Welcome To Vlora - Albania

This Fan page is created to promote Vlora's history, culture, its beauty and its wonderful people.

Vlora Citty

Vlora është një nga qytetet më të bukur të Shqipërisë dhe ka me se të krenohet. E quajtur si “Qyteti i flamurit’’, “qyteti me dy dete” apo “porti jugor i Adriatikut’’ ajo konsiderohet si perla e turizmit shqiptar, me brigjet e saj, Karaburunin, Sazanin, Llogoranë, kalanë e Kaninës, Lagunën e Nartës, plazhet e shumtë, monumentet, njerëzit, prodhimet e tokës dhe të detit. Vlora zë një vend të merituar në historinë e Shqipërisë duke gëzuar edhe statusin e qytetit hero. Qyteti ku u martua Skëndërbeu, ku u shpall Pavarësia e Shqipërisë, arenë e luftërave për liri dhe qëndresës shqiptare, Vlora ka edhe një status tjetër si atelje natyrore e piktorëve, vatër e artistëve dhe urë lidhëse e Shqipërisë me botën. Të vizitosh Vlorën, do të thotë t’i japësh vetes privilegjin e të shijuarit ndjesinë më të këndshme e më mbresëlënëse të shijes së mirë, humorit gjithnjë në nivele të larta dhe natyrës së mrekullueshme. Duke zgjedhur Vlorën për pushimet tuaja, natyrisht që do të bëni një zgjedhje inteligjente por duhet të keni parasysh se Vlora është një qytet magjik që ta bën të vështirë kthimin. E ashpër në dukje, me shkrepa e natyrë të sertë mes detit të trazuar, ajo ka njëkohësisht një zemër të butë, njerëz të dlirë si dielli, ushqim të shëndetshëm e karakteristik e mbi të gjitha një lloj sugjestioni të pashpjegueshëm që të bën për vete me përmbajtjen plot shije. Natyra e rrëmbyer e lebërve, është njëkohësisht e nxehtë por edhe mikpritëse, plot dinamizëm e dëshirë për jetën, karakteristika këto me efekte ngjitëse që do t’ju rrëmbejnë edhe juve për të shijuar gjallërisht ditët plot jetë të verës vlonjate. Por mos harroni se Vlora nuk është e bukur vetëm në verë. Përveç atraksioneve të shumta kulturore dhe historike, ju mund të vizitoni në çdo stinë të vitit detin e saj të mrekullueshëm, panoramat e të cilit krijojnë momente të papërsëritshme kënaqësie dhe relaksi.

Mirëmëngjesi nga Vlora :)

Vlora Tv OnLine

Like faqes sone,per te qene gjithmone te qeshur (y)

E gjeni dot rezultatin ?

Montana ka lene shtatzene nje vajze?!

Te qeshurat nuk kane fund 😂😂😂

Shperndajeni 🙏🙏🙏

Ja vlen ta ndiqni :)

Historia e Vlorës nuk nis me 1912, është tepër e lashtë dhe me vlera ndërkombëtare

Lajm Sport :)

Flamurtari F.C perballe F.K Kukësi Albania

Ilir Daja : Mbetet nje ndeshje rivalesh

Burimi : ONETV VLORA

Shihemi ne gjyq 😊

Motra kunder vellait ,per nje arsye te vecante 😂😂😂😂

Ju pershendesim me keto pamje nga Kuci :)

[10/31/18]   Kush na i shpjegon pak ?

C'ne që shqiptarët urojnë njëri - tjetrin për festën e Hallouinit ?

Jalals

AHAHAHAHA

Me lot me lot 😂😂😂😂

the guy on the trolley sh*t himself 😂

Mirembrema Vlora :)

Nga po na shkruani ne keto caste Miq ?

[10/31/18]   Ju falenderojmë të gjithëve që jeni pjesë e faqes sonë në këto vite .

Mirëmëngjesi nga Vlora :)

Welcome To Vlora - Albania

Ju kujtohet ?

Dy minuta nga kjo pjese filmi beri te qaje nje Shqiperi e tere :P

Ju kujtohet ?

Te qeshim sebashku :)

Largoni stresin e perditshem duke ndjekur Parodistet e Vlores 😍

Degjese publike ne Orikum .Llogaridhenia per 2018 dhe vazhdimi i buxhetit :)

Dritan Leli

Ndërkohë në Orikum

Super Foto :)

Travel Club Albania ofron automjete me Qera me cmim të arsyeshëm :)

Gjithashtu ofron shërbimin e transfertës ,Vlorë - Rinas ( Aeroporti Nënë Tereza ) Tiranë .

Për të gjithë të interesuarit : +355692500110

Just amazing!😍

[10/30/18]   Ju përshëndesim me këtë këngë

Manjola Nallbani - Kur e humba një dashuri

(Fest 93 - Festivali i 32-të i Këngës në RTSH)

Horoskopi ditor :) - E Martë - 30 Tetor 2018

Mirëmëngjesi nga Vlora :)

[10/29/18]   📢Njoftim

🚩 Të dashur banor të Vlorës,duke i'u referuar kushteve meterologjike gjatë orëve në vazhdim shmagni lëvizjet nëpër segmente rrugore poshtë objekteve të lëvizshme ⛔

🖐 Ju lutemi,largoni nga ballkonet,tarracat dhe nga cdo vënd të hapur të gjitha objektet të cilat janë rrezik për cdo kalimtar ❌

Ne Melodi Dental do te gjeni

Grafi falas per çdo pacient te klinikes,pastrim gurzash dhe zbardhim me lazer ne menyre profesionale. Mbushje grade 1/2/3 trajtim infeksioni,ura porcelani,zirkon,proteza te thjeshta dhe te skeletuara,implante gjermane.

Ju na besoni ne ju sherbejm me profesionalizem.Ne jemi Melodi Dental sepse melodia sdo te shkonte pa nje buzeqeshje :)

Adresa:Lagja Pavarsia,te ish kombinati,Vlore

Nr tel:+355682053235

Da Vinci Vlore

Lider ne cilesine e sherbimit :)

Sensibilizim

Nuk mjafton vetëm të kesh dëgjuar për kancerin e gjirit! Duhet të veprosh!

#MuajiNdërgjegjësimitPërKancerinEGjirit🎀

Lajm :)

Nënshkruhet marrëveshja e bashkëpunimit midis bashkise rumune dhe Bashkia Vlore .Firmosin memorandumin kryebashkiakët Genoiu dhe Dritan Leli në zyrën e kryebashkiakut rumun në Krakovë

Burimi : ONETV VLORA

Vlora Tv OnLine

AHAHAHAHAHA 😂😂😂😂

Like faqes sone,per te qene gjithmone te qeshur (y)

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Vlorë?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

.
Da Vinci Vlore
Sensibilizim

Location

Telephone

Address


"Sheshi Pavarësia"
Vlorë
9400
Other Vlorë travel agencies (show all)
Apartamente pushimi  ORIKUM Apartamente pushimi ORIKUM
Orikum
Vlorë

Kompleks i ri apartamentesh pushimi ne Orikum te Vlores, 5 minuta larg nga bregdeti i mrekullueshem i Jonit. Mobilim i perkryer dhe parking i garantuar.

Edison Tourist Guide Edison Tourist Guide
Llogora Pass
Vlorë, +355

Our staff offers a guide accros the city for every tourist who want to know more about Vlora.. Reasonable prices,friendly staff and many other facilities..

Eurosky Travel Eurosky Travel
Rruga Hektor Shyti
Vlorë, 9400

Agjensi Udhetimesh ne hyrje te Portit Vlore.

Albania Vacation Rentals Albania Vacation Rentals
Bulevardi Ismail Qemali
Vlorë, 9401

Albania Vacation Rentals MANAGEMENT | MARKETING | HAPPINESS

Dhoma Plazhi Vlore Dhoma Plazhi Vlore
Lagjia "Pavaresia"
Vlorë, 9401-9405

Njoftojme ..se vlore .sapo fillon Lungo Mare ..perballe detit .ofrojme gasoniere .dhome guzhine ..dy dhome guzhine ..te kompletuara internet

Hello Albania Travel Hello Albania Travel
Lagja: "Pavarësia", Rruga: "Çamëria"
Vlorë, 9401

®Hello Albania operator turistik Në bashkëpunim me ojf vendore, sipërmarrës të vegjël, shoqëria Hello ka për objektiv promovimin e zonave turistike, sidomos interland i Vlorës në vecanti dhe në Qarkun e Vlorës në tërësi.

ELISA Travel & Tours ELISA Travel & Tours
Bulevardi Ismail Qemali, (Pran Xhamis, Kati 1)Pallati I Brokajve
Vlorë, 1OOO

- Paketa turistike, Grupe dhe Individë në të gjithë botën - Bileta trageti, avioni, autobuzi - Rezervime hotelesh - Makina me qëra - Siguracione -

Natyr-AL Natyr-AL
ORIKUM- VLORE ALBANIA
Vlorë, 9400

Mbledhje,depozitim dhe eksportim i vajrave te djegur me baz bimore

LILI Travel & Tours LILI Travel & Tours
Rruga "Transballkanike" .Te Kullat Anakonda (Kulla Nr. 2)
Vlorë, 9401-

Agjensi udhetimi me qender ne Vlore. Paketa turistike & Bileta avjoni. Ofrojme bileta trageti, autobusi, siguracione, rezervime hoteli.

Visit Vlora Visit Vlora
Vlore
Vlorë

Turismo Albania Turismo Albania
Vlorë

Volete avere informazioni sul turismo in Albania? Diventate nostri amici...

Udhetime Turistike "LEO" Dhermi Udhetime Turistike "LEO" Dhermi
DHERMI
Vlorë

Udhetime turistike me skaf ne Rivieren Shqiptare.Gjiri i Grames.Gjiri i Gjipe.Jal.Himare.Sarande.Gjiri i Shen Andrea.Sazan.