Cimi Travel

Përgjegjësia primare është që procesi i planifikimit të udhëtimit të lehtësohet për klientët dhe të sigurohet që ata të përjetojnë udhëtimin më të mirë.

Përgjegjësia primare është që procesi i planifikimit të udhëtimit të lehtësohet për klientët dhe të sigurohet që ata të përjetojnë udhëtimin më të mirë.

Mission: Misioni: Tu sigurojmë klientëve tanë maksimumin e përfitimeve, duke ofruar shërbime cilësore dhe profesionale, të cilat do të rrisin udhëtimin e çdo udhëtari drejt një eksperience të paharrueshme. Vizioni: Të jemi agjensia më e preferuar e udhëtimit në Shqipëri.

Fundjave ne Alpe !

👉Janine dhe Meteora

Mrekulli natyrore qe do te ngelen gjate ne memorjen tuaj!
Mos e humbisni rastin te shijoni 2 dite ndryshe nga te tjerat.

👉Çmimi 55 Euro/personi (hoteli vetem me mengjes)
👉Cmimi 65 Euro/p (hoteli me mengjes+darke me muzike)

👉Nisja 13 Prill 2019
Per me shume informacion na kontaktoni :
📞 : 069 21 30 005 viber & whats app
📬 : Qender, Shijak
📧e- mail : [email protected]
Instagram : cimitravel
------------------------------------------------------------------------------
👉Dita I : JANINE

*Nisja nga Tirana ne oren 03:00 mbrapa Pallatit te Kultures ne drejt te Janines

*Ndalesa gjate rruges per kafe dhe pushim.

*Pas kalimit te pikes kufitare te Kakavijes, destiancioni i pare qe do te vizitojme eshte qyteti i Janines.

Turi do te filloje me SHPELLEN PERAMA qytetin e vjeter te Janines ku do te vizitojme kalane e Janines, xhamine Asllan Pasha, xhamine Fethiye, varrin e Ali Pashes dhe muzeun Bizantin.

Vazhdojme turin drejt liqenit te famshem Pamvotis ku do te marrim anijen dhe do te vizitojme ishullin e Janines i cili ndodhet ne mes te liqenit. Ne ishull do te vizitojme shtepine e Ali Pashes dhe kohe e lire per shetitje SHOPPING NE QENDREN TREGTARE.

*Pas SHOPPINGUT, nisja per ne Kallabaka dhe akomodimi ne hotel, ne qender te qytetit.

👉Dita II: METEORA

*Mengjesi në hotel.

Pas mengjesit nisemi per te vizituar Meteoran, e famshme per peisazhet magjike natyrore dhe manastiret ne maje te shkembinjve. Vete fjala Meteora do te thote “pezull ne ajer”, ose ne “qiell” dhe ate pershtypje te japin duke i pare nga afer.

Vizitë ne manastirin me te madh Mateora,dhe vizite panoramike te manastireve te tjere te famshëm të Meteorës pjesë e trashëgimisë boterore të UNESCO.

*Pas vizitimit te Meteores, udhetojme drejt Kosturit. Ndalese per vizite te qytetit dhe dreke e lire.

*Pas drekes ne Kostur, nisja drej Tiranes. Ndalesa rruges per kafe dhe kthimi ne Tirane ne darke vone.
------------------------------------------------------------------------------

👉Ne cmimi perfshihen:

1) Transporti me autobus ne dispozicion

2) Hoteli me mengjes (55 Euro)
Hoteli me mengjes dhe darke (65 euro)

3) Shoqerues gjate gjithe udhetimit

👉🚌Udhetim nje ditor ne Prizren .
👉Cmimi : 25 Euro /personi
👉Nisja me 7 Prill
Per me shume informacion na kontaktoni :
📞 : 069 21 30 005 viber & whats app
📬 : Qender, Shijak
📧e- mail : [email protected]
Instagram : cimitravel

Prizreni, qytet i lashtë historik pranë Lumëbardhit, nën shpatet piktoreske të Sharrit, është njëri ndër qytetet më të vjetra dhe me një histori të gjatë dhe të pasur.
Për Prizrenin zakonisht thuhet se është “Qytet muze” ose qytet i burimeve dhe i bukurive.
Prizreni është qytet të cilin duhet të vizitoni, në të cilin duhet të ndaloni që ti shikoni monumentet, bukuritë e rrethinës dhe të përjetoni mikpritjen e qytetarëve.

👉Nisja nga Tirana ne oren 7:00 , ne drejtim te pikes kufitare te Morines. Gjate rruges ndalesa te shkurtra. Pas kryerjes se procedurave ne kufi, vazhdojme rrugen drejt Prizrenit. Fillojme viziten e qytetit, te shtepia Muze e Liidhjes se Prizrenit, me pas vizitojme Xhamine e Safi Sinan Pashës, Uren e Gurit dhe Kishen e Shën Shpëtimit. Dreke e organizuar me muzike dhe pije pa limit, dhe pas drekes, shoping ne Qendren Tregtare. Me pas nisemi drejt Tiranes .

👉 Ne cmim perfshihen :
-Transporti vajtje - ardhje
-Guida nga agjensia
-Dreka e organizuar me muzike

🌺 LIQENI I MATKES 🌺☘ SHKUP 🌺☘ OHER🌺
🕒 NISJA: 6-7 & 13-14 PRILL ( 2 Dite Udhetim )
ÇMIMI 👉👉 55 Euro/Personi (mengjes + darke)
ÇMIMI 👉👉 49 euro/personi (vetem mengjes)
Per me shume informacion na kontaktoni :

📞 : 069 21 30 005 viber & whats app
📞 : 068 20 49 804
📬 : Qender Shijak
📧e- mail : [email protected]
❤️ instagram : cimitravel

PROGRAMI
Dita I:
* VIZITE E KANIONIT MATKA
* LUNDRIM NE LIQEN
* VIZITE NE SHKUP
Nisja ne mengjes ne oren 06:00 drejt Maqedonise. Ndalesa rruges per kafen e mengjesit.Pas kalimit te pikes doganore te Qaf Thanes, vazhdim i udhetimi neper territorin e Maqedonise drejt Liqenit MATKA. I ndodhur vetem 10 km larg Shkupit dhe 15 km larg Tetoves, Liqeni Matka eshte “Perralla me re” e vendit fqinj te Maqedonise, nuk duhet humbur eshte edhe lundrimi me motoskafe te vegjel pergjate liqenit.Lundrimi do te jete deri ne shpellen e Vrelo. Kohe e lire per te vizituar kanionin ne menyre individuale.
*Rreth ores 17:00 largohemi nga Matka per te vizituar qytetin e Shkupit (vetem 10 km larg Matkes)
Akomodimi ne hotel 4 yje ne qender te Shkupit. Pas nje pushimi 20-30 minuta nen shoqerine e gudie vizitojme kryeqytetin e Maqedonise
Vizita jona fillon nga shtepia e Nene Terezes, per te kaluar me pas tek sheshi i shatrevanave “Aleksander i Madh”, ura e Artisteve, ura e Civilizimit, Blloku i Muzeve, Carshia e vjeter, Kalaja e qytetit, etj.
Pas turit ne Shkup kohe e lire per shopping.
*Kthimi ne hotel.
Darka ne restorant tradicional (afer hotelit)
*Pas darkes kohe e lire ku mund te shijoni jeten e nates te Shkupit
Dita II
* VIZITE NE TETOVE
* VIZITE NE OHER
* VIZITE NE STRUGE
Mengjesi ne hotel.Udhetojme drejt qytetit te Tetoves i quajtur ne Mesjete “Kalkandele”. Vizite e qytetit duke shetitur neper mitologjite qe rrethojne emrin e Tetoves deri me xhamine e shume-ngjyave te Tetoves, xhamia simbol e ketij qyteti.
*Pas vizitimit te Tetoves vazhdim i drejtohemi qyteti te Oherit. Vizite panoramike te qytetit te Oherit si Kalaja Samoil, qyteti i vjeter, Kisha e Shen Klemendit, Kisha e Shen Sofise, pedonalja, Ura e Horoskopit (ose ura e plotesimit te deshirave) etj.
Kohe e lire per dreke ne sheshin Lhinidos te Oherit.
*Pas dreke vazhdim i udhetimit drejt Struges ku do te jete edhe vizita e fundit per kete tur. Ne qytetin e Struges, do te viztojme Carshine e vjeter, Portat e Drinit te Zi, bulevardi buze lumit te Drinit, etj.Kohe e lire per kafe
*Nisja per ne Tirane pas vizites se Struges dhe kthimi ne darke
——————————————————
Duhet të dini se:
►Ne cmim përfshihen::
➫ Transporti vajtije – ardhje sipas programit me autobuz lluksoz
➫ Akomodimin ne hotel 3 Yje ne qender te Shkupit per 1 nate
➫ Mengjesi i dites se dyte ne restoratin e hotelit
➫Darka e dites se pare ne restorant tradicional ne Shkup
➫ Shoqerues shqiptare ne vendet qe do te vizitojme
——————————————————-
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në hotel 3Yje ne qender te Shkupit
——————————————————–
► Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat gjate dy diteve te udhetimit
2) Shetitja me motoskaf dhe vizite ne shpellen Vrelo (Opsionale) cmimi €5!
——————————————————–
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit

🌹SPLIT⛪️ ZADAR ⛪️DUBROVNIK 🌳PARKU KRKA 🌹
NISJET 👉 20 - 22 Prill & 27-29 Prill!
2 nete - 3 dite! ✿ Çmimi 119 euro/personi
Per me shume informacion na kontaktoni :

📞 : 069 21 30 005 viber & whats app
📞 : 068 20 49 804
📬 : Qender Shijak
📧e- mail : [email protected]
❤️ instagram : cimitravel

PROGRAMI
DITA 1: SPLIT
*Nisja ne mengjes oren 04:00 nga kafe Flora.
Pas kalimit te pikes kufitare te Muriqanit vazhdim i udhetim neper rivieren e Malit te Zi pa ndalesa duke pershkruar Shen Stefan – Budva dhe Tivat. Kalimi i gjirit te Kotorit me traget per ne Hercegnove dhe vazhdimi i udhetimt per ne territorit Kroat, drejt qytetit te Splitit.
Vizitojme Splitin me atraksionet e qyteti si:
Pallati i Diokrecianit, Mauzoleumi i Diokecianit, Statuja e Gregor Ninki, Teatri Kombëtar i Splitit, Pinakoteka Kryesore, Rruga Marmontova dhe Shëtitorja në Bregdet Riva
Kohe e lire per kafe dhe shetije ne Split.
Pas vizites ne Split udhetojme drejt qytetit te Vodice. Akomodimi ne hotel 4 yje lluks ne Vodice.
Darka ne restorantin e hotelit e shtruar
*Pas darka e lire per te shetiur dhe vizituar qytetin e Vodice ose per te shfrytezuar pishinen e mbyllur te hotelit.
DITA 2: PARKU NATYROR KRKA – ZADAR
*Mengjesi ne hotel me pas nisemi drejt Parku Natyror KRKA, i cilesuar si parku me i bukur i territorit te Kroacise. Me nje siperfaqe prej 109 km katror, parku KRKA (i shpallur park kombetar ne 1985) shquhet per ujevarat e tij qe formohen gjate kaskades se lumit Krka dhe si nje habitat i mrekullueshem per zogjte (mbi 225 specie te ndryshme jetojne ne Krka), duke kthyer shetitjen ne kete park nje simfoni cicerimash.
Vizite e parkut per 3-4 ore dhe me pas udhetimi per ne Zadar i themeluar nga Liburnet Ilirë,
Vizitë e Zadarit, nje qytet ku edhe jane te vendosur nje komunitet shqiptaresh para 500 vjetesh dhe kane formuar qytezen e tyre qe quhet Kallmeku. Gjate vizites ne qytetin e Zadarit do te shohim: Forumin Roman, Kishen e Donatus, Kishen e Shen Marise, Sheshin e Popullit, etj.
*Kthimi ne hotel ne Vodice.
*Pasditja e lire per shfrytezuar pishine e mbyllur te hoteit ose per te shetitur ne qytetin bregdetar te Vodices. Darka ne restorantin e hotelit e shtruar bufe
DITA 3: DUBROVNIK
*Mengjesi ne hotel
*Pas mengjesit vizite e Dubrovnikut, nje qytet pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s.
Vizita perfshin:
Manastirin Francescan & Domenican. Porta e Piles dhe Ujembledhesin Onofrio, Farmacia e Vjeter, Shetitorja kryesore e qytetit Stradun, Katedralja e qytetit ( Katedralja e St. Blaise, shenjtorit te Dubrovnikut do te jete nje eksperience e bukur per viziten tuaj), Pallati i Dukes, Kulla e Sahatit, Statujen e Heroit Orlando dhe Shkrimtarit Marin Drizic, Kullen e Mincetes. Portin e Qytetit..
*Pas vizites nisja drejt Tirane duke pershkruar rivieren Kroate dhe Malit Zi.
*Ndalesa gjate rruges per kafe dhe pushime.
*Kthimi ne Tirane ne darke
————————————-
Duhet të dini se:
►Ne cmim per personin përfshihen:
1) Transporti sipas pogramit me autobuz komod vatjie – ardhje dhe te gjitha shetitjet
2) Akomodimi per Dy nete ne hotel 4 yje lluks ne Vodice
3) Mengjesi i dites se dyte dhe dites se trete te shtruar bufe
4) Darka e ditese pare dhe dites se dyte te shtruar bufe
5) Shoqerues shqiptar dhe guide gjate gjithe turit
6) Perdorimi i pishines se mbyllur gjate qendrimit ne hotel
————————————–
Ne cmim nuk perfshihen:
➡Drekat gjate diteve te udhetimit
➡Biletat e hyrjes ne muze, kala, keshtjell, qytet antik, park natyror
———————————————–
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në hotel 4 yje lluks ne Vodice per 2 nete
► Nisja do të bëhet në orën 04:00 të dites se pare, nga kafe Flora
——————————————————
1) Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues ( Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
—————————————————
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit

MOSTAR ⭐ MEDJUGORJE ⭐ UJEVARA E KRAVICES
🚍 NISJA 6 - 7 PRILL
🚍 NISJA 13 - 14 PRILL
🚍 NISJA 20 - 21PRILL
🚍 NISJA 27 - 28 PRILL
★ 2 DITE UDHETIM ★ Cmimi € 60/PERSONI
🏘 Akomodimi ne Hotel 3* ne Medjugore
🎀 Darke Festive me muzike shqiptare 🎀
Per me shume informacion na kontaktoni :
📞 : 069 21 30 005 viber & whats app
📬 : Qender, Shijak

📧e- mail : [email protected]
instagram : cimitravel

PROGRAMI
DITA I:
VIZITE NE PODGORICE – MOSTAR – MEDJUGORE
*Nisja ne oren 5:00 nga Tirana (sheshi piazza) mbrapa Muzeut Kombetar drejt qyetit te Shkodres. Pas kalimit te pikes kufitare te Hanit Hotit vazhdim i udhetimit ne territorin e Malit te Zi ku ndalesa e para do te jete ne Ujevaren Niagara, ne Tuz, Podgorice. Ndalese per kafe dhe fotografi. Vazhdimi i udhetimit me pas drejt Bosnje Hercegoives
Vizite në Mostar ose qyteti i Menekshesë ku do të kemi mundësinë të shohim:
• Uren e famshme te Mostarit
• Rrugen e famshme te mjeshterve te vjeter
• Xhamine e madhe
• Katedralen e Betonte te Mostarit (e vetmja ne Europe)
Kohe e lire me pas per te shetitur ne qyetin e vjeter te Mostarit.
*Pas vizites se Mostarit vazhdimi udhetimit per ne Medjugorje
Akomodimi ne hotel dhe darka festive me muzike shqiptare restorantin e hotelit.
DITA II:
PELIGRINAZH NE MEDJUGORJE – UJEVARAT E KRAVICES
*Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit vizitojme Medjugorje ose vendi i Gospa Mira (Zonja e Paqes) si dhe Katedralen e Shenjtë te qytetit duke shijuar bukuritë e këtij vendi të bekuar. Nisja me pas drejt Kryqit te Shen Marise, vendi i mrekulllive per shume besimtare qe vijne nga shtetet te ndryshem te botes per te vizituar kete vend hyjnor.
Vizite ne Kryqin e Shen Marise dhe te Statujes qe qan.
*Me pas vazhdojme viziten tone ne ujvarat Kravicas ne nje nga mrekullite e natyres ne zonen e Medjugores.
Vazhdimi i udhetimit per ne kthim ne Tirane me nje ndalese gjate rruges ne hyrje te Trebinjes i njohur ndryshe si qyteti i diellit.
Pas vizites ne Trebinje kthimi ne Tirane
Mberritja ne darke
Çmimi 60euro/personi
►Ne cmim per personin përfshihen:
1. Transporti sipas pogramit me vatjie – ardhje dhe te gjitha shetitjet
2. Akomodimi per 1 nate ne hotel 3* ne Medjugore
3. Mengjesi ne restorantin e hotelit
4. Darka festive me muzike shqiptare ne restorantin e hotelit
5. Pije alkolike dhe jo-alkolike gjate konsumimit te darkes
6. Shoqerues shqiptar gjate gjithe turit
————————————————————
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në hotel 3Yje ne Medjugore
► Nisja do të bëhet në orën 05:00 të ditës së pare, nga sheshi piazza (mbrapa muzeut Kombetar)
————————————————————
Ne cmim nuk perfshihen:
➡Vaktet si dreka
➡Biletat e hyrjes ne muze dhe keshtjella
➡Gjithcka qe nuk eshte permendur ne rubriken perfshihet

Gezuar Diten e Veres !!!
Quhet dita e pare e stines se re. Ajo festohet sipas kalendarit te vjeter me 1 mars, kurse sipas atij te ri, me 14 mars. Ka krahina qe e festojne ne varesi te kushteve klimatike. Si rregull festa e veres fillon me 13 mars dhe e arrin kulmin e saj me 14 mars. Dita e veres ka ne themel rite e zakone. Riti me i rendesishem eshte ai i mbledhjes se luleve te para te natyres dhe zbukurimi me to i femijeve e i ambjenteve te banimit. Tipari me dallues eshte ndezja dhe kapercimi i zjarreve. Thelbi i ketij riti eshte kulti i diellit dhe roli i tij ne rritjen e prodhimit. Nje simbolike te vecante per kete feste shpreh pergatitja e penjeve te dredhur, bardhe e kuq, qe ne i quajme verore. Keto i vendosen femijeve ne dore, ne qafe ose ne kembe. Penjet mbahen per aq kohe "sa te kthehen dallendyshet e para", pastaj ato varen ne nje dege peme / trendafil. Naten e 13-14 marsit grate e shtepise, me uje te mbushur rishtas, sperkasin te gjithe cepat e shtepise. Dita e veres ka nje perhapje te gjere kudo ne Shqiperi, por me shume ajo festohet ne Shqiperine e Mesme, e ne vecanti ne Elbasan. Amvisat elbasanase i kushtojne asaj gatime specifike, ku me e spikatura eshte ballakumja.

GEZUAR 8 MARSIN !

👉 MOSKE 🚌 SHEN PETERSBURG

NISJA 14 MAJ 2019
ÇMIMI 650 EURO/PERSONI
(e perfshire edhe viza RUSE)

Qytetet qe do te vizitoni
1. Beograd (Serbi)
2. Krakov (Poloni)
3. Vilnius (Lituni)
4. St Petersburg (2 dite)
5. Moske (2 dite)
6. Rezenke (Letoni)
7. Varshav (Poloni )
8. Budapest(Hungari)
9. Novi Sad (Serbi )
Per me shume informacion na kontaktoni :

📞 : 068 20 49 804 whats app
📞 : 069 21 30 005 whats app
📬 : Shijak, qender
📧e- mail : [email protected]
❤️ instagram : cimitravel

PROGRAMI I GRUPIT MOSKE & ST PETERSBURG
Dita I 🌎 14 MAJ
Nisja nga Tirana ora 04:00 ne drejtim te pikes kufitare, Morine,pas procedurave kufitare vazhdojme rrugen ne drejtim te Shkupit. ku do te bejme ndalesen e radhes,vizite ne qytetin e Shkupit,me pas ndalesa e rradhes do te jete ne Beograd ku do te vizitojne katerdralen Saint-Sava, me pas vazhdojme rrugen ne drejtim te Novi–Sad-it. Akomodimi ne hotel
Dita II 🌎15 MAJ
Mengjesi ne hotel. Ora 08:00 nisja ne drejtim te Krakov, (Poloni). Akomodimi ne hotel .
Dita III 🌎16 MAJ
Mengjesi ne hotel e me pas turi i qytetit te Krakovit. do të vizitojmë qytetin e dytë më të madh të Polonisë, i cili gjendet në brigjet e lumit Vistula. Fillimisht do të vizitojmë Sheshin Mariacki edhe Baziliken e Shen Marias, më vonë do të vizitojmë sheshin qëndror të qytetit të vjetër Rynek Główny ose sheshi ku zhvillohej tregu i qytetit gjatë mesjetës, i cili njihet si nje nga sheshet më të bukura në botë. Në sheshin qëndror të Krakovit gjenden monumenti i Adam Mickiewicz, godina rilindase Sukiennice, ku gjendet Muzeu i Artit Polak, në këtë shesh gjenden edhe Muzeu Historik i Krakovit. Keshtjella, shtepia e Papa Vojtila.Vazhdojme udhetimin tone ne drejtim te Vilnius, Lituani. Akomodimi ne hotel.
Dita IV 🌎17 MAJ
Pas marrjes se mengjesit, Shëtitjen në kryeqytetin e Lituanisë do ta fillojmë në mëngjes nga Lumi Neris, në afërsi të qytetit të vjetër. Do bëjmë një shëtije panoramike në pjesët më interesante të ketij qyteti duke filluar nga Muzeu Kombëtar i Lituanisë, Kulla Gediminas, sheshi i Katedrales. Aty ku gjendet edhe Katedralja e Vilniusit dhe pak më poshtë edhe Pallati Presidencial dhe universiteti i Vilniusit. Do vazhdojmë të shetisim në qytetin e vjetër edhe do të shkojmë tek Kisha e mrekullueshme e Shën Anës, e cila konsiderohet si një nga më të bukurat në Detin Balltik. Do të shëtisim tek Bulevardi Didzioji gatve, i cili të drejton tek sheshi qëndror i Vilniusit, aty ku gjendet Bashkia e kryeqytetit. Do të shetisim përgjatë bulevardit Austros Vartai ku gjenden edhe disa monumente të rëndësishme si godina e Orkestrës Filarmonike të Vilniusit si dhe Kisha Ortodokse e Shpirtit të Shenjtë. Qendra historike, katedralja, pallati presidencial, qendra biznesit e me pas vazhdojme udhetimin ne drejtin te Saintt Petersburgut. Gjate rruges vizite ne qytetin rezekne ku do te merret edhe dreka. Arrtja ne St. Pertersburg dhe akomodimi ne hotel.
Dita V 🌎18 MAJ
Mengjesi ne hotel ora 08:00. Vazhdojme me turin e plote te St. Pertersburgut : Katedralja Saint Issak, monumenti i Pjetrit te madh, Katedralja e Shpetimtarit te gjakut, Pallati i Dimrti,ose sic njihet Hermitage Museum, Fortesa e Pjetrit te madh, shetitje me anije dhe me pas kthim ne darke ne hote ora 20 :00, pushim. Pas pushimit ora 00:00 soditje e hapjes se ures se madhe mbi lumin Neva. Kthimi ne hotel.
Dita VI 🌎19 MAJ
Mengjesi ne hotel. Ora 08:00 vizite ne Pallatin Peterhof "Versaja e Rusise" pasuri e trashigimise kulturore boterore. Nisja ne drejtim te moskes. Arrijme ne Moske ne darke, akomodimi ne hotel.
Dita VII 🌎20 MAJ
Mengjesi ne hotel ora 08:00, sipas guides do te zhvillohet turi i plote i Moskes: Katedralja e Ivanit te tmerrshem, Mozeleumi i Leninit, Sheshi i kuq, vizite ne Kremlin, Balshoi Teater, Metroja, Katedralja e Krishtit shpetimtar, Universiteti Lomonosov, Manhatani i Moskes "qender e madhe komerciale". Kthimi ne darke ne hotel ora 21:00.
Dita VIII 🌎21 MAJ
Mengjesi ne hotel ora 08:00, nisja ne drejtim te qytetit Daugavpils, Letoni, (gjate rruges pushime te shkurtra uje, kafe ushqim etj) akomodimi ne hotel .
Dita IX 🌎22 MAJ
Pas marrjes se mengjesit ne hotel ora 08:00, tur panoramik te qytetit te Daugavpils e me pas nisja ne drejtim te Varshaves, Arritja pas dreke ne Varshave, akomodohemi ne hotel, me pas vizite ne pjesen moderne te varshaves ku do te vizitohet: Pallati i Kultures, Muzeu Historik, Stacioni i trenit, qendra e biznesit e me pas kthimi ne hotel ora 21 :00.
Dita X 🌎23 MAJ
Marrja e mengjesit ne hotel ora 08:00, vzhdojme turin e qytetit te vjeter: Pallati mbreteror, Keshtjella, Sheshi i Vashaves, Teatri i Operas, qendra historike e qytetit, me pas nisja ne drejtim te qytetit Hegyeshalom hungari, akomodimi ne hotel ne kufirin hungarez.
Dita XI 🌎24 MAJ
Marrje e mengjesit ne hotel. Nisja ora 08:00 ne drejtim te Beogradit gjate rruges turi i plote i Budapestit ku do te vizitohen: Keshtjella e Budes, Muzeu Kombetar, Rezidenca presidenciale, Katedralja e Shen Matias, Keshtjella e peshkatarit, kalimi mbi ura e pare e ndertuar ne Budapes mbi lumin Danub, Parlamenti, sheshi heronjve, parku, Nisja ne drejtim te Novi - Sad akomodimi ne hotel.
Dita XII 🌎25 MAJ
Marrje e mengjesit ne hotel ora 08:00 nisja ne drejtim te Beogradit, turi i qytetit te Beogradit.: Fillojme viziten nga Piaca Republika, pedonalja Mihajllova, Kalaja Kalemendan. Parlamenti i Beogradit.
Nisja ne drejtim te shqiperise. Arritja ne darke ne Tirane.

ÇMIMI 650 EURO/PERSONI
Perfshihen :
Transporti me autobus komod
Akomodimi ne hotele 11 nete
Mengjeset per te gjitha ditet
Viza ruse
Siguracioni i shendetit ne udhetim
Guida dhe shoqerues nga agjensia
Shenim : Te gjithe klientet duhet te sjellin me vete fotokopjen e pashaportes, 1 foto 5 X 5 dhe 250 euro parapagim deri ne daten 10 Prill.

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Shijaku?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Location

Category

Website

cimitravel.wordpress.com

Address


Lagjia Koder,Shijak, Durrës
Shijaku
2013

Opening Hours

Monday 08:00 - 20:00
Tuesday 08:00 - 20:00
Wednesday 08:00 - 20:00
Thursday 08:00 - 20:00
Friday 08:00 - 20:00
Saturday 08:00 - 20:00
Sunday 08:00 - 18:00
Other Travel Agencies in Shijaku (show all)
Travel & Tours 'ERGI' Travel & Tours 'ERGI'
SHIJAK
Shijaku, 12

Shahini Travel Shahini Travel
SHIJAK
Shijaku, 002