New Age - Qëndra Rinore Kuçovë, Kuçovë Video November 1, 2018, 10:45am

Videos by New Age - Qëndra Rinore Kuçovë in Kuçovë. Qendra Rinore ne Kuçove eshte nje institucion i te rinjve per te rinjte. Ka per qellim t'i pregatise ata per jeten, tu jape mundesi zhvillimi dhe tu ofroje kalim te kohes se lire.

Other New Age - Qëndra Rinore Kuçovë videos

Bashke me te forte!
Live nga "Your Market" , te cilet iu bashkuan te paret nismes se iniciuar nga te rinjte e Qendres Rinore Kucove,per te ndihmuar familjet e demtuara nga termeti.I bejme thirrje te gjitha bizneseve dhe qytetareve qe ti bashkohen nismes sone!Per te dhene kontributin tuaj ne kontaktoni permes mesazheve ne kete faqe.

Rikujtese e vjershave te mesuar nga femijet. Sa me pasion i recitonin: na kenqen!

Bashkpunim ne grup, lojera dhe argetim pafund. Femije fantastike!

85 femije e te rinje sot 🤔 🎤, po na ishin dhe kercimtare....

Femijet jane thesari me i pacmueshem! Ndaj te rinjte e Qendres ,me shume kujdes dhe dashuri,deshirat dhe mendimet qe femijet i adresuan Babagjysh*t gjate vizites ne Shtepine e Babagjysh*t, me shume kujdes menduan te krijojne nje album. Por nuk mbaron me kaq ata kane qene kaq te shumte sa dhe deshirat dhe mendimet e tyre . Falenderojme Bardha Hyseni, Don Osvaldo Caldaridhe miqte italiane, qe krijuan kete mundesi te bukur per femijet e qytetit te Kucoves!

Me rastin e festave te fundvitit, ne ambientet e Qendres Rinore, u organizua nje dreke miqesore ne menyre solidare per disa familje ne nevoje. Per organizimin dhe realizimin e kesaj feste miqesore ne radhe te pare falenderojme Bardha Hyseni , Osvaldo Caldari, sponsorin kryesor Julian Sefa dhe te rinjte e Qendres te cilet me energjine e tyre u perkushtuan plotesisht per realizimin e kesaj dreke miqesore.Te rinjte e Qendres Rinore Kuçovë ju urojne: "Gezuar Festat e Fundvitit"!🎅🎄🎁🎉

Keta femije, ☉ne "Shtepine e Babagjysh*t", 🏠na kane kenaqur pamase👏👏! Po dhe sa bukur 🤔🎤interpretonin!

U kenqen 👏👏pamase☉ keta femije👭 sot, ne "Shtepine se Babagjysh*t"! ☉👭😍👏🎙

Po sa bukur kendonin dhe keta zerat e vegjel sot!

Po sa bukur kercenin keta femijet e shkolles "18 -Tetorit" ! Na kane befasuar!

Tek "Shtepia e Babagjysh*t" sot: u surprizua dhe Biorsi, me rastin e ditelindes, qe kishte pasur diten e kaluar, te gjithe femijet i kenduan nji kenge, te shoqeruar nen kuintat e embla muzikore!

Performance e rastit nga femijet,por me shume dashuri ne prag festash!

Keta zerat 🎙e vegjel!👏👏

O sa te mire 🎙qe jane!👏👏

GEZUAR

Tema per neser eshte "Informimi qytetar". Ne Qender si zakonishte 2-3 ju presim!

Fjale te tjra besoj jane te teperta nga ato cfare ke referuar vet ti me zerin tend!

Keshtu thjesht dhe bukur! Bravo Lima!

Nje falenderim te vecante Kujtim Shengjergjit per kuintat muzikore,qe na solli ne kete takim te bukur!

Momente te bukura nga "Pa limit", organizuar nga Lusi&Eva ne Qender!

Tingujt e pare, te mesuar nga ILARI, ne kursin e pianos,nga Ambeli,nje i ri i Qendres Rinore

Kujtime te bukura...

Dëgjesa e kandidatëve
Dikur përzgjedhja e kandidatëve për anëtar bordi rinor bëhej kështu...

Stop bullizmit!
Sot është Dita Botërore kundër bullizmit. Kjo video është përgatitur nga të rinjtë e Qëndrës.

Durrës
18 -19 dhjetor në Durrës, për një takim përmbyllës të projektit 3-vjeçar që Save The Children zbatoi me qëndrat rinore. U zhvilluan 3 seanca reflektimi personal dhe në grup ku u shkëmbyen dhe vlerësuan përvojat e këtij 3-vjeçari në një krahasim frutdhënës me ato të qëndrës simotër të Cërrikut. Natyrisht, u falenderua Save The Children për këtë kontribut dhe natyrshëm u kërkua që kjo ndihmë të vazhdojë me projekte dhe programe të tjera në të ardhmen.

Histori pa mbarim
Ja edhe fotonovela, shikim të këndshëm!

Bullizmi ekziston. Mos e ushqe atë!
Tregimi fotografik (fotonovela) kunder bullizmit: falenderojme gjithe te rinjte qe e ideuan, shkruan,interpretuan, fotografuan dhe montuan kete manifest te sinqerte kunder fenomenit te shemtuar te bullizmit

Mëndja e shëndoshë në trup të shëndoshë
Video shumë e shkurtër për aktivitetin e datës 26 tetor në parkun e qytetit.

Pica për të tërë...
Video-kurth: vetëm ata që do ta shikojnë do të kenë mundësi t’i përgjigjen pyetjes së shtruar në fund të klipit!

Trajnim & prezantim
Per te festuar rikthimin e internetit, ju propozojme nje video paksa "te vjeter"...ndiqeni!

Postfesta
E dini sa shijon një pjatë makarona mbas një dite pune që përfshin moderatorin në një festë të gjallë rome dhe më pas pastrimin dhe sistemimin e sallave ku u zhvillua kjo festë? Ndiqni videon, përgjigjen do ta gjeni tek personazhet e saj…

Interneti dhe shkolla
Ky është një moment nga biseda për internetin e sigurtë me E. Shusharin. Kemi zgjedhur momentin e internetit dhe shkollës për këtë klip të shkurtër...

Fotografia si dëshmi
Lidhja at e bijë, foto pas fotoje...

Afrojne festat e fundvitit
PRAG KRISHTLINDJESH: Ky është spektakli i dritave të Krishtlindjes së familjes Cadger, e famshme për këtë fenomen qysh nga viti 2005. Babë e bir punojnë me pasion për realizimin e këtij spektakli të vërtetë. Tre muaj pregatitje, dy muaj për të montuar dhe ja: 35 mijë dritat me led. Shijojeni edhe ju!

Konkursi "100 vjet"
E doni kronikën e shkurtër të konkursit enciklopedik-tematik “100 vjet”? E doniiiiiiiii? Ja ku e keni, po ua japim :)

Mbreteresha e sofres? Torta.
Shkurt në një video “sofra e pavarësisë” e festës sonë ditën e shtunë 24 nëntor.

3 në 1 movie
Fotot e tjera nga “3 në 1”...por këtë rradhë në movie...

Lëshim ne uje me stil...
Për të qeshur pak: nuk është kjo mënyra më efikase për të lëshuar një jaht luksoz për herë të parë në ujë?

Këmbëngulje prej dhije? jo, prej maceje!
Do bënit edhe ju kaq shumë për dy tollombace???

About   Privacy   Login