Trans Ballkan

[08/20/13]   Ju njoftojme se ne kete sezon,trans ballkani shton ne linje cdo dite te PREMTE nje autobuz Shqiperi-Itali .kalimi nga KROACIA. Ju urojme pune te mbare.FALEMINDERIT TRANS BALLKANI.
TRIESTE
TREVIZO
VENEZIE
VERONA
VICENZA
BRESCIA
BERGAMO
MILANO....

[06/10/13]   DURRES - SELANIK

3 DITE 2 NETE VETEM 119 EURO

DITA E PARE
Nisja nga Durresi gjat rruges nje pushim I shkurter buze liqenit te Pogradecit,nga ku nisemi drejt pikes kufitare Kapshtic,Mbas kalimit te kufirit vazhdojme rrugen drejt qytetit te KOSTURIT ku mund te drekojme sipas deshires,buz liqenit te qytetit.Mbas drake vazhdojme udhetimin drejt Selanikut,gjat rruges do te shikojme qytetet KOZAN,ELASONA,VERIA ETJ.Mberritja ne Selanik ku do te akomodohemi ne hotel,darka ne hotel,pas darke mbremje argetuese ne ambjentet e hotelit.

DITA E DYTË
Pas mengjesit nisja per te vizituar vendet historike dhe turistike te qytetit,mbas vizites nisemi per te drekuar ne nje restorant tradicional Grek buze detit Egje.mbasditja e lire “SHOPPING”pas drake kthimi ne hotel,darka ne hotel pas darke mbremje argetuese ne nje local me muzik live BUZUK.

DITA E TRETË

Mengjesi ne hotel,nga ku nisemi per ne qytetin e EDESES ku do te bejme nje pushim te shkurter,mbas kesaj nisemi drejt pikes kufitare kapshtice gjat rruges ndalojme per te drekuar.Mbas kalimit te kufirit kthimi per ne Durres duke bere ndonje ndalese gjat rruges.

Ne cmimim jane te perfshira:
- Transorti me autobus komod
- Akomodimi ne hotel per 2 nete
- Mengjeset
- Siguracion shendetsor
- Shetitje ne qendrat historike dhe transpoti ne qender tregtare
- Shoqerues grupi

Tel:052235797
Mobile:0692024909

[06/05/13]   as

DURRES - SELANIK

3 DITE 2 NETE VETEM 119 EURO


DITA E PARE
Nisja nga Durresi gjat rruges nje pushim I shkurter buze liqenit te Pogradecit,nga ku nisemi drejt pikes kufitare Kapshtic,Mbas kalimit te kufirit vazhdojme rrugen drejt qytetit te KOSTURIT ku mund te drekojme sipas deshires,buz liqenit te qytetit.Mbas drake vazhdojme udhetimin drejt Selanikut,gjat rruges do te shikojme qytetet KOZAN,ELASONA,VERIA ETJ.Mberritja ne Selanik ku do te akomodohemi ne hotel,darka ne hotel,pas darke mbremje argetuese ne ambjentet e hotelit.

DITA E DYTË
Pas mengjesit nisja per te vizituar vendet historike dhe turistike te qytetit,mbas vizites nisemi per te drekuar ne nje restorant tradicional Grek buze detit Egje.mbasditja e lire “SHOPPING”pas drake kthimi ne hotel,darka ne hotel pas darke mbremje argetuese ne nje local me muzik live BUZUK.

DITA E TRETË

Mengjesi ne hotel,nga ku nisemi per ne qytetin e EDESES ku do te bejme nje pushim te shkurter,mbas kesaj nisemi drejt pikes kufitare kapshtice gjat rruges ndalojme per te drekuar.Mbas kalimit te kufirit kthimi per ne Durres duke bere ndonje ndalese gjat rruges.

Ne cmimim jane te perfshira:
- Transorti me autobus komod
- Akomodimi ne hotel per 2 nete
- Mengjeset
- Siguracion shendetsor
- Shetitje ne qendrat historike dhe transpoti ne qender tregtare
- Shoqerues grupi

Tel:052235797
Mobile:0692024909

[06/03/13]   DURRES-KORFUZ 89 EURO

GUIDË 3 DITË + 2 NETË

DITA E PARË:
Nisja nga Durrsi gjat rruges nje pushim I shkurter per kafe mberritja ne kufi(kakavi).Mbas kalimit te pikes kufitare vizit ne kalan e Ali Pash Tepelenes ne liqenin e Janines, ku mund te drekojme (sipas deshires). Vazhdojm rrugen drejt qytetit te Igomenica.Ku do te bejme kalimin nga porti Igumenica drejt ishullit te Korfuzit.Mberrotja ne Korfuz,akomodimi ne hotel HELLINIS***.Darka sipas deshires,pas darke argetim ne nje nga lokalet e qytetit me muzik LIVE.

DITA E DYTË:

Mengjesi ne hotel,vizit ne pikat turistike te qytetit te Korfuzite. Pas vizitave dreka sipas deshires.Mbazditja e lire(shopping).Pas darke mdremje argetuese ne BUZUK.

DITA E TRETË:

Mengjesi ne hotel,nga ku nisemi drejt portit te Korfuzit,nga ku do te behet kalimi me target per te vizituar qytetin e Igumenica.ku dhe do te drekohet sipas deshires.kthimi jo me nga pika kufitare kakavi por nga pika kufitare qaf bot.pas kalimit te kufirit vazhdojme rrugen drejt Sarandes.nje pushim I shkurter per kafe ,nisja per ne durres.

NË KËTË PAKET PËRFSHIHEN:
• Udhetimi me autobus komod
• Akomodimi ne hotel
• Mengjesi
• Siguracioni ne udhetim

[06/03/13]   Durres - Paris 370 Euro

GUIDË 8 DITË + 7 NETË


Dita 1
Nisja nga Durresi ne mbremje perdrejt Shkodres dhe pikes kufitare te Murriqanit. Do shfrytezojme udhetimin gjate nates duke kaluar Malin e Zi dhe nje pjese te mire te Kroacise qe te mberrijme nga pasditja ne Trieste.

Dita 2
Pasi te akomodohemi ne hotel ne Trieste do kemi mundesine te vizitojme qytetin e Triestes. Do darkojme dhe fleme ne Trieste.

Dita 3
Mengjesin ne hotel dhe me pas nje shetitje e shkurter para se te nisemi me autobus drejt Parisit. Rruga gjate dites per ne Paris eshte teper e bukur dhe do i kalojme afer Milanit. Do drekojme rruges dhe vazhdojme udhetimin duke kaluar pjesen veriore te Italise dhe me pas do hyjme ne France. Ndalesa te shkurtra gjate rruges per te arritur sa me shpejte ne Paris.

Dita 4
Do arrijme ne hotelin tone ne Paris heret nga paraditja e se Shtunes. Pasi te akomodohemi dhe te shlodhemi pak do i drejtohemi Euro Disneyland qe eshte vetem 10 min larg nga Hoteli yne. Disneyland eshte nje nga atraksionet me te famshme me lojra nga me te ndryshmet, rollercosterat me ekzilaruese dhe restorante shume te mira. Ne darke to vizitojme Harkun e Triumfit dhe shetisim ne shetitoret qendrore te Parisit, per tu njohur me mire me qytetin. Kthim ne hotel.

Dita 5
Mengjesin ne hotel dhe pastaj do nisemi per ne Louvre ku shpresojme te kalojme disa ore ne galerite e artit me fame boterore. Me pas dreka dhe vizite te Kulla Eiffel. Pas Kulles Eiffel do vizitojme lagjet e vjetra te Parisit, si Montparnasse, kishen e Notre Dame dhe te tjera ndertesa historike. Darke ne Paris dhe me pas kthimi ne hotel.

Dita 6
Pasi te hame mengjes ne hotel do kemi mundesine te behemi gati per te shkuar drejt Venecias. Do udhetojme distancen midis Parisit dhe Venecias, duke kaluar nga Franca ne Paris.

Dita 7
Ne mengjes do arrijme afer Venecias dhe akomodohemi ne hotel. Me pas do marrim nje nga tragetet qe shetisin lagunen e Venecias dhe qytetin. Do ndalojme para Piazza San Marco te shikojme nga afer nje nga mrekullite e Venecias. Dreke ne Venecia dhe shetitje ne pikat e interesit. Kthim ne hotel.

Dita 8
Nisje per Durres. Mob:0692024909
Tel/fax:052235797
Email:[email protected]

[06/03/13]   3 DITE + 2 NETE VETEM PER 195 EURO

Dita e Pare
Takohemi rreth ores 21:30 per tu nisur me traget per Bari, ku do arrijme te nesermen rreth ores 09:00 nga ku do vazhdojme udhetimin tone per ne Rome dhe transferohemi ne hotel qe ndodhet afer me Piazza Albania midis Koloseut (2.1 km larg) dhe Vatikanit (1.2 km larg). Pasi te njihemi me hotelin dhe vendodhjen perreth me nje shetitje te shkurter, do drekojme te lire dhe me pas do argetohemi ne mbremje me nje shetitje te Piramida e vogel e Italise dhe Piazza Albania, ku qendron sot statuja e Skenderbeut.

Dita e Dyte
Pas mengjesit ne hotel behemi gati per guiden tone qe perfshin Koloseun, Fontana di Trevi, qendren e Romes, Muzeu Kapitoline dhe Forumi Roman. Keto monumente dhe pika interesi jane planifikuar ne nje qark udhetimi me ecje per jo me shume se 5 km te perbashketa dhe ku do ndalojme te hame dreke. Do fillojme me Koloseun. Ne sheshin e Koloseut do te shohim Harkun e Triumfit te Konstantinit dhe do ecim drejt Piazza Venecia ku mund te shikojme Palazo Nacionale, dhe me pas do shkojme te Fontana di Trevi dhe do ecim pergjate Via dei Fori Imperiali nga ku mund te admirojme rrenojat e Forumit te Jul Cesarit, Trajanit dhe Augustit. Me pas do ndalemi per dreke dhe shijojme pasditen. Do kthehemi ne hotel dhe darken do e kalojme duke pare bukurite e Piazza de’ Fiori ku nuk mungojne restorantet tipike Italiane.

Dita e Trete
Pas mengjesit do dalim nga hoteli dhe me transportin tone do vizitojme Vatikanin, shtetin me te vogel ne bote. Aty do kemi mundesine te shijojme arkitekturen simetrike dhe simbolet Kristjane qe perbejne sheshin perpara Bazilikes se Shen Pietrit. Kemi mundesine te vezhgojme afreskot e Mikeanxhelos ne tavanin kupole te Bazilikes. Pasi te kemi mbaruar me shetitjen e Vatikanit, mund te drekojme dhe me pas nisemi drejt Barit ku do marrim tragetin per tu kthyer ne Durres te nesermen ne mengjes.

Rregullat :
Perfshihen: 1) Udhetimi me autobus dhe me traget vajtje-ardhje 2) Hoteli per dy nete, tre dite + mengjes. 3) Guide profesionale
*Nuk perfshihet asgje qe nuk eshte cilesuar me siper

Ju Mirepresim
Tel/fax:+35552235797
Cel:0692024909

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Durrësi?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Location

Telephone

Address


Stacioni I Trenit
Durrësi
Other Durrësi travel agencies (show all)
Versus Travel Versus Travel
Durrësi

Agjensi udhetimesh dhe paketash turistike.Siguracione makinash dhe shendeti.Bileta avioni,trageti dhe autobusash. Adresa:Lgj:13 Plazh

Ged Agency Ged Agency
Rr. ''Taulantia'', L.1,Tek Hyrja E Portit, Ish-Interklubi
Durrësi, 2000

Agjensi Biletash trageti, Durres-Bari-Ancona-Brindisi,bileta avioni per te gjithe destinacionet, bileta autobuzi per ne Itali, siguracione shendeti ne udhetim,TPL,K.Jeshil

Hera Travel Hera Travel
L.3 RR. Egnatia., Durres Albania
Durrësi

Ferry tickets , plane tickets , Bus tickets for :" Italy , Germany , Greece" . Tour packages , all types of insurance , hotel reservations .

RELAX Travel RELAX Travel
Lagjia Nr.17 Rruga "Adria" Durres, Albania
Durrësi

Bileta Avioni , Trageti , Autobuzi SIGURACIONE - ASIG PUSHIME ME CHARTER , CROCIERE ; PROGRAME KULTURORE ; BILETA SPORTI

Albtours D Durres Albtours D Durres
Bulevardi Dyrrah
Durrësi, 2001

Paketa per Pushime , Rezervime Hoteli , Bileta udhetime me Avion dhe Traget.

Blue Diamond Agency Blue Diamond Agency
Durrësi, 2001

Albanian Model Agency

M&B Travel M&B Travel
Lagja 4 Rruga Iliaz Reka Nr 2.
Durrësi, 2001

Nisja nga Durresi cdo te Merkure dhe cdo te Diele nga stacioni i trenit.ora 18; Nisja nga italia cdo te Merkure dhe cdo te premte nga Ventimiglia.ora 23,30

Angel Travel Durres Angel Travel Durres
H. Troplini
Durrësi, 2010

Angel Travel Tours Agjennsi udhetimi me avion , traget, autobuz ne te gjith boten. Agjensi turistike me cmimet me konkuruese ne treg.

Cuardi-Travel Cuardi-Travel
Iljaz Reka
Durrësi, 2000

AGJENSI UDHETIME Bileta trageti,avioni,autobuzi. Nisje te perditshme trageti Durres-Bari dhe anasjelltas

GLEN Imobiliare GLEN Imobiliare
Rr. Mozaikeve, L.12 ( Kryqezim I Ruges Se Mozaikeve Me Rrugen Adria,prane Pallatit Te Sportit)
Durrësi

Agjensi Turistike & Imobiliare

Lola&Gysi Travel Lola&Gysi Travel
L18. RR BLERIMI
Durrësi