Ura e Zogut

This page is to promote the "Kings Bridge" or called in Albania "Ura e Zogut", which is a part of Albanian history, the Albanian Kingdom history.

Ndani me ne momentet tuaja tek Ura e Zogut. Faleminderit Orgito qe vendoset ta shperndanit foton tuaj me faqen tone.

Pershendetje miq, fatkeqesisht me eshte dashur te largohem nga Shqiperia dhe kam dy pyetje nese me ndihmoni dot:
1- Me duhet nje admin qe jeton ne zonen perreth dhe eshte aktiv,
edhe,
2-Kam fansa qe pyesin se si eshte pastertia e ujit tani per peshkim apo per tu lare!
Faleminderit.
Foto by : Ndue Gjini

Mirmengjes kudo qe ndodheni. Ku po planifikoni ta kaloni fudjaven miq? Photo R.Gjinaj

Shpresojme te keni kaluar nje fundjave te kendshme miq. Foto nga Xh.Germizi

Ju pershendesim me fotot e bukura qe na sjell Rei Gjinaj, miq. Shpresojme te keni kaluar nje fundjave te bukur.

Mirmengjes miq, Andi na sjell nje foto sot nga Ura e Zogut. Faleminderit per foton , por nuk do tjua rekomandonim te ngjitesh*t te gjith pasi eshte e rrezikshme.

Ju urojme nje pasdite te kendshme miq. Vazhdoni na dergoni fotot tuaja te bera tek Ura e Zogut. Foto: Urim H

Mirmengjes miq, kudo qe ndodheni. Ju urojme nje nje mengjes te mbare dhe te bukur. Foto live e sjelle nga nje fans I joni Rei Gj.

Nje foto shume e bukur e nisur nga nje fans I joni LAN DI.
Vazhdoni te na nisni fotot tuaja nese edhe ju keni nje moment apo nje kujtim nga kjo ure.

Pershendetje miq, nga po na shkruani sot?

Nje foto shume e bukur e nisur nga nje fans i joni Rei Gj. Faleminderit per foton Rei.

Pershendetje miq, ju urojme nje te diele te bukur. Foto nga Domeniko.

Nga po na thoni mirmengjes miq?

Ju urojme nje dite te bukur dhe plot fat miq!

Mirmengjes miq, a keni gjuajtur per peshq ndonjeher tek ura?
Photo credit: S.Osmani

Mbi harqe te ures. ©Rinaldo

Perendimi nga Ura. Faleminderit per foton e bukur Saba.

Dite te mbare miq 😊

Nga po na thoni mirmengjes miq?! Foto credit: Domeniko

Si po e kaloni diten sot miq?!

Foto e nisur nga Ndue!

Xhulio na sjell foton e rradhes nga Ura e Zogut! Mos nguroni te na nisni edhe ju foto nga Ura e Zogut ne inboxin e faqes!

Ju urojme mbremje te mire nga "Ura e Zogut"

Faleminderit fansa qe vazhdoni te kontribuoni me foto!

Nga po na shkruani sot miq?

(Nje super foto tjeter e nisur nga nje fansa jone! )

Fredi na sjell nje perspektive tjeter me nje super pamje nga Ura e Zogut!

Nje foto tjeter e bukur dhe naturale nga vjen nga Megi!

Ura e Zogut se fundmi po preferohet shume e me shume nga ciftet per te realizuar setet e tyre fotografike! Foto e derguar nga Ana! The

Nje kombinim I bukur I qiellit me natyren perreth!
Vazhdoni te na nisni foto te tjera te ures ne menyre qe secili te behet pjese e faqes!

Nese edhe ju e keni vizituar uren e zogut, na nisni fotot tuaja me te bukura nese deshironi qe ti ndani ato me fansat tane!
Kjo foto eshte nisur nga Rudolfi!

Ura e Zogut (e quajtur kështu sepse u ngrit në kohën e qeverisë monarkiste të mbretit Ahmet Zogu).
Ura u ndërtua mbi lumin Mat ne Milot, në harkun kohor të një viti nga Kompania Mazorana & Co. e përfaqësuar nga inxhinieri i vet zbatues Z. Erwin Schnitter dhe u inaugurua me 26 maj të vitit 1926. Projekti i inxhinierit Back u realizua nga inxhinieri Gjovalin Gjadri (1899-1974), i cili u diplomua në Vjenë (Austri) në vitet 1912-1917. E ndërtuar me 6 (gjashte) harqe, secili nga 54 m i gjatë, kjo urë e humbi njerin hark të saj më 20 nëntor 1944, kur ai u hodh në erë nga forcat gjermane që po tërhiqeshin nga Shqiperia për të ndërprerë komunikimin me forcat çlirimtare shqiptare. U shpall monument kulture i mbrojtur nga shteti me Vendim te Keshillit te Ministrave te Republikes se Shqiperise ne vitin 1999.

Super video e regjistruar me dron nga © Agon Nimani 👏👏👏
Edhe pse fotot dhe video na kane ardhur nga fansat tane duam ta flenderojme zotin Nimani per keto pamje te mrekullueshme!

Ura e Zogut's cover photo

Super pamje e ardhur ne inboxin e faqes! Faleminderit dhe vazhdoni te na sillni serisht fotot tuaja nga Ura e Zogut!

Na ishte ura njeher a nje koh!

Nga po na thoni mirmengjes?!

Nje super foto nga avioni e nisur nga nje fansja jone.

Mirmengjes miq, Gezuar Fesen e Nenes kudo qe ndodheni!

Kjo foto na vjen nga nje fansi jone! Edhe pse ai e ka me shume deshire ngjitjen ne ure, do ju luteshim te beni kujdes kur beni foto te tilla pasi ne rradhe te pare vjen shendeti pastaj te tjerat!

Nga po na thoni mirmengjes?!

Pershendetje te gjitheve miq! Si po kaloni sot?!

Beni edhe ju nje foto tek Ura e Zogut dhe na e nisni ne inbox ashtu sic na e ka nisur fansi Flori Ndoca

Foto e nisur nga fansi F.Doca

Ura e Zogut's cover photo

Ura e Zogut's cover photo

How you can visit "Ura e Zogut" from Tirana and Durres

Nje foto e nisur nga nje fans i faqes nga nje kend shume i vecante!

[01/22/15]   Na postoni fotot tuaja ku ju keni dale ketu tek Ura e Zogut!

Ura e Zogut's cover photo

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Milot?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

Location

Category

Address


A1
Milot
Other Milot travel agencies (show all)
Agjensi Udhetimi "Meli" Agjensi Udhetimi "Meli"
Shetitorja "Ndoc Deda"
Milot, 4705

Agjensi Udhetimi "Meli" Ofron : -Bileta Avioni -Bileta Trageti -Bileta Autobusi ( Itali, Gjermani, Greqi ) -Paketa Turistike -Rezervime Hoteli