ISHMI

ZONE TURISTIKE

Te dhena per Ishmin edhe linke

Mission: Sa me afer ISHMIT

Eurodance

Modern Talking - No Face, No Name, No Number

André Rieu

https://www.facebook.com/andrerieu/videos/2448441552078772/?vh=e

TICKET ALERT: Additional Maastricht Open Air Dates 2020 announced: July 10, 11, 12 2020 at 21.00h. Tickets are on sale now at www.andrerieu.com/maastricht-2020

Tickets for the first weekend in July are sold out.

🎥 'The Master of the Pan Flute' Gheorghe Zamfir playing 'The Lonely Shepherd' live in Maastricht

Greeks Worldwide

Weekend te qete!

https://www.facebook.com/GreeksWrldwide/videos/2533262596999658/?vh=e

Greek Dance ..
Greek Beauty ..
Greek .... OPAAA !!.

[05/27/20]   Barku i zbrazët, kuleta e zbrazët dhe zemra e thyer, mund t'ju mësojnë mësimet më të mira të jetës.

[ Robin Williams ]

[05/27/20]   Ti nuk e di kurre sesa i forte je, deri ne momentin qe te jesh i forte eshte e vetmja zgjedhje qe ke.

[05/27/20]   Një popull që zgjedh në krye të vendit njerëz të korruptuar, hajdutë, maskaranj dhe tradhëtarë..
nuk është "VIKTIMË"!
Është "BASHKPUNTOR"

S’ka Zoti mangësi!

VareseNews

Filloj festa

Il volo delle Frecce Tricolori su Milano

I SORVOLI FINO AL 2 GIUGNO: https://www.varesenews.it/2020/05/oggi-le-frecce-tricolori-passano-milano-codogno/931777/

(Video di Enrico Dalceri de I Legnanesi, PAGINA UFFICIALE)

[05/25/20]   Budallenjte marrin nje thike dhe i qellojne njerezit pas shpine,
te zgjuarit marrin nje thike dhe presin 'litarin' qe i mban te lidhur me budallenjte.

Gëzuar!

Gëzuar MADHËSHTINË E KËSAJ NATE!

[05/23/20]   Mos ngatërro heshtjen me injorancën,
respektin me frikën, mirësinë me dobësinë...

😔

😢
Po kaloja në një pazar të madh për të blerë disa gjëra kur pashë një sh*tës duke folur me një djalë të vogël, jo më shumë se 4-5 vjec.
Sh*tesi i tha " Më vjen keq, por ti nuk ke mjaftueshëm para për të blerë këtë kukull"
Në atë moment djali i vogël më pa,u kthye nga unë dhe më tha:
-" Xhaxhi, je i sigurt që nuk kam mjaftueshëm para?"
I numërova lekët e tij dhe i thashë" Ti e di i dashur, që nuk ke mjafueshëm para për të blerë kukullën"
Djali i vogël mbante akoma kukullën të shtrënguar në duart e tij.
I afrova dhe më tepër dhe e pyeta se përse e donte kukullën.
" Është kukulla që motra ime e donte aq shumë, doja t'ia dhuroja asaj për ditëlindje. Duhet t'ia jap kukullën mamit tim kështuqë ajo mund t'ia japë asaj kur të shkojë atje."
Sytë e tij ishin kaq të trishtuar kur tha këtë.
" Motra ime ka shkuar të jetë me Zotin,babi më tha që edhe mami do të shkojë atje shumë shpejt, kështuqë unë mendova t'ia jap kukullën ta marrë me vete e t'ia japë motrës sime."
Zemra ime sa nuk ndaloi. Vogëlushi më pa sërish dhe më tha:
" Unë i thashë babit ti thotë mamit të mos shkojë pa u kthyer unë nga dyqani.",dhe më pas më tregoi një foto të vogël të tij ku ai ishte duke qeshur.
Pastaj më tha" Dua që mami të marrë këtë foto me vete kështuqë motra ime nuk do më harrojë. Une e dua mamin dhe dua që ajo të mos më lërë vetëm,por babi më tha që ajo duhet të shkojë të rrije me motrën time"
Pastaj sërish hodhi sytë nga kukulla, qetësisht, me sy të trishtuar.
Shpejt gjeta portofolin tim dhe i thashë vogëlush*t " Le të kërkojmë sërish, se mos ke para mjaftueshëm për të blerë kukullën"
"Ok,shpresoj të kem", tha vogëlushi

Shtova disa para shtesë tek paratë e tij, pa u vënë re dhe filluam t'i numërojmë. Ishin mjaftueshëm për kukullën dhe disa para të tjera shtesë.
Vogëlushi tha" Faleminderit Zot që më dhe para mjaftueshëm"
Pastaj me vështroi dhe më tha:
" Natën e shkuar, përpara se të flija, iu luta Zotit të kisha mjaftueshëm para të nesërmen në mënyrë që të blija kukullën për motrën time, dhe Ai më degjoi. Gjithashtu doja të kisha para ti bleja mamit një trendafil të bardhë, por nuk ia kerkova sepse m'u duk shumë. Por Zoti më ndihmoi për të dyja"

Mbarova blerjet e mia, në një gjendje shpirtërore shumë ndryshe nga sa isha më parë. Nuk mund të largoja nga mendja djalin e vogël.

Pastaj m'u kujtua një artikull në gazetë që kisha lexuar 2 ditë më parë e cila fliste për një të dehur i cili kishte goditur një makinë në të cilën ndodhej një grua dhe një vajzë e vogël. Vajza e vogël kishte vdekur dhe gruaja ishte në gjendje kritike për jetën. Familja kishte vendosur t'ia hiqte aparaturat që e mbanin akoma në jetë, sepse ishte e pamundur që ajo të rikuperohej nga koma. A ishte kjo familja e djalit të vogël?
Pas dy ditësh nga takimi me djalin e vogël lexova në gazetë që edhe gruaja kishte vdekur. Nuk mund të ndaloja veten, ndaj bleva një buqetë të madhe me trëndafla të bardhë dhe shkova në ceremoninë mortore, në të cilen ndodhej trupi i gruas, e ku njerëzit mund t'i jepnin lamtumirën e fundit. Ajo ishte atje, në arkivolin e saj, me një trendafil të bardhë në duar dhe një foto të djalit të vogël në gjoks. Anash saj ndodhej kukulla. U largova nga ai vend me lotë në sy, dhe ndjeva se jeta ime kishte ndryshuar përgjithmonë...
Dashuria që vogëlushi kishte për nënën dhe motrën e tij ishte e paimagjinueshme dhe në një sekondë një shofer i dehur ia largoi pa mëshirë.

World Greek Radio

Një mbrëmje të qetë!

https://www.facebook.com/worldgreekradio/videos/459286537961129/?vh=e

Κωνσταντίνος Αργυρός - Ζηλεύω - Σάλα σάλα - πρωτη φορα - Γίνεται - Σου μιλω και κοκκινιζεις | Kostantínos Argyros - Zilevo - Sala sala - proti fora - Gínetai - Sou milo kai kokkinizeis

???!!!🙁

Kur'ani - Mrekullitë e Kur'anit

https://www.facebook.com/128708073836674/posts/4042819742425468/?vh=e

Pjesa e parë lypsi në Gjermani dhe pjesa e dytë lypsi në Turqi.
Gjejeni dallimin.

Jo be se s’bëjnë Turqit, duhet me u bo Evropian, se ashtu po e lyp koha!!!

Edhe sa herë duhet me tregu zemërgjerësinë, edhe sa?!

Ndihmojnë Kosovën, ndihmojnë Shqipërinë, prapë mbeten këqinj për popullin tonë.

Zoti ju udhëzoftë, stop paragjykimeve!

☺️

SuperGuidaTV

https://www.facebook.com/superguidatv/videos/231610871332357/?vh=e

Lei è Betzabeth e la sua versione della hit "Dance Monkey" in spagnolo è davvero bellissima 😍

Muzik Turke

https://www.facebook.com/muzikturkeig/videos/386298375610281/?vh=e

Histori e dhimbshme 🥺 / Pantollonat e zeza 😪
SHPËRNDAJENI këtë video, TAG dikë 👇
Shprehjani, dashurinë atyre që i doni ❤️

Credits: ZEMRA

Seriali Hercai - Shqip

Sa bukur!!!

Shperndaje nese të ka pelqyer ky vallëzim 🥰❤️

[05/14/20]   "Fatkeqësisht, politika dhe fatet e njerëzimit merren në dorë nga individë mediokër dhe pa ideale. Njerëzit e mëdhenj, nuk i futen kurrë politikës."
Albert Camus

[05/13/20]   Nëse je shumë i zënë për ta ndarë çdo KËNAQËSI dhe MIRËSI me ATA që i do dhe të duan,
dhe i thua vetes se këte do ta bësh,
“Në njerën nga këto ditë“.
Fillo qysh Sot,
sepse njërën nga ato ditë, mund të mos jesh....

ata.gov.al

"Shtëpia ime"/ Ishëm, 500 aplikime nga 700 familje të dëmtuara; banorët për ATSH-në: Asnjë vonesë me dokumentet, presim nisjen e punimeve - ATSH -

https://ata.gov.al/2020/02/23/shtepia-ime-ishem-500-aplikime-nga-700-familje-te-demtuara-banoret-per-atsh-ne-asnje-vonese-me-dokumentet-presim-nisjen-e-punimeve/

ata.gov.al ATSH është e vetmja agjenci zyrtare multimediale e lajmeve në Shqipëri. Prezente me lajmet e saj në agjencitë më të mëdha të botës, ATSH ka filluar të funksionojë menjëherë pas Shpalljes së Pavarësisë, më 28/12/1912. ATSH ka marrëdhënie kontraktuale me AFP, DPA, ANSA, HSINHUA, A...

youtube.com

ISHEM, DURRES

😢 në zemër të tërmetit. Për të mos harruar!

https://youtu.be/oBa4zZWkGYM

[05/11/20]   "Mendjet dhe çadrat funksionojnë kur janë të hapura,
ashtu dhe zemrat"
Zoti na ndihmoftë të gjithëve!

youtube.com

"Na kane harruar", thirrja e deshperuar e familjeve te demtuara nga termeti i 26 nentorit

Durimi po mbaron!!!

https://youtu.be/k6Qjw6F9y6c

Subscribe në kanalin “News24 Albania” për më shumë lajme: shorturl.at/dyO67 Ndiq News24 ne facebook : https://bit.ly/2K4vrI4 Ndiq News24 ne instagram : https...

youtube.com

Shtepia ne ajer ne ishem | ABC News Albania

Nuk mund të mos prekesh!!!
Jemi kaq të pafuqishëm !!!
😢
https://youtu.be/04iA7jV6Mq4

Dy të moshuar në Ishëm të Durrësit kanë shpëtuar mrekullisht nga vdekja mbrëmjen e 26 Nëntorit, kur vendi u trondit nga termeti 6.4 ballë. Dhoma e tyre e gju...

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Ishëm?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

Location

Category

Address


Ishëm