Amelia - Travel

Amelia-Travel eshte nje agjensi udhetimi qe ofron udhetime meAutobuz, Avion, Tragete ne cdo skaj te botes.

Shijoni #Barcelonën për Festat e Nëntorit ✨
👉 26 Nëntor, 4 dite, €449/person
Në çmim përfshihet:
🚌 Transferta me autobus komod për në Shkup.
✈ Fluturimi direkt nga Shkupi në Barcelonë.
🏨 Akomodimi në hotel me mëngjes.
🚶 City Tour Barcelona.
🍒 Vizitat sipas programit.
🚎 Transfertat si ne program.
🍂 Guidë Profesionale.
Dita e pare
Nisja nga Tirana me autobus komod ne oren 06:00 te mengjesit ne drejtim te Shkupit . Ora 18:00 nisja nga aeroporti i Shkupit dhe mberritja ne aeroportin e Barcelones ne oren 20:45. Pas kryerjes se procedurave aeroportuale, nisja me autobuz drejt hotelit. Akomodimi ne hotel.

Dita e dyte

Mëngjesi në Hotel. Vizita fillon nga Park Güell i Antoni Gaudit qe do ju mahnise me format e tij te cuditshme dhe magjike njekohesisht. Më pas do vazhdojme me Sagrada Familia, me kryevepren arkitekturore me te famshme ne bote, e cila eshte edhe simboli i qytetit të Barcelonës. Rrugetimi jone vazhdon drejt bulevardit me luksoz Passeig de Gracia. Prezenca e gjithe arkitektures moderne si Casa Mila, Casa Batllo, Casa Bonet, Casa Amatller, Casa Lleoi Morera, La Pedrera do ju duket sikur jeni ne nje muze te vertete ne qiell te hapur. Pas bulevardit do të dalim tek zemra e qytetit, e cila rreh fort, Plaça Catalunya, ku do gjejme 6 grupe skulpturash nga ku secila perfaqeson dituri dhe mund. Do futemi në lagjen Gotike të Barcelonës ku do vizitojme Pallatin e Muzikës Katalanase, sheshin Placita de la Seu ku gjendet Bazilika e Katedrales Shën Eulalisë, e rrethuar me harqe lulesh portokalli, me palma dhe nje tufe prej 13 patash te cilat perfaqesojne shpirtin e ri te Shen Eulalia. Sheshi i Mbretit do jete vizita e fundit per kete dite. Kthimi per Hotel. Darka e lire.

Dita e trete

Mëngjesi në Hotel. Vizita e qytetit do të fillojë nga Parc de la Ciutadella ” mushkeria urbane” jo nje park i zakonshem. ” Germadhat e ekspozuara” si Keshtjella e tre dragojve, Monumenti Cascada, Parlamenti I Catalonjes si dhe Harku i Triumfi jane pjeset e artit publik me te rendesishme te parkut. Ne fund do vizitojme stadiumin mitik te Barcelones Camp Nou ku mund te shihni 5 kupat me prestigjoze te Champions Lige (Opsionale hyrja 28 euro per person). Do vazhdojme me shetitjen ne Montserrat, me pamje te malit, manastirit te lashte, shenjterimit e shenjte- nje vend i pakrahasueshem qe nuk duhet munguar. Pasdite e lire. Fjetja ne hotel.

Dita e katert.
Mëngjesi në Hotel. Do fillojme vizitën ne pjesen e mbetur gotike te Barcelonës si: Sheshi Espanja nje nder sheshet me te njohura te qytetit ku do kemi mundesi te shohim dyqanet dhe qendrat tregtare me te medha. Aty do gjejme Shatervanin Magjik nga i cili do perjetoni momente mbreselenese me shfaqjen e nderthurur te ujit, muzikes dhe dritave. Pasi shijojme spektaklin vazhdojme dhe vizitojme El Poble Espanyol, nje nga atraksionet me te famshme, ku gershetohen arkitektura, arti kontemporan, dyqanet artizanale, gastronomia dhe kultura. Ne perfundim do te ngjitemi ne Kodren Montjuik e cila ka deshmuar dhe ka qene ne qender te ngjarjeve kryesore qe kane formuar personalitetin e saj. Montjuik eshte shtepi per Stadiumin Olimpik dhe sheshet olimpike, Museun Katalan te artit .

Transferta per ne aeroportin e Barcelones.

Nisja per ne Shkup ne oren 21:20, mberritja ne oren 23:55. Transferta per ne Tirane dhe fundi i sherbimeve tona.
Transferta per ne aeroportin e Barcelones.

Nisja per ne Shkup ne oren 21:20, mberritja ne oren 23:55. Transferta per ne Tirane dhe fundi i sherbimeve tona.

SHENIM:

Ne cmimin e biletes perfshihet vetem nje cante dore deri ne 10 kg per person, me permasa 55x40x23.

Ne kete cante, nuk lejohen te merren amballazhime me te medha se 100ml me permbajtje likuide (shampo, kremra, parfume, xhel etj).

Shtesa per bagazh stive deri ne 20 kg eshte 60 – 70 euro per 1 bagazh. Ne bagazhin e stives lejohen lengjet te madhesive te ndryshme.

Ne cmim nuk perfshihet:

Hyrja ne Park Guell (brendesi) – rreth 20 euro per person
Hyrja ne Sagrada Famiglia (brendesi) – rreth 15 euro per person
Transporti me autobus jashte programit
Hyrjet ne monumente dhe muzeume
Gjithcka qe nuk eshte permendur ne kete program.
Sugjerohen qe hyrjet ne muzeume te prenotohen bashke me paketen para nisjes se grupit.

Rreth Rezervimit:

Per rezervim, mund te paguani 50% te shumes tani, ndersa pagesen e plote deri 5 dite para nisjes.
Cmimi per te rritur ne dhome teke 530 euro.
Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.

Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.

#UdhetoMeKombetaren! ⚽️Eliminatoret #Russia2018⚽️
🇮🇹 #ITALI -🇦🇱 #SHQIPERI 23-25 Mars, duke filluar nga 390€ / person #MbeshtesimKombetaren #Kuqezi 🔴⚫️👐
Te perfshira :
✔Bileta e Avionit Tirane - Palermo - Tirane . Fluturim Charter
✔Transferta Aeroport - Hotel - Aeroport
✔Akomodimi 2 nate ne Hotel 3* ,mengjesi perfshire
✔Bileta e ndeshjes ne stadium
🔺*Tour i Palermos opsional
♦️Per me shume kontaktoni ne 0692963027

Filloni pushimet e juaja ne Greqi
Pushime në Parga - Preveza,
Hotel Vrachos , 4 Ditë €49
Nisja më 21 Qershor.
Transporti i përfshirë.

Fundjave All Inclusive #Relaks_Plazh_Guide ne #Korfuz
✔Akomodimi ne Dhoma me #PamjeNgaDeti
✔Transporti Vajtje – Ardhje
✔ Guide Turistike ne Korfuz
✔Relaks, Plazh + All Inclusive (Mengjes, Dreke, Darke + Pije Alkolike dhe jo Alkolike Pa limit)
Tel:00355 69 29 63 027
Email: [email protected]

BODRUM-2016 ☀☀
-
Oferta me e mire nga Hotel KEFALUKA 5*:
-
☀ 1 femije deri ne 12 vjec FALAS
☀ Koncepti All Inclusive - perfshin
--✈ Fluturimi i drejteperdrejte Charter
--🚌 Transporti Aeroport-Hotel-Aeroport
--🍺 Pije dhe ushqim pergjate gjithe dites 🍴
-
💰 Cmimi fillon nga € 1.029 EUR/person💰
(per periudhen e pushimeve 04 Korrik - 17 Korrik)
-
💰 Cmimi fillon nga 962 EUR/person💰
(per periudhen e pushimeve 05 Shtator - 17 Shtator)
-
Hotel KEFALUKA RESORT Bodrum 5*, eshte nje nga hotelet me te bukur te kesaj vere. Nje resort i cili premton t'ju surprizoje dhe t'ju dhuroje nje eksperience unike pushimesh duke nderthurur cdo element per nje relaks te pakrahasueshem. Sallat e lojrave, pishinat e brendshme dhe te jashtme, kinemaja e ndodhur brenda resortit, palestra teper moderne, gjalleria e pashoqe qe shoqeron grupin profesionist te Animatoreve si dhe kaltersia dhe bukuria e detit ne gjirin me te bukur te TURGUTREIS, i jep ketij resorti sharmin e patjetersueshem.
-
Dhurojini vetes nje eksperience te cilen do e mbani mend gjate.
-

BODRUM-2016 ☀☀
-
Oferta me e mire nga Hotel VOGUE BODRUM 5*:
-
☀ Per cdo pakete te blere pergjate muajit Maj perfitoni 10% zbritje.
☀ 1 femije deri ne 12 vjec FALAS
☀ Koncepti Ultra All Inclusive - perfshin
--✈ Fluturimi i drejteperdrejte Charter
--🚌 Transporti Aeroport-Hotel-Aeroport
--🍺 Pije dhe ushqim pergjate gjithe dites 🍴
-
💰 Cmimi fillon nga € 1.265 EUR/person ne dhome dopio💰
(per periudhen e pushimeve 23 Gusht - 5 Shtator)
-
💰 Cmimi fillon nga 1.559 EUR/person ne dhome dopio 💰
(per periudhen e pushimeve 02 Korrik - 22 Gusht & 6 -17 Shtator)
-
Hotel VOGUE Bodrum 5*, eshte pjese e zinxhirit te hoteleve VOGUE, emer i lidhur pazgjidhshmerisht me luksin, komoditetin e standartit superior, ambjentin teper relaks dhe dekoruar me nje shije te klasit te larte. I pozicionuar mbi 2 gjire shume te bukura Hotel VOGUE eshte i preferuari si i familjareve qe kerkojne te paguajne per sherbimin tejet cilesor dhe pushime teper ekskluzive ashtu edhe i te rinjve.
-
Hotel VOGUE cilesohet si nje nga guret e cmuar te zinxhirit te akomodimit ne Bodrum

☀☀ BODRUM-2016 ☀☀
-
Oferta me e mire nga ISIS Hotel & Spa 5*:
-
☀ Per cdo pakete te blere pergjate muajit Maj perfitoni 25% zbritje.
☀ 1 femije deri ne 12 vjec FALAS
☀ Koncepti Ultra All Inclusive - perfshin
--✈ Fluturimi i drejteperdrejte Charter
--🚌 Transporti Aeroport-Hotel-Aeroport
--🍺 Pije dhe ushqim pergjate gjithe dites 🍴
-
💰 Cmimi fillon nga € 695 EUR/person💰
(per periudhen e pushimeve 29 Gusht - 17 Shtator)
-
💰 Cmimi fillon nga 861 EUR/person💰
(per periudhen e pushimeve 02 - 31 Korrik)
-
ISIS Hotel & Spa 5*, i pozicionuar ne Gumbet, qendren rinore te Bodrumit, jep mundesine e akomodimit si per familjare ashtu edhe te rinj per te shijuar keshtu maksimalisht pushime te paharrueshme verore.
-
Vetem 4 km larg qendres se qytetit te Bodrumit dhe me akses te drejteperdrejte ne transportin publik 24 ore, ju jep mundesine te te shfrytezoni pasditet e mrekullueshme ne Bodrum ashtu si dhe jeten e nates me shumllojshmerine e pubeve dhe klubeve me muzike live.

Oferta me e mire nga Yasmin Resort 5*:
☀ Per cdo pakete te blere pergjate muajit Maj perfitoni 30% zbritje.
☀ ☀ Dy femije deri ne 12 vjec FALAS
☀ Koncepti Ultra All Inclusive
💰 Cmimi fillon nga 795 EUR/person💰
(per periudhen e pushimeve 3-31 Korrik)
💰 Cmimi fillon nga 630 EUR/person💰
(per periudhen e pushimeve 22 Gusht - 12 Shtator)
Resorti Yasmin 5* ndodhet ne nje nga gjiret me te bukur te Bodrumit, vetem 20 km larg qytetit dhe me akses te drejteperdrejte ne transportin publik 24 ore, ju keni mundesine te shijoni pasditet e mrekullueshme ne Bodrum ashtu si dhe jeten e nates me shumllojshmerine e pubeve dhe klubeve me muzike live.

☀ BODRUM-2016 ☀☀
-
Oferta me e mire nga Hotel SAMARA 5*:
-
☀ Per cdo pakete te blere pergjate muajit Maj perfitoni 25% zbritje.
☀ 1 femije deri ne 12 vjec FALAS
☀ Koncepti All Inclusive - perfshin
--✈ Fluturimi i drejteperdrejte Charter
--🚌 Transporti Aeroport-Hotel-Aeroport
--🍺 Pije dhe ushqim pergjate gjithe dites 🍴
-
💰 Cmimi fillon nga € 750 EUR/person💰
(per periudhen e pushimeve 29 Gusht - 17 Shtator)
-
💰 Cmimi fillon nga 898 EUR/person💰
(per periudhen e pushimeve 04 Korrik - 28 Gusht)
-
Hotel SAMARA Bodrum 5*, eshte nje nga hotelet qe kombinon ne menyre perfekte cmimin me sherbimin qe jep. I vendosur ne te njejten gjatesi bregu me Hotel Vogue, Hotel Thor, dhe Kervan Saray, Hotel SAMARA eshte vendi perfekt per ciftet e reja dhe familjet qe kerkojne nje hotel kur cmimi qe paguajne te perkoje me eksperiencen qe do marrin. Deti i kristalte, plazhi me rere te imet, dhomat e areduara me shije, pishinat, ushqimi teper i shijshem, gjelberimi ne te cilin eshte i vendosur e ben kete hotel nje nder me te vecantit ne zonen e Bodrumit
-

Limak Lara De Luxe Hotel 5*.
20% Zbritje per rezervime deri ne 30 Prill

MERYAN HOTEL 5* (30% Zbritje per rezervime deri ne 31 Mars)

AKKA ALINDA HOTEL 5*. (40% Zbritje per rezervime deri ne 31 Mars). Nje relaksim per ju dhe familjen tuja. Nga datat 01.06.2016—10.09.2016

Nje Vizete e bukur ne Korfuz...

Dita e Parë, 26 Mars 2016: Nisja nga Fieri në oren 22.00 të 25 Marsit dhe udhëtimi për në Korfuz nëpërmjet Igumenicës me autobuz dhe traget. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Mbërritja në Korfuz në orën 10.00. Sistemimi dhe All Inclusive në Hotel.

Dita e Dytë, 27 Mars 2016: All Inclusive në Hotel. Pasdite, Vizitë me Guidë në qytetin e Korfuzit.

Dita e Tretë 28 Mars 2016. Mbrritja në Shqipëri.

Me Shume Detaje: Në pagesë përfshihen:
-Udhëtimi vajtje – ardhje me autobus dhe traget.
-Akomodimi në Hotel Telemachos 2*,
-All Inclusive për të gjithë ditët e qëndrimit.
-Vizitë me Shoqërues Shqiptar ne qytetin e Korfuzit..

Concorde De Luxe Resort Oferte speciale per rezervime deri ne 31 Mars . Nje nga hotelet me te preferuar ne keto vite

ORANGE COUNTY RESORT HOTEL KEMER

AMARA WING RESORT... 20% Zbritje per rezervime deri ne 31 Mars

PAKETA TURISTEKE NGA ME TE NDRYSHME PER NE PLAZHET E TURQISE. HOTELET MAHNITESE ME ARGETIM KOMODITET DHE SHUMELLOJSHMERI AKTIVITETESH.

🔴⚪🔴CRAZY LIMITED OFFER!🔴⚪🔴
🔵⚪🔴USA , CANADA !🔵⚪🔴
⛔FLUTURIME NE DATA TE CAKTUARA !
👇PRILL ,MAJ , QERSHOR ,KORRIK !👇
⛔Edhe shume pak vende ne dispozicion !
⛔REZERVO TANI:
☎+355 67 2077100/ ☎+355 69 2813301
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
❤TIRANE - TORONTO 419 Euro❤
❤TIRANE - NEW YORK 499 Euro❤
❤TIRANE - BOSTON 499 Euro❤
❤️TIRANE - CHICAGO 499 Euro❤️
❤️TIRANE - ATLANTA 499 Euro❤️
❤️TIRANE - WASHINGTON 499 Euro❤️
❤️TIRANE - MIAMI 529 Euro❤️
❤️TIRANE - HOUSTON 539 Euro❤️
💝Perfshihen :
1.Bilete avioni vajtje✅
2.Taxat aeroportuale✅
3.Bagazhe te plota (46 kg)✅
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
🚩 Menyrat e pageses:
🔹 Ne te gjithe Shqiperine nepermjet Raiffeisen Bank ✅
🔹 Nga cdo vend i Europes pagesa behet nepermjet Western Union ose Money Gram✅ 📩 Kontakt : cel 0692963027 ose Amelia- Travel bulevardi JAKOV XOXA ne FIER

Amelia - Travel

Amelia - Travel's cover photo

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Fier?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Location

Category

Telephone

Address


Bulevardi "Jakov Xoxa"
Fier
9300

Opening Hours

Monday 05:00 - 20:30
Tuesday 05:00 - 20:30
Wednesday 05:00 - 20:30
Thursday 05:00 - 20:30
Friday 05:00 - 20:30
Saturday 05:00 - 20:30
Sunday 05:00 - 20:30
Other Travel Agencies in Fier (show all)
Mikael Viaggi Mikael Viaggi
Fier
Fier

Grand Travel & Tours Grand Travel & Tours
Ramiz Aranitasi
Fier, 9301

Dr.Flori Dr.Flori
Fier Albania
Fier, 9302

Offical page to pedonalja fier

Hensi Travel Agjensi Hensi Travel Agjensi
Lagja: Kastriot Rruga: Ramiz Aranitasi Prane Ish-BKT
Fier

Tek Hensi Travel do te gjeni cmimiet me te mira per, Avion per te gjitha destinacionet si dhe linje trageti, Autobusa me italine dhe Greqine.Ju mund te prisni tek ne, Siguracionet e makinave tuja,terhiqni dhe dergoni para si dhe pagesa drita,uji.