KroniTravel

KroniTravel është një agjensi udhëtimesh e cila mbulon shërbimet e transportit rrugor dhe detar me destinacion Shkodër-Padova dhe Shkodër-Torino...

KroniTravel's cover photo

[01/23/17]   Agjensia Turistike "Kroni Travel" vjen tashme me guidat turistike me çmimet me konkurruese ne treg ♥♥

Festoni me bukur Shen Valentinin ne Venecia

Filluan Prenotimet ne Kroni Travel ;)
Linja Tokesore:
Nisja nga Shkodra çdo te Merkure ora 13:00 para Hotel "Rozafa".
Nisja nga Italia çdo te Shtune ora 04:00 ne Cuneo tek Stacioni i Trenit.
Ju mirepresim!

Mire se vjen 2017!
KroniTravel ju uron vit te mbare!

Timeline Photos

Nxitoni te prenotoni datat e fundit te nisjeve per kete vit me KroniTravel

KroniTravel njofton te gjithe klientet per ndryshimet ne datat e udhetimit per javen e fundit te Dhjetorit!
Ju Faleminderit!

Kroni Travel njofton te gjithe klientet per ndryshimet ne datat e udhetimit per javen e fundit te Dhjetorit!
Ju Faleminderit!

KroniTravel njofton te gjithe te interesuarit se javes qe vjen kthimi nga Italia do te behet diten e Premte me date 23.12.2016. Nisja si gjithmone nga Cuneo ora 04:00 tek stacioni i Trenit.

Krishtlindjet ne Vjenë – Budapest – Beograd, 22 Dhjetor, 5 dite, €199
Programi:
Dita e Parë:
Nisja nga Shkodra ne oren 06:30 me autobus. Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare në Muriqan, vazhdimi i udhëtimit gjatë rivieres së Malit të Zi. Ndalesë e shkurter në Budva. Vazhdimi i udhetimit për në Herceg Novi, ku me traget do të kalohet Gjiri i Kotorrit. Vazhdohet udhëtimi me autobus në territorin Kroat. Vazhdimi i udhetimit për në Split. Sistemimi në Hotel.
Dita e Dytë:
Mëngjesi në Hotel. Ndalesë 2 orë në Zagreb, ku vizitohet Kryeqyteti Kroat me monumentet historike të tij. Vazhdimi i udhëtimit në territorin Austriak. Ndalesë 1 orë në Graz . Vazhdimi i udhëtimit për në Vjenë. Mbrritja në Vjenë. Sistemimi në Hotel.
Dita e Tretë:
Mëngjesi në Hotel. Gjatë ditës, vizitë me guidë ne dispozicion në pikat turistike më të bukura të Vienës, si: Muzeu i Arteve të Bukura, Opera e Vienës, Parlamenti, Bashkia e Qytetit, Muzeu Kryesor, Pallati Schonbrunn – Residenca e meparshme verore e familjes së Hasburgeve, Universitetin Kryesor, Teatrin Kombëtar dhe Kishën Kushtimore, Holfburg – Residenca 600 vjecare e Hasburgëve. Nisja për në Budapest. Udhëtimi zgjat 2 orë. Mbrritja në Budapest. Sistemimi në Hotel.
Dita e Katërt:
Mëngjesi ne Hotel. Gjatë ditës, vizitohen monumentet më tërheqëse të Qytetit si: Kodra Gellert, Fortesa e Peshkatarit, Kisha e Shën Matias, Katedralja e Shën Stefanit, Kështjella Vayda Hunjad, Sheshi i Heronjve, Citadela etj. Kalimi nëpër urat e Budapestit, si: Ura e Luanëve, Ura e Elisabetës e cila është Ura e parë e varur në Botë, Statuja e Shën Gellertit, kalimi mbi urën e Margaritës. Pasdite, nisja për në Beograd. Udhëtimi zgjat rreth 5 orë pa ndalesa. Mbrritja në Beograd. Sistemimi në Hotel.
Dita e Pestë:
Mëngjesi ne Hotel. Paradite vizitë e qytetit të Beogradit dhe nisja për në Shkodër. Ndalesë e shkurtër në Prishtinë.
Në cmim përfshihen:
Udhetim me autobus komod.
Akomodim në hotel.
Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
Shoqërues shqiptar gjatë udhetimit.
Në pagesë nuk janë përfshirë:
Gjithçka që nuk është përmendur në këtë program.
Hyrjet në monumente dhe muzeume.
Per prenotime kontaktoni:
📱 +355 69 45 80 330 ☎ +355 222 41059
Adresa: Bulevardi 'Zogu i I-rë' Parruce (Ngjitur me Farmaci Kopliku)
😘 Ju mirepresim :)

Beograd, me 26 Nentor, 3 ditë €109

Prenotimet vazhdojne ne "Kroni Travel"...
Nisja nga Shkodra:
Diten e Enjte me 24/11/2016 prane Hotel Turizmit ne oren 17:30.
Nisja nga Padova:
Diten e Diele me dt 27/11/2016 ne Abano Terme ne oren 09:00.
Ju faleminderit!

Prenotimet vazhdojne ne "Kroni Travel"...
Nisja nga Shkodra:
Diten e Merkure me 23/11/2016 prane Hotel Turizmit ne oren 17:00.
Nisja nga Cuneo:
Diten e Shtune me dt 26/11/2016 tek stacioni i autobusave ne Cuneo ne oren 04:00.
Ju faleminderit!

Filluan prenotimet drejt Italise per kete jave!
Nisja nga Shkodra te merkuren ora 17:00 para Hotel "Turizmi".
Nisja nga Cuneo te shtunen ora 04:00 tek stacioni i trenit.
Na kontaktoni

Vazhdon bileta 60 € per Linjen Tokesore Shkoder-Cuneo!
Autobusi komod qe ofron Kroni Travel e ben udhetimin me te rehatshem :)
Mire se te vini!

Pushimet rrisin rendimentin në punë!
Provuar shkencërisht ;)

Kroni Travel ju uron javë të mbarë ;)!

Vazhdojne prenotimet per Linjen Tokesore Shkoder-Cuneo per vetem 60€!
Nxitoni :)!

Kroni Travel gjate turit Slloveni-Itali-Zvicerr-Gjermani-France Luxemburg-Belgjike!
Faleminderit qe na besoni!

Kroni Travel gjithmone me prane jush!
Na kontaktoni ;)!

Vazhdojne udhetimet me autobus Shqiperi-Itali-Shqiperi prane Kroni Travel! Nisja behet prane Hotel Turizmit ora 17:00, cdo te Merkure per Linjen Tokesore dhe cdo te Enjte per Linjen Detare!
Ju mirepresim ;)!

Timeline Photos

Timeline Photos

Se bashku me Vjeshten ne Kroni Travel vine dhe ofertat!
Linja Tokesore vetem per 60€!
Nxitoni te prenotoni :)!

Ju na besoni udhetimin tuaj, ne ju ofrojme komoditet, mundesi zgjedhjesh dhe seriozitet!
Na kontaktoni :) :)!

[09/06/16]   Super Ofertat Vajtje Ardhje drejt Italisë për nisje data të caktuara në Tetor e muajt në vazhdim! 🍰🍰

Tiranë ✈ Bari ✈ Tiranë €80
Tiranë ✈ Ancona ✈ Tiranë €80
Tiranë ✈ Perugia ✈ Tiranë €80
Tiranë ✈ Pescara ✈ Tiranë €80
Tiranë ✈ Milano ✈ Tiranë €80
Tiranë ✈ Bergamo ✈ Tiranë €80
Tiranë ✈ Venecia/Marco Polo ✈ Tiranë €85
Tiranë ✈ Venecia/Trevizo ✈ Tiranë €85
Tiranë ✈ Verona ✈ Tiranë €85
Tiranë ✈ Pisa ✈ Tiranë €85
Tiranë ✈ Bolonja ✈ Tiranë €85
Tiranë ✈ Rimini ✈ Tiranë €85
Tiranë ✈ Genova ✈ Tiranë €90
Tiranë ✈ Firence ✈ Tiranë €85 (Nëntor)
Tiranë ✈ Torino/Caselle ✈ Tiranë €85 (Nëntor)

🌟 Përfshihen 🌟
1- Të gjitha taksat
2- 10kg Cante dore
3- Bileta Vajtje Ardhje për data të caktuara

Na kontaktoni ne:
Nr Celulari:+355 69 45 80 330
nr Fix:+355 222 41059
E-mail [email protected]
Adresa:Perballe ish Dega e Mbrendshme Shkoder
AGJENSIA KRONI TRAVEL

Timeline Photos

Kroni Travel duke ju uruar jave te mbare, ju njofton se pronotimet per dt 31/08/2016 me nisje nga Shkodra drejt Cuneos kane vazhduar...

Timeline Photos

[08/25/16]   Ofertat drejt Italise vazhdojne deri ne fund te muajit Shtator!

Super Oferta!

Ju mirepresim!

Tirane-Ancona-Tirane 82€
Tirane-Bologna-Tirane 90€
Tirane-Pisa-Tirane 99€
Tirane-Bergamo-Tirane 90€
Tirane-Malpensa-Tirane 82€
Tirane-Peruga-Tirane 86€
Tirane-Trieste-Tirane 116€
Tirane-Treviso-Tirane 95€
Tirane-Verona-Tirane 76€
Tirane-Venezia-Tirane 100€

Perfshihet:

Ju falenderojm qe zgjodhet ta beni udhetimin me ne nga Cuneo.
Ju urojm rruge te mbare

Ju vetem mendoni pushime,me te tjerat merremi ne! Ofertat verore vazhdojne!

Ju vetem mendoni pushime,me te tjerat merremi ne! Ofertat verore vazhdojne!

Muaji Korrik Vjen me Oferte Verore!
Nxitoni dhe na Kontaktoni ;) !

OFERT MUJORE

Timeline Photos

Dubrovnik dhe plazh ne Budva, me 15 Korrik, 3 ditë, €99

Dita 1:
Nisja në orën 07:00 me autobus,nga Shkodra. Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare , vazhdimi i udhëtimit gjatë rivierës së Malit të Zi. Vizitë e ishullit të famshem të Shën Stefanit dhe plazhit të mbretereshës.

Mbërritja në Budva, ku do vizitohet qyteti i vjetër, porti i jahteve, rrugët e ngushta të qytetit mesjetar të vjetër (Stari Grad) dhe atraksione te tjera.

Akomodimi dhe darka në hotel.

Dita 2:
Mëngjesi në Hotel.

Kush ka deshire mund te kaloje diten per plazh ne Budva ose te vazhdoje udhëtimin për në Hercegnovi, ku me traget do të kalohet Gjiri i Kotorrit. Vazhdohet udhëtimi me autobus në territorin kroat për në qytetin e Dubrovnikut. Gjatë gjithë ditës të drejtuar nga shoqëruesi shqiptar do të vizitohet qyteti i vjetër i Dubrovnikut – Raguza e dikurshme me kalanë dhe monumentet historike të tij si:

Farmacia më e vjetër e Ballkanit;
Kisha Franceskane;
Pallati i Dukës;
Kisha e Shën Blasius-it;
Katedralja;
Monumenti i Orlandos etj.
Kohë e lirë për të bërë pazar ose pirë dicka në ndonjë bar në një nga rrugët më të populluara të Dubrovnikut Stradun. Pas vizitës , kthimi në hotel në Budva.

Darka në hotel. Mbrëmje e lirë.

Dita 3:
Mëngjesi në Hotel. Vazhdimi i udhëtimit për në Kotorr dhe vizitë e shkurtër e qytetit të Kotorrit. Kjo perlë e Adriatikut, rrethuar nga fortifikime të ndërtuara gjatë periudhës veneciane, ka një histori të pasur ndër shekuj.

Nisja për në Shkoder. Gjate rrugës pushime të shkurtra.

Mbërritja në Shkoder në darkë dhe fundi i shërbimeve tona.

Në cmim përfshihet:
Udhëtimi vajtje – ardhje dhe shëtitjet me autobuz.
Akomodim në hotel me 3* ne Budva.
Mëngjeset dhe darkat për të gjitha ditët e udhëtimit.
Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.

Në cmim nuk përfshihet
Uji dhe pijet e tjera.
Gjithcka që nuk është përmendur në rubrikën përfshihet.
Hyrjet në monumente dhe muzeume.
Siguracioni i jetës në udhëtim (i këshillushëm).

Shënim:
Krevati mund të mos jetë dopio, por 2 krevate tek të bashkuar.
Personi tek, në dhomë dyshe, paguan €115.
Zbritja për transport individual është €15.
Fëmijët
0-2 vjec falas;
2-12 vjec, nëse akomodohet në dhomë me 2 të rritur, përfiton €20 zbritje;
mbi 12 vjec paguan si i rritur;
nëse nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udhëton me njërin ose asnjërin nga prindërit, i duhet patjetër prokurë e noterizuar.

Ju bëjmë me dije se
Për rezervim, mund të paguani 50% të shumës tani, ndërsa pagesen e plotë deri në 5 ditë para nisjes.
Pagesa e bëre është e pakthyeshme.
Agjensia nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, espuls, etj.
Na kontaktoni ne:
Nr Celulari:+355 69 45 80 330
nr Fix:+355 222 41059
E-mail [email protected]
Adresa:Perballe ish Dega e Mbrendshme Shkoder
AGJENSIA KRONI TRAVEL

Plazh ne Budva (plazhi Ploce), me 10 Korrik dhe cdo te diele, €15

Ora 07:00 Nisja nga Shkodra
Kryerja e procedurave kufitare ne Muriqan
Gjate rruges bejme nje ndalese panoramike ne Ishullin e njohur Shen Stefan . Vazhdojme drejt Budves per te vizituar Qytetin e Vjeter, kercimtaren e Budves, Portin e Jahteve.
Pjesen tjeter te dites e shfrytezojme per plazh ne PLOCE. Schiuma Party dhe plazh.

Nisja drejt Shkodres, mberritja rreth ores 21:00 te mbremjes .
Në cmim përfshihet
Transporti vajtje – ardhje me mjet komod.
Vizitat sipas programit
Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit.

Fëmijët
2-12 vjec paguajnë 10 Euro;
mbi 12 vjec paguan si i rritur;
nëse nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udhëton me njërin ose asnjërin nga prindërit, i duhet patjetër prokurë e noterizuar.

Ju bëjmë me dije se
Pagesa e bëre është e pakthyeshme.
Agjensia nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, espuls, etj.
Na kontaktoni ne:
Nr Celulari:+355 69 45 80 330
nr Fix:+355 222 41059
E-mail [email protected]
Adresa:Perballe ish Dega e Mbrendshme Shkoder
AGJENSIA KRONI TRAVEL

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Shkodër?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

Location

Category

Telephone

Address


L.Qenal Stafa, Bulevardi Zogu I-re
Shkodër
4001

Opening Hours

Monday 09:00 - 19:00
Tuesday 09:00 - 19:00
Wednesday 09:00 - 19:00
Thursday 09:00 - 19:00
Friday 09:00 - 19:00
Saturday 09:00 - 19:00
Sunday 09:00 - 19:00
Other Tour Agencies in Shkodër (show all)
SGS Travel SGS Travel
Sheshi "Isa Boletini"
Shkodër

Cel: 0682047556 Email: [email protected] Adresa: Sheshi Isa Boletini , Perash.

Agjenci Udhetimesh Adria Tours Agjenci Udhetimesh Adria Tours
Bulevardi Zogu 1
Shkodër, 4001

Rrashketa & Celaj Travel & Tours Rrashketa & Celaj Travel & Tours
Rrashketa & Celaj Travel & Tours ; LAGJIA:Partizani ; Rr.Europa ;Rus
Shkodër, 4001

Agjensi Udhetimesh Biletari Guida Turistike Paketa Turistike Siguracione Shendeti Siguracione per makina

Shkodra Universal-Agjensi Shkodra Universal-Agjensi
Rruga Besnik Ceka
Shkodër, 4001

SHKODRA UNIVERSAL AGJERNSI ju sherben me: Bileta udhetimi(avioni,trageti,autobusi) Guida dhe paketa turistike Siguracion automjeti,ne udhetim,prone,etj. Pagesa faturash:energji,digjitalb,internet,gjoba policie,etj Rimbushje telefoni. Makina me qera. etj

Globus Travel Shkodër Globus Travel Shkodër
Shkodër, 00355

Who is Globus Travel ?We are an old travel agency created on September 1999 and we travel all around the world.We are incoming and outgoing agency too!

Argenti Travel & Tours Argenti Travel & Tours
Rruga Luguçesme
Shkodër, 4001

Agjensi udhetimesh/turistike Adresa: Blv."Mehmet Pashe Plaku", lagjja Lugucesme,4001, Shkoder, Albania Tel.+355694023994

Rozafa travel agency & tour operator Rozafa travel agency & tour operator
Sheshi "2 Prilli" Perballe Bankes BKT Adresa 2 Pedonale "Kole Idromeno"
Shkodër, 4001

Mirësevini ne faqen zyrtare të fansave në facebook të agjensisë së udhëtimeve dhe operatorit turistik ROZAFA.

Ymeri Travel Ymeri Travel
Lagja Partizani , Rruga Europa Nr 5
Shkodër

Alba Viaggi .net Alba Viaggi .net
Besnik Sykja 26
Shkodër, 4007

North of Albania travel North of Albania travel
Rruga Kole Idromeno 145
Shkodër, 4001

Travel & trips, hotel & hostel, car & bike rental, tourist information, transport: Albania, Montenegro, Kosovo, Macedonia and Croatia- everyday! Contact us

Udhëtime turistike  për ne Theth Udhëtime turistike për ne Theth
Theth,shkoder
Shkodër

Ky fugon vihet ne dispozicion te turistave te huaj dhe shqipetar per te udhetuar ne Theth edhe ne zonat e tjera turistike te veriut te shqiperis... Fugoni eshte shum komod edhe cmimi eshte i arsyshem.. per sqarime te metejshme mund te kontaktoni me shofer