Nice Travel Agency

L4, Rr.Iljaz Reka,Durres. Bileta Trageti & Avioni. Email:[email protected]. Cel: +355698289777 Web:nicetravelagency.com Skype:tina.hoxha4

Nice Travel Agency eshte themeluar ne vitin 2006 nga znj. Argjentina Hoxha. Qe prej dites se pare misioni yne ka qene qe ti sherbejme klienteve me seriozitet dhe perkushtim per ti ofruar nje eksperience te paharrueshme. Sherbimet qe kompania jone ofron jane: Bileta Trageti Bileta Avioni Paketa Turistike Rezervime Hoteli Siguracione Automjeti dhe Shendeti Transferta Aeroportuale Guida Turistike

Mission: Ti sherbejme klienteve me seriozitet dhe ndershmeri ne menyre qe te mbeten te kenaqur dhe te rikthehen duke buzeqeshur tek ne

Live nga sheshi me i bukur ne bote, me miqte tane Japoneze qe u dashuruan me Shqiperine, faleminderit guides tone fantastike @marekostofski #beautifulalbania #tirana #sheshiskenderbej #tourguide #nicetravelagency

With our Japanese friends, exploring our beautiful city. ❤Durres❤

Faleminderit guides tone te mrekullueshme @LorelaKorriku

Good bye Royce ,good bye little king willl be forever on my heart and my family heart too you mis us 😢😢😭😭❤️!

Tobby & Royce bukuroshet e Bulevardit

[04/14/18]   Duke qene se ka filluar sezoni i rezervimeve Nice Travel deshiron te ndaj me ju disa opinione ne lidhje me anen profesionale .Degjohet shpesh neper mjediset e emigranteve te cilet jane te interesuar te kryejne rezervimin se dikush ta kryen me lire e dikush me shtrenjte . Me pergjegjesi dhe kompetence profesionale bej me dije se nuk ka cmime te ndryshme per secilen agjensi, cmimet jane krejt njejte per te gjithe.Ka agjensi te ndryshme dhe keto klasifikohen pjesa me e madhe pa moral e profesionalizem dhe pjesa tjeter agjensi te cilat administrohen nga njerez te ndershem por natyrisht keto numerohen me gishtat e dores .Me konkretisht nese dikush te jep nje cmim me te lire se dikush tjeter jo se eshte me i zoti por sepse nje femije te moshes 12 vjecare ta ka bere sikur eshte nder moshe e per rjedhoje cmimi te del me i ulet.Nice travel nuk i ben kurre keto sepse mendon qe rrugetimi juaj drejt vendlndjes te jete pa probleme e pa strese ,per ne ju jeni te rendesishem prandaj profesionalizmi jone eshte i larte,ah ne rast se dikujt i interesojn 20 a 30 euro me pak ne menyre jo korrekte zgjedhja i perket atij .Nice travel nuk ka pasur nga ana tjeter asnjehere nevojen te punesoje punonjese te rangut te ulet moral vetem e vetem per te joshur klientin jo keto te ne skane per te ndodhur kurre!Ne jemi Nice Travel jo thjesht nje agjensi udhetimi por nje marke e profesionalizmit dhe ndershmerise!
Nga une Tina nje mbremje te bukur !

Black Panther & White Shark

Nice Travel Agency

's cover photo

Linjat detare qe ofron agjensia jone:

Durres - Bari - Durres
Durres - Ancona - Durres
Durres - Trieste - Durres
Bari - Igoumenista - Bari

#nicetravelagency #nicetravel #niceagency #niceferry #niceflight #niceplaces #niceshuttle #nicevacations #nicetrips #ventourisferries #adriaferries #gnv

#nicetraveagency #nicetravel #niceagency #niceflight #nicetrip #niceferry #nicevacation #shuttle #shuttleservice

Anijet qe do te operojne per sezonin e Krishtlindjeve dhe Vitin e Ri!

Adria Ferris / GNV - AF Francesca, AF Marina
Ventouris Ferries - FB Bari, Rigel 2, Rigel 3

Culture Trip

Take me to Albania 😍✈️🇦🇱

Prej 2006 gjithmone prane jush. Faleminderit per besimin tuaj.

Se shpejti ne linjen Durres - Bari shtohet anija e re RIGEL 3 e kompanise VENTOURIS FERRIES. E re, moderne dhe e bukur se shpejti prane jush ^_^

Timeline Photos

[01/10/17]   Nice travel deshiron te ndaje me ju nje eksperience te hidhur te diteve te fundit .Sic e dini e gjithe Europa eshte e perfshire nga nje mot i keq nga i cili nuk bejne perjashtim as detet .Per kete shkak ne datat 6 dhe 7 Janar anijet kane pasur vonesa .Nice travel deshiron tu beje me dije se nuk eshte pergjegjese per probleme qe lindin per shkak te kushteve ne anije ose per shkak te motit te keq .Per keto jane pergjegjese kompanite e lundrimit dhe Zoti .Jam e zhgenjyer nga nje pjese e klienteve te mi kosovare te cilet kane guxuar te me quajne dhe hajdute e mashtruese .Ketyre tipave ju bej me dije se une jam nje mbartese e vlerave me te mira njerezore duan apo sduan ata ,per mua vlerat jane ne plan te pare dhe i siguroj klientet e mi qe me sjellin respekt do ta kene dyfish te rikthyer . Ju uroj ngrohtesi ne zemer ne kete dite te acarte dimri

Me konsiderate
Tina

Timeline Photos

[10/27/16]   Nice travel shpreson dhe uron qe gjithe klientet dhe miqte e saj qe gjenden ne zonen e Markeve Italy te jene shendoshe e mire pas termetit te djeshem!

Oferta per linjen Bari - Durres - Bari per muajin Dhjetor 2016 Janar 2017: 45euro krevati 40euro bileta thjeshte 50euro makina. Nxitoni te kryeni rezervimet tuaja qe te perfitoni nga kjo oferte sepse koha eshte e limituar.
Viber, Whatsapp +355698289777 / +355692921271

#GM

[07/24/16]   Te nderuar miq!

Me hidherim te madh ju njoftoj qe me vodhen celularin sot dhe numri +355698289777 nuk gjendet me prane nesh 😂😂😂

Per kontakt ju lutemi me telefoni ose shkruani ne numrat:
+355692921271 ose +355695161612

Pushime te mbara!

I love animals Durres

Help!
We called him Pongo. He followed us after we fed him so we couldn't let him on the streets. We bought him a body leash, we groomed him and made antibiotic and parasites injections after we saw wounds and scratches on his body and than finally a bath.
Your help is needed to afford the full treatment and feed him until his adoption.
Pongo ja vendosem emrin. Nuk e linim dot ne rruge na ndiqte nga mbrapa pasi i dham nje byrek me gjize 😁.
I bleme trupore e qethem pake, e beme banjo dhe i beme injeksionet per parazite dhe antibiotik pasi lame qe kishte disa te cara ne trup.
U trajtua per parazite te jashtem dhe te brendshem.
Nje vajze shume e mire na premtoj qe do e mbante ne oborr drisa te rimare veten dhe te adoptohet.
Ju lutem na ndihmoni te perballojme koston e mjekimive dhe ushqimit qe do i duhet keto kohe.
#SHARE SHARE SHARE

gazeta-shqip.com

MPB për pasaportat e lëshuara 2009-10′: Kujdes, nga 1 korriku janë të pavlefshme | Gazeta SHQIP...

gazeta-shqip.com Ministria e Punëve të Brendshme rikujton se 1 korriku 2016 është afati i fundit i vlefshmërisë së pasaportave biometrike të lëshuara në periudhën Prill 2009 – Korrik 2010, me afat të pasaktë vlefshmërie për shtetasit shqiptar nën moshën 16 vjeç në momentin e aplikimit. MPB fton qytetarët që kanë has...

Pse duhet te jete gjithmone keshtu per ne shqiptaret ????Vellai kunder vellait kur duhet te ishin ne te njejten ane Kuq e Zi !
Sidoqofte sot spo rrime te gjykojme vec Kuq e Zinjte ti urojme :

Forca shqipe jeni per ne me te miret ,ne universin tone ju jeni kampione !

[06/07/16]   Shitet toke afer Kodres se Kuajve 1800 meter nga kthesa tek rrethrotullimi i rruges Plepa- Ndroq ,me hipoteke cmimi i volitshem, pamja eshte nga me te bukurat ,vendodhja ne koder. Nese dikush eshte i interesuar te shkruaj ne in-box!

[05/30/16]   Nxitoni te rezervoni! Jane 2 ditet e fundit te ofertes ,ndoshta neser do te jete vone. Kryeje rezervimin tend sot ,nxito tregoji dhe te tjereve !

[05/27/16]   Per te gjithe mergimtaret por me nje ndjenje respekti te vecante, per gjithe ata qe udhetojne permes nesh, ju pershendesim me nje poezi nga nje mergimtar i permalluar:

LIRIKE PER MALLIN

Kur te ze malli
Kur bene vera vape
E rrjedhin largesite

Kur te kene marre udhe
E mungon Atdheu

Atehere kenga behet ujvare
Ne diten e udhetarit

Gezim Ajgeraj

zeri.info

"Prishtina travel" dhe "Alba Air" mashtrojnë udhëtarët me bileta pa fluturime (FOTO) - Aktuale -...

zeri.info “Me keqardhje ju njoftojmë se rezervimet tuaja janë anuluar, marrëveshjet tona me kompanitë e fluturimeve kanë dështuar! Kthimi i të hollave do fillon menjëherë përmes bankës, të dh&eu...

zeri.info

Nisin hetimet ndaj mashtruesve të aviobiletave - Ekonomia - Zeri

zeri.info Njësia për Krime Ekonomike e Policisë së Kosovës ka nisur hetimet ndaj disa personave që dyshohet se po mashtrojnë bashkatdhetarët tanë që jetojnë nëpër shtete të ndryshme të ...

zeri.info

Zvicra godet mashtruesit kosovarë të aviobiletave - Ekonomia - Zeri

zeri.info Policia e Zvicrës dhe ajo e Gjermanisë, ka rënë në gjurmë të një grupi të mashtruesve me aviobileta, të cilët ua kanë marrë paratë qytetarëve dhe nuk u kanë ofruar sh&eum...

's cover photo

Nice Travel Agency

Timeline Photos

Photos from Nice Travel Agency's post

[05/01/16]   Nice Travel ka kenaqesine te uroj me rastin e festes se Pashkeve gjithe klientet e saj ortodokse ne vecanti miqte:

Gezuar Pashket !
Happy Easter!

Green Coast Resort

Ju ftojme te vizitoni website-in e ri te Green Coast, ku mund te gjeni me shume informacion rreth ketij projekti unik qe po merr jete ne brigjet e detit Jon, ne Palase.
Zbuloni me shume ne www.greencoast.al

[04/21/16]   SUPER OFERTE LINJA DURRES - ANCONA - DURRES! MAKINA GRATIS PER UDHETIME DERI ME 31MAJ!

Ministria e Brendshme

31 KORRIKU 2016, AFATI I PASAPORTAVE BIOMETRIKE LËSHUAR NË PERIUDHËN PRILL 2009 - KORRIK 2010 PËR SHTETASIT NËN 16 VJEÇ NË MOMENTIN E APLIKIMIT

Ministria e Punëve të Brendshme rikujton se 31 korriku 2016 është afati i fundit për vlefshmërinë e pasaportave biometrike të lëshuara në periudhën Prill 2009 – Korrik 2010, për shtetasit nën moshën 16 vjeç në momentin e aplikimit.

Për këtë arsye, MPB fton qytetarët që kanë hasur problematikën e vlefshmërisë së gabuar të dokumentit biometrik, të aplikojnë sa më shpejt për pasaportat e reja duke shmangur rradhët në ditët e verës, ku shtohet fluksi për shkak të ardhjes së emigrantëve.

Ministria e Punëve të Brendshme sqaron edhe njëherë lidhur me çështjen e afatit të vlefshmërisë të pasaportave biometrike të lëshuara në periudhën Prill 2009 deri në Korrik 2010 për shtetasit e moshës nën moshën 16 vjeç në momentin e aplikimit për pasaportë biometrike, se (në bazë të ligjit nr. 8668, datë 23.11.2000 “Për pajisjen e shtetasve me pasaportë për jashtë shtetit” i ndryshuar), afati i vlefshmërisë së pasaportave për këtë kategori shtetasish është 5 vjet, në përputhje me standardet ndërkombëtare të dokumenteve të udhëtimit.

Gjatë periudhës Prill 2009 – Korrik 2010, për shtetasit shqiptarë nën moshën 16 vjeç në momentin e aplikimit, janë lëshuar rreth 156 mijë pasaporta me afat vlefshmërie jo të saktë (10 vjet), ndërkohë që duhet të ishin 5 vjet. Ministria e Punëve të Brendshme nënvizon se afati 5-vjeçar i vlefshmërisë së pasaportave biometrike për fëmijët 0-16 vjeç është një standard i njohur ndërkombëtar, për shkak të ndryshimit në kohë të karakteristikave fizike të shtetasve të kësaj moshe.

Me ardhjen e qeverisë së re në vjeshtën e 2013, duke konstatuar problematikën, Ministria e Punëve të Brendshme mori masa për menaxhimin dhe zgjidhjen e saj. MPB propozoi shtyrjen e afatit të këtyre pasaportave me një vit shtesë, duke i bërë këto pasaporta të vlefshme për 6 vjet, në mënyrë që t'u lihet kohë shtetasve të marrin masat për pajisjen me pasaportë të re biometrike.

Propozimi i MPB-së është miratuar në Kuvend në Prill 2014, ku përcaktohet se “Afati i vlefshmërisë së pasaportave biometrike, të lëshuara gjatë periudhës 1 prill 2009 – 31 korrik 2010, me afat vlefshmërie 10 vjet, për të gjithë shtetasit shqiptarë me moshë deri në 16 vjeç në kohën e aplikimit, zgjatet me 1 vit nga dita e plotësimit të afatit ligjor prej 5 vitesh”.

Në të njëjtën kohë Ministria e Punëve të Brendshme ka marrë masat për njoftimin e shtetasve që preken nga ky problem dhe prej Gusht 2014 ka vijuar me njoftimin e tyre:
- në Pikat e Kalimit Kufitar (nëpërmjet kontaktit të drejtpërdrejtë në kufi dhe posterave, fletëpalosjeve)
- në Zyrat e Gjendjes Civile dhe Komisariatet e Policisë (nëpërmjet kontaktit të drejtpërdrejtë nga punonjësit dhe posterave, fletëpalosjeve)
- në median e shkruar dhe elektronike
- deklaratat të herëpashershme dhe vazhdueshme nga zyrtarët të lartë të Ministrisë së Punëve të Brendshme
- nëpërmjet Ambasadave dhe Zyrave konsullore të Republikës së Shqipërisë, për shtetasit shqiptarë që jetojnë e punojnë jashtë Republikës së Shqipërisë
- nëpërmjet faqes zyrtare të internetit të Ministrisë së Punëve të Brendshme.

Gjithashtu, Ministria e Punëve të Brendshme ka marrë të gjithë masat e nevojshme për përballimin e kërkesave në rritje për pajisjen me pasaportë, kjo për shkak dhe të fluksit (të përvitshëm në këtë periudhë) të emigrantëve. Për këtë arsye ka fuqizuar infrastrukturën e nevojshme në zyrat e aplikimit dhe shpërndarjes së këtyre dokumenteve, si dhe ka zgjatur orarin e shërbimit, duke i shërbyer dhe shtetasit të fundit në sportel.

Në vijim të fushatës informuese, Ministria e Punëve të Brendshme njofton të gjithë shtetasit shqiptarë të marrin masat e nevojshme për pajisjen me pasaporta të reja para përfundimit të afatit të vlefshmërisë të pasaportave ekzistuese.

Kryeni rezervimin tuaj me agjensine Nice Travel .E vendosur ne rrugen e re dukshem lehtesisht nga terminali i tragetit, e pajisur me nje staf te mireedukuar profesionalisht dhe humanisht ju sigurojme qe jemi nga te vetmit ne treg qe e kryejme seriozisht punen tone. Tek ne rezervimi juaj nuk perfundon me kryerjen e tij, ne interesohemi qe udhetimi juaj te jete i mbare dhe komod. Per me teper ne shumicen e rasteve pagesa tek ne behet pas mberitjes ne Durres , por dhe ne rastet kur pagesen e kryeni nepermjet bankes te jeni te bindur qe per cdo problem qe ju paraqitet keni mirkuptimin tone dhe nuk ju humbet kurgje.
Rezervo me Nice Travel, rruga me e rehatshme per shtepi!

Nxitoni te rezervoni ,grup i konfirmuar, per rezervime telefononi ne 0692921271 do te jete nje eksperience e paharuar ,ju mirepresim!

Ne cmim perfshihet :

Udhetimi me autobuz komod dhe drejtues profesionist
2 nete qendrimi ne hotel nga te cilat nje nate ne Sarajeve {mengjesi i perfshire}dhe nje nate ne Dubrovnik {mengjesi jo i perfshire}
Guida profesionale per ta bere udhetimin tuaj sa me te vlefshem dhe te paharruar.

Programi :
Dita e pare:
Nisja nga Durresi ne oren 05/00 te mengjesit.
Kryerja e procedurave ne piken kufitare .
Rruges jane te parashikuara ndalesa per kafe ose dreke sipas deshires tuaj .
Mberritja ne hotel{Sarajeve} dhe akomodimi .
Pas shlodhjes pasdite shetitje neper qendren historike te Sarajeves .
Dita e dyte :
Pas mengjesit nisja per ne Medjugore per te vizituar Madoninen e shenjte .
Vazhdimi i rruges per Dubrovnik me ndalesa rruges sipas deshires tuaj.
Mberitja dhe akomodimi ne hotel .
Mbremja vizite e lire e qytetit sipas deshires,
Dita e trete :
Pas konsumimit te mengjesit vizite me guide ne qytetin historik te Dubrovnikut
Me pas nisja drejt Durresit .
Rruges ndalesa sipas deshires tuaj.
Mberritja ne Durres
Fundi i udhetimit!

PS :Ne udhetim nuk eshte e perfshire gjithshka qe nuk eshte permendur me lart!

20-21 PRILL TOUR SARAJEVE DUBROVNIK 89 EURO

[04/06/16]   Ne emer te agjensise Nice Travel dhe ne emer te Zonjes Tina qe ben administrimin e saj kemi nderin tju njoftojme se me rastin e 10 vjetorit te fillimit te aktivitetit deklarojme te hapur Shorteun te cilen e titullojme
" Rezervo heret dhe fito!"
Cmimet perkatese do te jene 3:
Cmimi i pare perfiton 50 perqind zbritje ne vleren e biletes !
Cmimi i dyte perfiton 30 perqind zbritje ne vleren e biletes !
Cmimi i trete perfiton 20 perqind zbritje ne vleren e biletes!
Ky shorte eshte i vlefshem per rezervimet qe kryhen deri ne daten 15 Maj .
Gjate kryerjes se rezervimit tuaj do te pajiseni me nje numer rendor i cili do te jete numri qe do ju perfaqsoje gjate hedhjes se ketij shorteu .
Ky nr do te jete sipas rendit ne te cilin ju keni kryer rezervimin.
Per zhvillimet e metejshme do tu njoftojme nepermjet faqes tone ne FB
Nxito te rezervosh mos e humb rastin per te perfituar nga oferta jone, jeni te gjithe te mirepritur !
Ju urojme fat !

Stafi i Nice Travel

Ne jemi ketu per ju te nderuar kliente sepse ju jeni pjesmarres ne arritjet tona. Periudha e veres po afron ju prezantojme anijet ne linje ,mirpresim kerkesat tuaja ,ofrojme sugjerimet tona shume te vlefshme .Kete e dine mire nje pjese e madhe e klienteve te mi te cilet me besojne verberisht. Gezimin tim ne keto momente sdo ta nderoja me asgje ne bote. Respekt per te gjithe klientet e mi ,nga zemra ju uroj nje fundjave te bukur dhe ju them po afron vera jam ne sherbimin tuaj !
Une jam zonja Tina dhe ju them tung !

Mirmengjesi miq! Dite te mbare kudo qe ndodheni...

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Durrës?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Location

Category

Telephone

Address


Perball Terminalit Te Trageteve
Durrës
2001

General information

Bileta Trageti, Avioni, Transferta Aeroportuale, Siguracione Shendeti dhe Automjetesh, Rezervime Hoteli Cel: +355692921271 ; Whats Up, Viber: +355695161612 / +355698289777 Email: [email protected] Skype: tina.hoxha4 Web Page: nicetravelagency.com

Opening Hours

Monday 08:00 - 21:00
Tuesday 08:00 - 21:00
Wednesday 08:00 - 21:00
Thursday 08:00 - 21:00
Friday 08:00 - 21:00
Saturday 08:00 - 21:00
Sunday 08:00 - 21:00
Other Travel Agencies in Durrës (show all)
Agjensi Dallupi Agjensi Dallupi
Lagja 2 Rruga "Aleksander Goga" Pran Gjykates Se Rrethit Durres
Durrës, 30

Italba Travel Italba Travel
Rruga Egnatia 1099
Durrës, 2001

Siamo strutturati in Albania per seguire da vicino e meglio tutte le fasi della vostra vacanza,dall'accoglienza alla permanenza,nell'incantevole...

PORT VIEW Agency PORT VIEW Agency
Perballe Terminalit Durres (PORT)
Durrës

BILETA TRAGETI BILETA AVIONI PAKETA TURISTIKE

Alfred-Enea  Travel & Tours Alfred-Enea Travel & Tours
Durres
Durrës

Udhetime brenda dhe jashtë vendit...Udheto me autobuza komod...

Hyeda Travel  "Eri" Hyeda Travel "Eri"
Rruga Jahja Ballhysa
Durrës, 2001

Alb Trans Durres Alb Trans Durres
Stacioni Qendror I Trenit
Durrës, 2001

ATJE KU UDHETIMI KTHEHET NE KENAQESI...

Dea Lines - Travel Agency Dea Lines - Travel Agency
Rruga Epidamni
Durrës, 2001

Agjensi udhetimi/Travel agency Bileta Avioni dhe Trageti Turizëm brenda & jashtë vendit Rezervim hotelesh Siguracione Agjensi imobiliare Makina me qera

AMADEO TRAVEL AMADEO TRAVEL
Lagjia Nr:4 HYRJA PORTUALE NUMER 4 URA DAJLANIT
Durrës

"AURORA" TRAVEL & TOURS "AURORA" TRAVEL & TOURS
L.12 RR.Deshmoret (tek Rrotondo Prane St Trenit)
Durrës, ALBANIA

Tek ne do te gjeni ofertat me te mira me tarifat me te uleta. Ju mirepresim!!

Hermes LINES Durres Hermes LINES Durres
L.4 Stacioni Trenit
Durrës, 2001

Bileta autobusi cdo dite nga shqiperia ne itali.Bileta trageti dhe avioni , paketa turistike

Agjensi Udhetimesh U.E.M Agjensi Udhetimesh U.E.M
LGJ 17, RR. Neki Libohova, Ish U.E.M Prane U.R.T
Durrës, 2001

AGJENSI UDHETIMESH Bileta Avioni Konsulence per mjetet e transportit (siguracion, kolaodim, etj) Kancelari Tabachino Souvenire & Gifts Vere & Champagne Etj