GOJAN - MIRDITË. ALB

KJO FAQE NK ASHT PER ARSYE POLITIKE KJO ASHT THJESHT NE RESPEKT NDAJ FSHATIT TONE NE TE KALUAREN. TE TASHMEM. DHE TE ARDHEN. GJITHCKA POLITIKE DELETE.

Mullini Gojan
(Pamje me dron nga I.Shyti)

Mullini ne Gojan
Nje objekt qe i jep hijeshi fshatit tone.

Dafina Morina
Gurbeti https://youtu.be/a9mx14Wjh9A

Munella fotografuar prej Bjeshkeve te Gojanit

Ronaldo Mesuli
Ktu ju pret Mirdita ime
https://youtu.be/R2aRrhlX9-Q

#Lumi_Fani_Madh_Gojan

Hijeshia e zjarmit ne oxhak😊🔥🔥

Kastriot Kola
Jam Mirditas
https://youtu.be/njEXoFVjB1Y

Kulla e Dede Pal Geges
"Dikur jetonte nje prej familjeve te fisit Cera" Eshte ndër kullat me te vjetra ne Gojan.

Por sa t'nisesh me ardhe n'Mirdit
Nji Kishe ne koder ka me t'prit
Bardh si bora, drit shkelqen
U thot miqve Mirsevjen
Pershendet çdo udhetar
Nga çdo cep ku ka shqiptar...

Me shendet, e per shum mot Pashket te gjithe Shqiptareve.

#Lugina_Fanit_Madh_Gojan
(foto I.Shyti)

Gojani fotografuar nga Tejfana
G.Madh
(foto credit I.Shyti)

Gojan Mirditë-Alb
(video nga Podi)

Kur vijn nipat prej Dardanis
Gezohen trojet e Arberis
Tingllon teli ne dru mani
Mirsevini u thot Gojani

(foto Leonit Dullaj )

Lagjia e Re Gojan
(G.Vogel derguar nga Leoniti)

Kush eshte i/e interesuar te dergoj sms

Paulin Gega
Preng Perjaku
https://youtu.be/uWtxJEhDYTY

Tuneli ne Gojan
"fotografuar me dron"

naishtedikur.info

Tradita shqiptare e Mirditës, njëri nga 11 krushqit duhej të ishte këngëtar

naishtedikur.info Kushdo që në kullën e tij mirditase, në fëmijërinë e largët, ka parë të varur një çifteli, nuk e ka të vështirë të kuptojë se Ansambli “Mirdita” më parë se në skenën e pallatit të Kulturës Rrëshen,…

Gojan-as nga Dardania ne vizite tek rrenjet e tyre ne fshatin Gojan Mirditë-Alb
Respekte Shqipe

#Lumi_Fani_Madh
Fotografuar nga #Ujvara_Gojanit

Ju falenderojm pa mase per viziten tuaj kushrinj dhe shoke Gojanas te Dardanis, per viziten ne fshatin e rrenjeve tuaja Gojan Mirditë-Alb
Eshte ndere dhe respekt qe vini te hulumtoni historin e prejardhjes tuaj ne kete vend.

Pranvera Gojani - Abetarja
https://youtu.be/3ycqPUMWHrs

Gojan foto nga Tejfana
G.Madh
(foto credit I.Shyti)

Mullini me Uje ne Gojan
Sa Miser e Grure eshte bluar ketu nder breza...

#Lumi_Fani_Madh_Gojan
(foto credit I.Shyti)

Avgustin Gojani, Eshte ndere dhe rrespekt kur Gojanet e Kosoves vijne te vizitojne rrenjet e tyre ne Gojan te Mirdites, dhe behen bashke te shfletojne historikun e origjines me kushrinje e shoke.

dardaniasacra.njekomb.com

Fillon peligrinazhi në Kishën e Shna Ndout, mijëra qytetarë drejt vendit të shenjtë | Dardania Sacra

dardaniasacra.njekomb.com Ballina Lajme Ditore Fillon peligrinazhi në Kishën e Shna Ndout, mijëra qytetarë drejt vendit të... Lajme DitoreFillon peligrinazhi në Kishën e Shna Ndout, mijëra qytetarë drejt vendit të shenjtë March 19, 2019 22 0 SHPËRNDAJE Facebook Twitter Besimtarë të shumtë i janë drejtuar kët...

Resmije Krasniqi
Ditet po kalojn
https://youtu.be/EWlYMBSHmhc

Arjan Korkaj ft Dava Gjergji
Iso & Qifteli
https://youtu.be/hLS0tsYyQGE

Video e xhiruar me dron Gojan Mirditë-Alb
G.Vogel

#Ujvara_e_Gojanit
(Video Credit, Mali i Munelles)

Mali i Munellës, zonë e mbrojtur – TV KLAN

tvklan.al Prezantohet propozimi për shpalljen e Malit të Munellës zonë të mbrojtur. Gjatë një takimi me banorë të zonës, Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi tha se ky vendim pritet të ndikojë drejtpërsëdrejti mbi banorët e këtij komuniteti.

12 Bese Burra T'Mirdites....

youtube.com

DHEU I SHEJT

Vëllezër e motra shqiptarë kudo që ndodheni! Lavdi Zotit e Kombit vijmë në mes jush. Shoqata Atdhetare "Dheu i Shejt", që nga sot, do të jetë pranë e në shër...

Paulin Gega & Arben Pacani
Dheu i Shejt
https://youtu.be/wkwh1wktOj8

Gezuar 8-Marsin te gjithe Nanave Shqiptare

Ne nje reviste te vitit 1927 gjeta kete artikull qe shkruan per Permetin! 📸📸

Rakia e Permetit vleresohet se eshte me e mira me Shqiperi...por rakia e Gojanit te Mirdites vleresohet ne artikull, si me e mira ne Ballkan ne ato vite 🤔🤔

Kputja Telin 🇦🇱🇦🇱🇦🇱

Gjovalin Shani
Lum kush rrin me burra tmire

Urime Pamvarsine Dardani🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

Vllezrit Lleshi
Qafa Valmerit

[02/07/19]   Sef Duraj
Kafe e Dynja

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Gojan?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

Location

Address


GOJAN - MIRDITË. ALB
Gojan

Opening Hours

Monday 05:00 - 23:00
Tuesday 05:00 - 23:00
Wednesday 05:00 - 23:00
Thursday 05:00 - 23:00
Friday 05:00 - 23:00
Saturday 05:00 - 23:00
Sunday 05:00 - 23:00