Gizaveshi

Gizaveshi

Comments

Te nderuar zoterinj fshatit tone ju premtua uje por me te mbaruar fushata me te fituar per qeverisjen e vendit e lane punen pergjysme. Sepse fshati yne ose populli yne nuk ka nevoje per fjale boshe por thjesht te mbani premtimet qe ju vete I bete para fushates. Me respekt presim prgj sa me te shpejt nga z.Taulant balla Ju faleminderit
Te dashur bashkfsatare te mi gzaveshar Po ju shkruaj nje mesazh per te ndar se bashku medimet tuaja per situaten paszgjedhore, Meqe ju zgjodhet te votoni per shqiperin qe deshet,doja te dija mendimet tuaja se nete vertet keni ber zgjidhjen e duhur apo do te donit te ndryshonit gjithcka, Kush ka deshir te shkruaj un do ti pergjigjem me kenaqesi cdo komenti Faleminderit

[email protected] Gizaveshi is a mountainous village which has the beauty that nature with an ancient history

Gizaveshi is a mountainous village which has the beauty that nature has bestowed all natural resources to be a mountain resort village, with an ancient history and cultural traditions, it is located in the northeast of the city of Librazhdi with a height above the 600 m sea inclination wonderful mountain landscape with vegetation and with a variety of flower decor which provide stunning appearance, with alpine pastures with fresh air, cold water natural hospitality of the residents is another impressive pleasure to give a wish a sense to be enamored of the beauty of this country, I want that for all readers to share with you these natural beauty of this village, although not to visit them thanks.

Vilson Blloshmi, poeti i pushkatuar nga diktatura.

Nē poezine e tij “Saharaja,” përmes një alegorie tronditëse, poeti martir evokon drejtpërdrejt dhe si askush tjetër, Shqiperine e përthare të viteve 70të. Një lexim alternativ i tekstit duke zëvendësuar fjalën Sahara me Shqipëri, të lë pa fjalë.

Kjo poezi i shpëton nderin letërsisë dhe kulturës Shqiptare; mbetet shembull klasik i rezistencës mendore të intelektualëve të ndershëm ndaj enverizmit dhe tërë simptomave të tjera të sakatimit mendor. Poezi përmasash të tilla e tmerronin bllokun; etrit si bisha sklerotike dhe bijtë vanitozë të një bote b(l)ozë....

Vilson Blloshmi

SAHARAJA

Saharaja, larg është Saharaja,
Saharaja shkëmb e rërë e gurë,
Që ka shok veç emrin e saja
Dhe ngaqë s’sheh ëndrra, s’sheh as drurë.

Saharaja s’di të ëndërrojë.
Ajo bluan gurë me mend’ e saj…
Saharaja s’ka këngë të këndojë,
Saharaja s’ka as lot të qajë.

Saharaja nuk ka miq e shokë,
Saharaja nuk ka bijë, as bir.
Saharaja është një copë tokë,
Thonë se dhe me terrin nuk shkon mirë.

Natës s’i pëlqen në Sahara,
S’i pëlqen të ketë veç rërë për shtrojë;
Fjalë e dashuri e njerëz s’ka;
Perçja e saj e zezë s’ka ç’të mbulojë.

As dhe një s’e di si është kandisur
Me kët’ plagë mbi shpinë rruzullimi,
Por se thonë në botë është stisur
Kur i duhej njerëzisë mallkimi.

Kur ai për keq e mban në gojë,
Saharaja e mban vesh e qesh.
Saharaja fillon të gëzojë,
Kur ne zeme mallkohemi mes nesh.

E kur bie ndrojtur rrez’ e diellit
Dhe mbi gurët e pamyshkët shndrit,
I ngjan vello dhe savan' i qiellit,
Shkretëtirës shket e shkrepëtit.

Prandaj, kur urrejtjen e fortë e nxehur
Mbi dikë mallkon e shfryn e shan,
Që nga skuta del kujtimi i dehur
Dhe thërret saora Saharanë.

Kur mallkimi shfryn e kur kujtimi
Në pus te harresës befas tret…
Kur hyn dielli e kur hesht thëllimi,
Shkretëtirë e shkretë mbetet shkretë.

Kopshti Qender Dorez

🎈🎈Një përshëndetje nga Noel Hunci i cili ka përfunduar me sukses kopshtin dhe është gati për të filluar klasën e parë !🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈
Noel të uroj suksese, buzëqeshja jote e ëmbël dhe plot dashuri mos mungoftë kurrë.
Qofshi fëmijët më i lumtur në botë ti dhe motra e vogel. Edhe pse të kam larg mos harro që të dua shumë bukuroshi i mësueses. Gëzuar 1QERSHORI ZEMËR🤗😘
Faleminderit për mesazhim dhe urimin!
🤩😍🎈🎈💖💜🧡💛💚💙💗💖🧡💛💚💝

Librazhdi News

Gëzuar 1 Qershorin të gjithë fëmijëve 😍🎈#librazhdinews

youtube.com

Si i mbijetoi shkatërrimit të plotë, xhamia e fshatit Gizavesh të Librazhdit | ABC News Albania

Per informacionet me te fundit klikoni: Web: http://abcnews.al/ Facebook: https://www.facebook.com/abcnews.al/ Instagram: https://instagram.com/abcnewsal Sub...

Librazhdi News

Falet Namazi i Fitër Bajramit, qytetarët nuk harrojnë traditën edhe në kohë pandemie.

Fitër do të thotë të japësh. Qoftë kjo ditë pikënisja e të dhuruarit njëri-tjetrit përkushtim, sinqeritet dhe tolerancë.
Qofshim kurdoherë bashkëvuajtës me shtresat në nevojë, qetësia shpirtërore për çdo të njohur, të duruar ndaj të vobektëve dhe falës ndaj padrejtësive.
Gëzuar Fitër Bajramin mbarë muslimanëve kudo ndodhur!

😂

Festë në Librazhd.. u hapën kafet 😂😂

😏

😡

😡

🙋‍♂️🙋‍♂️

Me kë ju ka marrë malli të pini një kafe ne Gizavesh?? 😊😊

youtube.com

GREQIA greqizon fshehtas SHQIPËRINË. Ja plani i fshehtë - Gjurmë Shqiptare

Si detyrohen në Shqipëri, banorë shqiptarë të deklarohen grekë? Çfarë u kërkohet nga Omonia? Skema e zbuluar nga kamerat e fshehta dhe kërcënimet e konsullat...

🙋‍♂️🙋‍♂️

Apliko për punë | Punë në Greqi

APLIKONI PER PUNE SEZONALE NE GREQI

punenegreqi.gr Përmes portalit punenegreqi.gr ju mund të aplikoni FALAS për punë sezonale në Greqi. Aplikimi juaj mbasi kontrollohet , seleksionohet sipas zonës që jeni të interesuar për punë dhe listat dërgohen tek punëdhënësit të cilët komunikojnë me ne për vazhdimin e proçedurës. Përzgjedhj...

5 Maj 1943 - 2020. Lavdi Dëshmorëve te Atdheut!

😊

Agjërim të lehtë dhe të pranuar!

Sa telefona mund te mbushen?

Pallati i Kultures "Sadi Halili" Librazhd

[04/20/20]   Dyqanet hapen, njerëzit mbyllen.
Si Calja, s’kish televizor në shtëpi ama rrinte 8 orë në çati duke lëvizur antenën.

Pallati i Kultures "Sadi Halili" Librazhd

[04/18/20]   Gjëra të çuditshme?
1. Çfarë vaksine ka bërë Trumpi që del çdo natë para gazetarëve?
2. Pse nuk u bllokua asnjëherë Pekini?
3. Ç'plasje kanë italianët që duan të na marrin Kryeministrin?
4. A mund të edukohet dhe trembet një plak në moshën që ka?
5. Pse foli ashtu Pandeli Majko?
6. Po ky Lazim Destani ça ka që tregohet humanist përballë anti-shtetit?
7. Çfarë magjie përdor lali Eri që nuk sëmuret?
8. Tani që po shkatërrojmë shëndetin nga teprimi me larjen e duarve, a ka ndonjë video për larjen e gojës dhe hundës?
9. Këto duartrokitjet nëpër ballkone, a mund t'i mbyllim fare, se nuk jemi në festë?
10. Çfarë i ndodh një plaku apo fëmije që rri i mbyllur dy muaj brenda?
11. A mund të quhen të papërgjegjshëm ata kryetarë bashkish që nuk kanë çuar askënd të kujdeset për një pjesë të pensionistëve?
12. Kovidsat si kriminelë nuk duhen dënuar me 15 vjet burg, por duhen vrarë fare, si dikur në kufij. Apo jo?
13. Sa shkolla mund të ishin ndërtuar me karburantin e mjeteve ushtarake? Sa pilaf mund të bëhej?
14. A e keni vënë re se ne nuk dimë si ta depozitojmë besimin?
15. A e keni vënë re se shumica e atyre që janë jashtë e hanë me shumë dashuri ushqimin e propagandës së gatuar këtu brenda?
16. Pse nuk vdesin mijëra punëtorë fasoni apo supermarketi?
17. A jeni në një mendje me mua që ka mijëra njerëz rrugëve dhe duhej të ishte bërë hataja, po nuk është bërë?
18. Poshtë diktatura e fejsbukut!
19. Policia mburret me gjobat. A u gjet mënyra si të mbushet buxheti?
20. A jeni dakord që të zbrazen burgjet nga vrasësit dhe të mbushen me njerëz që dalin për vrap?
21. A e patë atë filmin me Aventurierët? A ju erdhi për të vjellë?
22. Nëse unë kursej lekët sot, a e dëmtoj jetën e të tjerëve nesër?
23. A e keni vënë re se e kemi bërë natën ditë, e ditën natë?
24. A mund ta shtyjmë për pak më vonë muajin e alergjive që të mos teshtijmë vend e pa vend?
25. A duhej mbyllur Parku i Liqenit?
26. Nëse janë ndihmuar 167 mijë familje a tregon kjo se kemi 500 mijë të varfër?
27. Nëse janë ndihmuar 167 mijë familje nga shteti, këta të tjerët kë dreqin po ndihmojnë?
28. U zgjidh ajo çështja e qirave?
29. Ujku ujku, po çakalli po bën kërdinë.
30. A ju pëlqeu ajo ideja gjeniale që biznesi të marrë kredi, se del garant shteti, dhe po nuk e shleve, shteti bëhet pronar i biznesit tënd?
31. Vetëm unë e shoh cunamin ekonomik?
32. A ka Shtab lufte Rama? A ka psikollogër aty?
33. Nuk e besoj dot që e lexuat dhe arritët deri këtu.

Erion Kristo

🤔

🙋‍♂️

12.04.2020

Sapo hap facebooku-n kto kohët e fundit të dalin postime pa fund bamirësie ku shfaqen bamirësit , familjet qe ata dërgojnë ndihma nga më i vogli deri te më i vjetri. Ktë e bëjne duke filluar nga organizata bamirësie , njerez të thjeshtë , kryeministri , ministrat, deputetë , kryetarë bashkish apo nga vartësit e tyre për sa më shumë show e propagandë.
Jam dakord të publikohet bamirësia për të nxitur të tjerët po pa publikuar kush e jep dhe kush e merr.

Mbani mend!

Bamirësia bëhet kështu,
Lini ndihmën tuaj tek dera e dikujt, trokisni dhe pastaj ikni.
Mos bëni fotografi me familjen e varfër dhe mos i vini në siklet. Familja e varfër nuk ka pse t'ju njohë,
Zoti ju njeh

Koha kur nuk kishim inernet.

👏👏

©️Arianit Alliu

😏

Bëni si them unë mos bëni si bëj une..

Sa shumë gjëra në të njëjtën kohë:
Po jep nje lajm të mirë.
Po bën publicitet.
Po tregon që duhet të dalim nga shtëpia vec per punë ose për halle përveç ktij sigurisht se ka pas punë me rëndësi aty.
Dhe sigurisht ka përfituar një darkë falas kur të hapet restoranti.

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Librazhd?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

😂
😡
👏👏
😏
❄
❄🌨🙏
❄🌨
#coronavirus
😄
🤦‍♂️

Location

Category

Telephone

Address


Gizavesh
Librazhd
0
Other Librazhd travel agencies (show all)
Shkolla 9-vjecare Studen Shkolla 9-vjecare Studen
Fushe Studen
Librazhd, 3412

Njësia Administrative Steblevë

Une+ti=1 Une+ti=1
Lb
Librazhd, DITIIH

te dua...<3