Albaniatour

Туры в Албанию и в соседние страны: Италия, Македония, Черногория и греческий остров Крфу Компания Албаниятур специализируется и активно работает в организации туристических услуг в Албании и в соседних странах, поиске, покупке, сдачи в аренду недвижимости в Албании.

Мы рады оказать Вам консультационную помощь в приобретении авиабилетов в Албанию, бронировании номеров в гостиницах или апартаментов, кают на паромах направления Албания-Италия, Албания-Корфу и обратно. Мы осуществляем трансфер из аэропортов и морских портов в курортные зоны, помогаем в аренде автомобиля, оказываем экскурсионную поддержку. Если цель Вашей поездки - поиск недвижимости, мы организуем осмотр апартаментов, земельных участков, коммерческой недвижимости, посодействуем в скором и правильном ее оформлении.

Обратите внимание, что мы открыты для обсуждения любых необходимых Вам услуг и по Вашей просьбе готовы организовать туры по различным направлениям. Мы также можем быть Вашими консультантами в организации трансфера и экскурсий в соседние страны такие, как Греция, Македония, Черногория, Италия.

Operating as usual

shqiptarja.com 01/08/2020

Ambasadori rus për Report Tv: Marrëdhëniet Moskë-Tiranë, jo në ditët më të mira - Shqiptarja.com

shqiptarja.com Ambasadori i Rusisë në vendin tonë Mikhail Afanasiev, në një intervistë për ReportTv ka komentuar  marrëdhëniet midis Moskës dhe Tiranës zyrtare, për të cilat thotë se nuk janë në ditët më të mira, por shton se ka bashkëpunim. Ai thotë se Shqipëria vlerësohet nga turistët ru...

16/06/2020

Embassy of Russia in Albania / Посольство России в Албании

🇷🇺 Албания отменила визы для россиян

❗️В соответствии с решением Совета министров Албании № 470 от 10 июня 2020 г. введён безвизовый режим для граждан ряда государств, включая Россию, на период с 10 июня по 30 ноября 2020 г.

🇦🇱 Hiqen viza për turistët rusë

❗️Është miratuar Vendimi i Këshillit të Ministrave të Shqipërisë Nr. 470, datë 10 qershor 2020, për heqjen e vizave për shtetasit e disa vendeve, përfshirë këtu edhe Rusinë, për periudhën 10 qershor – 30 nëntor 2020.

#Албания #Визы

Russian Foreign Ministry - МИД России

19/04/2020

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme - Republika e Shqipërisë

Gëzuar Pashkët të gjithë besimtarëve orthodoksë. Në këtë ditë të shënuar, ju urojmë shëndet, begati dhe lumturi në familjet tuaja.

Shpresojmë t’ia kaloni gëzuar me të dashurit tuaj, pavarësisht kushteve jo të zakonshme, dhe urojmë vitin tjetër edhe më mirë.

forms.yandex.ru 31/03/2020

ДЛЯ РОССИЯН, ОКАЗАВШИХСЯ В ЗАТРУДНИТЕЛЬНОЙ СИТУАЦИИ В АЛБАНИИ

forms.yandex.ru ЗАПОЛНЯЕТСЯ РАЗБОРЧИВОАнкету необходимо направить на [email protected]

30/03/2020

3514 - Gjuhë Amtare - Zgjedhimi i foljeve në kohën e ardhme

telegrafi.com 19/03/2020

Drejt shërimit pacienti i parë nga coronavirusi në Shqipëri

telegrafi.com Bëhet e ditur se është drejt shërimit pacienti i parë nga coronavirusi në Shqipëri. Tamponi i parë i pacientit ka dalë negativ bëjnë me dije të afërm të tij për Top Channel. Pas 48 orësh pritet edhe analiza e dytë, ku edhe do të konfirmohet përfundimisht. Personi i cili është dr...

albaniandailynews.com 01/03/2020

No 'anti-Albanian Vector' in Russian Diplomacy

albaniandailynews.com Russia

27/02/2020

Ambasada e Shqipërisë në Rusi

Dje u zhvillua në Moskë takimi i rëndësishëm i Kryetarit të Kryesisë së OSBE 2020, Kryeministrit dhe MEPJ, Z. Edi Rama, me Ministrin e Jashtëm të Federatës Ruse, Z. Sergej Lavrov.

Вчера в Москве состоялась важная встреча Председателя ОБСЕ 2020, Премьер-министра и Министра Европы и иностранных дел г-на Эди Рамы с Министром иностранных дел Российской Федерации С.В.Лавровым.

thebalkanista.com 09/02/2020

Dear Ex-Pats - The Balkanista

thebalkanista.com I have been an ex-pat for most of my adult life living, working, learning, and adapting to three different cultures that were not my own. Now I have settled in Albania, I feel more at home than I ever did in my own country and I feel like I am making the transition towards becoming …

30/01/2020

Embassy of Russia in Albania / Посольство России в Албании

📖 🇷🇺"Njeriu duhet të ketë gjithçka të bukur: edhe fytyrën, edhe shpirtin, edhe mendimet, edhe sjelljen, edhe veshjen”

Autori i këtyre fjalëve, novelisti dhe dramaturgu i madh Anton Pavlloviç Çehov, lindi po në këtë ditë 160 vite më parë. Ju ftojmë të lexoni një tekst kushtuar Çehovit nga z. Shpend Topollaj.

"Pavarësisht fatit të keq - që tuberkulozi ia dorëzoi vdekjes në moshën 44 vjeçare, asgjë nuk i pengoi, si lexuesit e panumërt, ashtu dhe kritikët e mirëfilltë që ta quanin atë një ndër novelistët, pse jo edhe dramaturgët më të mëdhenj të të gjitha kohërave. Dhe ndofta më mirë se kushdo e ka përcaktuar talentin e tij, miku i tij Maksim Gorki, kur thoshte se: “Çehovi poshtërsitë dhe prapësitë i paraqiti me gjuhën fisnike të poetit dhe me buzagazin e hollë të humoristit”."

26/01/2020

Embassy of Russia in Albania / Посольство России в Албании

❗️ Në Jeruzalem Presidenti Rus Vladimir Putin bashkë me Kryeministrin dhe Ministrin e Jashtëm të Izraelit ka marrë pjesë në ceremoninë e hapjes së monumentit "Qiriri i kujtesës" kushtuar viktimave të rrethimit të Leninigradit.

Nga fjala e Presidentit:

"Për ne ka shumë rëndësi edhe emërtimi i monumentit, i cili po përurohet sot. Çdo vit, në ditën e fillimit të Luftës së Madhe Patriotike, më 22 qershor, në orën 4 të mëngjesit në Rusi fillon aksioni përkujtimor “Qiriri i kujtesës”: në të gjitha qytetet dhe fshatrat njerëz ndezin qirinj në shenjë përkujtimi për të vrarët në atë luftë të llahtarshme. Kjo traditë filloi në vitin 2009, pikërisht në Shën Peterburg, ish-Leningrad. Një qiri përkujtimor është tani edhe këtu, në Izrael, ku jetojnë rreth 1300 banorë të Leningradit të rrethuar, pasardhës të tyre e miq, të cilët nderojnë heronjtë e tyre, kujtojnë dëshmorët.

Si në Rusi, edhe këtu e kuptojnë gjithë rëndësinë e mësimeve të Luftës së Dytë Botërore dhe nuk i lejojnë botës të harrojë se ku të çon egoizmi kombëtar, veçimi, toleranca ndaj çdo lloj forme të shovinizmit, antisemitizmit dhe rusofobisë.

Dhe në përfundim do të doja të shtoja edhe disa fjalë. Vendosja e monumentit është një akt i mirë. Ai do të qendrojë për shumë vite, shpresoj, për shekuj. Ai mund të inaugurohet në mënyra të ndryshme. Por, duhet të ketë po këtë respekt dhe rëndësi që ju i keni dhënë sot... Faleminderit."

#Ditaefitores #9May

24/01/2020

Embassy of Russia in Albania / Посольство России в Албании

Filloi punën websaiti MAY9.RU - portali parësor në Rusi, i cili i është kushtuar 75-vjetorit të fitorës në Luftën e Madhe Patriotike.

Saiti do të informojë në lidhje me ngjarjet përkujtimore, festive, arsimore të planifikuara për vitin 2020, do të ofrojë një koleksion të pasur të materialeve arkivore: nga informacionet historike për ngjarjet kryesore të Luftës së Madhe Patriotike me një arkiv fotografish të viteve të luftës, deri tek regjistrimet e famshme të Byrosë së Informacionit Sovjetik, të mbledhura nga Yuri Levitan, dhe të bashkuara në Arkivin e Paradave të Fitores së viteve të kaluara.

MAY9.RU do të pasurohet rregullisht me lajme përkatëse, materiale historike dhe dokumentare, si edhe informacione mbi startimin e nismave të reja.

Websaiti i Fitores funksionon që nga 2005 dhe updaton përmbajtjen e tij çdo pesë vjet.

#Ditaefitores #9MAY

17/01/2020

Представительство Россотрудничества в Албании

Në kuadrin e programit të kuotave qeveritare njoftojmë se ka filluar regjistrimi i shtetasve të huaj, personave pa shtetësi, si edhe bashkatdhetarëve që jetojnë jashtë atdheut për pjesëmarrje në konkursin me zgjedhje për studime në Rusi në vitin akademik 2020-2021 .
Kërkesën elektronike mund ta dërgoni në këtë adresë: http://edu.rs.gov.ru/
Të dhënat e hollësishme për këtë konkurs dhe afatin e përfundimit të tij do të njoftohen më vonë.

mk.ru 16/01/2020

Албания выслала двух иранских дипломатов

mk.ru Власти Албании выслали из Тираны двух иранских дипломатов, сообщает Reuters со ссылкой на и

05/01/2020

Albanische Alpen – Realität vs. Instagram | WDR Reisen

Albanien entwickelt sich zu einem sehr beliebten Reiseziel und ist bekannt für die Gastfreundschaft seiner Einwohner. Christian Loß hat Shkodra, den Shala Ri...

31/12/2019

Embassy of Russia in Albania / Посольство России в Албании

Të dashur miq, me këto pamje spektakolare nga parku i qytetit Krasnodar (jugu i Rusisë) që, siç e terë bota, feston Vitin e Ri 2020 Ju urojmë me gjithë zemër Gëzuar festën dhe falënderojmë jashtë mase që na keni ndjekur dhe na keni mbështetur gjatë gjithë vitit të kaluar!
Qoftë 2020 një vit i mbarë dhe i suksesshëm për Shqipërinë dhe të gjithë qytetarët e saj! Ju urojmë sa më shumë arritje të reja dhe realizimin e të gjitha ëndrrave Tuaja!🎉🎄🎉🎄

31/12/2019

Ambasada e Shqipërisë në Rusi

Më datë 27 dhjetor u nënshkrua në Moskë Marrëveshja për heqjen e ndërsjelltë të vizave midis Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Bjellorusisë nga Ambasadorët perkatës në Federaten Ruse Gazioni dhe Semashko.

Marrëveshja do të hyjë në fuqi pasi të perfundojnë procedurat e ratifikimit nga Parlamentet e të dy vendeve.

В Москве, 27 декабря било подписано Соглашение о взаимном отмене виз между Республикой Албания и Республикой Беларусь соответствующими Послами в Российской Федерации Газиони и Семашко.

Соглашение вступит в силу после завершения процедур ратификации Парламентов двух стран.

25/12/2019

Embassy of Russia in Albania / Посольство России в Албании

🎊🎉

Ambasada Ruse në Tiranë u uron nga zemra të gjithë miqve tanë të krishterë Gëzuar Krishtlindjet! Zoti ju ndihmoftë në çdo hap të jetës tuaj. Ju urojmë të kaloni këtë festë të shenjtë sa më bukur bashkë me familjet dhe të dashurit tuaj!

Foto: Kisha katolike e Shën Marisë Virgjër në Moskë

03/12/2019
30/11/2019

Greek Gateway

Pray for Albania. 49 deaths in the catastrophic earthquakes.

lexo.com.al 29/11/2019

Komuniteti Mysliman i Moskës do ofrojë ndihmë financiare për të lënduarit nga tërmeti - lexo.al

lexo.com.al Komuniteti Mysliman i Moskës dhe fondacioni i bamirësisë “Zakjat” do të ofrojnë ndihmë financiare dhe kanë shpallur njoftimin për mbledhjen e mjeteve financiare për të lënduarit nga tërmeti në Shqipëri. Lajmi bëhet i ditur nga Ambasada e Rusisë në Shqipëri. “Shprehim ngushël...

27/11/2019

Embassy of Russia in Albania / Посольство России в Албании

🇷🇺 В России с болью узнали о растущем числе пострадавших в результате произошедшего этой ночью в Албании сильнейшего за последние десятилетия землетрясения. Глубоко скорбим по погибшим. Посольство России в Албании приносит соболезнования семьям тех, кого затронула стихия, и всему албанскому народу.

Наши мысли и сердца со всеми теми, кто выполняет свой служебный долг, вызволяя людей из-под завалов и ликвидируя последствия трагедии. 🙏

🇦🇱 Në Rusi kanë mësuar me dhimbje për numrin në rritje të të lënduarve nga tërmeti, i cili ra këtë natë në Shqipëri dhe ishte më i forti gjatë dekadave të fundit. Jemi të pikëlluar thellë për viktimat. Ambasada e Rusisë në Shqipëri u përcjell ngushëllime të gjithë familjeve, të cilat u prekën nga kjo fatkeqësi natyrore, si dhe të gjithë popullit shqiptar.

Zemrat dhe mendimet tona janë me gjithë ata që përmbushin detyrën e tyre, duke nxjerrë nga rrënojat njerëz dhe likuiduar pasojat e tragjedisë. 🙏

Russian Foreign Ministry - МИД России

27/11/2019

Embassy of Russia in Albania / Посольство России в Албании

🇦🇱🇷🇺 Sot Presidenti Rus Vlladimir Putin i ka dërguar një telegram ngushëllimi Presidentit të Republikës së Shqipërisë SH.T.Z. Ilir Meta

"I nderuar zoti President,

Pranoni ngushëllimet e mia të thella për viktimat e shumta dhe pasojat e tmerrshme të shkaktuara në vendin Tuaj nga tërmeti.
Ju lutem t`u përcillni të afermve të viktimave fjalë ngushëllimi dhe përkrahjeje, si edhe urimet për shërim sa më të shpejtë të të gjithë të lënduarve.

Vladimir Putin

Moskë,
Më 27 nëntor 2019"

26/11/2019

Tërmeti shemb ndërtesa në Durrës, ja pamjet e rënda

Durrësi është qyteti më i prekur nga tërmeti që shkundi vendin tonë në orën 3:54. Raportohet se ka dëme të rënda në banesa. Një pallat është shembur ndërsa b...

albaniandailynews.com 13/11/2019

Albania's New Stadium Finally Has a Name

albaniandailynews.com The new Stadium of Albania will not be called 'National Arena' but 'Air Albania Stadium'. Was the 'Air Albania' company that made the biggest offer ever to the

29/10/2019

Embassy of Russia in Albania / Посольство России в Албании

🇷🇺 90 vite më parë lindi një nga ministrat më të shquar të punëve të jashtme të Rusisë (1996-1998), ish-kryeministri i Federatës Ruse (1998-1999) Evgenij Primakov (1929- 2015).❗️

Ju ftojmë të njiheni me fjalimet dhe idetë e diplomatit të madh rus, i cili ishte një nga ideologët e politikës së jashme moderne ruse.

"Kursi që përjashton vetëizolimin e vendit tonë, përfshirë edhe atë në fushën ekonomike, mbetet i pandryshueshëm. Ne jemi të interesuar të ruajmë ose vendosim marrëdhënie të reja ekonomike me të gjitha vendet dhe kompanitë e huaja që janë të interesuara për këtë. Por, në çdo rast, alternativa e vetme për Rusinë është mbështetja kryesisht te rezervat e saj të brendshme dhe te mundësitë e rritjes ekonomike në sasi dhe cilësi.

Pra, a mund të flitet ende për një interes të Rusisë që pjesa juglindore të mbetet në përbërje të Ukrainës? Ju përgjigjem: mendoj se është e nevojshme. Vetëm mbi këtë bazë mund të arrihet një zgjidhje e krizës së Ukrainës. Një pyetje tjetër: a duhet të përfshijmë çështjen e refuzimit të ribashkimit të Krimesë dhe Sevastopolit me Rusinë në listën e “lëshimeve” ndaj SHBA-ve dhe aleatëve të tyre në Europë? Unë përgjigjem: jo, kjo çështje nuk duhet të bëhet sakrificë për arritjen e negociatave. Një pyetje e radhës: në kushtet e mosrespektimit të marrëveshjeve të Minskut, a mundet që Rusia në raste ekstreme të zbarkojë njësitë e saj të rregullta ushtarake në ndihmë të militantëve? Unë përgjigjem: absolutisht jo. Nëse kjo do të ndodhte, atëherë do të përfitonin Shtetet e Bashkuara, të cilët do të përdornin një situatë të tillë për të mbajtur nën kontroll Evropën edhe për një shekull të tërë. Sidoqoftë, një qëndrim i tillë nga ana jonë nuk nënkupton refuzim të mbështetjes së militantëve, të cilët po kërkojnë të merren parasysh veçoritë e Ukrainës juglindore në strukturën e shtetit ukrainas.

A mund të flasim për riorientim të Rusisë në Lindje? Unë përgjigjem: kjo nuk është kështu. Rusia do të dëshironte të normalizonte marrëdhëniet me Shtetet e Bashkuara dhe Evropën, por do të ishte e pamend, nga ana e saj, të injoronte rëndësinë në rritje me hapa të shpejtë të Kinës dhe vendeve të tjera që janë pjesë e Bashkëpunimit Ekonomik Azi-Paqësor. Shpesh na frikësojnë me faktin se ne rrezikojmë të bëhemi vetëm furnizues i lëndëve të para i varur nga Kina. Rusia, falë mundësive që disponon, nuk mund të jetë dhe nuk do të luajë këtë rol.

Dhe së fundi, një pyetje tjetër jo më pak e rëndësishme: a duhet të jetë e hapur Rusia për veprime të përbashkëta me Shtetet e Bashkuara dhe aleatët e tyre të NATO-s, në rast se këto bashkëveprime drejtohen kundër kërcënimeve reale ndaj njerëzimit: terrorizmit, trafikimit të drogës, shpërthimit të situatave të konflikteve etj. Padyshim që duhet. Për të mos përmendur këtu interesin e vetë popullit rus për eleminimin e fenomeneve të rrezikshme ndërkombëtare, pa ndërveprime të tilla ne do të humbim vendin tonë si një fuqi e madhe. Në këtë rast, Rusia nuk do të mund të zërë një nga vendet kryesore midis atyre shteteve që janë të gatshëm të gëzojnë mbështetjen e Rusisë, por duke marrë parasysh interesat e veta." (13 janar 2015)

Fjalën e tij të plotë mund ta gjeni tek linku: https://bit.ly/2q2nmeW

29/10/2019

S’ka studentë për rusishten. Bie interesi edhe për frëngjishten, turqishten dhe greqishten

Klasa e rusishtes në Fakultetin e Gjuhëve të Huaja në Universitetin e Tiranës siç e shikoni, ka ngelur bosh për këtë vit të ri akademik. Asnjë kandidat për s...

11/10/2019

Embassy of Russia in Albania / Посольство России в Албании

Zëvendësministër i Jashtëm Rus Aleksandër Grushko ka dhënë një intervistë për gazetën AlbanianNews.com, në të cilën pasqyroi dhe komentoi disa çështje të mprehta të rendit botëror dhe aspekte kyçe të politikës së jashtme ruse.

Ndër temat e intervistës së gazetarit dhe ish-diplomatit Mlloja Genc janë marrëdhëniet ruso-amerikane, zgjerimi i NATO-s në Evropën Lindore, perspektivat e bashkëpunimit midis BE-së dhe Federatës Ruse pas zgjedhjeve të fundit për Parlamentin Evropean, Ukraina dhe situata aktuale e marrëdhënieve dypalëshe ruso-shqiptare.

06/10/2019

Profesoresha e gjuhës shqipe nga Rusia

Maria Morozava ligjëron gjuhën shqipe në Universitetin Shtetëror të Shën Petersburgut në Rusi dhe thotë se është e dashuruar me gjuhën dhe kulturën shqiptare...

23/07/2019

Albania Adventure

www.albania-adventure.com

30/06/2019

Agjencia Kombëtare e Turizmit

Mbërrin për herë të parë në Shqipëri charter - i me 220 turistë,në linjën direkte Rusi-Shqipëri😍🇷🇺 🇦🇱
Instagram http://bit.ly/2X5bEPJ

#VisitAlbania✈️
#AlbaniaGoYourOwnWay
#SmileAlbania😀🇦🇱

28/05/2019

Embassy of Russia in Albania / Посольство России в Албании

🇷🇺🇦🇱

Po marr guximin që t'ju shkruaj...
Ç'do desh*t më veç shpirtit tim?
E di, se është e drejta juaj
Të më dënoni me përçmim.
Po ju që e shihni si po vuaj
Me pak mëshirë, sado pak,
Nuk do më mprapsni zemërake!
Më parë desha të rri qetë
Për turpin tim mbesomëni,
Ju s’do të dinit kur se si,
po të mund të shpresonja vetë
Që, kur e kur me plot hare
të kem t'ju shoh këtu tek ne
Që t'ju dëgjoj si kuvendoni,
T'ju them një fjalë dhe pastaj
Në zemër veç një mall të mbaj,
Veç gjer sa rish të më takoni...
Po thonë se ju s'rrini dot
Në fshat të heshtur ju mërziti
E ne... ne rrojmë me të kot
Plot gas se vini e na aviti...

Letra e Tatjanës, Onjeginit (Përkthimi i LASGUSH PORADECI-t)

Më 30 Maj në orën 11.00 tek salla e madhe e godinës "liria" të Universitetit të Tiranës pedagogët dhe studentët e Degës së gjuhës ruse të Fakulteti i Gjuheve te Huaja në bashkëpunim me Ambasadën tonë do të organizojnë koncertin kushtuar 220-vjetorit të lindjes së Aleksandër Pushkinit.

Ftojmë të gjithë dashamirësit e kulturës ruse dhe poezisë së gjeniut!

20/05/2019

Ansambli rus “Jarmarka”, muzikë tradicionale dhe tinguj folklorikë në Korçë

Muzikë tradicionale ruse, tinguj folklorikë dhe entuziazëm solli mbrëmjen e djeshme ansambli rus “Jarmarka”, në Korçë. Ansambli muzikor “Jarmarka” (Panairi) ...

telegraf.al 03/05/2019

Dossier/ Leningradi, qyteti 900 ditë i rrethuar

telegraf.al Prof. Dr. V. Mëhilli/ Si nisi pushtimi gjerman i BS në 1941 me operacionin "Barbarossa" dhe kundërpërgjigja ruse. Urdhëri i Hitlerit dhe pse Stalini vendosi Zhukovin në krye të komandës. Përplasjet avion me avion dhe bilanci tragjik në njerëz dhe teknikë Si nisi pushtimi gjerman i Bashki...

Location

Address

Albania
Durrësi
Other Tour Agencies in Durrësi (show all)
Stefani - Trans Stefani - Trans
Durrësi, 2000

Albanian Tourism Albanian Tourism
Albania
Durrësi

SUGGEST TO FRIENDS

Versus Travel Versus Travel
Durrësi

Agjensi udhetimesh dhe paketash turistike.Siguracione makinash dhe shendeti.Bileta avioni,trageti dhe autobusash. Adresa:Lgj:13 Plazh

R&H TRAVEL R&H TRAVEL
LAGJA 4,RRUGA EGNATIA,ST.TRENIT
Durrësi, +355

AGJENSIA <R&H TRAVEL>

Hera Travel Hera Travel
L.3 RR. Egnatia., Durres Albania
Durrësi

Ferry tickets , plane tickets , Bus tickets for :" Italy , Germany , Greece" . Tour packages , all types of insurance , hotel reservations .

Vip Ari Travll Vip Ari Travll
Lagja 13 ; Iliria ; 3 Vellezerit Plazhi
Durrësi, [email protected]

Axhensia e udhetimeve Itali-Shqiperi.. Vip Ari Travll ju jep mundesine per te udhetuar,per te kaluar momente te paharueshme me njerzit me te dashur..Vip Ari Travll ju mirepret...

Aren Travel Agency Aren Travel Agency
Lagja 4,Rr.Egnatia Prane Stacionit Te Trenit Durres
Durrësi, 2001

Oferta Turistike ne mbare boten. Bileta avioni, Bileta tageti, Bileta autobuzi, Ekskurion, Grupe, Krociera me cmimet me te mira ne treg.

Am&Al Travel&Tours Am&Al Travel&Tours
Lagja Nr.4 , Rruga Egnantia ( Skenderej )
Durrësi

NemoTravel Durres NemoTravel Durres
BULEVARDI KRYESOR
Durrësi

Agjensi Udhetimesh Ideal Travel & Tours Agjensi Udhetimesh Ideal Travel & Tours
Lagja 4 Staconi I Trenit Durres
Durrësi, 2000

ME NE UDHETIMI ESHTE IDEAL! WITH TRAVEL IS IDEAL!

Ged Agency Ged Agency
Rr. ''Taulantia'', L.1,Tek Hyrja E Portit, Ish-Interklubi
Durrësi, 2000

Agjensi Biletash trageti, Durres-Bari-Ancona-Brindisi,bileta avioni per te gjithe destinacionet, bileta autobuzi per ne Itali, siguracione shendeti ne udhetim,TPL,K.Jeshil

Agjensia Turistike ALXHEGA Agjensia Turistike ALXHEGA
L.1, Rruga "A.Goga"
Durrësi, 2001

Agjensi biletash dhe paketa turistike kudo ne bote