onde

bari.repubblica.it Un'onda pronta a infrangersi sulla costa. A uno sguardo rapido possono apparire così, invece si tratta di una suggestione prodotta dalle montagne

12/01/2020

IDEA

Sfida IDEA ju mirepret! IDEA expo ofron lidhje direkte me tregun🌟😇
Aplikoni tani👉 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd_j6sFqLD1ChWiQg74bXyX_mbmHAB2kP9esQUEvTbprZt6iQ/viewform

businessmag.al 11/11/2019

Edison Bitri nis sipërmarrjen në fushën e turizmit

businessmag.al Edison Bitri prej një periudhe kohore 7 mujore i është përkushtuar sipërmarrjes. Sipërmarrja e tij nuk është e pazakontë por është një sipërmarrje

10/10/2019

IDEA

Ejani të festojmë së bashku! Datë 13 tetor 2019 ora 11:00 - 17:00, te Ushtari Panjohur (pranë Hotel Plaza)

Sipërmarrësit më të rinj nga gjithë Shqipëria
Surpriza: oferta, dhurata, llotari, dhe shumë argëtim.

IDEA EXPO me kampionë të rinj në Biznese!

14/09/2019

Saranda Web

Pamje me dron të Maratonës Ksamil-Korfuz

14/07/2019

paraglide Luc with SkysportS.al

Paraglide with https://skysports.al/ A pro team for a awesome memory

10/07/2019

Sky SportS.Al

Per rezervime kontaktoni:
Cel: 0682001900
Instagram: SkySportsAlbania
FB: Sky Sports.al ose Aeronautika Shqiptare

For reservations, contact us at:
Cel: 00355 682001900
Instagram: SkySportsAlbania
FB: Sky Sports.al or Aeronautika Shqiptare

swedishnomad.com 08/07/2019

15 Reasons to Visit Albania at least once in your life - Swedish Nomad

swedishnomad.com Want to visit Albania? Good choice! I have done it and I loved it. So, here you have 15 reasons why everyone should visit Albania!

lonelyplanet.com 26/06/2019

The best beaches of the Albanian Riviera

lonelyplanet.com Lonely Planet

ata.gov.al 18/06/2019

Reportazhi i televizionit publik francez: Shqipëria vendi i vogël i ambicieve të mëdha - ATSH -

ata.gov.al ATSH është e vetmja agjenci zyrtare multimediale e lajmeve në Shqipëri. Prezente me lajmet e saj në agjencitë më të mëdha të botës, ATSH ka filluar të funksionojë menjëherë pas Shpalljes së Pavarësisë, më 28/12/1912. ATSH ka marrëdhënie kontraktuale me AFP, DPA, ANSA, HSINHUA, A...

tgcom24.mediaset.it 22/05/2019

Albania trendy tra movida e spiagge caraibiche - Tgcom24

tgcom24.mediaset.it Otto spiagge ideali per chi ama un mix tra tintarella e cultura. A due passi dall'Italia

ilsole24ore.com 19/04/2019

Viaggio in Albania da Tirana a Apollonia, passando per Berat e Valona

ilsole24ore.com Con 300 giorni di sole all'anno, l'Albania si presenta come una meta appetibile in tutte le stagioni

13/02/2019

Jorgo Goro për Himarën

#lonelyplanet #albanian #riviera #beaches #best #himara #visitalbania

thesun.co.uk 23/01/2019

Ten hottest destinations across the globe for 2019 from Bali to Italy and Panama

thesun.co.uk IF you are looking to start the year with a new adventure, here are some suggestions that would help you kill the travel bug. Fabulous’ team has compiled a list of the top travel spots to vis…

leccesette.it 16/01/2019

Albania a un passo: i monti innevati sembrano un'onda gigante

leccesette.it

njekomb.com 19/12/2018

Zbulimet arkiologjike të Orikut të lasht!! | Njekomb.com

njekomb.com Ballina Histori Zbulimet arkiologjike të Orikut të lasht!! HistoriTë përgjithëshmeZbulimet arkiologjike të Orikut të lasht!! April 23, 2018 2026 0 SHPËRNDAJE Facebook Twitter Më par mendohej se ishte një anfiteater i një qytetrimi të lasht ‘grek’!! Por pas ekspeditave të fundit nga ...

28/11/2018

106 vjet pavaresi#Bashkia Himare#Aeronautika Shqiptare#Smile Albania#Turizem i Qendrueshem#Gjithevjetor#

ata.gov.al 27/11/2018

"Zemra e Mesdheut”, pika turistike më e vizituar në Shqipëri - ATSH -

ata.gov.al ATSH është e vetmja agjenci zyrtare multimediale e lajmeve në Shqipëri. Prezente me lajmet e saj në agjencitë më të mëdha të botës, ATSH ka filluar të funksionojë menjëherë pas Shpalljes së Pavarësisë, më 28/12/1912. ATSH ka marrëdhënie kontraktuale me AFP, DPA, ANSA, HSINHUA, A...

10/11/2018

Dear Alyne

This is Albania...

After doing my research and visiting almost EVERY country in Europe...THIS is my current favorite 🤫

Have you been here? What's yours!?

@DEARALYNE (INSTA)
JOIN 100k+ women in @Girls Gone Global (by Dear Alyne) to discuss this video and other topics!

video.repubblica.it 27/10/2018

All'alba da Ostuni si vede l'Albania all'orizzonte: dai monti sorge il sole

video.repubblica.it Per distanza, posizione e scarsi riscontri fotografici sembra una testimonianza incredibile. Le sempre suggestive osservazioni dei rilievi...

26/10/2018

Nas Daily

This will rarely make the news but here is how Albania prays!

INSTAGRAM: @NasDaily
GROUP: Nas Daily Global

23/10/2018

Nas Daily

This will rarely make the news but here is how Albania prays!

INSTAGRAM: @NasDaily
GROUP: Nas Daily Global

22/10/2018

Olga - Lawendowa Dziewczynka

Olga ma 8 lat, jest niezwykła, bardzo dojrzała. 24 maja 2018 usłyszeliśmy diagnozę: nowotwór mózgu. Nasza Olga żyje z chorobą Recklinghausena. Ma glejaka nerwu wzrokowego.

njekomb.com 10/10/2018

Media bavareze: Ilirët ndërtuan qytetet e para europiane para 3 mijë viteve | Njekomb.com

njekomb.com Ballina Histori_ Media bavareze: Ilirët ndërtuan qytetet e para europiane para 3 mijë viteve Histori_Media bavareze: Ilirët ndërtuan qytetet e para europiane para 3 mijë viteve July 17, 2018 161 0 SHPËRNDAJE Facebook Twitter Me titullin “Shqipëria – vendi dhe njerëzit”, media bavareze...

Videos (show all)

Location

Telephone

Address


Llogora Pass
Vlorë
+355
Other Travel Agencies in Vlorë (show all)
Discover Vlora Albania Discover Vlora Albania
Vlorë

Vlora is one of the most beautiful cities of Albania and is right to be proud. Called the "City of the flag,' or ''City with two seas"

Aulona Travel & Tours Aulona Travel & Tours
Vlorë

TRAVEL AGENCY contact cel: +355 (0) 695662506 [email protected] web:www.aulona.com

Ideal Travel Agency Ideal Travel Agency
Bulevardi Vlore - Skele ( Perball Union Bank )
Vlorë, 9401

Ideal Travel Agency ju ofron paketa turistike, bileta avioni,trageti dhe autobusi me cmime ideale! Thjesht zgjidhni nje destinacion :) !

LILI Travel & Tours LILI Travel & Tours
Rruga "Transballkanike" .Te Kullat Anakonda (Kulla Nr. 2)
Vlorë, 9401-

Agjensi udhetimi me qender ne Vlore. Paketa turistike & Bileta avjoni. Ofrojme bileta trageti, autobusi, siguracione, rezervime hoteli.

Shpresa Travel & Tours Shpresa Travel & Tours
Rruga Lef Sallata, 25
Vlorë, 9402

Ne agjensine tone do te gjeni keto sherbime: 1) Bileta autobusi - avioni - trageti 2) Siguracione makinash dhe shendeti 3) Perkthime - Noterizime 4) Makina me qera 5) Agjensi Imobiliare

Eurosky Travel Eurosky Travel
Rruga Hektor Shyti
Vlorë, 9400

Agjensi Udhetimesh ne hyrje te Portit Vlore.

Jusi Travel Jusi Travel
Prane Xhamise
Vlorë, VLORE

JUSI Travel Ju Sherbejm : - Paketa turistike - Turqi Maqedoni Kosove etj - Bileta Avioni - Bileta Autobusi Greqi Itali Siguracion per shendetin

Rezidenca Panorama Jimi Rezidenca Panorama Jimi
Rruga Memo Gjoleka
Vlorë, 9401

Apartments for sale and for rent, located in Vlore. Apartamente me qera sezonal dhe afatgjate ne Vlore.

orikutours orikutours
Orikum Vlore
Vlorë, 9426

agjensi turistike imobiliare

Realdo Tourist Travel Vlore Realdo Tourist Travel Vlore
Rruga Sali Vranishti
Vlorë

Guida Turistike ne :- gadishullin e Karaburunit , shpella e Haxhi Alis , ishulli Sazanit ,gjiri Grames . Nr cel: +355699939535

Offerte Turistiche in Albania Offerte Turistiche in Albania
Rruga Çamëria
Vlorë, 9401

Servizi di Turismo in Sud Albania e’ l’agenzia che offre tutti I servizi del turismo in Albania specializzata in pacchetti turistici nell’albania del sud in colaborazione con strutture alberghiere da 3 , 4 , 5 stelle , Appartamenti e altri alloggi

Tour e Gite in Barca in Albania Tour e Gite in Barca in Albania
Vlorë, 9426

L'Albania con piu di 300 km di costa, la maggior parte ancora da esplorare, offre scenari mozzafiato che in pochi km vede alternarsi l'Adriatico e Ionio.