Agjensia Artur

Agjensi Turistike

Operating as usual

[06/22/20]   Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë së bashku me Autoritetin e Aviacionit Civil është duke ndërmarrë hapat e nevojshëm për rifillimin gradual dhe të sigurtë të aktivitetit të transportit ajror.

Njoftohet se duke nisur nga 22 qershor 2020, nga Rinasi do të fillojnë veprimet për operimin e fluturimeve të rregullta ndërkombëtare, në destinacionet, sipas skedulave që do të miratohen dhe komunikohen nga Autoriteti i Aviacionit Civil në vijim

[06/22/20]   Pershendetje !

Ju njoftojme se nga sot data 22 qershor 2020 shtatasit Shqiptar me rezidence te perhershme ne Itali ( soxhorno )
dhe shtetasit e BE , do te mund te udhetojne lirshem nga Durresi drejt porteve Italiane.

Bazuar ne dispozitat aktuale te BE-se nga data 1 korrik 2020 , transporti detar i pasagjereve drejt Italise do te jete
i hapur per te gjithe shtetasit Shqiptare.

Nga Italia drejt Shqiperise mund te udhetojne te gjithe kategorite e udhetareve .

lajme-javore.com 13/11/2019

Rregulla te reja per te gjithe Shqiptaret qe duan te levizin drejt BE, mesojeni se cfare ka ndryshuar

lajme-javore.com Duke filluar nga viti i ardhshem shtetasit e vendeve jashte Bashkimit Evropian do të përballen me një sistem të ri

08/11/2019

Zip Line ne Rugove 1 Dite 17€

17 ,24 , 29 , 30 Nentor

Programi:
Dita e Pare :
Vizitohet gryka e Rugove, Shpella e Radacit ( Bukuroshja e Fjetur) Ujvara e Drinit dhe burimi i Drinit te bardhe. Gjithashtu ne gryken e Rugoves keni mundesi te perjetoni dhe adrenalinen e Zip Line, i cili eshte 650 meter i gjate.
Nisja behet ne oren 6:00 nga Tirana ( Nisja nga Durresi ne 05:30) , pastaj nje ndalese ne luginen e lumit Drin ( KUKES) per te bere pushimin e pare. Pas pushimit nisemi drejt qytetit te Pejes . Kalohet ne periferi te qytetit te Prizrenit dhe mes per mes qytetit te Gjakoves per te arritur ne Peje. Mberritja ne gryken e Rugoves rreth ores 11:30 .Orar i lire per te shijuar adrenalinen e sportit te ZIP LINE . Ata qe nuk duan te perjetojne Zip line jane te lire te konsumojne dicka ne barin aty prane ose te shijojne natyren. Pas xhiros me Zip Line nga gjith grupi i drejohemi pjeseve me te bukura natyrore te zones.Me pas shkojm nisemi drejt burimit te Drinit te bardhe. Aty vizitojme Ujvaren e Drinit te Bardhe, Shpellen e Radacit dhe me pas konsumojme dreken ne nje nga restorantet aty prane.Vazhdimi i udhetimit drejt Prizrenit , Ndales ne qendren tregetare ETC.Kthimi per ne Tirane perseri nga dogana e Morines me ndalesa te shkurtra gjate rruges .
Mberritja ne Tirane rreth ores 21:00 te darkes .Fundi i sherbimit tone !
Duhet te keni me vete :
Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata,veshje sportive per ecje dhe shume energji .

08/11/2019

BUDVA – KOTORR 1 DITE €15
17 , 24 28 , 29 , 30 Nentor

Programi:

Nisja nga Tirana ne oren 06:00.(Nisja nga Durresi ne oren 05:35)
Kryerja e procedurave kufitare ne Muriqan. Ndalese e shkurter per te konsumuar mengjesin.
Vazhdojme drejt Malit te Zi ku viziten e pare do e kryejme ne qytetin e Kotorrit ku në drejtimin e guidës tonë do të vizitohen atraksionet më tërheqëse të këtij qyteti.(Opsionale shetitje me varke ne gjirin e Kotorrit 5 euro extra per person , pjesmarrja minimale 35 persona ) . Me pas nisemi drejt qytetit te Budves per te vizituar Qytetin e Vjeter, kercimtaren e Budves, Portin e Jahteve.Qendrim ne Budva.Me pas nisemi drejt Shqiperise .Mberritja ne Tirane & Durres ne darke .
Fundi i Sherbimit tone !
Sugjerohet te keni me vete :
Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba per nderrese ,fruta te thata, aparat fotografike , cokollata ,

08/11/2019

STRUGE – OHER – SHEN NAUM 1 Dite €15
16 , 17 , 23 , 24 ,28 , 29 , 30 Nentor

Programi:

► Nisja nga Tirana ne oren 06:00 te mengjesit.(Nisja nga Durresi 05:35).
Ndalesa te shkurtra gjate rruges per pushime. E para ne aksin rrugor Elbasan-Librazhd. Vazhdojme drejt doganes se Qafe Thanes. Ndalesa e pare do te jete ne qytetin e Struges ku do te kemi vizite te pedonalja dhe derdhja e Drinit , qendrim i lire. Nisemi per ne Oher ku do kemi mundesi te konsumojme edhe dreken e lire sipas deshires. Vizita e rradhes do te jete ne "Muzeun e Kockave" ose i quajtur ndryshe "Muzeu mbi uje" , qendrimi do te jete per rreth 30 min. Vizite ne Manastirin e Shen Naumit dhe parkun e mahnitshem per rreth 1 ore. Me pas kalojme piken doganore ne Tushemisht dhe vazhdojme drejt Tushemishtit per nje foto me teto Ollgen. Ndalese per kafe ne Drilon dhe me pas nje pushim I shkurter ne aksin rrugor Elbasan-Librazhd. Mberritja ne Tirane & Durres ne darke.
Fundi i sherbimit tone!
Sugjerohet te keni me vete :
Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderrese ,fruta te thata, aparat fotografike , cokollata , veshje sportive per ecje dhe shume energji

[11/08/19]   Voskopojë 1 Ditë 1500 Lekë

16 , 17 , 23 , 24 ,28 , 29 , 30 Nentor

Programi:
Nisja nga Tirana ne oren 06:00 te mengjesit .(Nisja nga Durresi ne oren 05:35).
Ndalese per kafe gjate rruges .vazhdojme udhetimin per ne parkun kombetar te Drilonit . Shetitje e lire dhe pushim ne Drilon 30 min – 1 ore .Mberritja ne fshatin turistik piktoresk te Voskopojes .Shetitje ne fshat per te shijuar ambjentin fantastik qe natyra e Voskopojes ofron gjithashtu edhe vizite ne kishat e Voskopojes per tu njohur me trashegimite kulturore te cilat aktualisht vazhdojne dhe ruajne madheshtine dhe rendesine e gjithe historise se perjetuar me pare si nje qender kryesore jo vetem ne Shqiperi por ne gjithe perandorine Bizantine qe ne shek e 14-te .Kohe e lire per argetim me animacionet qe guida ju sugjeron . Konsumimi I drekes me produkte bio te vendit ne nje nga restorantet me te mire te zones. Pas konusmimit te drekes nisemi per ne qytetin e serenates .Vizite ne Korce rreth 1 ore e 30 minuta . Kthimi ne Tirane , Mberritja ne Tirane & Durres ne darke .
Fundi I sherbimit tone.
Duhet te keni me vete :
Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata,veshje sportive per ecje dhe shume energji .

[11/08/19]   Vjeshtë në Manastir - Bitola, 2 Ditë €49
Dita e Parë: Nisja nga Tirana për në Bitola. Vizitë me autobus dhe Shoqëruesin tonë në Strugë dhe Ohër, ku do të vizitohen monumentet më tërheqëse. Vazhdimi i udhëtimit për në Bitola. Ndalesa gjatë rrugës. Mbrritja në Hotel. Sistemimi, Darkë me Muzikë. Fjetje në Hotel.

Dita e Dytë: Mëngjes në Hotel. Paradite vizitë në Monumentet kryesore të Qytetit. Drekë në Hotel. Nisja me autobus për në Tiranë. Ndalesë dhe Vizitë në Shën Naum. Vazhdimi i udhëtimit të kthimit. Mbrritja.

Nisje më 2, 9, 16, 23, 28, 29, 30 Nëntor.

Me Shume Detaje: Në pagesë përfshihen:
1. Akomodim në hotel per 1 netë qëndrimi;
2. Mëngjese, Drekë dhe Darkë me Muzikë.
3. Transporti vajtje ardhje me Autobus, Shëtitje dhe Vizita në Strugë, Ohër, Manastir dhe Shën Naum.
4. Shoqërues dhe Guidë Shqiptare.

Në pagesë nuk janë përfshirë:
1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
2. Hyrjet në Monumente dhe Muzeume.

[07/23/19]   Oferta vazhdojne dhe per ne Fund Korrik 😊

Akomodim 6nete/7dite te Plota

1.Club Anjeliq 5* Alanya 509 Eur personi

2.Grand Ring 5* Kemer 589 Eur personi

3.Royal Garden Select 5* 609 Eur personi

4.Crystal Admiral 5* Side 669 Eur personi

5.Mirada Del Mar 5* Kemer 669 Eur personi

6.Kirman Belazur 5* Belek 729 Eur Personi

6.Royal Alhambra 5* Side 893 Eur Personi

09/07/2019

Agjensia Artur

Njoftim
Çdo qytetar i Republikës së Shqipërisë që ka një pasaportë afati i së cilës mbaron brenda 3 muajve, duhet të aplikoje për pasaportë të re biometrike, pasi nuk do të lejohet të dalë jashtë kufijve të vendit.
Të gjithë shtetasit shqiptarë që kanë nxjerrë pasaportat biometrike në kohen kur Shqipërisë iu lejua udhëtimi pa viza në zonën Shengen, 10 vjet më parë duhet të verifikojnë afatin e vlefshmërisë së pasaportave të tyre, në mënyrë që të mos gjenden në situatë të paparashikuara në pikat e kalimit kufitar, ku policia nuk do të lejojë askënd të kalojë nëse pasaporta skadon pas tre muajsh

[07/09/19]   Njoftim
Çdo qytetar i Republikës së Shqipërisë që ka një pasaportë afati i së cilës mbaron brenda 3 muajve, duhet të aplikoje për pasaportë të re biometrike, pasi nuk do të lejohet të dalë jashtë kufijve të vendit.
Të gjithë shtetasit shqiptarë që kanë nxjerrë pasaportat biometrike në kohen kur Shqipërisë iu lejua udhëtimi pa viza në zonën Shengen, 10 vjet më parë duhet të verifikojnë afatin e vlefshmërisë së pasaportave të tyre, në mënyrë që të mos gjenden në situatë të paparashikuara në pikat e kalimit kufitar, ku policia nuk do të lejojë askënd të kalojë nëse pasaporta skadon pas tre muajsh

17/05/2019

Agjensia Artur

Nisja me 25 Maj ... Antalya

Armas Prestige 300€UR/ personi

Armas Labada 395 €UR/ personi

Sunmelia Beach Resort Hotel & Spa 400 €UR/ personi

Justiniano Deluxe Resort 420 €UR/ personi

Turkiz Resort 430 €UR/ personi

Waterplanet Hotel & Aquapark 370 €UR/ personi

Heaven Beach Resort & Spa 470 €UR/ personi

Royal Alhambra Palace 530 €UR/ personi

Royal Taj Mahal 530 €UR/ personi

Titanic Deluxe Golf Belek 670 €UR/ personi

17/05/2019

Nisja me 25 Maj ... Antalya

Armas Prestige 300€UR/ personi

Armas Labada 395 €UR/ personi

Sunmelia Beach Resort Hotel & Spa 400 €UR/ personi

Justiniano Deluxe Resort 420 €UR/ personi

Turkiz Resort 430 €UR/ personi

Waterplanet Hotel & Aquapark 370 €UR/ personi

Heaven Beach Resort & Spa 470 €UR/ personi

Royal Alhambra Palace 530 €UR/ personi

Royal Taj Mahal 530 €UR/ personi

Titanic Deluxe Golf Belek 670 €UR/ personi

14/05/2019

Agjensia Artur

😍ANTALYA 2019😍

✈Nisje në 31 Maj ✈️ 7 ditë

😍ALAN XAFIRA RESORT 5* 499€ pp

😍SEALIFE BUKET RESORT & beach 5* 499€ pp

😍OTIUM ECO CLUB SIDE 5* 539€ pp

😍MIRAGE PARK RESORT 5* 599€ pp

😍AVANTGARDE LUXURY RESORT 5* 599€ pp

😍OTIUM HOTEL SEVEN SEAS 5* 659€ pp

😍XANADU RESORT HOTEL 5* 799€ pp

😍KAYA PALAZZO GOLF RESORT 5* 879€ pp

Të Përfshira në Cmim:
1- Charter direkt
2- Akomodimi ne hotel
3- Ultra All Inclusive ne hotel 7 Dite
4- Transferta aeroport-hotel-aeroport
5- Shoqerues shqiptar
6- 20 kg bagazhe te plota + 8 kg cante dore per person

14/05/2019

😍ANTALYA 2019😍

✈Nisje në 31 Maj ✈️ 7 ditë

😍ALAN XAFIRA RESORT 5* 499€ pp

😍SEALIFE BUKET RESORT & beach 5* 499€ pp

😍OTIUM ECO CLUB SIDE 5* 539€ pp

😍MIRAGE PARK RESORT 5* 599€ pp

😍AVANTGARDE LUXURY RESORT 5* 599€ pp

😍OTIUM HOTEL SEVEN SEAS 5* 659€ pp

😍XANADU RESORT HOTEL 5* 799€ pp

😍KAYA PALAZZO GOLF RESORT 5* 879€ pp

Të Përfshira në Cmim:
1- Charter direkt
2- Akomodimi ne hotel
3- Ultra All Inclusive ne hotel 7 Dite
4- Transferta aeroport-hotel-aeroport
5- Shoqerues shqiptar
6- 20 kg bagazhe te plota + 8 kg cante dore per person

top-channel.tv 07/01/2019

Skadimi i pasaportave; Askush nuk lejohet të dalë jashtë vendit në 3 muajt e fundit

top-channel.tv Çdo qytetar i Republikës së Shqipërisë që ka një pasaportë afati i së cilës mbaron brenda 3 muajve, duhet të aplikoje për pasaportë të re biometrike, pasi nuk do të lejohet të dalë jashtë kufijve të vendit.

14/08/2018

Agjensia Artur's cover photo

[04/09/18]   Pranverë në Pragë, 5 Ditë €379
Dita e Parë: Fluturimi Direkt për në Budapest. Nisja më 15:30- Mbrritje më 17:00. Transfertë Aeroporti i Budapestit dhe vizitë panoramike rreth 2 orë në Budapest.Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Dytë: Mëngjesi në hotel.Nisje, herët në mëngjes për në Pragë. Ndalesë dhe Vizitë panoramike në Bratisllave. Vazhdimi i udhëtimit për në Pragë. Sistemim dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë: Mëngjesi në Hotel. Shetitje me guidë dhe autobus në dispozicion: Lagjia Vysheherad ku vizitohet Kisha e Vysheheradit, Muzeumi Kombëtar të Pragës, kalohet nëpërmjet shesh*t të Qytetit të Ri, vizitohet Qyteti i Vjeter me sheshin e tij karakteristik, kalimi nëpërmjet kullës së orës astrologjike,kalimi dhe njohja me Urën e famshme të Charlsit e cila është e zbukuruar nga 30 statuja të stileve të ndryshme. Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt: Mëngjesi në Hotel. Paradite vizitë panoramike e qytetit dhe monumenteve kryesore të Pragës si: Haratchani, Kisha e Loretos, Kështjella e Pragës, ku ndodhet dhe Selia zyrtare e Presidentit, Bazilika brenda kështjellës dhe Galeria Kombëtare, Katedralja Shën Vitus, Bazilika e Shën Xhorxhit, Pallati Mbretëror, Rrugica e artë. Opsionale: Pasdite, Vizitë në qytetin piktoresk të Karlovy Vari-t. Fjetje në Hotel.

Dita e Pestë:Transferta për në Aeroportin e Budapestit. Nisja më 13:25. - Mbrritje më 14:50. Fluturimi për në Shqipëri.

Nisja më 3 Prill dhe 1 Maj

Me Shume Detaje: Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe përfshin:
1. Udhëtimi vajtje - ardhje me avion,
2. Transfertat dhe shëtitjet me autobus,
3. Akomodim në hotel,
4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit,
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
6. Lejohet të merret me vete në avion vetëm një bagazh me përmasa deri në 55 x 40 x 23cm. (Kujdes - Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).

Në pagesë nuk janë përfshirë:
• Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
• Hyrjet në monumente dhe muzeume.
OPSIONALE: Vizitë në qytetin piktoresk të Karlovy Vari-t. - €18

09/04/2018

Pranverë në Vjenë dhe Budapest, 5 Ditë €199
Dita e Parë, 27 Prill 2018: Nisja në oren 04:00 nga Tirana me autobus. Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare në Muriqan, vazhdimi i udhëtimit gjatë rivieres së Malit të Zi. Ndalesë e shkurter në Budva. Vazhdimi i udhetimit për në Herceg Novi, ku me traget do të kalohet Gjiri i Kotorrit. Vazhdohet udhëtimi me autobus në territorin kroat. Vazhdimi i udhetimit për në Split. Mbrritja në Split. Sistemimi në Hotel.

Dita e Dytë, 28 Prill 2018: Mëngjesi në Hotel. Nisja për në Zagreb. Ndalesë 2 orë në Zagreb, ku vizitohet Kryeqyteti Kroat me monumentet historike të tij. Vazhdimi i udhëtimit në territorin Austriak. Ndalesë 1 orë në Graz. Vazhdimi i udhëtimit për në Vjenë. Mbrritja në Vjenë. Sistemimi në Hotel.

Dita e Tretë, 29 Prill 2018: Mëngjesi në Hotel. Gjatë ditës, Vizitë me guidë ne dispozicion në pikat turistike më të bukura të Vienës, si: Muzeu i Arteve të Bukura, Opera e Vienës, Parlamenti, Bashkia e Qytetit, Muzeu Kryesor, Pallati Schonbrunn – Residenca e meparshme verore e familjes së Hasburgeve, Universitetin Kryesor, Teatrin Kombëtar dhe Kishën Kushtimore, Holfburg – Residenca 600 vjecare e Hasburgëve. Nisja për në Budapest. Udhëtimi zgjat 2 orë. Mbrritja në Budapest. Sistemimi në Hotel.

Dita e Katërt, 30 Prill 2018: Mëngjesi ne Hotel. Gjatë ditës, vizitohen monumentet më tërheqëse të Qytetit si: Kodra Gellert, Fortesa e Peshkatarit, Kisha e Shën Matias, Katedralja e Shën Stefanit, Kështjella Vayda Hunjad, Sheshi i Heronjve, Citadela etj. Kalimi nëpër urat e Budapestit, si: Ura e Luanëve, Ura e Elisabetës e cila është Ura e parë e varur në Botë, Statuja e Shën Gellertit, kalimi mbi urën e Margaritës. Pasdite, Nisja për në Beograd. Udhëtimi zgjat rreth 5 orë pa ndalesa. Mbrritja në Beograd. Sistemimi në Hotel.

Dita e Pestë, 1 Maj 2018: Mëngjesi ne Hotel. Paradite Vizitë e shkurtër e Beogradit dhe Nisja për në Tiranë. Ndalesë e shkurtër në Prishtinë. Mbrritja në Tiranë.

Me Shume Detaje: Në pagesën 199 Euro përfshihen:
1. Udhëtimi vajtje-ardhje me autobuz
2. Shëtitjet me autobus.
3. Akomodim në hotel.
4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.

Në pagesë nuk janë përfshirë:
1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
2. Hyrjet në monumente dhe muzeume.

09/04/2018

Agjensia Artur's cover photo

09/04/2018

Pranverë në Berlin, 4 Ditë €339
Dita e Parë, 19 Prill 2018: Nisja me Autobus nga Tirana në Aeroportin e Prishtinës. Fluturimi direkt Prishtinë - Berlin. Nisja nga Prishtina në orën 21.05. Mbrritja në Berlin në orën 23.40. Transferta për në Hotel. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Dytë, 20 Prill 2018: Mëngjesi në Hotel. Vizitë në Monumentet e Berlinit, si: Porta e Bradenburgut, Reichstag, Katedralja e Berlinit, Flea Market, Pallati Charlottenburg etj. Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë, 21 Prill 2018: Mëngjesi në Hotel. Vizitë në: Potsdamer Platz, Jewish Muzeum, Checkpoint Charlie, Alexander Platz, Muri i Shembur i Berlinit, Pasdite, Të lirë për shopping. Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt, 22 Prill 2018: Transferimi me autobus për në Aeroportin e Berlinit. Flutuimi për në Prishtinë, Nisja në orën 06.05. Mbrritja në 08.35. Transferimi me autobus nga Prishtina në Tiranë.

Me Shume Detaje: Në pagesën 339 Euro përfshihen:
1. Udhëtimi vajtje-ardhje me avion Prishtinë - Berlin - Prishtinë.
2. Transferta dhe Shëtitjet me autobuz.
3. Akomodimi në hotel për 3 netë.
4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
6. Transferimi me autobus për në Aeroportin e Prishtinës.
7. Lejohet të merret me vete në avion vetëm një bagazh me përmasa deri në 56 x 45 x 25 cm. (Kujdes - Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).

Në pagesë nuk janë përfshirë:
1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
2. Hyrjet në monumente dhe muzeume.

09/04/2018

Plazh në Maltë, 8 Ditë €599
Dita e Parë: Nisja nga Tirana 08.00 me autobus për në Aeroportin e Shkupit. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Fluturimi Direkt Shkup - Maltë. Nisja në orë 17.50. Mbrritja në Maltë në orën 19.35. Transferta për në Hotel. Sistemimi në Hotel. Darkë dhe Fjetje.

Dita e Dytë: Mëngjes, Të lirë për në Plazh, Drekë, Darkë dhe Fjetje.

Dita e Tretë: Mëngjes, Të lirë për në Plazh, Drekë, Darkë dhe Fjetje.

Dita e Katërt: Mëngjes, Të lirë për në Plazh, Drekë, Darkë dhe Fjetje.

Dita e Pestë: Mëngjes, Të lirë për në Plazh, Drekë, Darkë dhe Fjetje.

Dita e Gjashtë: Mëngjes, Të lirë për në Plazh, Drekë, Darkë dhe Fjetje.

Dita e Shtatë: Mëngjes, Të lirë për në Plazh, Drekë, Darkë dhe Fjetje.

Dita e Tetë: Mëngjes, Të lirë për në Plazh. Drekë. Pasdite, vonë transferta për në Aeroportin e Maltës. Fluturimi Direkt Maltë - Shkup. Nisja nga Malta në orën 20.05. Mbrritja në Shkup në orën 21.50. Udhëtimi i kthimit me autobus për në Tiranë. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Mbërritja në Tiranë.

Nisja më 11, 18, 25 Korrik, 1, 8, 15 dhe 22 Gusht.

Location

Telephone

Address


Qender Shijak
Shijak
2013
Other Tour Agencies in Shijak (show all)
Xhulio Travel Xhulio Travel
4-Rruget
Shijak

Agjensi Udhëtimesh