GOJAN - MIRDITË. ALB

KJO FAQE NK ASHT PER ARSYE POLITIKE KJO ASHT THJESHT NE RESPEKT NDAJ FSHATIT TONE NE TE KALUAREN. TE TASHMEM. DHE TE ARDHEN. GJITHCKA POLITIKE DELETE.

njekomb.org

Gjeniu 7 vjeçar shqiptar, thyen Rekordin Gines në Botë, reciton pa u ndalur mbi 3000 vargje të Fishtes - Njekomb.org

njekomb.org Gezuar me gjeniun 7 vjeçar Nikoll Prendi, që interpreton mbi 3000 vargje nga veprat e Fishtes, i ftuar nga Agron Llaka . Gjeniu 7 vjeçar Nikoll Valentin Prendi, thyen Rekordin Gines në Botë, si i vetmi femijē fenomen nē botē që rreciton pa u ndalur mbi 3000 vargje nga veprat e Fishtes. Ekse...

Per shum mot nderrimin e viteve
Urime don zoti 2020 nje vit i mbare per te gjithe shqiptaret
GEZUAR VITIN E RI

Ujvara e Gojanit
Video credit (I.Shyti)

Per Shum Mot Krishlindjen
Te gjith shqiptareve anemban
Fat mbarsi e bashkim te gjithve pa dallim feje e krahine.🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

Shpresa Gojani
Kosov e Adem Jasharit

Eduart Sokoli
Albulena

opinion.al

Festa e Shën Nikollit dhe prejardhja e legjendës së Babagjysh*t - Opinion.al

opinion.al Shën Nikolli lindi në qytetin Patara në rajonin e Liçias në Azinë e vogël (Turqia aktuale) në një familje mjaft të pasur, pastaj do të ishte zgjedhur si Ipeshkëv i Mirës, po në Liçie. Emri Nikolla vjen nga greqishtja që do të thotë fitimtar i popullit. Në të vërtetë për këtë...

Per Shum Mot Naten e Shën Nkollit
Te gjith besimtareve te Krishter Shqiptar.

Lutu PER SHQIPERIN

Photos from GOJAN - MIRDITË. ALB's post

Zoje Pali
Gur themel i gjuhes Shqipe

Blektoria ne Bjeshket Shqiptare

"Adela Gjoka, një vajzë vetëm 23 vjeçe nga Rrësheni i dha fund jetës në kushtet e një depresioni të rëndë për shkak të varfërisë ekstreme të familjes së saj dhe pamundësisë për të gjetur një vend pune. E diplomuar për inxhinieri, ajo u end më kot dyerve shtetërore pasi nuk mori kurrë një përgjigje pozitive. Çdo përplasje dere ishte një thyerje zemre për të. I vranë shpresën teksa i duhej me patjetër një punë që të shlyente borxhet e familjes. Prindërit e saj të papunë, ishin zhytur në halle vetëm e vetëm që të shkollonin Adelën. Kishin qenë entuziastë se së paku hallet do tu mbaronin kur e bija të diplomohej. Diploma në perceptimin e tyre përkthehej me punësim. Punësimi, në para. E paratë në shlyerje borxhesh. Se dinin ende të gjorët se për një vend pune duhet të kesh zyrtar partie, 5 mijë euro, ose të jesh dashnorja e ndonjë drejtori idjot që vjen era kërmë e që paguhet për të bërë kurvarin, sekserin, spiunin e servilin. Adela u hodh mbrëmë rreth orës 23:00 nga kati i shtatë i pallatit ku jetonte në Rrëshen. Britmat e Adelës në “fluturimin” drejt fatalitetit tmerruan një qytet të tërë. Sot në Rrëshen të gjithë ulën kokat para trupit të së ndjerës. Askush nuk pati guximin për ti hedhur sytë këtij engjëlli që me vetëvrasjen e saj deshi të vriste një shoqëri të tërë. Deshi të vriste ata që e nëpërkëmbën. Ata që përqafojnë antivlerat dhe injorantët. Ata që nuk i dhanë një dorë që të ngjitej si shoqet e saja që kanë prindër nëpunësa apo me poste politike. Për Adelën askush se gjeti dot një vend pune. Aq shumë e donte punën sa së fundmi ajo po kërkonte të ikte nga vendi. Të gjente një punë edhe si babysitter diku në Europë, mjafton që të largohej… Por fati se deshi dhe gjërat nuk shkuan në vijën e duhur. Ajo mbrëmë nuk e përballoi më gjendjen që e kishte kapluar. Iku duke na dhënë një shuplakë të mirë të gjithëve dhe për të pushuar e vetme në paqe!"😥😥

Ngushellime familjes për këtë humbje te madhe.🙏

Elizabeta Marku
Prej Kruje erdh haberi
https://youtu.be/rIHwkBmo4iU

Veshje Mirditore
"Valbona Nikollaj"

Dava Gjergji & Nikoll Gjini
Autokton jam Mirditor

top-channel.tv

Rrëshen/ Digjen makineritë e firmës që do ndërtojë hidrocentralet, dhunohen 2 rojet

top-channel.tv Makineritë e firmës që do të ndërtojë hidrocentralet në zonën e Kaçinarit janë djegur gjatë natës së djeshme.

Kastriot Kola
Jam Mirditas

telegrafi.com

Fjalë të urta popullore: Mos i beso burrit që qan, kalit që djersitet dhe gruas që betohet!

telegrafi.com • Hajnit i ka borxh edhe mbreti. • Ai që e ka provue din me të mësue. • Vena s’ka frena. • Zemra e gjanë e fiton dynjanë. • Atij që s’i mjafton toka, i mjafton vorri. • Burri i mirë flet një herë. • Atij i plasin sytë, e tjetri e pyet për vetullat. …

Paulin Gega & Arben Pacani
Moj Mirdite

Bardhok Biba
Vrasja qe tronditi Mirditen
https://youtu.be/qqxPS8VEKNk

youtube.com

Gjurmë Shqiptare - Misteri i pllakës që mahniti shqiptarët

Çfarë simbolizojnë shenjat e gdhendura në pllakën e zbuluar në Xhuxhë? Cili është datimi i tyre? A ka një arsye që u realizuan në atë vend? Çfarë fshihet sër...

Djepi dhe hijeshia e veshjes Mirditore🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

fmimages.net

Turqia, Serbia e komunizmi prapë janë këmbëkryq ndër shqiptarë | FM Images

fmimages.net Nga Gani Mehmetaj Në Evropë askush nuk e ka luftuar Perandorinë turke e islamin më shumë se sa shqiptarët, por shekulli XX i gdhiu myslimanët më fanatik të Evropës dhe popullin më tragjikë.

Gojan

gsh.al

Gratë e Mirditës, heroinat që jetuan të përditshmen veshur me teshat popullore - Gazeta Shqiptare Online

gsh.al Nga Alma Nikolli Tesha të bardha. Si bora në bjeshkë e tamli i deleve. Kjo ishte veshja e gruas mirditore. Kjo ishte veshja e gjyshes sime. Në dasma, morte, shi, borë, diell, mëngjes, drekë a darkë ajo kishte vëtëm një ngjyrë rrobash: të bardhë. Nuk ishin tesha të bardha çfarëdo, is...

Lugjt e berreve ne Bjeshken e Gojanit (Mal te Zi)
G.Vogel

#Boçila_Bacajve Gojan
G.Vogel

Kisha e Shën Gjonit Gojan
G.Madh
(Foto credit I.Shyti)

A e meritojn?

[08/09/19]   Fran Preçi & Ndoc Lekgega
At Gjergj Fishta
https://youtu.be/Xs0yyFLlUk4

autochthonous.njekomb.com

ALARMUESE! Guri prehistorik i zbuluar në Mirditë po tentohet të grabitet (VIDEO) | Njekomb.com

autochthonous.njekomb.com Ballina Lajme Ditore ALARMUESE! Guri prehistorik i zbuluar në Mirditë po tentohet të grabitet (VIDEO) Lajme DitoreALARMUESE! Guri prehistorik i zbuluar në Mirditë po tentohet të grabitet (VIDEO) August 8, 2019 161 0 SHPËRNDAJE Facebook Twitter Lëvizja “Zgjohu Shqiptar” ka denoncuar sot n...

shqiptarja.com

Agron Islami: Guri prehistorik i zbuluar në Mirditë, të vendoset në Muzeun Kombëtar - Shqiptarja.com

shqiptarja.com Specialistët i bëjnë relacion Ministrisë së Kulturës, banorët refuzojnë zhvendosjen e gurit të zbuluar në Fan të Mirditës. Flet arkeologu Islami: Bisedova me banorët e specialistët, iu propozova riprodhim e kopjes në vendin ku u bë zbulimi. 

Bedri Bakiu & Fasli Kovaci
Kenge Kurbeti

PIK TV

Habit e moshuara Mirditore: 'Kush është ai që bëhët i zoti i ujit tim, du me e pa atë burrë trim' (VIDEO)

Gjovalin Prroni
Kurr per jete su harron Mirdita

shqiptarja.com

Zbulohet guri me mbishkrime prehistorike në bjeshkët e Fanit në Mirditë (Foto + VIDEO) - Shqiptarja.com

shqiptarja.com Punimet për hapjen e një shtegu në fshatin Xhuxhe të Njësisë Administrative të Fanit në Mirditë kanë nxjerr në dritë një gur me disa shkrime prehistorike mbi të. Sapo kanë konstatuar gurin me mbishkrime punëtoret kanë ndërprere punimet dhe kanë njoftuar autoritet lokale.

Gojan Mirditë-Alb

Gojan

Aty ku Uji buron plot freski
Boçila_Bacajve_Gojan

ballikombetar.info

KUR RA MIRDITA, RA DHE KOSOVA E KREJT SHQYPTARIA – LIDHJA E PRIZRENIT

ballikombetar.info POLITIKA KOMBËTARE KUR RA MIRDITA, RA DHE KOSOVA E KREJT SHQYPTARIA By Arber Gashi / 6 Shkurt, 2018 Masakra, gjenocid e hakmarrje ne femi, gra e pleq, mund ti bejne vetem bishat sllavo greke dhe marionetat e tyre, gjak prishurit, komunistat envero titiste. SHKRUAN: MEHMEDALI JASHARI, KOORDINATORN I...

Gjovalin Prroni
Ne Qafë Valmirit vajton Nana
https://youtu.be/Maeo_FSVJ8c

Humor Shqiptar

👌👌

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Gojan?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

Location

Address


GOJAN - MIRDITË. ALB
Gojan

Opening Hours

Monday 05:00 - 23:00
Tuesday 05:00 - 23:00
Wednesday 05:00 - 23:00
Thursday 05:00 - 23:00
Friday 05:00 - 23:00
Saturday 05:00 - 23:00
Sunday 05:00 - 23:00