Komanilake Shkodër , meeting point

Get info and services at our office : Tourists destinations,daily tours. Best price packages to travel north Albania : Koman,Valbona and Theth.

Komanilake Shkodër , meeting point

Komanilake Shkodër , meeting point's cover photo

Komanilake Shkodër , meeting point's cover photo

Escape now to enjoy Montenegro.
Boka kotorska at best deals :)

Komanilake Shkodër , meeting point

Komanilake Shkodër , meeting point

komanilake.org

Komani lake (hidden paradise of north)

komanilake.org Travel north Albania

[04/25/18]   Festa e Lumit te Shales 19-20 maj.

Erdhi dhe dita e nje super feste ne Lumin e Shales, aty ku eshte cilesuar si “Tailanda shqipetare”. Nje feste mes kanionit gjarperues ku pervec mizikes live do kemi miliona yje qe do na shoqerojne duke u pasqyruar ne lumin e kristaleve te bores qe ndodhet ne Alpet tona. Do jene dy dite argetim, lundrimi, pikniku, feste, kampingu, ushqimi bio, eksplorimi, meditimi, njehsimi me Natyren ; qe nuk do te harroni lehte dhe me siguri nuk do donit te ikni nga ky vend i cili pervec bukurive natyrore ka dhe shume legjenda me histori zanash dhe princash. Por ka nje detaj te rendesishem, festa do jete vetem per ne, yjet, lumin dhe zanat e pyjeve.. Keshtu qe, duhet te prenotoni sa me pare sepse vendet jane te limituara.. 😊

Programi :
Data 19 maj
Ora – 10:00 nisja nga Shkodra
- Mberritja ne Liqenin e mrekullueshem te Komanit i cilesuar si nder liqenet me te bukur te botes. Lundrim me varka te vogla ne liqen drejte Lumit te Shales mes kaniotit gjarperues me ngjyra kurre te para ndonje here te nje uji me kristale te vecanta.
- Ndalesa ne Gryken Komlenit, ne nje vend i rrethuar me qiell, uje dhe Peme.
- Okomodimi ne cadrat ku do kalojme naten (tek Blini Park).
- Dreka zgare ne Natyre.
- Argetime te ndryshme dhe eksplorime.
- Darka me ushqime zgare.
- Feste me DJ dhe muzike live.
- Zjarr bubulak qe ngjitet nder yje mes kitarave dhe legjendave qe do tregojme ne ate nate.
- Fjetja ne cadra per gjumashat . 😛

Data 20 maj.
- Zgjimi me cicerimen e zogjve te pyllit.
- Meditim ne grup afer lumit.
- Mjesi me ushqime bio te zones.
- Eksplorim me guide ne 4 shtigje te ndryshme simbas preferences ( 1-Guri i Leke Dukagjinit. 2 Maja e Komlenit. 3 Ballkoni i Sgjatit. 4 Lugina e Lumit).
- Lojra te ndryshme ne Natyre, kanoa, zhytje dhe argetim para nisjes per nje tjeter lundrim mbreslenes ne Lumin e Shales drejte Liqenit te Komanit dhe ne oren 18:00 kthimi ne Shkoder.
Cmimi per person vetem 4.500 mij te reja, ose 3.500mij lek pa 3 vakte (cmimet promocionale vetem per kete feste), vendet e limituara. Rezervoni ne nr 0692545500
Te perfshira :
* Rruga Shkoder-Koman-Shkoder
* Lundrimi Koman-Lumi Shales-Koman
* Dreka + Darka + Mjesi (vaktet perfshihen tek cmimi 45 mij lek)
* Cadrat e kampingut
* Festa
* Kanoat
* Guida ne shtigjet e preferuara
* Meditimi dhe foto.
* Argetime te ndryshme

Duhet te merrni me vete ushqime te thata per rrugetimin (ose ushqim per dy dite ato qe do marrin bileten 3.500 lekeshe) ne furgon dhe varke, kostum banjot, xhupa te trashe per naten, nje batanije, dashurine per Natyren, buzqeqeshjen dhe shpirtin e aventures. 😊

Rezermite mbyllen me date 16 maj dhe vendet jane te limituara, cdo pjesemarres do kete bileten personale per te gjitha sherbimet.

Mos e humbisni kete feste ne Lumin e Shales se bukur.. 😉 😛 :)

- EKO Mendje

Komanilake Shkodër , meeting point's cover photo

Ture ditore ne lumin Shalke
Nisja ne Shkoder ora 8 perpara kinemase .
Cmimi per transport dhe varke 2500 leke
Ushqimet merrini me vete !
Kontakto inbox per rezervim 😊
☘️

Mario

Komanilake Shkodër , meeting point's cover photo

Komanilake Shkodër , meeting point

Komanilake Shkodër , meeting point's cover photo

Timeline Photos

Komanilake Shkodër , meeting point

Komanilake Shkodër , meeting point's cover photo

Timeline Photos

Morning

Timeline Photos

Timeline Photos

youtube.com

Lake Koman ecotourism ☘

Eko Koman is growing daily. Join our green team and spread happiness with us ☘ http://ekokoman.webs.com

Timeline Photos

youtu.be

Komani lake , Mario Molla

Travelnorthalbania.com , ferry service and sightseeing tours , Welcome to komanilake

Komanilake Shkodër , meeting point's cover photo

Komanilake Shkodër , meeting point's cover photo

Animated Society

Te dashur Miq,
Dy dokumentarët e prodhuar nga Loupe Filmproduktion, Gjermani, dhe Animated Society Shqipëri do të kenë premierën si me poshtë:
Të Hënën datë 11.04.2016 në orën 19:30 në ARTE
Të Martën 12.04.2016 në orën 19:30 ne ARTE
Keta dokumentare nuk do të ishin bere te mundur pa pjesmarrjen e shume individeve te talentuar.
These documentaries would have not been possible without the help of these talented individuals.
Thanks to:
Antonia Coenen Producer/Director
Thomas Radler Director
Nicolai Von Graevenitz DoP
Andreas Prescher Sound
Elton Caushi, Gjergj Mihali Albanian Trip
Philipp Juranek
Protagonistet te cilet punojne cdo dite me pasion per nje Shqiperi me te mire:
The protagonists who work every day with passion for a better Albania:
Mario Molla,
Aleksander Trajce
Catherine & Alfred Journey to Valbona
Altin Prenga Mrizi I Zanave
Fioralba Kryemadhi
Abi Shehu
Igli Pustina
and many more...

Dear Friends,
the Documentaries produced by Loupe Produktion and Animated Society will premiere as follows
"Enchanting Albania - from the mountains in the capital" - Monday / 11.04.2016 at 19:30 hour
"Enchanting Albania - from the interior to the coast" - Tuesday / 12.04.2016 / 19:30 hour

Is spring :)

Spring spirit

Open tours daily!
Contact : [email protected]

Komanilake Shkodër , meeting point's cover photo

Komanilake Shkodër , meeting point's cover photo

Komanilake Shkodër , meeting point

Komanilake Shkodër , meeting point's cover photo

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Shkodër?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

Location

Category

Address


Rruga Bulevardi Skenderbeu
Shkodër
4001
Other Travel Agencies in Shkodër (show all)
Promo Events Agency Promo Events Agency
Rruga Studenti, Prapa Rektoratit
Shkodër

“PromoEventsAgency” – promocion dhe evente per suggest klikoni kodin e meposhtem javascript:fs.select_all()

CAMAJ TRAVEL CAMAJ TRAVEL
Bulevardi: SKENDERBEU
Shkodër, 4001

Agjensia Camaj Travel u krijua me date 02.09.2011 si biznes i vogel me adrese kryesore Bulevardi Skenderbeg, prane ish deges, me NIPT L17102001B.

Coral Travel - Shkoder Coral Travel - Shkoder
Kryqezimi Tek Ish-Dega E Brendshme Shkoder
Shkodër, 4001

Administratore: SAIDA BIZAKU (QALLIJA) ''PROFESIONISTE NE BOTEN E UDHETIMIT''

Owlington Social Media Agency Owlington Social Media Agency
Rruga Gjuhadol
Shkodër, 4001

AGJENSI TURISTIKE ENJOY TRAVELLING AGJENSI TURISTIKE ENJOY TRAVELLING
PERBALLE XHAMISE, TEK TREGU I DOLLARIT SHKODER
Shkodër

Shpresojme qe ju te perzgjidhni agjensine tone per nje udhetim komod dhe sa me te kendshem. info; +355 069 3666 057 ose email; [email protected]

Adria Tours Adria Tours
BULEVARDI "ZOGU I"
Shkodër, 0041

ME PERKUSHTIM ,PERGJEGJESI,SERIOZITET DHE PROFESIONALIZEM FILLUAM VEPRIMTARINE TURISTIKE NE DHJETOR TE 2008 . UDHETIMI YNE I PARE ISHTE NE BARCELONE

ANI Travel ANI Travel
BULEVARDI SKENDERBEU
Shkodër, 4001

Travel agency

JonMar Travel and Tours JonMar Travel and Tours
Bulevardi Zogu I Pare, Rruga. Cen Broja, Perballe Videotekes Unison, Pak Metra Pa Shkuar Te Shkolla "Ndre Mjeda"
Shkodër, 40001

Adria Tours Adria Tours
Bulevardi "Zogu 1"
Shkodër, 4001

UDHEHIQEMI NGA MOTOJA : "KLENTI KA GJITHMONE TE DREJTE... "

Best Travel & Adventures Best Travel & Adventures
Blv SKENDERBEU Pran Postes Shqiptare
Shkodër, 4001

High-Albanian TOURS High-Albanian TOURS
Oppsite The Telecom , Shkoder ALbania
Shkodër, MOB: 0692166334 (ENGILSH CALL)

• an unspoilt nature • a unique landscape • offers the opportunity to meet interesting and unusual people • offers the oppor

North of Albania Travel & Hostel North of Albania Travel & Hostel
Kole Hidromeno
Shkodër, 4001

WE ARE A HOSTEL IN THE CENTRE OF SHKODRA CAPABLE OF 22 BEDS.VERY CONFORTABLE, FREE WIFI, BREAKFAST INCLUDED AND MORE... PRICE ONLY 9,- € PER PERSON.