Megi travel &Tours

Ne ju ofrojme boten Ju na falni besimin

Kingu halles ❤️🙏

Keisi e ndezi Pemen e qytetit me zerin e saj magjik ❤️

❤️❤️

Timeline Photos

Timeline Photos

😢

Një grua pyeti një sh*tës vezësh, "sa kushtojnë?".
Sh*tësi plak ju përgjigj, "20 lekë, një vezë, zonjë".
Gruaja i thotë, "po më dhe 6 vezë me 100 lekë i marr përndryshe po iki".
Plaku i shkretë ju përgjigj, "merr sa të duash dhe paguaj sa të duash. Inshallah më shkon mbarë pasi nuk kam sh*tur asnjë kokërr sot".
Gruaja mori vezët dhe u largua e lumtur për pazarin që bëri. Hipi në makinën e shtrenjtë dhe shkoi të takonte shoqet në një restorant luksoz.
Porositën çfarë u pëlqente, hëngrën sa deshën dhe lanë shumë ushqim që teproi nëpër pjata. Pastaj gruaja kërkoi faturën. Në faturë shkruhej 4700 lekë. Ajo i dha 5000 pronarit të restorantit dhe i tha të mbante kusurin.
Kjo ndodhi mund të jetë shumë normale për pronarin e restorantit por shumë e trishtueshme për plakun e shkretë që shiste vezë.

Pse duhet të ndihemi të fortë kur blejmë nga dikush që ka nevojë?
Dhe pse duhet të tregohemi bujarë me ato, të cilët, ndoshta, nuk kanë fare nevojë për bujarinë tonë?

Kam lexuar dikur diçka që po e sjell këtu:
Babai im blinte gjëra të thjeshta nga njerëz të varfër dhe i paguante shtrenjtë ose shumë shtrenjtë, edhe pse atij nuk i nevojiteshin aspak ato që blinte.
Mua më bënte përshtypje dhe një ditë e pyeta pse vepronte kështu.
Kjo është një formë bamirësie e mbështjellë me dinjitet, biri im, mu përgjigj ai.

Përktheu nga anglishtja F.K.

Timeline Photos

Timeline Photos

[05/12/16]   Super Oferte me nisje nga Tirana drejt destinacioneve te Gjermanise, Oferte Momentale.
Tirane - Stuttgart 🏁 90€ (Korrik)
Tirane - Keln 🏁 110€
Tirane - Berlin 🏁 82€
Tirane - Frankfurt 🏁 88€
Tirane - Dusseldorf 🏁 115€
Tirane - Hamburg 🏁 120€
Tirane - Nuremberg 🏁 132€
Tirane - Bremen 🏁 158€
Tirane - Hannover 🏁 158€
Te Perfshira :
1📢 Bileta vetem vajtje ne muajin Qershor
2📢Te gjitha taksat aeroportuale
3📢Bagazhe ne varesi te komanise
Pagesën mund ta bëni nga cdo qytet në deget e Raiffaisen Bank credins bank alpha bank pa komisione nga ora 08:00 - 15:00 .
Ne rast se jetoni jashte Shqiperise pagesen mund ta beni ne cdo dege te WesternUnion ose MoneyGram
📫 Adresa : Lezhe ,Lac ndodhemi kudo rreth jush
[email protected]
📞 0674425979

[05/12/16]   Boom Ofertash për fluturime drejt Italisë. REZERVO TANI
➡ Periudha : 24 Maj - 31 Tetor
Tiranë ✈ Bari €109
Tiranë ✈ Bolonja €119
Tiranë ✈ Milano €129
Tiranë ✈ Romë €129
⚠ Në cmim përfshihen data të limituara!!
❌ Oferta vlen për rezervim deri në 24 maj
👉 Përfshihen :
💐 Bileta vajtje-ardhje
💐 23kg valixhe + 8kg cantë dore
💐 Të gjitha taksat

Megi travel &Tours

Eja edhe ti tek Megi Travel !
Ku do gjeni oferta fantastike per bileta avjoni ,trageti,autobuze,sherbime postare,siguracione makine, jete ne udhetim, telebingo shqiptare, cdo gje i gjeni vetem ne nje pike Megi travel &Tours ju mirepresim
Blv gjergj Fishta Lezhe
Perball ish Bkt ose Vodafone
cel 0674425979

[10/27/15]   Emoticon heart Nxitoni te perfitoni nga Super Ofertat e Hima Travel per Grupmoshat 12-25 vjec Vetem Vajtje Emoticon heart Muaji Nentor Emoticon heart
Bëjeni Share për të informuar miqte tuaj
✨Bari ➡ Tiranë 70.99
✨Venecia ➡ Tiranë 74.99
✨Bologna➡ Tiranë 76.99
✨Genova ➡ Tiranë 76.99
✨Pisa ➡ Tiranë 80.99
✨Torino ➡ Tiranë 80.99
✨Malpensa ➡ Tiranë 89.99
✨ Rome ➡ Tiranë 93.99
➡Pagesen Mund Ta Beni Nga Cdo Qytet Ne Degat E Credins Bank , Money Gram ose Western Union
✔- - - Megi Travel Me Afer Jush- - - ✔
Të Përfshira ;
✔1- Të gjithë taxat Aeroportuale
✔2- Valixhe apo cant dore ne varësi të kompanisë
✔3- Data të limituara nxitoni dhe përfitoni
Adresa ✨
Lezhe , Perball vodafone te rruga spitalit,ngjitur optik Serena ,perball polices,afer Big market
✉ : [email protected]
📞 : 0674425979

[08/19/15]   erjetoni 5 dite te mbrekullueshme prane bregdetit te Korfuzit:💞
➡Korfuz➡Plazh All Inclusive në Korfuz, 5 Ditë 199 Euro per person.
➡Hotel Hellinis 3*--199 Euro
➡Hotel Amalia 3* -- 204 Euro
➡Hotel Corfu Belvedere 3* -- 219 Euro
➡Hotel Primasol 4* -- 399 Euro.
➡Te perfshira ne cmim gjeni:
➡Fjetje 4 netë All Inclusive në Hotel,
➡Mëngjese, Dreka, Darka dhe Pije
➡ Transportin me Autobus dhe Traget.
➡Per me shume informacione dhe rezervime na kontaktoni ne :
[email protected]
➡ Cel : 0674425979

[05/22/15]   OFERTA PA FUND PER DESTINACIONET PER GJITH BOTEN , NA GJENI NGJIT ME BIG MARKET PERBALL POLICIS TEK MONEY GRAM , DHE PERBALL VODAFONIT AFER RRUGES SPITALIT ZYRA ADEX , TE NE DO GJENI SHUM SHERBIME SI TRANSFERTA TE MONEY GRAM , POSTE E SHPEJT NE TE GJITH BOTEN PER 24-48 ORE , TE GJITHA FIRMAT E SIGURACIONEVE TE MAKINAVE EDHE SHENDETIT NE UDHETIM , KEMBIM VALUTOR, PAGESAT E OSHE ENERGJISE ELEKTRIKE ME SISTEM ONLINE SI DHE GJOBAT E MAKINAVE. SE SHPEJTI NE AGJENSIT TONA RIMBUSHJE TE GJITHA KOMPANIVE CELULARE.... KONTAKTONI NE NR 0674425979 -0673118188

[05/22/15]   ✈ Super Oferta Italia V/Ardhje ✈ ✈ ✈
*** Bejeni share per te informuar dhe miqte tuaj te dashur***
✈ Tirane ➡ Rome 122€ (Fillim Korriku)
✈ Tirane ➡ Piza 130€(Mesi i Qershorit - Fillim Korriku)
✈ Tirane ➡ Venezia 140€(Mesi i Qershorit - Fillim Korriku)
✈ Tirane ➡ Bolonja 153€(Mesi i Qershorit - Fillim Korriku)
✈ Tirane ➡ Genova 158€(Mesi i Qershorit - Fillim Korriku)
✈ Tirane ➡ Verona 158€(Mesi i Qershorit - Fillim Korriku)
✈ Tirane ➡ Bergamo 150€(Fillim Korriku)
✈ Tirane ➡ Firence 160€(Fillim Korriku)
✈ Tirane ➡ Ankona 154€(Mesi i Qershorit - Fillim Korriku)
✈ Tirane ➡ Perugia 157€(Fundi i Qershorit - Fillim Korriku)
✈ Tirane ➡ Milano 170€(Fundi i Qershorit - Fillim Korriku)
Te Perfshira :
1- 10kg vetem cant dore.
2- Bileta + Te Gjithe taxat aeroportuale.
3- Kush e ben share perfiton dhe siguracionin 15 ditore falas

[05/22/15]   Super Oferta Per Bileta Avioni Nisur nga 35.99€
(Lexoni Listen e Plote Meposhte Me Nisje nga)
1- Tirane
2- Prishtine
3- Shkup
4- Corfuz
--- MEGI Travel Ju Mundeson Gjithmone Cmimin Me Ekonomik ---
*** Bejeni share per te informuar dhe miqte tuaj te dashur***
Italia V/Ardhje nga (Qershori - Korriku)
💧Tirane➡Rome 114,33€
💧Tirane➡Piza 121,58€
💧Tirane➡Bari 125,35€
💧Tirane➡Venezia 129,53€
💧Tirane➡Bolonja 136,91€
💧Tirane➡Genova 137,32€
💧Tirane➡Verona 140,10€
💧Tirane➡Bergamo 149,11€
💧Tirane➡Firence 151,44€
💧Tirane➡Ankona 153,47€
💧Tirane➡Perugia 156,66€
💧Tirane➡Milano 170,28€
💧Tirane➡Brindizi 145,09€
💧Tirane➡Pescara 145,78€
💧Tirane➡Napoli 149,01€
💧Tirane➡Torino 149.05€
Te Perfshira :
1- Disa destinacione kan 23 kg disa 10kg vetem cant dore.
2- Bileta + Te Gjithe taxat aeroportuale.
3- Kush e ben share perfiton dhe siguracionin 15 ditore falas.
▃▃▃▃▃▃▃▃▃▃▃▃▃▃▃▃▃
Ofertat Vazhdojne , Kujdes vlejne per data te caktuara
➡ Qershor-Korrik ne varesi te destinacionit.
Tirane - Stamboll 70€
Tirane - Stuttgart 75€
Tirane - Lubjane 79€
Tirane - London 89€
Tirane - Athine 89€
Tirane - Keln 90€
Prishtine - Oslo 81€
Prishtine - Geneve 55€
Prishtine - Basel 55€
Te perfshira :
1- Bileta vetem vajtje.
2- Te gjitha taksat aeroportuale.
3- Bagazhet jane te ndryshme sepse jan me komp.. te ndryshme
▃▃▃▃▃▃▃▃▃▃▃▃▃▃▃▃▃
Ofertat e Shkupit vlejn Per Fundin e Qershorit Dhe Korrikun.
Shkup - Malmo 35.99€
Shkup - Paris 35.99€
Shkup - Basel 35.99€
Shkup - Keln 35.99€
Shkup - Dortmund 35.99€
Shkup - Friedrishchafen 30.99€
Shkup - Frankfurt 35.99€
Shkup - Nuremberg 35.99€
Shkup - Hamburg 46.99€
Shkup - Gothenburg 35.99€
Shkup - Stockholm 54.99€
Shkup - London Luton 46.99€
Shkup - Bruksel 35.99€
Te perfshira :
1- Bileta vetem vajtje.
2- Te gjitha taksat aeroportuale.
3- 5 Kg bagazhe.
4- Kush e ben share perfiton dhe siguracionin 15 ditore falas.
▃▃▃▃▃▃▃▃▃▃▃▃▃▃▃▃▃
Ofertat e Korfuzit Vlejne Per Muajin Qershor Datat Jane Te Limituara.
Korfuz - Budapest 42 €
Korfuz - New Castle 55 €
Korfuz - Billund 58€
Korfuz - Bruksels (Charleroi) 53€
Korfuz - Bremen 47€
Korfuz - Düseldorf (Weeze) 51€
Korfuz - Milan (Bergamo) 46€
Korfuz - Rome (Ciampino) 46€
Korfuz - Berlin Schoenefeld 60€
Korfuz - London 80€
Korfuz - Napoli 51€
Korfuz - Paris 51€
Korfuz - Amsterdam 45€
Korfuz - Brussel 55 €
Te perfshira :
1- Bileta vetem vajtje
2- 10 kg bagazhe dore
3- Takstat Aeroportuale

[04/22/15]   NGJITUR ME BIG MARKET PERBALL POLICISE MONEY GRAM TERHEQJE DHE DERGESA TE PARAVE BRENDA DHE JASHT SHQIPERIS , PAGESAT E ENERGJISE ELEKTRIKE , PAGESAT E GJOBAVE TE MAKINAVE , POSTA ME E MIRE DHE ME E SHPEJTE NE SHQIPERI , BILETA AVJONI ME CMIMET ME TE ARSYESHME NE TREG, SI DHE PAKETA TURISTIKE ME SUPER CMIME, SIGURACIONE MAKINE VETEM PER 135.000 SIGURACION 1 VJECAR PER AUTOMJETIN TUAJ NE NJE PIK TE VETME I GJENI TE GJITHA.... JU MIREPRESIM NE DY AGJENSIT TONA MONEY GRAM NGJIT ME BIG MARKET DHE ADEX & BILETARI PERBALL VODAFONI ISH BKT.
NA KONTAKTONI NE NR : 0674425979 & 0673118188 FLM

[04/07/15]   ****SUPER OFERTA PER UDHETIME GJATE MUAJIT PRILL****
NXITONI,NXITONI,NXITONI PASI VENDET JANE SHUME TE LIMITUARA
(Te gjitha ofertat jane vetem me linje direkte)
NISJE NGA TIRANA :
--- OFERTA VAJTJE/ARDHJE ---
*** OFERTA VETEM PER (15-25 VJEC) ***
Tirane - Venecia 129€
Tirane - Bolonja 140€
Tirane - Torino 149€
Tirane - Milano/Malpensa 160€
*Ne cmim perfshihen:
- 23 kg valixhe + 8 kg cante dore

albanianeagletours.com

Advanced Search

>>> Lista OFERTAVE në Santorini

albanianeagletours.com Advanced Search

[04/06/15]   Super Oferta nga ( Tirana-Korfuzi-Shkupi)
***BEJE SHARE DHE INFORMO MIQTE TUAJ TE DASHUR***
Tirane Rome 135€
Tirane Bologna 135€
Tirane Pisa 135€
Tirane Firenze 135€
Tirane Ancona 135€
Tirane Perugia 135€
Tirane Genova 135€
Tirane Bergamo 145€
Tirane Venecia 150€
Tirane Verona 150€
Tirane Malpensa 159€
: [email protected]
: 0674425979
Oferta vlen per muajin Maj
Data te caktuara ,te perfshira ne cmim 10 kg cante dore
Vajtje - Ardhje
Taksat Aeroportuale
***BEJE SHARE DHE INFORMO MIQTE TUAJ TE DASHUR***
Shkup Venceia 35 €
Shkup Nuremberg 41€
Shkup Friedrichshafen 41€
Shkup Paris 👀 46€
➡ Shkup ✈ Hamburg 👀 46€
➡ Shkup ✈ Stockholm 👀 46€
➡ Shkup ✈ Malmo 👀 55€
➡ Shkup ✈ Bruksel 👀 46€
➡ Shkup ✈ Frankfurt 👀 46€
➡ Shkup ✈ Gothenburg 👀 55€
➡ Shkup ✈ Bergamo 👀 46€
➡ Shkup ✈ Oslo 👀 55€
➡ Shkup ✈ Dortmund 👀 46€
➡ Shkup ✈ Basel 👀 46€
➡ Shkup ✈ Memmingen 👀 55€
➡ Shkup ✈ Keln 👀 55€
➡ Shkup ✈ Eindhoven 👀 65€
➡ Shkup ✈ Barcelone 👀 75€
➡ Shkup ✈ London 👀 65€
Te perfshira:
➡ Bileta vetem vajtje ,per data te caktuara
➡ Valixhe 5 kg cante dore
➡ Te gjithe taxat aeroportuale
***BEJE SHARE DHE INFORMO MIQTE TUAJ TE DASHUR***
☀Korfuz → Billund (Danimarke) 35€
☀Korfuz → Rome 39€
☀Korfuz → Duseldorf 55€
☀Korfuz → Malpensa 51€
☀Korfuz → Eindhoven 51€
☀Korfuz → Bremen 55€
☀Korfuz → East Midlands 58€
☀Korfuz → Bruksel 59€
☀Korfuz → Berlin 69€
☀Korfuz → Manchester 69€
☀Korfuz → Bordeaux 98€
Nxitoni pasi kane mbetur shume pak vende ne dispozicion me keto cmime
Ne cmim perfshihen:
📝-Bileta Vetem Vajtje
📝-Taksat Aeroportuale
📝-10 kg bagazhe
Per me shume detaje : Adresa: Bulevardi '' Gjergj Fishta '' perballe Vodafonit
Lezhe- ALBANIA
✉ : [email protected]
☎ : 0674425979

[04/06/15]   Shkup Venceia 35 €
Shkup Nuremberg 41€
Shkup Friedrichshafen 41€
Shkup Paris 👀 46€
➡ Shkup ✈ Hamburg 👀 46€
➡ Shkup ✈ Stockholm 👀 46€
➡ Shkup ✈ Malmo 👀 55€
➡ Shkup ✈ Bruksel 👀 46€
➡ Shkup ✈ Frankfurt 👀 46€
➡ Shkup ✈ Gothenburg 👀 55€
➡ Shkup ✈ Bergamo 👀 46€
➡ Shkup ✈ Oslo 👀 55€
➡ Shkup ✈ Dortmund 👀 46€
➡ Shkup ✈ Basel 👀 46€
➡ Shkup ✈ Memmingen 👀 55€
➡ Shkup ✈ Keln 👀 55€
➡ Shkup ✈ Eindhoven 👀 65€
➡ Shkup ✈ Barcelone 👀 75€
➡ Shkup ✈ London 👀 65€

[04/01/15]   Ofertat Per Muajin prill vetem vajtje
***BEJE SHARE DHE INFORMO MIQTE TUAJ TE DASHUR***
Tirane Rome 89.99€ (Prill)
Tirane Copenhagen 119.99€ (Prill)
Tirane Amsterdam 119.99€ (Prill)
Tirane Basel 119.99€ (Prill)
Tirane Barcelone 119.99€ ( Maj )
Tirane Berlin 119.99€ (Prill)
Tirane Cologne 119.99€ (Prill)
Tirane Ankona 99.99€ (Prill)
Tirane Bolonja 89.99€ (Prill)
Tirane Firenze 99.99€ (Prill)
Tirane Genova 99.99€ (Prill)
Tirane Malpensa 119.99€ (Prill)
Tirane Perugia 99.99€ (Prill)
Tirane Pisa 89.99€ (Prill)
Tirane Venecia 119.99€ (Prill)
Tirane Verona 119.99€ (Prill)
-Te perfshira te gjithe taxat aeroportuale , valixhe varet nga destinacioni qe perzgjidhni sepse jane me kompani te ndryshme.
TEL 0674425979

[03/24/15]   Super Oferta
Tirane Bologna 132€
Tirane Firenze 133€
Tirane Perugia 133€
Tirane Pisa 135€
Tirane Rome 135€
Tirane Ancona 135€
Tirane Verona 135€
Tirane Genova 150€
Tirane Bergamo 150€
Tirane Malpensa 150€
Tirane Venecia 150€
Kujdes vendet jane te limituara per muajin Prill Maj ,te perfshira ne cmim 10 kg cante dore
Vajtje - ardhje

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Lezha?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Location

Category

Telephone

Address


Lezhe
Lezha
4501
Other Cruise Agencies in Lezha (show all)
Lissus Travel Lissus Travel
Rr. "Luigj Gurakuqi"
Lezha, 4500

Lissus Travel Agjencia juaj e udhetimit! Phone Contact : +355 215 23 590 E-mail: [email protected] Adress: Rr. "Luigj Gurakuqi" , Lezhe ,AL