Berati Vendlindja IME

FOTOGRAFIES ,HISTORIES ,DHE SHUME GJERA TE TJERA

Gezuar Pashket !!!!!Kudo ku ndodheni zoti ju dhente shendet dhe armoni ne familjet tuaja !!!!#berativendlindjaime

Miremengjes Beratiiiii ♥️

Mirembrema Beratiiiii ♥️

Miremengjes Beratiiiii ♥️

Berati TV

Nga Adriatik Lapaj, avokat

Na fal nëno!

Z. Edi,
Me trishtim po e shpërndaj këtë video. Uroj ta shikosh Edi! I mbulova dhe fytyrën e bukur e të vuajtur nënës. Ka dinjitet nëna Edi. Janë nëna të një populli të vuajtur dhe të tradhëtuar.

Bën shumë propagandë e pak punë Edi. Duhet shteti të punojë nga ligji dhe jo nga urdhërat e facebook-ut tënd.

Në Vlorë është nëna në fjalë. Inicialet M.J ka. Merrni masa për të pamundurit. Lëri teoritë në FB.

P.s sigurisht që nënës do i çojmë ushqim, por kjo nuk është zgjidhja për mijëra të tjerë.

Busulla e Jetes

Une jam KORONA - Me degjoni dy fjale

Berati TV

“Alo, Edi Rama të shqetëson”, Kryeministri nis të telefonojë qytetarët: Çfarë shqetësimi ke?

Berati TV

Lajmi i fundit/ Ndërron jetë i moshuari me origjine nga Kuçova te Infektivi! Shkon në tre numri i viktimave nga koronavirusi

Gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë një pacient i shtruar në spitalin Infektiv, i konfirmuar me COVID-19, i cili vuante nga kanceri në mushkëri, në stad tejet të avancuar. 71-vjeçari me origjinë nga Kuçova, i trajtuar më herët në spitalin universitar “Shefqet Ndroqi”, prej 7 ditësh ishte shtruar në spitalin Infektiv dhe gjatë mbrëmjes pati një komplikacion të menjëhershëm kardiak arterial.

71-vjeçari vuante nga disa sëmundje shoqëruese: Kancer mushkërie, diabet mellitus, fibrilacion arterial dhe hipertension.

MShMS shpreh ngushëllimet familjes së të ndjerit dhe apelon dhe një herë qytetarët të respektojnë rregullat e distancimit social dhe të telefonojnë 127 në rast se kanë shenja të sëmundjes.

Berat/ Shpërndahen 350 pako me ushqime për të moshuarit e vetmuar dhe në nevojë

Bashkia Berat po shpërndan pako ushqimore në të gjitha lagjet e qytetit. 350 të tilla janë shpërndarë në dy ditë aksion për të moshuarit e vetmuar e të sëmurë dhe për familjet në nevojë.

Stafi i bashkisë Berat, prej disa ditësh ka nisur identifikimin e të gjithë të moshuarve të vetmuar apo me aftësi ndryshe, për t’i asistuar me ndihma ushqimore. Aksioni i bashkisë ka filluar që prej pasdites së djeshme, ku ekipet e bashkisë janë shpërndarë në çdo lagje për t’i ardhur në ndihmë kësaj kategorie personash. Punonjësit e bashkisë, të shoqëruar edhe nga policia bashkiake kanë shpërndarë vetëm në dy ditët e para të këtij aksioni 350 pako ushqimore.

Ato etj janë shpërndarë në lagjet: “Çelepias”, “Donika Kastrioti”, “30 Vjetori”, “Dëshmorët e Kombit”, “Çlirim” dhe “Barrikadë”. Punonjësit e bashkisë, duke trokitur në çdo derë të moshuari që i kanë dorëzuar pakon ushqimore, i kanë këshilluar të qëndrojnë brenda banesave dhe për çdo nevojë të kërkojnë ndihmë pranë bashkisë Berat,në numrat e telefonit të lëna në dispozicion prej tyre. Burimet zyrtare të bashkisë Berat kanë konfirmuar se, shpërndarja e ndihmave ushqimore do të vijojë çdo ditë në çdo lagje të qytetit dhe do të shtrihet në ditën në vijim edhe në zonat rurale, ku janë evidentuar ermat e të moshuarve të vetmuar, të sëmurë dhe në nevojë.

Berati TV

Rama: Orari i ri gjatë gjithë javës tjetër, policia shpërndan me gaz lotsjellës kë sheh jashtë; do të konsiderohen si tradhëtarë lufte

#berativendlindjaime

[03/15/20]   Ftese:@berativendlindjaime

Dua shume t’i bashkohem kesaj nisme ne Shqiperi. Ndihma me e madhe qe ne mund te japim per momentin, eshte te rrime ne shtepi ! Moralisht, dua shume te suportojme jo vetem njeri tjetrin, por Heronjte e Perhershem te ketij kombi qe duken se jane te tille ne heshtje.

NESER, DATE 15 MARS, ORA 18:00 , TE DALIM TE GJITHE NE BALLKONE DHE TE DUARTROKASIM MJEKET, INFERMIERET, FARMACISTET DHE GJITHE PERSONELIN MJEKESOR, POLICISE DHE KEDO QE KETO DITE PO LUFTOJNE 24H NE SHERBIMIN TONE !

Le te behet jehona jone, mbeshtetja e tyre me e madhe, te jene te qete se ne po i suportojme nga qendrimi ne shtepi !!

#bashkedoiadalim 😷

JU FTOJ TI BENI SA ME SHUME SHARE !!

berati.tv

Lajmi i fundit/ Stafi i spitalit të Beratit në karantinë, e sëmura vinte nga Italia, por i gënjeu mjekët - Berati TV

berati.tv Stafi mjekësor i Spitalit Rajonal Berat është vetëkarantinuar mesditën e sotme. Lajmi është bërë i ditur nga Drejtoresha e Spitalit Rajonal Berat, Edlira Shkëmbi. Një mjeke nga lagjia ‘Kala’, një infermier dhe shoferi i ambulancës, kanë shkuar rreth orës 09:30 të mëngjesit të s...

Berati TV

Mesazh në inbox:

berati.tv

Të moshuarit e Beratit sfidojnë koronavirusin: "Nuk na mbron maska, por rakia" - Berati TV

berati.tv Paraditja e sotme e ka gjetur Beratin në një situatë shumë më të qetë se zakonisht. Në rrugë ka shumë më pak lëvizje automjetesh dhe kalimtarë. Baret, restorantet janë bosh, ndërsa në qendër të Beratit arrin të shohësh pak qytetarë. Lëvizje më së shumti ka në farmaci, ku nje...

berati.tv

BERAT/ KORONAVIRUSI, NE KOPSHTIN UZNOVE FILLON PUNA PER DEZIFEKTIM - Berati TV

berati.tv BERAT/ KORONAVIRUSI, NE KOPSHTIN UZNOVE FILLON PUNA PER DEZIFEKTIM SUBSCRIBE PER ME SHUME VIDEO SI KJO https://www.youtube.com/channel/UCc3RjTolIhLLCu4wPnxTrjQ?sub_confirmation=1

Shperndani ne profilet tuaja , informoni dhe miqte tuaj qe te marrin masa.
Cdo mase parandaluese vlen shume
#qendroneshtepi

korrieri.com.al

Bllokim në frymëmarrje e temperaturë e lartë, 4 pacientë nga Skrapari dhe Berati me urgjencë drejt QSUT-së

korrieri.com.al Katër pacientë nga Skrapari dhe Berati janë nisur drejt QSUT-së Tiranë. Ndonëse ende nuk dihet se nga se vuajnë, pacientët shfaqnin simptoma të njëjta, temperaturë të lartë dhe bllokim në frymëmarrje. Gazetarja Eneida Petova raporton për ‘BalkanWeb’ se njëri nga rastet, një 22-...

[03/09/20]   🦠 #coronavirusi është me 🔬diametër qelizor prej 400-500 mikro, kështu që çdo maskë parandalon hyrjen e saj.
🦠#Virusi nuk vendoset në ajër, por në tokë, kështu që nuk transmetohet nga ajri.
🦠coronavirs , kur të bie në një sipërfaqe metalike, mund te jetoje deri ne 12 orë, sugjerohet larja e duarve me 🧼sapun dhe uje 💧 sa me mire .
🦠Coronavirus, kur bie pëlhura, 👕👚qëndron për 9 orë, kështu që larja e rrobave ose ekspozimi i tyre në diell 🌞për 2 orë është e mjaftueshme për qëllimin e vrasjes së tij.
🦠Virusi jeton në duar 🖐🏼🖐🏼për 10 minuta, kështu që vendosja e 🧴sanitizuesit të alkoolit në xhep është e mjaftueshme për qëllimin e parandalimit.
Nëse 🦠 është i ekspozuar në një 🌡temperaturë prej 🔥26-27 ° C, do të vritet, nuk jeton në zona të nxehta.
Pirja e ujit të nxehtë 🔥dhe ekspozimi në diell ☀️është mjaft i mirë.
Qëndroni larg 🍦akullores, ujit të ftohte dhe ushqimit të ftohtë🧊.
Gargëzimi me 💦ujë të ngrohtë dhe🧂 kripë vret viruset dhe i parandalon ata të vendosen në mushkëri.

Respektimi i këtyre udhëzimeve është i mjaftueshëm për të parandaluar virusin.

😜😜😜😜😜

Gezuar festen e ♥️8MARSIT ♥️

Mirembrema Beratiiiii ♥️♥️ Im i bukur 😘😘

Photos from Berati Vendlindja IME's post

Photos from Berati Vendlindja IME's post

youtube.com

Historia e Tmerrshme e Xhindit te Lumit

Degjojeni me vemendje kete histori te temershme!

Kjo eshte nje nga historite me te frikshme/interesante qe ka kane shkruar. Nese video te tilla ju japin shqetesime, ankth apo ju bejne te ndiheni jo mire. Ju...

Magjia e një qytet të lasht historik

Berati i Onufrit , i Bab Dud Karbunarës , i lagjeve historike , kala , Çelepias, Goricës, Uznovës , Thimi tanit , e tjera lagje magjepse , i kishave , dhe Xhamive shekullore, i harmonis fetare, i artit dhe kulturës së lasht , i historis kombëtare ku Princi legjendar kombetar Gjergj Kastrioti krijoi familjen e tij duke ber dasmen madheshtore te ky qytet madhështor dhe historik me dasmor nga të gjitha fiset Shqiptare , Berati i një mbi një ditareve e tjera sepse nuk pershkruhet historia e tij me dy rreshta .

Mirembrema Beratiiiii ♥️♥️♥️♥️♥️!!!!!#berativendlindjaime

Ju mirepresim diten e premte 21 shkurt te lokali cimit cerm sektor. Me koleget e mrekullueshem.

Mos dil pa bere **LIKE*** ne qoftese je beratas ♥️♥️♥️♥️♥️

Miremengjesi nga Beratiiiii ♥️♥️♥️♥️ !!!!!#berativendlindjaime

Photos from Berati Vendlindja IME's post

Një tërmet i fuqishëm është regjistruar vetëm pak çaste më parë në Tiranë.

Epiqendra e tërmetit është regjistruar në Hamallaj të Durrësit, por lëkundjet janë ndjerë në disa qytete të vendit.

Mësohet se lëkundjet kanë qenë me magnitudë 5 ballë të shkallës Rihter dhe kanë shkaktuar panik te qytetarët, të cilët kanë vërshuar menjëherë në rrugë.

Photos from Berati Vendlindja IME's post

Photos from Berati Vendlindja IME's post

youtube.com

Nuk i dhanë leje të shkojë në varrimin e së motrës, pret damarët në qeli

Përcillet në banesën e fundit Brunilda Sadushi 37-vjeçarja u vra Naten e krishtlindjes ne France Nena: Djalin 3-vjeçar nuk e morem dot Nena: Askush nuk na nd...

Miremengjes Beratiiiii ♥️

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Berati?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

Gezuar krishlindjet 🌲🌲🌲🌲

Location

Telephone

Address


BERATI
Berati
Other Tour Agencies in Berati (show all)
Klid Ballkan-Intrbus-BERAT Klid Ballkan-Intrbus-BERAT
Axhensia Berat Qender
Berati, TIRANA

Turistike