Modifikojmë Makina "për njerëzit me aftësi ndryshe"

Punojme me Shume Cilesi dhe Pasion. Me çmime Mjaft te Arsyeshme

Modifikojme Makina per "Persona me Aftesi te Kufizuar" Pershtasim Frenat dhe Gazin per t'i Nisur me Dore ne Nje Menyre Mjaft Efikase dhe te Lehte

Dhe më në fund, libri im me Thënie - Poezi, titulluar: "Sfidë në Univers" tashmë është gati për miqtë e mi dashamirës.
Krijimet e mia të para filluan të dilnin rastësisht nga shpirti, e më pas në letër, në vitin '2015' dhe prej '5' vitesh nuk ndalova së shkruari derisa një ditë vendosa për t'i botuar.
Titulli i librit lidhet ngushtë me jetën time, me ëndrrat e mia, me fantazitë, me botën e shpirtit brenda meje, ky titull i librit lidhet ngushtë me sakrificat dhe pengesat e jetës time, ndaj natyrshëm lindi dhe ky emër "Sfidë në Univers"
Ju premtoj se do gjeni dhe veten tuaj brenda këtyre rreshtave të shkruara brenda tij. 🙂🖐

● Të gjithë miqtë e mi që duan ta kenë në dorë librin tim, më kontaktoni në Nr: 0676289797 ose mesazh në Facebook dhe WhatsApp.

Në foto janë dy lloj modifikimesh/përshtatje makinash për personat me aftësi ndryshe.
1 - Makinë me kambio 'Automatike' e përshtatur për tu komanduar me dorë 'Gazi dhe Frena' vetëm në një Levë/Dorezë.
2 - Makinë monovolum e përshtatur me 'Rampo' që shërben për ngjitjen e personit me karrocë brenda makinës, lehtësisht, pa zbritur fare nga ajo.
Theksoj se; Kush ka nevojë që ta ketë makinën edhe me 'Rampo' edhe me komandim te duart, mund ta marrë makinën monovolum me kambio 'Automatike'.
Sigurinë, praktikën, komoditetin, elegancën dhe funksionimin e duhur për makinën tuaj e kam obligim.
Kontaktoni në Nr: 0676289797
Mund të më dërgoni mesazh edhe në faqen time të punës Modifikojmë Makina "për njerëzit me aftësi ndryshe"
Mund të më dërgoni mesazh edhe në profilin tim personal, Flamur Bala.

Nëse njeh dikë me aftësi ndryshe që ka nevojë për modifikimin e makinës që ta ngasë me dorë, mos hezito por sugjeroja kontaktet e mia.
Dërgoja faqen time kujtdo që ka nevojë, ose dërgoja numrin tim të cel: 0676289797
Mos harro! Vetëm makinat me kambio automatike.
Cilësi, siguri, komoditet, praktike, e lehtë në komandim.

Punët e mira bëhen edhe gjatë ditëve të panikut nga tërmeti!
Modifikimi i mbaruar dje, përshtatje të makinës me 'RAMPO' kjo pjerrtësia komplet prej alumini që shihni në foto hapet dhe mbyllet në mënyrë portative, e montuar në shasinë e makinës, shërben për ngjitjen e personave me aftësi ndryshe brenda makinës, futesh brenda lehtësisht pa lëvizur nga karroca fare! kjo përballon edhe ngjitjen me karrocë elektrike.
Makina ishte Citroen Berlingo e re me zero kilometra, kësaj rradhe ishte sukses për mua pasi makina erdhi nga Citoren Albania kompania zyrtare e kësaj marke dhe më pas iu sh*t një shoqate Katolike në Elbasan e cila do shërbente për transportin e disa personave me aftësi ndryshe.
Tashmë bashkëpunimi im do zgjërohet edhe me kompanitë e markave të tjera 👍💪
Faleminderit Zot 🤲

Nëse keni një problem fizik dhe ndjeni vështirësi ose pamundësi në komandimin e makinës tuaj me këmbë ose jeni paraplegjik&tetraplegjik mos u shqetësoni!
Ju blejeni makinën me kambio automatike dhe të tjerat ua zgjidhim ne!
Nëse keni makinë ose do të keni në të ardhmen: modifikimin e zgjidhim ne edhe sipas kërkesave tuaja specifike.
Gaz dhe frena me nje dorezë, me një dorë.
Kush ka dëshirë që të ketë një makinë tip furgoni monovolum që kërkon ta paisi me "Rampo" nga mbrapa për ngjitjen në makinë me karrocën mekanike/elektrike mund ta paisim dhe me rampo sipas kërkesave.
Kontaktoni në Nr: 0676289797 Flamuri.

Puna ime më e fundit, Volkswagen Passat tip i ri automatik, përshtatje gaz dhe frena me dorë, e përshtatur për një djalë nga Elbasani që nuk i kishte të dyja gjymtyrët e poshtme.
E di që kjo puna që bëj nuk duket qartësisht në video e foto për arsye sepse nuk dua që puna ime të kopjohet.
Por është diçka mjaft praktike dhe funksionale dhe mund ta modifikoj çdo makinë me kambio automatike.
Për çdo person që ka probleme fizike mud të ia përshtas ngarjen e makinës në mënyrën më të lehtë të mundshme.
Kontaktoni me mua në Nr: 0676289797

Modifikojmë Makina për t'i Nisur me Dorë për P.A.K.F

-Ripostim-
Ndiqeni videon dhe më pas në rast se keni nevojë të modifikoni makinën tuaj drejtohuni tek unë në numrin e telefonit: 0676289797 ose në Inboxin e faqes.

Ne vazhdojmë të punojmë sepse ju vazhdoni të na besoni. Kjo është makina e rradhës që kemi përshtatur për një "përson me aftësi fizike ndryshe" (paraplegjik). Makina në video e modifikuar nga ne është e tipit "Benz Mercedez - 220 Elegance" dhe klienti ynë u nda tepër i kënaqur me punën tonë.

Nësë jeni të interesuar për një modifikim të tillë atëherë na kontaktoni në nr. "067 62 89 797" ju garantojmë cilësinë dhe çmimim më të lirë në treg.

Ju mirëpresim...

Nëse keni nevojë për modifikimin e makinës tuaj ta përshtasni që të komandohet me dorë drejtohuni tek unë.
Të gjithë ju që jeni me aftësi ndryshe fizike ose ju që keni një mik/mike me aftësi ndryshe fizike më kontaktoni në numrin 0676289797 në rast se interesoheni për një modifikim të tillë.
Makina duhet patjetër me kambio (Automatike)
IU LUTEM PUBLIKOJENI KËTË STATUS, BËJENI SHARE TË GJITHË.

Nëse keni një mik\mike me aftësi ndryshe fizike që kanë nevojë për përshtatjen e makinës për ta ngarë me dorë apo nëse kanë makinë të përshtatur për tu paisur me Rampo\Pjerrtësi drejtoni tek unë.
Punë me cilësi, siguri, pasion, funksionale, praktike, komode.
PËR KOMANDIMIN ME DORË MODIFIKOJ VETËM MAKINAT ME KAMBIO AUTOMATIKE NDËRSA MAKINAT QË KANË NEVOJE PËR RAMPO MODIFIKOJ MANUALE & AUTOMATIKE.
Telefononi në Nr: 0676289797 Flamur Bala.
IU MIRËPRES..

[05/08/19]   Ne si faqe dëshirojmë të dhurojmë një "Jelek Shpëtimi" i cili mund të përdoret për tu larë në det ose në pishinë nga ndonjë person me aftësi të kufizuar fizike. Kush e deshiron le të na shkruaj këtu ose në inbox...

durreslajm.al

Flamuri, djali nga Durrësi që pamundësinë fizike e ka kthyer në forcë karakteri dhe burim frymëzimi (VIDEO) | Lajme Durrës

Ndiqeni intervistën time më të re e realizuar dje për portalin DurrësLajm.
Pak histori nga profesioni im dhe jeta ime e përditshme.
VIDEO&SHKRIM.
Komplimente për realizimin Portali Durrëslajm 🙂 🙂 🙂

durreslajm.al 12/04/2019 - 18:49 Flamuri është një djalë i ri nga qyteti i Durrësit, ku ndryshe nga bashkëmoshatarët e tij fati është treguar i padrejtë, pasi është me aftësi të kufizuar fizike. Por kjo jo që nuk e ka ndalur të bëjë një jetë mëse normale dhe të zhvillojë të gjitha pasionet...

[04/08/19]   VIDEO\FOTO MODIFIKIM MAKINASH PËR PERSONAT ME AFTËSI NDRYSHE FIZIKE!
''Aftësia e kufizuar nuk është paaftësi''
Puna është pasion, pengesat luftohen, aftësitë përshtaten me mundësitë, dhe sukseset arrihen falë luftës dhe durimit.
Mos u ndalni, mos u dorëzoni :) 💪☝️
Nr Tel : 0676289797 Flamur Bala.

Modifikim\Përshtatje

Punë e imja e mbaruar dje :) :) :)
- Volkswagen Touran - ( Automatike )
Kësaj here histori interesiante! sepse kjo makinë e modifikuar do shërbejë si transport i punonjsëve të një Ministrie në Tiranë.
Beni pronari i makinës është një person me aftësi të kufizuar por punon shofer për Ministrinë dhë dërgon punonjësit në çdo qytet të Shqipërisë.
Tashmë ai do e ngasë makinën me duar dhe ndjehet i kënaqur me punën time.
Nr im i kontaktit : 0676289797

[12/02/18]   NJOFTIM!
Nesër 3 Dhjetor dita ndërkombëtare e personave me aftësi ndryshe.
Zhvillohet protestë para kryeministrisë ora 10 : 30.
Edi Rama 5 vite pushtet asnjë përkrahje për kategorinë tonë, ligjin e rimbursimit të energjisë që na premtoi nuk na e ktheu, përkrahjen ekonomike nuk na e rriti, me vetëm 100 lekë që nga viti 2013.
Nesër mos mungoni është koha e jonë, është koha të bërtasim fooooort!
THUAJ JO DISKRIMINIMIT DHE EJA NESËR ATY...

Përsëri nga Vlora o vëlla klienti i rradhës :)

''Modifikim- Përshtatje'' të gazit dhe frenës te dora, për një djalë nga Vlora me aftësi ndryshe fizike, doreza e verdhë në foto është punuar nga unë, doreza komandon gazin dhe frenën vetëm me një dorë pa pasur nevojën të përdorësh këmbët.
''THEKSOJ SE MAKINËN MUND TA KOMANDOJNË TË TJERËT DHE ME KËMBË PA I PENGUAR NDËRHYRJA E MODIFIKIMIT''
Makina ishte ''Ciotroen C.4 Automatike naftë.

Kur punon me pastërti, korrektësi, me çmime të arsyeshme në krahasim me të tjerët dhe pse puna është më e rregullt dhe estetike e shumë praktike.
Duke ia kuptuar hallin të tjerëve me mirësjellje dhe respekt, ti shpërblehesh dyfish duke fituar simpatinë dhe zemrën e tyre.

Përse them që punoj ndryshe nga të tjerët,
1 - kroskoti nuk preket apsolutisht.
2 - Pedalet nuk dëmtohen aspak.
3 - Pedalet nuk pengojnë persona të tjerë ta ngasin makinën me këmbë.
4 - është tepër praktike, e lehtë, e thjeshtë në komandim.
5 - pozicionin e përshtas sipas nevojës së fizikut, kërkesave dhe preferencave të klientëve.
6 - leva nuk bie shumë në sy, pamja dhe estetika janë pasioni im kryesor.
7 - siguria është e kënaqshme deri më tani 10 vite eksperiencë zero probleme të mëdhaja.
8 - asnjë dëmtim në makinën tuaj vetëm dy vida të vogla që montohen te shasia e pedaleve dhe asgjë tjetër, sepse strukturimi i punës time është sekreti im :)
FALEMINDERIT PËR LEXIMIN :) Flamur Bala nr: 0676289797

Shtohet dhe një markë makine në koleksionin tim të modifikimeve.
" BMW - 320 - AUTOMATIKE "
BMW-ja e parë e modifikuar për një person me probleme fizike, personi në fjalë kishte mungesën e dy gjymtyrëve të poshtëm dhe ishte e pamundur të ngiste makinën.
Tashmë pas modifikimit dhe përshtatjes gaz dhe frena te dora ai do ndjehet mirë dhe do e ngasë lehtë.
Leva me dorezë jeshile dhe blu në anë të djathtë bën dy funksione gazin dhe frenën.
stil praktik, efikas, komod, elegancë.
Për interesimin tuaj telefononi në Nr: 0676289797

Diçka e re e arritur për eksperiencën time të modifikimeve për mjetet e personave me probleme fizike.
Përshtatje e biçikletës me karrocën për invalid! pra një funksion dy mundësi përdorimi, nëse keni dikë të familjes tuaj me probleme fizike që kërkoni ta shëtisni, kjo është mënyrë mjaft e mirë dhe praktike.
Këtë biçikletë ia modifikova një personi që do shëtiste djalin e tij me probleme fizike, dhe do e marrë biçikarrocën në Itali, shpresoj ta lehtësojë sadopak jetën e djalit të zotërisë.

Një sqarim i vogël për disa që janë pak skeptik kundër modifikimeve të mia që bëj për makinat e personave me aftësi ndryshe fizike, për montimin e levave të modifikuara nga unë për komandimin e makinës me dorë.
Kjo makinë është Mercedez - Benz tepër lluksoze, dhe e modifikuar nga fabrika në Gjermani, siç e shikoni kjo makinë e ka dorezën anash gazin dhe frenën bashkë, ashtu si metodat e mia që unë i kam bërë që para 9 vitesh pa e ditur që egzistonte një stil i tillë!!!
Pa dashur të mburrem Mercedezi në foto e ka pozicionin jo aq të përshtatshëm për pozicionin e krahut, ndërsa unë e përshtas në pozicione të ndryshme ku ta dojë klienti.
Do thoni ju a ka më mirë, apsolutisht që ka edhe më mirë në botë....
Çmimi që unë marr për modifikimin e makinave është gjysëm për gjysëm në krahasim se sa marrin në, Tiranë, Vlorë, Elbasan, Lushnje, kush merr më lirë iu dëmton makinën asgjë më shumë.

Një ide dhe këshillë për ju miq të faqes -
Jo gjithmonë janë të nevojshme veturat me bagazh lluksoze apo të pashme, që jeta juaj të jetë më e lehtë një ide e mirë janë dhe makinat me gabinë mbrapa praktike multufunksionale.
Duke e paisur makinën me rampo mbrapa, ju mund të hipni me karrocë direkt në makinë pa pasur nevojë të kaloni vështirësi te medha.
Kjo vlen dhe për personat që janë në gjendje ta ngasin vetë makinën, dhe për personat që i shoqëron dhe i transporton me makinë një familjar i tyre apo mik.
Për personat që e ngasin vetë mund ta modifikojmë dhe ulësen e shoferit me butona që të afrohet mbrapa te gabina.
Për çdo pyetje, sugjerim, diskutim, kontaktoni në këtë Nr : 0676289797

¨Modifikime për personat me aftësi ndryshe fizike¨
Nëse keni makinë me kambio automatike, nëse nuk e keni dhe do e bleni, kontaktoni me ne, që ne të bëjmë gjithçka për ju qe të mundeni ta ngisni makinën tuaj me dorë.
Gazi dhe frena të komandohen me dorë.
Pasioni, përkushtimi, cilësia, siguria, dhe estetika janë detyrë e jona.
Kontaktoni në numrin e Tel :067 628 9797

Ne vazhdojmë të punojmë sepse ju vazhdoni të na besoni. Kjo është makina e rradhës që kemi përshtatur për një "përson me aftësi fizike ndryshe" (paraplegjik). Makina në video e modifikuar nga ne është e tipit "Benz Mercedez - 220 Elegance" dhe klienti ynë u nda tepër i kënaqur me punën tonë.

Nësë jeni të interesuar për një modifikim të tillë atëherë na kontaktoni në nr. "067 62 89 797" ju garantojmë cilësinë dhe çmimim më të lirë në treg.

Ju mirëpresim...

Dhe më në fund klienti nga Durrësi në qytetin tim ku jetoj :)
- Mercedez Benz - 220 Elegance - Automatic
Makina u përshtat për një djalë me aftësi ndryshe fizike, Theksoj se djali nuk i kishte fare dy gjymtyrët e poshtme, por tashmë fati i buzëqeshi sepse makinën e bleu dhe modifikimin e bëri te unë.
Ajo doreza jeshile që duket, është për komandimin e frenës dhe gazit me dorë !!
Pra personi me probleme të këmbëve e nget makinën me duar.
Një dorezë, dy funksione, një dorë, praktike dhe multifunksionale.
Iu përshëndes miq :)
Kontaktoni ne Nr: 0676289797 Flamur Bala

[05/17/18]   " Lista e qyteteve që qarkullojnë makinat e klientëve me atësi ndryshe fizike, që j'ua kam modifikuar unë "
- Kuçovë -
- Korçë -
- Tiranë -
- Krujë -
- Lushnje -
- Vlorë -
- Tropojë -

[05/17/18]   "Lista e markave të modifikuara në punishten time ndër vite"
- Ford -
- Fiat -
- Volkswagen -
- Audi -
- Mercedez Benz -
- Citroen -
- Opel -
- Toyota -

"Klienti i rradhës kësaj here erdhi nga Kruja"
- Opel Vectra, kambio automatike benzinë -
Makina u përshtat që gazi dhe frena të manovrohen me dorë, dy funksione një dorezë.
Nëse ju nuk e ngisni dot me këmbë mos u mërzisni, e ka një zgjidhje !!
Ju na besoni ne iu shërbejmë.
Pasioni dhe përkushtimi im kthehet në art dhe iu vjen në ndihmë ju.
Modifikim cilësor, praktik, estetik, multifunksional, universal, e mbi të gjjtha çmimi i arsyeshëm.
Ne iu presim na kontaktoni në Nr : 0676289797 ose na shkruani te kjo faqe me mesazh në Facebook.

"Përshtatur për një person me aftësi ndryshe fizike"

Gjithçka gati, dhe makina e rradhës u dorëzua me sukses, kësaj rradhe klienti ishte nga Lushnja, tashmë modifikimet e mia po i shtrijë në mbarë Shqipërinë nga Saranda në Tropojë.
"Citroen C.3 Automatik" i përshtatur për tu nisur me dorë.
Leva e modifukuar është ajo doreza jeshile dhe e zezë, gaz dhe frena te dora.

ta gëzosh Arben :)

Duke punuar për modifikimin e një makine për një person me aftësi ndryshe fizike, klienti i rradhës kësaj here vjen nga Lushnja.
Krenar që kam arritur t'i shpërndajë modifikimet e mia në mbarë Shqipërinë.
"Citroen C.3 Automatik" përshtatje gaz frena te dora.

- Modifikim për njerëzit me aftësi ndryshe fizike -
Komandim i makinës me një dorë gaz dhe frena.
Ju na besoni, ne iu shërbejmë me siguri, përgjegjësi, cilësi e pasion.
Çmimi është i arsyeshëm, i favorshëm.
Kontaktoni me ne, iu mirëpresim :)

"Modifikimi më i ri"
Mercedez Benz 1.90 Automatic viti 1987 Naftë.
Përveç komandimit me duar që ia përshtata, i bëra dhe ndërhyrje te sustat e pompës naftës që gazi të dilte i butë, sepse makina ishte me gaz manual me kavo.
Makina u përshtat për Shpëtimtarin nga Vlora me aftësi ndryshe fizike, faleminderit për besimin në punën time :)
Gjithçka arrihet me mund dhe guxim iu përshëndes miq :)
Nga Flamur Bala nr kontakti : 0676289797

Përgjithmonë me Argjentinën

Nëse dikush është toifoz me Argjentinën e Leo.Messit le ti bëjë 'like' kësaj faqe 👇👇👇

E vetmja faqe aktive në Europë kushtuar tifozvë të Argjentines!


Kur bën një punë dhe vlerësohet nga mijëra vetë, të motivon të vazhdosh përpara.
140.000 shikime nga video që kam shpërndarë me sponsorizim në Facebook.
Faleminderit të gjithë personave që më dërguan komente duke e vleresuar dhe duke e pelqyer shumë këtë lloj modifikimi,
Nga mbarë Shqipëria, Kosova, Maqedonia, Gjermania, Italia, Greqia, Suedia.
Theksoj për skeptikët që këtë lloj modifikimi e kam shpikur vetë pa e kopjuar, ka 10 vite që e kam filluar, kur as internet nuk kisha, dhe as nuk kisha parë makina të tilla të modifukuara kurrë.
Kujdes !! kur llapni dhe baltosni punën time, iu kam rrespektuar pa hile...

"Makinë që niset me dorë"

Kjo është një makinë me kambio automatike e #përshtatur për tu nisur me dorë nga Përsonat me Aftësi të Kufizuar Fizike! E modifikuar në servisin tonë, e punuar me cilësi dhe në mënyrë profesionale, ka #siguri të plotë në përdorim. Kemi çmimin më të lirë në treg dhe të gjithë klientët tanë janë ndarë tëpër të kënaqur nga shërbimi ynë! Ju mirëpresim!

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Durrës?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

Modifikim\Përshtatje
"Makinë që niset me dorë"

Location

Telephone

Address


Rruga Currilave
Durrës
Other Durrës travel agencies (show all)
"AURORA" TRAVEL & TOURS "AURORA" TRAVEL & TOURS
L.12 RR.Deshmoret (tek Rrotondo Prane St Trenit)
Durrës, 2001

Tek ne do te gjeni ofertat me te mira me tarifat me te uleta. Ju mirepresim!!

Carpediem Travel Agency Carpediem Travel Agency
Bulevardi Epidamni
Durrës, 2100

bulevardi epidamni,Durres,Alb Tel.052 22 35 34 Cel Eagle.067 41 31 333 Cel Vodafon. 069 34 66 067 Ne Kete Faqe Do Njoftoheni Me Ofertat Dhe Paketat Turistike Qe Do Organizoj Agjensia Jone...Ju Mirpresim

Eri Travel Eri Travel
Stacioni Qendror I Trenit
Durrës, 2001

Bileta Avioni Trageti Autobuzi

QJL TRANS QJL TRANS
PRANE MUZEUMIT TE DESHMOREVE
Durrës

AGJENSI TURISTIKE PAKETA TURISTIKE BILETA AVIONI TRAGETI AUTOBUZI

Anel Travel Durres Anel Travel Durres
Adria
Durrës

Bileta Trageti per Bari Ancona dhe Trieste!!! Skonto ne cdo kohe

Durres Tour Guides Durres Tour Guides
Spitall
Durrës

Shijak Shijak
Durrës, 0123456789

domino

Hyeda Travel  "Eri" Hyeda Travel "Eri"
Rruga Jahja Ballhysa
Durrës, 2001

Shkodra Residence Shkodra Residence
1 Km. From Shkembi Kavajes, Albania
Durrës, 1001

Shkodra Residence offers apartments, pizzeria, restaurant and bar services. For questions or other informations contact us.

Alb Trans Durres Alb Trans Durres
Stacioni Qendror I Trenit
Durrës, 2001

ATJE KU UDHETIMI KTHEHET NE KENAQESI...

RELIDA TRAVEL RELIDA TRAVEL
L 12 Rr" Deshmoret" Prane Pallatit Te Sportit
Durrës, 2001

Mund te udhetosh ne te gjithe boten, me cmimet me te lira se kudo.

Total Travel Total Travel
Lagjia 4 Rruga Egnatia (Stacioni I Trenit)
Durrës, 2001

Bileta Udhetimi (Avioni, Trageti, Autobuzi) Kembim Valutor Makina Me Qera Siguracione