Agjensi Udhetimesh- ABA Travel

bileta avioni,trageti,autobusi(gr)(it)(stamboll),paketa turistike,udhetime ne grupe,sig automejtesh,prone,biznesi, INSIG..imobilare sh*tje-blerje-me qera

Sapo dolen datat e reja te fluturimeve 😁

Datat dhe oraret e fluturimeve te riatdhesimeve

Jeni Super 🤩

Të dashur pasagjerë që prej 30 Marsit mirëutakofshim në Hamburg!😄

Prej 29 Marsit, Frankfurti bëhet qyteti i 10-të në listën tonë të destinacioneve. 👏😄

Kane filluar sh*tjet 😄👏🏻ABA Travel ✈️✈️✈️

Me ABA Travel 😉
Shen Valentini 💑Bianca Resort & Spa 5*

💘 3 dite 235 € Cifti
🏣Akomodimi ne Hotel
🍭Mengjesi dhe darka e perfshire
🌊Pishina,Sauna,Jacuzzi,Fitness

🎈Transport Individual
🎈Taksa 1.3 €

Me ABA Travel 😃
⛄ HOTEL DUKAGJINI 5* 💗 #Boge - #Peje 💗

👉 Dt. 26 - 27 Janar ★ 2 Dite ★ Cmimi 55€
👉 Dt. 2 - 3 Shkurt ★ 2 Dite ★ Cmimi 55€

💖 Akomodimi ne Hotel Dukagjini 5 Yje
✅ Hoteli disponon pishine dimerore, jakuzzi, sauna, hamam
✅ Mengjes + Darke te shtruara ne restorantin e hotelit

⚜⚜ Ne cmim perfshihen
☛ Transporti sipas programit vajtie – ardhje
☛ Akomodimi ne hotel Dukagjini 5Yje ne qender te Pejes
☛ Darka e dites se pare ne restorantin e hotelit
☛ Mengjesi i dites se dyte shtruar buffe ne restorantin e hotelit
☛ Perdorimi i pishines dimrore , jakuzi, sauna, palester dhe banjo turke
☛ Guida gjate gjithe turit
☛ Taksat Turistike

Me ABA Travel
❄️Selanik - Stamboll 4 ditë 99 €
🚌Nisja date 24-27 Janar
❄️Nisja e radhes: 31 Janar - 3 Shkurt

💙Në çmim përfshihet:
-Udhëtim me autobus komod
-Akomodimi në hotele 4* ne Qender
-Mëngjeset në hotele
-Shoqërues shqiptar gjatë gjithë udhëtimit

Me ABA Travel 😊
💙 #Viene #Bratislave #Budapest
💚4 dite vetem 219 €/p
💜Nisja ne date 16 Shkurt & 16 Mars

🔕 Perfshihen
➡ Tirane –Aeroporti Podgorices-Tirane
➡ Fluturimi direkt Podgorice Budapest Podgorice
➡ Bagazhe dore (40x30x20)
➡ Akomodimi ne hotel me mengjes 3 nete
➡ (2 Viene/1Budapest)
➡ Shetitjet dhe transfertat me autobus komod
➡ Shoqerues shqiptar gjate gjithe udhetimit.

❌ SUPER OFERTA E #MAVROVES ❌
🏵 SDO GJENI #HOTELE ME TE MIRA 🏵

✅ Nisja: 12 janar ✅ 2 dite 45€
✅ Nisja: 19 janar ✅ 2 dite 45€
#HOTEL_TINO_PISHINA_SAUNA_JAKUZZI

Perfshihen:
🎊 Transporti me Autobus Komod
🎊 Akomodimi ne Hotel TINO 4*
🎊 Mengjesi dhe Darka ne Hotel
🎊 Perdorimi i Pishinave dhe Jakuzzit
🎊 Shoqerues Shqipetar gjate udhetimit
----

🌠 DUBROVNIK Hotel RIXOS 5 🌠 89 €

Atmosfera me e bukur e Krishtlindjeve ne #Dubrovnik

❌ 10 Dhomat e Fundit Dt 23 - 25 Dhjetor 🎆
❌ 10 Dhomat e fundit Dt 2 - 4 Janar 2019🌠

👑 Rixos eshte i vetmi Hotel me 5 * ne qender te Dubrovnikut ku ju mund te shijoni atmosferen e festave 🎉

💖 Guide Turistike: Budva - Kotor - Dubrovnik

❌ TRANSPORTI EXTRA 10 €

🔖🔖 Ne cmim përfshihen:
=➤ Transporti me autobuz komod A/C
=➤ Akomodimi 2 nete ne Hotel 5*
=➤ Mengjesi & Darka (Bufe e Hapur)
=➤ Pishina Dimerore SPA Sauna
=➤ Shoqerues profesioniste gjate udhetimit

➡Dita 1) Nisja ne oren 05:00 te mengjesit. Pas kalimit te pikes doganore Murriqan, ndalese per te konsumuar mengjesin. I drejtohemi Budves (qyteti me turistik i bregdetit te Malit te Zi, atje mund te shikoni Kalane e Qytetit te Vjeter dhe Portin e qytetit pjese te cilat priten te behen pjese e pasurive historike te UNESCO-s. ( Kemi mundesi te drekojme ne menyre fakultative Sugjerimi yne do jete gjithmone i pranishem). Pas ketij pushimi te kendshem, drejtimin do ta marrim per ne kufirin Kroat, ku perpara do te kemi mundesi te lundrojme me traget ne Qytetin e Hercegnovit. Pas procedurave te kufirit Kroat, i drejtohemi qytetit te Dubrovnikut. Darka Hotel

➡Dita 2) DUBROVNIK. Pas mengjesit ne hotel fillojme vizitat ne qytetin e vjeter te Dubrovnikut. Ai cilesohet si nje nga perlat e Adriatikut. Raguza ka qene gjithmone ure komunikimi per Europen. Qyteti eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s. Vizita perfshin: Manastirin Francescan & Domenican. Porta e Piles dhe Ujembledhesin Onofrio, Farmacia e Vjeter, Shetitorja kryesore e qytetit Stradun, Katedralja e qytetit ( Katedralja e St. Blaise, shenjtorit te Dubrovnikut do te jete nje eksperience e bukur per viziten tuaj), Pallati i Dukes, Kulla e Sahatit, Statujen e Heroit Orlando dhe Shkrimtarit Marin Drizic, Kullen e Mincetes. Portin e Qytetit.Me pas do te vizitojme Uren Tudjman e cila eshte ndertuar per nder te Presidentit te pare Kroat, Franjo Tudjman, gjate viteve 1999 – 2001. Pasdite kohe e lire per Shopping. Darka Hotel.

➡Dita 3) DUBROVNIK – KOTOR – TIRANE
Pas mengjesit ne hotel nisemi per te vizituar qytetin Kotorit. Kotorri eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s. Aty do kemi mundesite shohim Katedralen e St. Triphonit dhe Kishen e St. Nicolas si edhe pallatet e vjeter qe i kane rezistuar kohes. Me pas nisemi per ne Muriqan per te vazhduar me procedurat e kalimit te kufirt Shqiptar. Mberritja ne Tirane

Me ABA Travel 😀
💗Armas Labada 💗
☘️Ultra all inclusive ☘️
💰 Cmimi: 7 Dite 626 €/p
✈️Nisja :24 Korrik 2018
🏁 Vendodhja:Kemer
🛫 Transfertat e Perfshira
🏄‍♀ Asistence gjate diteve te qendrimit

Me ABA Travel
💙Amelia Beach Resort 5*💙
🍓All Inclusive🍓
💰 Cmimi: 7 Dite 636 €/p
✈️Nisja :24 gusht 2018
🏁 Vendodhja:Side
🛫 Transfertat e Perfshira
🏄‍♀ Asistence gjate diteve te qendrimit

Me ABA Travel 😀
🌸 RIVIERA E MALIT TE ZI 2018 🌸
🏖️ Budva - Kotor - Ulqin - Valdanos 🏖️

----- 4 Dite 4 Plazhe 149 € -----

➡️ Datat: 5 , 12,19, 26 Korrik ❣️4 Dite 149 €

---- 5 Dite 5 Plazhe 199 € ---
➡️ Datat: 1 , 8, 15, 22 , 29 Korrik ❣️ 5 Dite 199 €

Perfshihet:

✅ Transporti me Autobus Komod
✅ Akomodimi ne Hotel 3*S ne ULQIN
✅ Mengjesi dhe Darka
✅ Shoqerues Shqipetar
✅ Te gjitha guidat Sipas Programit

#Abatravel Korfuz
Ⓜ️ Corfu Residence 4* ALL INCLUSIVE Ⓜ️
❗ OFERTA: 349 Euro / 7 Dite ❗

✅ Data: 1 Korrik
✅ Akomodimi: Corfu Residence 4*
✅ Trajtimi: All Inclusive
✅ Qendrimi: 7 Dite
✅ Vendodhja: Korfuz
✅ Cmimi: 349 Euro/p
✅ Trajtimi: All Inclusive
❌ Opsionale : 55 Euro, Transporti ,

#Abatravel
Ⓜ️ Possidi Paradise Hote 4* S Halkidiki Ⓜ️
❗ OFERTA: 599 Euro / 7 Dite ❗

✅ Data: 1 Korrik
✅ Akomodimi: Possidi Paradise 4*S
✅ Trajtimi: All Inclusive
✅ Qendrimi: 7 Dite
✅ Vendodhja: Halkidiki
✅ Cmimi: 599 Euro/p
✅ Trajtimi: All Inclusive

Vetem me #Abatravel🔛🔝
💡#Plazh ne MALTA per vetem 530 euro Full Board

📌Të përfshira:
✅ Nisja cdo dite te Diele te muajt KORRIK & GUSHT
✅ 7 netë akomodimi në
🏨 Akomodimi ne Hotel 3*
✅ Mëngjeset , Drek , Dark te perfshira
✅ Sugjerime intenerari te gatshem
✅ Bileta e avionit me linje direkte nga Shkupi
✅ Transferta Aeroport - Hotel - Aeroport 🚌
👀Duke filluar nga: 530 € personi
⚠️ NXITONI! ÇMIMET JANË MOMENTALE ⚠️

#Abatravel
☀️ #Budva #Kotor #Ulqinj
🎻Mbremje festive me Muzik
🌿2 dite vetem 39 €/p , nisja date 26 Maj
🚌Nisje te tjera: 2, 9, 16, 23, 30 Qershor

Perfshihen:
🎀Transporti me Autobus Komod
🎀Akomodimi ne Hotel Llolla 3* & Skandinavia 3* (Ulqinj)
🎀Mengjesi dhe Darka
🎀Shoqerues Shqipetar
🎀Te gjitha guidat sipas programit

#Abatravel

☘️Sarajeve Mostar Medjugore
🍃3 Dite vetem 99 €/p
☘️Nisja date 25 Maj

Perfshihen:
🎀Transporti me Autobus Komod
🎀Akomodimi ne Hotel 3*
🎀Mengjesi dhe Darka
🎀Shoqerues Shqipetar
🎀Te gjitha Guidat Sipas Programit

#AbaTravel #BudvaMaliZi
🦋Rifillon #IBEROSTAR 4* #All_Inclusive date 30 Mars! Paketa 2 ,3 dhe 4 Ditore
🌿2 dite:
🌻Nisja : 31 Mars, vetem 39 €/p
☘️Nisja : 7 & 14 Prill, vetem 39 €/p

🌿3 dite:
🌻Nisja : 30 Mars vetem 78 €/p
☘️Nisja 7 & 13 Prill vetem 78 €/p

🌿4 dite:
🌻Nisje : 30 Mars vetem 115 €/p
☘️Nisje : 6 Prill vetem 115 €/p

✖ Transporti 15 € per udhetimin 2 ditor
✖ Transporti 20 € per udhetimin 3 dhe 4 ditor

👉 Kjo oferte eshte e vlefshme 30 Mars - 20 Prill
👉 Femijet 0-2 vjec Falas, 2-14 vjec paguajne €15

Ne Cmim Perfshihet:
- Mengjes + Dreke + Darke + Pije pa Limit
- Mini Club per femijet + Lojra!
- Pishina Dimerore, & Jakuzzi , Fusha Tenis
- Wifi + Parkim Falas

#AbaTravel
#Selanik #Stamboll #Kastoria vetëm 109 €/p
🏩Fjetje 3 Nete Hotel 4* ne Qender
🚌Nisje: 29 Mars
🚌Nisje : 6 Prill & 12 Prill

Perfshihet:
- Transporti me Autobus Komod
- Akomodimi ne Hotel me 4* ne Qender
- Mengjesi ne Hotel
- Shoqerues Shqiptar
- Te gjitha Guidat Sipas Programit

#AbaTravel
✨3 ditë në #DUBROVNIK
🌸Nisja date 23 Mars 99 €/p
✨Akomodimi në hotel me 4*
🌸Mëngjesi & Darka
✨Transport & Guida

#EjaNeGramsh#

https://www.facebook.com/Kodrijonsat/posts/1656264927799013

Ngjitje dhe eksplorim i Shpellës së Kabash*t – Shpella e Legjendave

#EjaNëGramsh ju ofron mundësinë për të vizituar një nga Shpellat më mbresëlënëse, Shpellën e Kabash*t në Gramsh. E njohur gjithashtu si Shpella e Farricës, kjo shpellë është Monument Natyre, dhe ndodhet në afërsi të fshatit Kabash, në lartësinë 900 m mbi nivelin e detit. Guida në këtë shpellë është e para në serinë e disa vizitave ekploruese të shumë shpellave të tjera në Gramsh.
Për të krijuar një ide më të mirë po ndajmë me ju disa foto. Udhëtimi për në Shpellë do të zhvillohet më 25 Mars 2018, dhe kushton 1,800 Lekë/Personi, ku përfshihet transporti nga Tirana për në lagjen Toskollarë, Gramsh dhe guida dhe transporti nga lagja Toskollarë për në qytetin e Tiranës.

Programi është si më poshtë:
Dt. 25 Mars, ditë e Djelë:

08.00 - Nisja nga Tirana për në Qytetin e Gramsh*t, në drejtim të Lagjes Toskollarë.
Vend-takimi: Kafe Flora tek Rruga e Durrësit, Tiranë.

10.30 - Fillon ecja për në drejtim të Shpellës, niveli i vështirësisë mesatar. Ecja për në shpellë zgjat rreth 2 orë varësisht ritmit të grupit.
12:30-14:30 Eksplorim brenda në shpellë. Kohe e lire për të konsumuar ushqimet e marra me vete duke shijuar pamjen e ofruar.
14.30 - Ecja për kthim në Lagjen Toskollarë, rreth 2 orë.
16.30 - Mbërritja në Lagjen Toskollarë.
17.00 – Mbas një pushimi të vogël për kafe buzë Liqenit në Gramsh, nisemi për në Tiranë.

Kapaciteti i Grupit: Rreth 20 persona.

Me rëndësi: Nevojiten këpucë të përshtatshme për ecje, ose atlete shumë të mira. Terreni ka pjerrtësi, ndaj vështirësia e ecjes varjon nga e lehtë në mesatare varësisht segmenteve. Nevojiten ndriçues dore ose më mirë akoma ndriçues të përshtatshëm për shpella (head lamps). Merni ujë, fruta dhe ndonjë ushqim të lehtë. Temperaturat në brendësi të shpellës janë konstante.

Ju ftojmë të rezervoni në numrin e udhërrëfyesit lokal: 0697242124 ose duke dërguar mesazh në inbox.

Ju mirëpresim!

ABA TRAVEL
Pranverë në Dubai, 5 Ditë €599, Nisja më 30 Mars.
Vizitohen: Dubai dhe Abu Dhabi.
Fjetje 4 netë në Hotel në Dubai.
Transferim Vajtje Ardhje me autobus Tiranë - Aeroporti i Shkupit, Fluturimi direkt Vajtje - Ardhje me Avion direkt Shkup - Dubai - Shkup, Mëngjeset në Hotel, Transfertat dhe Shëtitjet.

ABA TRAVEL
Pranverë në Paris dhe Mynih. 7 ditë €349, Nisja më 24 Mars.
Vizitohen: Paris, Dubrovnik, Zadar, Ljubljane, Salszburg, Mynih, Gjenevë, Milano.
Fjetje 2 netë në Paris, 1 natë në Bourg en Bresse, 1 natë në Zadar, 1 natë në Mynih dhe 1 natë në Trieste.
Udhëtimi me autobus Tiranë - Ljubljanë - Mynih - Paris - Milano - Trieste - Tiranë.
Shoqërues Shqiptar gjatë Udhëtimit.

ABA TRAVEL
Pranverë në Paris dhe Bruksel, 5 Ditë €399, Nisja më 11 Mars.
Vizitohen: Paris dhe Bruksel.
Fjetje 4 Netë në Paris.
Hotel Novotel Paris St Denis 4*
Fluturimi me avion Prishtinë - Paris.
Transfertë Vajtje - Ardhje me Autobus për në Prishtinë dhe Shoqërues Shqiptar gjatë gjithë udhëtimit.

ABA TRAVEL
🌸 Festat e Marsit ne Ulqin 1 Pije Falas
4 - 5 Mars ; 8 -9 Mars ; 11 - 12 Mars
✔ Hotel Llolla Resort 3*S 2 Dite €39
✔ Hotel Continental 4* ne Qender 2 Dite €45
📛 Mbremje Festive dhe nje Gote Vere gjate Mbremjes
Perfshihet:
✔Transporti me Autobus Komod
✔Akomodimi ne Hotel
✔Mbremje Festive + 1 Gote Vere
✔Shoqerues Shqipetar
✔Te gjitha Guidat Sipas Programit

ABA TRAVEL
🌹 Super Oferte #Dubrovnik 60€
12 VENDET E FUNDIT
🔹Nisja: 3 - 5 Mars 55€ ( Hotel Ivka 3* )
🔸Nisja: 10 -12 Mars 55€ ( Hotel Ivka 3* )
🔹Nisja: 3 - 5 Mars 75€ ( Hotel Kompas 4*S )
🔸Nisja: 10 - 12 Mars 75€ ( Hotel Kompas 4*S )
↪Perfshihet:
✔Akomodimi ne Hotelin perkates
✔Mengjesi dhe Darka ne Hotel
📛Extra: 20 Euro / Transporti
✔Dhe Guidat Sipas Programit
Perdorimi pishina, sauna, jacuzzi Hotel Kompas

ABA TRAVEL
#Stambolli po ju pret, #Shijo Madheshtine e tij
❌❌ 8 VENDET E FUNDIT ❌❌
🌸 Nisja: 9 Mars 🌹 4 Dite 129 Euro/p
Perfshihen:
✔Transporti me Autobus Komod
✔Akomodimi ne Hotel 4* ne Qender te Stambollit
✔Shoqerues Shqipetar
✔Te gjitha Guidat Sipas Programit

ABA TRAVEL
🌹 Udhetim ne Grup
🌟Napoli 🌟 Capri 🌟 Sorento 🌟 Amalfi ( 24 - 28 Mars )
💰 Cmimi: 259 Euro/p
🌸 Vizitohet:Bari,Napoli,Kapri,Amalfi,Positano

📛 Perfshihen 📛
✔Transporti me Autobus Komod
✔Akomodimi ne Hotel
✔Mengjesi ne Hotel
✔Shoqerues Shqipetar
✔Te gjitha Guidat Sipas Programit

ABA TRAVEL
🌹 Udhetim ne Grup
#Stamboll ( 9 - 12 Mars )
💰 Cmimi: 🌸 4 Dite 129 Euro/p 🌸
🌹 Vizitohet: Kastoria,Selanik,Stamboll

📛 Perfshihet 📛
✔Transporti me Autobus Komod
✔Akomodimi ne Hotel
✔Mengjesi ne Hotel
✔Shoqerues Shqipetar
✔Te gjitha Guidat Sipas Programit

ABA TRAVEL
#Super ORGANIZIM 4 , 8, 11 Mars
🌟 Podgoric 🌟 Ulqin 🌟 Budva 🌟 Kotor 🌟
🌹 Hotel Continental 4* 🌸 2 Dite 55 Euro/p 🌸
✔ Mengjes + Darke ( Pije Pa Limit Mbremje Festive )

📛 Perfshihen 📛
✔Transporti me Autobus Komod
✔Akomodimi ne Hotel Continental 4* ne Qender te Ulqinit
✔Mengjesi dhe Darka
✔Pije Pa limit
✔Shoqerues Shqipetar
✔Te gjitha Guidat Sipas Programit

ABA TRAVEL
🌹 Ski ne #Kolashin ( 🎷 Feste me Muzik Latine 🎷)
✔ Nisja: 18 Shkurt ❤ 2 Dite 57 Euro/p ❤
✔ Akomodimi ne Luxury Verde Konpex 4* Spa

📛 Perfshihen 📛
✔Transporti me Autobus Komod
✔Akomodimi ne Hotel Luxury Verde 4* Spa
✔Perdorimi i Pishinave dhe Spa
✔Mengjesi dhe Darke ne Hotel ( Buffe )
✔Shoqerues Shqipetar
✔Te gjitha Guidat Sipas Programit

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Gramsh?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

Location

Category

Address


Lagjia Sporti- Kompleksi Selamiu
Gramsh
ALBANIA

Opening Hours

Monday 16:00 - 19:30
Monday 08:30 - 13:30
Saturday 16:00 - 19:30
Saturday 08:30 - 13:30
Other Gramsh travel agencies (show all)
Albania Offroad Adventures Albania Offroad Adventures
L. Holta Gramsh
Gramsh, 3301

Offroad Local Guide at aoa4x4exp.com: . E-mail: [email protected] Cell +355 69 3087 714

Ketu Bashkohen Te Gjithe Ultrasit Milanist Ketu Bashkohen Te Gjithe Ultrasit Milanist
Gramsh

A.C.Milan (Albanian Ultras)