First Port Agency

The Ferries Travel Specialists

Operating as usual

[06/21/20]   MINISTRIA E INFRASTRUKTURËS DHE ENERGJISË

Tiranë, 21.06.2020

DEKLARATË PËR MEDIA

Ministria Infrastrukturës dhe Energjisë së bashku me Drejtorinë e Përgjithshme Detare po punon për të bërë të mundur rifillimin gradual dhe të sigurt të transportit ndërkombëtar detar të pasagjerëve.

I gjithë ky proces ka në fokus garantimin e sigurisë së shëndetit të pasagjerëve, duke përmbushur në mënyrë rigoroze të gjitha protokollet e sigurisë të miratuara nga Ministria e Shëndetësisë, bazuar në udhëzimet e organizmave ndërkombëtare.

Duke marrë në konsideratë kërkesat e operatorëve të licensuar në transportin detar të pasagjerëve dhe deklaratën e Komisionit Evropian të datës 11 qershor 2020, për heqjen e kufizimeve të udhëtimit duke filluar nga 1 Korrik 2020, Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë njofton se duke nisur nga dita e hënë, 22 Qershor 2020, do të lejohen te gjitha linjat e transportit ndërkombëtar të pasagjerëve.

Në këtë situatë të re, përgjegjesia do të jetë shoqërive të transportit ndërkombëtar detar të pasagjerëve, të cilat duhet të ndërmarrin hapat e nevojshëm, për të mundësuar rezervimin e lundrimit për dhe nga Portet e Republikës së Shqipërisë.

Shoqëritë e Transportit ndërkombëtar detar të pasagjerëve do të jenë përgjegjëse edhe për të informuar pasagjerët për kufizimet e mundshme në fuqi për nisjet nga portet e Republikës së Shqipërisë dhe destinacionin e synuar si dhe rregullat e kujdesit dhe sigurisë së shëndetit në destiancionin ku ata do të mbërrijnë.

Drejtoria e Përgjithshme Detare do të monitorojë zbatimin e të gjitha masave si dhe planin e veprimit për zbatimin e detyrimeve të parashikuara në Protokollin e Operimit të Transportit Detar, të miratuar me Urdhërin Nr.169, datë 5 qershor 2020, të Ministrit të Infrastrukturës dhe Energjisë.

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë së bashku me Drejtorinë e Përgjithshme Detare dhe portet detare në vend është e angazhuar për të ndërmarrë çdo veprim të nevojshëm në mënyrë që të garantohen lundrime të sigurta duke mos cenuar sigurinë e shëndetit të punonjësve të sektorit dhe të pasagjerëve.

Lundro i sigurt,ne komoditet dhe mbi te gjitha cmimet me te mira.
Eja ne Vlore.

[06/12/20]   Brindisi-Vlore
Ri-Atdhesime me traget.
00355692429555

Galaxy Vlore-Brindisi-Vlore

Njoftim !
Nga data 10 qershor gjithe shtetasit shqiptare te pajisur me dokumenta italiane dhe shtetasit italiane mund te udhetojne ne linjen Vlore-Brindisi me traget.
Per personat pa dokumenta jemi ne pritje per konfirmim per daten 15 qershor.
Per cdo informacion kontaktoni ne +355692429555.

Ju japim mundesine e prenotimit te biletes per datat 20 qershor dhe ne vashdim pa asnje pagese ekstra.
Prenotoni bileten tuaj sot dhe ate cmim do te keni neser.
Bileta juaj nuk do te preket nga asnje lloj rritje cmimi qe mund te pesoj tregu dhe ngjarjet ne vashdim.
Duke filluar nga 40 euro personi dhe 45 euro makina.
Vlore - Brindisi - Vlore

Pergatiteni valixhen tuaj me qetesi.

Prenotoni bileten tuaj sot dhe pagojeni kur te vini ne port.
Pa asnje pagese extra.

Ekskluzivisht per klientet tane.

First Port Agency
Rruga Hektor Shyti , Porti Vlore , Zyre Pare

Prenotoni bileten tuaj me tragetin me te ri ne Shqiperi ne linjen Vlore-Brindisi-Vlore.
Oferta pa fund dhe mbi te gjitha per cdo Klient tonin KABINA FALAS.
Beni preventivin e biletes tuaj duke na kontaktuar.

Partneri kryesor i A-Ships Management.

First Port Agency

First Port Agency's cover photo

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Vlorë?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

Galaxy Vlore-Brindisi-Vlore

Location

Telephone

Address


Hektor Shyti , Pallati 1, Zyra 1
Vlorë
9402
Other Vlorë travel agencies (show all)
JONA Travel & Tours Vlore JONA Travel & Tours Vlore
Bulevardi Vlore-Skele Kullat Ferati Kat I II-te
Vlorë, VLORE

Vlora Holiday Apartments Albania Vlora Holiday Apartments Albania
Vlorë, 9400

Apartamente pushimesh ne bregdetin e Vlores. Holiday Apartments in the most exclusive area of the Vlora coast. Contact us to reserve an apartment for your holidays. We offer you the best service and price. WELCOME!

ALER BUS TOURS ALER BUS TOURS
Hysen Cino
Vlorë, 9401

AGJENCI TURISTIKE

Guida turistica in Albania . Guida turistica in Albania .
Rruga Jakov Xoxa
Vlorë, 9404

Guida turistica Albanese e Tour organizer,,che offre pacchetti vacanze in albania per piccoli gruppi con pulmino e con accompagnatore turistico. Tel .+35533609035 Cell.+355676648880 [email protected]

Natyr-AL Natyr-AL
ORIKUM- VLORE ALBANIA
Vlorë, 9400

Mbledhje,depozitim dhe eksportim i vajrave te djegur me baz bimore

Villa Green Relax Villa Green Relax
Rruga Andrea Varfi
Vlorë, 9400

Give yourself the vacation that everyone deserves here at Green Relax, where the sound of nature and the freshnes of sea is all you feel. Call:0695233583

Dhoma me qera ne Qeparo    -     { Rooms for rent in Qeparo } Dhoma me qera ne Qeparo - { Rooms for rent in Qeparo }
Vlorë, NR TELEFONI: +355692174008 OSE 0693340321

�0693909555 �0692174008 �0692174008

Jusi Travel Jusi Travel
Prane Xhamise
Vlorë, VLORE

JUSI Travel Ju Sherbejm : - Paketa turistike - Turqi Maqedoni Kosove etj - Bileta Avioni - Bileta Autobusi Greqi Itali Siguracion per shendetin

Vlora Perla E Ballkanit Vlora Perla E Ballkanit
Isa Bolentini
Vlorë

BLACK PEARL ALBANIA- original page BLACK PEARL ALBANIA- original page
Porti Detar Vlore
Vlorë, 9401

•♡♡ Daily Boat Tour!♡♡ •Udhetime turistike cdo dite ne Gadishullin e Karaburunit dhe ne ishullin e Sazanit! •Provoni nje eksperience unike me anijen Black Pearl! •Nisja ne oren 10:00 nga porti i Vlores dhe kthimi ne port ne oren 18-18:30.

Kejt travel & tours Kejt travel & tours
Perballe Conad
Vlorë, 12345EMI

Info Vlora "Travel Agency" & "Rent a Car" Info Vlora "Travel Agency" & "Rent a Car"
Lagja "Uji Ftohte",Rruga:"Dhimiter Konomi"
Vlorë, +355

1-Info Vlora- Agjensi Udhetimi-Makina me qera-Guida Turistike-Siguracione. 2-Info Vlora- Travel Agency-Rent-a-Tourist Guide-Insurances.

About   Contact   Privacy   FAQ   Login C