House of Tourists

Get ready to know the culture and hospitality and experience your stay like a time capsule the only Berat can offer . Feel like in your own city with a silent environment and unique architectural style . Welcome to your home !

To us, you will find the guide to wherever you want, fortress of Berat, churches, cultural objects, the Osumi canyons, traditional food, trips to the mountains, rental cars, personal photos, gifts, tickets, artistic activities, hiking, sports, opportunities for craft production, harvesting organic products ....

Dita1: Nisja nga Tirana/Fieri/Berati në oren 20:00 te darkës të një dite më parë dhe udhëtimi me autobus nëpërmjet Kakavijës për në Selanik. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Ndalesë e shkurtër ne hyrje te qytetit dhe vazhdim i rruges drejt Stambollit.Akomodimi ne hotel.
Dita 2: Mengjesi në hotel i përfshirë gjatë gjithë qëndrimit. Vizitë panoramike me guidë në Monumentet Kryesore të qytetit, si: Xhamia Blu, njohja me Bazilikën e famshme të Shën Sofisë dhe njohja me arkitekturen bizantine, Sarajet e Sulltanit, pasdite do vizitojme Akuariumin dhe darka me argetim ne lokalet nen uren e Gallatës.
Dita 3: Paradite lundrim me anije për dy orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Europën dhe Azinë, si dhe për të parë nga anija kalanë e vjetër, Rumelitsa. Pas anijes shëtitje me autobus,vizitë ne pallatin mbreteror dhe pas kësaj vizitë në sheshin Taksim.
Dita 4: Nisja heret per në Shqiperi, që ndalesa për në kthim në Selanik të na zëri ditën, vizitë panoramike e shkurter në Kullën e Bardhë, Sheshi Aristoteli dhe Hagia Sophia. Vazhdim i udhetimit drejt Tiranës ku mendohet të kthehemi natën vonë.
Në cmim përfshihen:
– 3 netë në Stamboll në hotel me mëngjese të perfshira.
– Transporti me autobus.
– Guida e Stambollit dhe shoqerues shqiptar gjatë gjithë udhetimit.

(pagesat ekstra:)
shëtitje me anije ne Bosfor 5€
vizit te Akuariumi 10€
vizit te Ajasofja-Shën Sofia 10€
vizit te Muzeu i Luftës 5€
vizit në Pallatin mbretëror 10€
(për klientet e kthyer nga dogana nuk ka asnjë kthim mbrapa te pagesës)
0-2 vjec janë falas
2-12 vjec, nëse akomodohet në dhome me 2 të rritur, përfiton 20€ zbritje

GEZUAR TE GJITHE MIQTE.

Caste te bukura.

Mbremje festive.

Organizuar nga House of Tourists dhe pjesemarrjen e miqve dhe klienteve te zyres, po kalohet nje mbremje e perkryer.
GEZUAR.

youtube.com

Aljazeera - The Traveler - Albania - Episode 3 (with subtitles)

Make sure to activate the subtitles while watching. This is an episode from a season we directed and produced for The Traveler, a new travel series broadcast...

[12/19/19]   Me rastin e festave te fundvitit Agjensia House of Tourist fton te gjithe qytetaret e Beratit dhe rrethinave te tij, vecanerisht klientet qe kane frekuentuar agjensine tone per udhetimet e tyre, te festojme se bashku ne nje ambjent festiv ne nje prej lokaleve te qytetit te Beratit.
Ne nje darke me kenge e muzike tradite shpresojme te beheni pjese e te festuarit ndryshe dhe kendshem.
Shpenzimet tuaja do te jene 1500 leke per darken dhe muziken, ku eshte e perfshire edhe nje pije.
Mbremja festive do te organizohet ne date 27/12/2019 prej ores 19.00 deri ne oren 22.00, por ky orar eshte i menaxhueshem.Informacion me te hollesishem e merrni duke kontaktuar me stafin e House of Tourist.
Kerkesat tuaja do t'i drejtoni drejteperdrejte ne zyrat tona si edhe mund te telefononi ne 0697090010.
Ju bejme me dije se per cdo rezervim duhet bere edhe pagesa perkatese.
Duke ju falenderuar per mirekuptimin mbetemi me shprese ne realizimin e kesaj mbremjeje festive.
Stafi.

Rain ☔ or not we make the trip and we enjoy the Tour . Our guest from Belgium chose House of Tourists to make this trip and in the end she thanked us for the trip in the rainy weather ☔ . Was amazing experience with you Aurelie 😊

Book with us your trip and you will enjoy everything . Dm us or text in Whats App .

Thank you !

[10/20/19]   Grup I konfirmuar per ne Meteora.
Nje kendveshtrim ndryshe I natyres dhe lartesive ku vendosen Manastiret dhe Kishat.
2-3 Nentor
Cmimi 55 euro
Per hollesite e metejshme lexoni pershkrimin e meposhtem:
Per te ndikuar ne nje hapesire me te gjere te prenotimeve, autobusi niset nga Tirana ne 03:00 te mengjesit; Nga Fier ne oren 4:30 dhe nga Berati nisja behet ne oren 05:30
Per lehtesi te udhetimit bejme ndalese te shkurter rruges, per te arritur sa me heret ne piken kufitare te Kakavijes, pasi rradha e autobusave qe kalojne kufirin eshte e gjate ne fundjave.
Vazhdojme udhetimin drejt Janines me ndalese ne qytezen e Peramas ku edhe do te vizitojme Shpellen e famshme te ariut(e cila eshte obsionale, pasi ka nje pagese prej 5,5 euro personi).
Duke menduar se afrohet dreka eshte e keshillueshme te hahet dreka lehte ne fasfudet e Janines pasiqe darka eshte e organizuar ne Hotel, keshtu qe I drejtohemi Meteores pergjate nje rruge te mbushur pyje.Pasi arrijme ne Kalabaka behet akomodimi ne hotel . Darka ne hotel ka forme argetimi me DJ .
Dita2:
Mengjesi në hotel.
Pas mengjesit nisemi per te vizituar Meteoran, e famshme per peisazhet magjike natyrore dhe manastiret ne maje te shkembinjve.Vizive do ti shohim te 6 manastiret kurse per visit do te shkojme te Manastiri I madh.
Vete fjala Meteora do te thote “pezull ne ajer”, ose ne “qiell” dhe ate pershtypje te japin duke I pare nga afer. Me pas, vazhdojme drejt Kalabakes ku mund te konsumohet edhe dreka ne nje nga tavernat vendase. Pas drekes nisja per në Janinen ku do te bejme nje shetitje me varke per ne ishullin e Ali Pashes ne liqenin Pamvatis, ndalesa te shkurtra rruges, kalimi nga dogana e Kakavijes. Mberritja ne Tirane dhe fundi i sherbimeve tona.
Ne cmim perfshihen:

 Udhëtimi vajtje – ardhje me autobus.

 Akomodimi në hotel me 3 yje.

 Mëngjeset për të gjithë ditët e qëndrimit.

Darka ne Hotel
 Shëtitjet në Janine dhe Meteora me autobus (sipas programit).
 Shoqërues dhe guidë shqiptare, për të gjithë ditët e qëndrimit.
Në cmim nuk përfshihen:

 Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.

 Hyrjet në monumente dhe muzeume.
 Siguracioni jetes ne udhetim (i keshillushem).
 Taksa e qytetit qe eshte e vlefshme qe ne Janar te 2018, 1.5 euro per dhome ne hotel me 3*, 2 euro per dhome ne hotel me 4* dhe 4 euro per dhome ne hotel me 5*.
Shenim:
 Krevati mund te mos jete dopio, por 2 krevate tek te bashkuar.
 Personi tek, ne dhome dyshe, paguan 85 Euro.
 Zbritja per transport individual eshte 20 Euro.
 Pagesa per person ne dhome dyshe me darken e perfshire 55 euro
Femijet:
 0-2 vjec jane falas;
 2-12 vjec, nese akomodohet ne dhome me 2 te rritur, perfiton 50% zbritje;
 mbi 12 vjec paguan si i rritur.
 nese nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udheton me njerin ose asnjerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar.
Rreth Rezervimit:
 Per rezervim, duhet te paguani 50% te shumes ne momentin e rezervimit, ndersa pagesen e plote 5 dite para nisjes.
 Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.
 Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.
Per rezervime mund te kontaktoni ne numrat:
+355697090010
+355697090011
Ose mund te shkruani ne e-mailet:
[email protected]
[email protected]
Vendet jane te limituara, ndaj nxitoni te rezervoni

Ora News

Nje arsye me shume.

Alien - Albanian Handicrafts and Hero in Kruja

E bukura e të qenit një Australiane në Krujë

Shikoni emisionin e plotë në Youtube duke klikuar këtu: https://www.youtube.com/watch?v=0iaJvDJShrE

Amazing View 🏞😍

Photos from House of Tourists's post

Butrint

Amazing Day

Kisha e Shen Naumin ( Saint Naum Church )

Photoshooting 📸⛪️🛤

Enjoy Your #swwiming with #us #explore #decouverte #happy #happypeople #Tour #Tourism #Balkan #Canyon #GreenLand #WAnderlust #LandScape #Photoshooting

Book with us your Adveture : CANYON , WATERFALL

CONTACT NUMBER :0697090010 Or in our page House of Tourists

Australia 🇳🇿 Wine Taste 🍷🍾 Photoshooting 📸

Mos mungoni ne turin e jugut ne mbyllje te sezonit veror 27-28-29 shtator 4500 lek
nisja nga Fieri ora 6.00 e mengjesit
ndalesat:
1-kafja ne Mira mare
2-ndales ne llogara 1 ore
3-ndales ne palas 2 ore plazh
4 ndales ne jale 1.30 minuta per plazh
5 himara ,akomodimi ne hotel Vila blu me mengjes
6-argetim ne tavernat e himares deri ne oret e para te mengjesit
dita e dyte : mengjesi vizit dhe plazh ne porto palermo dhe potam dhe kthimiperseri nga llogaraja ,vlore fier
per rezervime na kontaktoni ne : 0697090010

I will be there.

Mrekullive të Sarandës. Manastiri i Dyzet Shenjtorëve ose “Agi Saranda”, dhuruesi i emrit të qyetit jugor. Askund nuk duket Saranda më bukur se këtu, mbi Gjashtë. Arkitektura rrethore e brendshme ku ndodheshin qelitë-dhomat e murgjërgjve ishte madhështore dhe e frikshme njëkohësisht. Saranda ju jep mundësinë që çdo ditë para ose pas plazhit, të vizitoni nga një monument kulturor. A nuk është fantastike? 🏛🌿⛵️💙💦🐌🦎🐜🐞

Mos mungoni 21 Shtator Lumi i Shales
3800 lek personi
per rezervime na kontaktoni ne 0698700555 Ose na shkruani ne Faqen Tone .
Nisja nga Sheshi Axhensia Berat ora 24:00 ,me ndalesa rruges me optimizem dhe pamje fantastike te liqenit te Vaut te Dejes dhe Komanit do kalojme nje dite te kendshme ne lumin e Shales ,nga mbasditja nje darke te Kompleksi Dea(pagesa ekstra) .Kthimi ne Berat ne oret e vona te mbremjes!! House O F Tourists

( Shapka , Rroba Plazhi , Peshqira duhet ti keni me vete )

Don't miss 21 September the River of Shala
3800 money person
For reservations contact us at 0698700555 Or text in our Page .
Departure to Berat Centre of 24:00 pm, with the stop on the way with optimism and a fantastic view of the Lake of Vau and Koman we will spend a nice day in the river of shales, from the meeting of the Dea Complex.( Return to Berat in late evening hours!!

Location - Living In Albania: Berat Berat County
Interests Food, Restaurants, art or Tourism

WELCOME !

On Top of Tomori Mountain Book now a tour into the most holy destination of Albanians Tomori mountain is known as the God Mountain or Holy Mountain .

2400 m high is the 3rd highest mountain in Albania . In this tour you will know more about Mountain and why is a HOLY Destination.

Amazing Tour Osumi Canyon - Bogova Waterfall Come te o enjoy this Trip With us . Tour Guide Marjus ( English speaker ) 🇦🇱. Don't miss this Trip !!
#Canyon #Waterfall #Hiking #Nature #FreshAir #Photoshooting #Happyday #ENJOY 🤩

Hotel "Vila Blu" ne Himare kerkon te punesoje Punonjese .

- Nese ka eksperience pune ne fushen e hotelerise eshte e preferuar .

- Te jete e perkushtuar ne pune .

- Te respektoje rregullat e punes .

-Periudha e punesimit prej 1 Maj deri ne 30 shtator.

-Pagesa:35000 leke/muaj.

-Ushqimi dhe fjetja e perfshire ne kushtet e punes.

Per me shume informacion kontaktoni ne numrat e meposhtem :
+355 69 240 2599 ; +355 68 419 8798

[04/22/19]   House of Tourists kërkon të punësojë:

AGJENTE UDHETIMI

⬇ Kriteret e kandidates:
- Të ketë njohuri të mira në përdorimin e internetit dhe rrjeteve sociale.
- Të njohë gjuhen angleze .
- Të ketë njohuri të shkëlqyeshme në të shkruar dhe të folur.
- Eksperienca e punës nuk është e domosdoshme.

⬇ Detyrat e kandidates:
- Të interesohet vazhdimisht për oferta në destinacione të reja për tregun shqiptar dhe ti sjelli ato pranë klientit.
- Të krijoje, të reklamojë, të shesë paketa turistike/ bileta udhëtimi, sipas kërkesave të klientëve.
- Të informojë klientët pë dokumentacionin e nevojshëm për të udhëtuar si pasaporta, viza, etj.
- Ti përgjigjet kërkesave në email, rrjete sociale, zyrë, etj.
- Të jetë e kujdesshme ndaj detajeve.

Vendodhja:
Berat, Bulevardi "Republika" ,
Ne krahe me "Union Bank" .

Nese jeni te interesuar dhe i permbushni kriteret e mesiperme dergoni CV tuaja ne adresen
[email protected] ose telefononi ne numrat e meposhtem :
+355 69 240 2599 ; +355 68 419 8798

CV do te trajtohen ne konfidencialitet te plote dhe personat e perzgjedhur do te ftohen per interviste.

House of Tourists

🎄🎄#Kolashin 3 dite: 28-30 Dhjetor; 1-3; 4-6; 11-13; 18-20; 27-29 Janar €89🎁🎄❄🎁⛄🎿🎀🎄🎇🎉
🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁
🎄Programi 2 ditor: 🎈Dita I. Ora 07.00 nisja nga Tirana ne Oren 7.00 prane Liceut Artistik Jordan Misja Rr. Elbasanit per ne Podgorice. Ndalesa e tek Restaurant Ujvara Niagara, me pas vazhdojme per ne Podgorice. Vizite e qytetit. Ndalese ne qendren tregtare Delta City. Akomodimi ne hotel ne Podgorice Hotel 3*. Darka me muzike dhe me pas frekuentim I lire I pubeve.
🎈Dita II. Ora 07-00 – 08-00 mengjesi. Pas mengjesit nisemi per ne Kolashin. Kohe per te bere ski deri ne ora 15.30 . Nisja per Tirane.
🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁
🎄Programi 3 ditor: 21-23; 23-25; 24-26 Dhjetor ; 1-3 Janar 89 eur. 🎈Dita I. Ora 07.00 nisja nga Tirana prane Liceut Artistik Jordan Misja Rr. Elbasanit per ne Podgorice. Ndalesa e tek Restaurant Ujvara Niagara, me pas vazhdojme per ne Podgorice. Vizite e qytetit. Ndalese ne qendren tregtare Delta City. Akomodimi ne hotel ne Podgorice Hotel 3*. Darka dhe me pas frekuentim I lire I pubeve.
🎈Dita II. Ora 07-00 – 08-00 mengjesi. Pas mengjesit nisemi per ne Kolashin. Kohe per te bere ski deri ne ora 15.30 . Kthimi per Podgorice.Akomodimi ne hotel ne Podgorice Hotel 3*. Darka dhe me pas frekuentim I lire I pubeve.
🎈Dita III. Ora 07-00 – 08-00 mengjesi. Pas mengjesit nisemi per ne Kolashin. Kohe per te bere ski deri ne ora 15.30 . Nisja per Tirane.
🎈 Ne cmim perfshihen:
– Transporti vajtje-ardhje me minibus komod AC;
– Akomodimi ne hotel 3 * per netet e qendrimit ne Podgorice;
– Mengjesi dhe darka;
REZERVONI 0692329435

🎄🎄#Kolashin 3 dite: 28-30 Dhjetor; 1-3; 4-6; 11-13; 18-20; 27-29 Janar €89🎁🎄❄🎁⛄🎿🎀🎄🎇🎉
🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁
🎄Programi 2 ditor: 🎈Dita I. Ora 07.00 nisja nga Tirana ne Oren 7.00 prane Liceut Artistik Jordan Misja Rr. Elbasanit per ne Podgorice. Ndalesa e tek Restaurant Ujvara Niagara, me pas vazhdojme per ne Podgorice. Vizite e qytetit. Ndalese ne qendren tregtare Delta City. Akomodimi ne hotel ne Podgorice Hotel 3*. Darka me muzike dhe me pas frekuentim I lire I pubeve.
🎈Dita II. Ora 07-00 – 08-00 mengjesi. Pas mengjesit nisemi per ne Kolashin. Kohe per te bere ski deri ne ora 15.30 . Nisja per Tirane.
🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁
🎄Programi 3 ditor: 21-23; 23-25; 24-26 Dhjetor ; 1-3 Janar 89 eur. 🎈Dita I. Ora 07.00 nisja nga Tirana prane Liceut Artistik Jordan Misja Rr. Elbasanit per ne Podgorice. Ndalesa e tek Restaurant Ujvara Niagara, me pas vazhdojme per ne Podgorice. Vizite e qytetit. Ndalese ne qendren tregtare Delta City. Akomodimi ne hotel ne Podgorice Hotel 3*. Darka dhe me pas frekuentim I lire I pubeve.
🎈Dita II. Ora 07-00 – 08-00 mengjesi. Pas mengjesit nisemi per ne Kolashin. Kohe per te bere ski deri ne ora 15.30 . Kthimi per Podgorice.Akomodimi ne hotel ne Podgorice Hotel 3*. Darka dhe me pas frekuentim I lire I pubeve.
🎈Dita III. Ora 07-00 – 08-00 mengjesi. Pas mengjesit nisemi per ne Kolashin. Kohe per te bere ski deri ne ora 15.30 . Nisja per Tirane.
🎈 Ne cmim perfshihen:
– Transporti vajtje-ardhje me minibus komod AC;
– Akomodimi ne hotel 3 * per netet e qendrimit ne Podgorice;
– Mengjesi dhe darka;
REZERVONI 0692329435

DHE 4 VENDET E FUNDIT NGELEN NE KETE UDHETIM FUNDVITI

❄️❄️Mos mungoni 28-29-30 dhjetor
Prizren ,Pervall,Brezovice 105 euro
➡️⏩Nisja nga Berati ora 4.00 e mengjesit me ndalesa te vogla rruges drejte Prizrenit ,pas akomodimit ne hotel nisemi per ne pisten e Pervalles ku do te argetohemi deri ne oret e mbasdites dhe perseri kthehemi ne Prizren ku darken do e kalojme ne nje nga lokalet e qytetit me muzik.
✔️dita e dyte;pas mengjesit ne hotel nisemi drejt Brezovices ku dhe do akomodohemi per fjetje dhe do shfrytezojme amBjentin me bore per argetim darka dhe fjetja ne hotel
✔️dita e tret mengjesi ne hotel dhe kthimi per ne fier rreth ores 13.00 me ndalesa gjate rruges
🤔Ne cmime perfshihet:
✅Rruga vajtje ardhje me autobuz komod
✅Akomodimi ne hotel
✅Nata e pare me mengjes
✅Nata e dyte mengjes darke
✅Guid shoqeruese nga agjensia
👍NUK PERFSHIHET
PAGESA E TELEFERIKUT
TAKSA PER TU FUTUR NE BREZOVICE

House of Tourists

🌲❄⛄SKI NE POPOVA SAPKA, KODRA E DIELLIT HOTEL SCARDUS 4**** 2 dite 59 EUR; 3 dite 109 EUR
🌲Datat:

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Berat?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

GEZUAR TE GJITHE MIQTE.
Mbremje festive.
Shëtitje me varka , dhe vizita në Kishën e Shën Mërisë  në ish...
Plazh ne Korfuz All Inclusive
Plazh 5 dite ne Budva – Kotor – Ulqin 159 Euro Date: 25 – 29 K...

Location

Payment Options

Cash

Telephone

Address


Bulevardi Republika
Berat
5001

Opening Hours

Monday 09:00 - 21:00
Tuesday 09:00 - 21:00
Wednesday 09:00 - 21:00
Thursday 09:00 - 21:00
Friday 09:00 - 21:00
Saturday 09:00 - 21:00
Sunday 09:00 - 21:00
Other Travel Agencies in Berat (show all)
NERI TOURS NERI TOURS
Shëtitorja Osumi
Berat, 5001

Opera in tutta l'Albania ,in montagna o al mare. I nostri servizi: guida turistica, albergo da 3-4*, Bar, traduttore dalla lingua Italiana & Albanese.