NERI TOURS

Operiamo in Albania & Kosovo, Macedonia, Montenegro, Grecia, Turchia. Offriamo: Biglietti aerei e traghetti Pacchetti turistici Noleggio auto Prenotazione hotel 3*** & 4**** & 5***** Bar & ristorante "Ovunque con te, solo per te"

Operating as usual

Gëzuar Krishtlindjen. Zoti Jezus të lind në zemër të secilit prej nesh për një botë plotë dashuri... GËZUAR GËZUAR GËZUAR!!!

🇦🇱 Berat - Albania 🇦🇱

youtube.com

Top News - `Rikthehet Schengeni`/ Nga 1 janari viza online

youtube.com Shqiptarët që dëshirojnë të udhëtojnë në vendet e zonës Shengen, do të përballen nga 1 janari 2021 me një sistem të ri vizash. Kjo vlen për një sërë vendesh,...

youtube.com

BE, rregulla te reja per levizjen ne Schengen @News24 Albania

Formulari Etias per udhetaret drejt zones Schengen Edhe shqiptaret duhet te plotesojne formularin Etias Formulari, para se te shkohet ne zonen Schengen Formu...

❤ MIA TERRA, MIA VITA ❤

-INFORMACION-

Lidhur me kufizimet e shteteve në raport me regjimin e lëvizjes së qytetarëve shqiptarë:

Greqi

👉Në pikat kufitare të Kapshticës dhe Kakavijës vijojnë të lejohen të kalojnë përkatësisht 750 shtetas në Kakavijë dhe 300 shtetas në Kapshticë. Ndërkohë që lejohen të kalojnë vetëm shtetasit grekë dhe ata shqiptarë me leje qëndrimi në Greqi, si dhe shtetasit shqiptarë që janë me punë sezonale në
Greqi.

Të gjithë personat që kalojnë duhet të kenë plotësuar formularin PLF, jo me vonë se 24 orë nga dita e
udhëtimit, dhe të jenë të pajisur me testin negativ për Covid-19, jo më herët se 72 orë para hyrjes në kufi.

Të gjithë personat që kalojnë në pikat kufitare dhe aeroportin Elefterios Venizelos duhet të qëndrojnë në
karantinë 7-ditore në banesat e tyre

-INFORMACION-

Lidhur me kufizimet e shteteve në raport me regjimin e lëvizjes së qytetarëve shqiptarë:

GJERMANI

👉Informacion të detajuar lidhur me hyrjet në Gjermani i cili përditësohet vazhdimisht gjenden në linkun si më poshtë:

https://www.auswaertiges-amt.de/en/einreiseundaufenthalt/coronavirus/

Personat që hyjnë në Republikën Federale të Gjermanisë, të cilët kanë kaluar në “zona të kuqe” për një
periudhë kohe brenda 14 ditëve para hyrjes, mund t'i nënshtrohen karantinës nën urdhëresat specifike të
lëshuara nga shteti federal kompetent.
Lista aktuale e “zonave të kuqe” mund të gjendet në faqen e internetit në vijim:

www.rki.de/covid-19-risikogebiete/

Para se të filloni udhëtimin tuaj, ju lutemi kontrolloni nëse keni kaluar kohë në një nga këto zona në 14 ditët e fundit para se të hyni në Gjermani. Në këtë rast, duhet të prisni që t'i nënshtroheni karantinës.
Personat që hyjnë në Gjermani nga zonat e rrezikut mund të përjashtohen nga detyrimet e karantinës nëse ata mund të provojnë, me anë të një çertifikate mjekësore, se nuk janë të infektuar me Covid-19. Testi duhet të jetë kryer jo më shumë se 48 orë para hyrjes. Përfshirja e një vendi në listë është rezultat i një analize të përbashkët dhe procesit të vendimmarrjes nga Ministria Federale e Shëndetësisë, Zyra Federale
e Jashtme dhe Ministria Federale e Brendshme.
Nëse asnjë provë nuk është kryer para mbërritjes tuaj në
Gjermani, është gjithashtu e mundur që të bëni vetë testin pas mbërritjes. Në parim, testet biologjike molekulare (testet PCR) aktualisht pranohen nga të gjitha vendet e Bashkimit Evropian.

- INFORMACION -

Lidhur me kufizimet e shteteve në raport me regjimin e lëvizjes së qytetarëve shqiptarë:


ANGLIA (Mbretëria e Bashkuar)

👉Në Mbretërinë e Bashkuar mund të hyjnë nga Shqipëria shtetasit e këtyre vendeve (Irlandë dhe MB) dhe gjithë shtetasit e tjerë, (përfshirë ata shqiptarë) që kanë leje qëndrimi në këto vende.
Udhëtarët do të duhet të japin detajet e kontakteve, informacionet e udhëtimit dhe të izolohen për 14 dite në të kundërt mund të gjobiten.

➡️Për më shumë klikoni në faqen zyrtare: https://www.gov.uk/uk-border-control

🇦🇱 Berat 🇦🇱

youtube.com

Durrës Qytetarët shqiptarë mund të udhëtojnë drejt Italisë, nëse janë të pajisur me një garanci

youtube.com Durrës Qytetarët shqiptarë mund të udhëtojnë drejt Italisë, nëse janë të pajisur me një garanci

NERI TOURS

🇦🇱 SEPSE MIQTË NUK HARROHEN KURRË 🇮🇹
U HAPËN RRUGËT PËR TË GJITHË SHQIPTARËT PËR NË ITALI.

🚍 UDHËTIMI NË RRUGË TOKËSORE ME AUTOBUS 🚍

✅ MJAFTON QË TË KENI:

➡️ NJË FTESË ORIGJINALE ME VULË NGA KOMUNA OSE MARCA DA BOLLO.

📝 KONTAKT:
Agjensia Turistike "Neri Tours"
Rruga: Antipatrea, Mangalem. Berat
📲 +355 69 384 7708
📧 [email protected]

🇦🇱 SEPSE MIQTË NUK HARROHEN KURRË 🇮🇹
U HAPËN RRUGËT PËR TË GJITHË SHQIPTARËT PËR NË ITALI.

🚍 UDHËTIMI NË RRUGË TOKËSORE ME AUTOBUS 🚍

✅ MJAFTON QË TË KENI:

➡️ NJË FTESË ORIGJINALE ME VULË NGA KOMUNA OSE MARCA DA BOLLO.

📝 KONTAKT:
Agjensia Turistike "Neri Tours"
Rruga: Antipatrea, Mangalem. Berat
📲 +355 69 384 7708
📧 [email protected]

top-channel.tv

5 shtete, kufirin hapur Shqipërisë/ SHBA, Turqia, Kosova, Maqedonia dhe Serbia

top-channel.tv Të udhëtosh në kohë pandemie është luks, për shkak të masave shtrënguese si pasojë e Covid 19.

top-channel.tv

Greqia vendos të mbajë të mbyllur kufirin me Shqipërinë, ja deri kur…

top-channel.tv Në vendimin e bërë para pak në fletoren zyrtare,Athina lë të pa ndryshuar gjendjen më kufirin shqiptaro - grek.

🇦🇱 Valbonë 🇦🇱 09.09.2020

Neri Tours ju falenderon për besimin që na keni dhënë.

🇽🇰 Prizren - Gjakovë - Valbonë 🇦🇱

📅 2 ditë / 1 natë

💲 7000 lek (të reja) / personi

📝 Programi:

Dita 1
Nisja nga Berati është në orën 5 të mëngjesit nga qëndra e qytetit.
Ndalesën e parë do ta bëjmë në Reps (Rrëshen) në një nga autogrillat rreth 30 minuta. Pastaj do të nisemi për në Morinë (dogana) e pasi kemi bërë të gjtha proçedurat për kalimin e kufirit do të udhëtojmë për në Prizren. Do të qëndrojmë aty rreth orës 12:30 - 13:00 shëtitje e lirë. Dreka e lirë sipas dëshirës, secili me shpenzimet e veta. Pas dreke do të nisemi për në Gjakovë në ndonjë qendër tregtare për të bërë shopping. Deri në orën 16:00. Më pas udhëtimi do të vazhdojë për në Valbonë. Akomodimi në hotel. Gjatë kohës deri sa të konsumojmë darkën në hotel mund të vizitojmë natyrën e bukur të Valbonës si mullirin e vjetër, liqenin e xhemës etj. Darka në hotel.

Dita 2
Mëngjesi në hotel. Sistemojmë valixhet në minibus. Dhe nisemi për në Bajram Currë. Vizitojmë qytetin dhe në orën 11:00 do të nisemi për te trageti që do të udhëtojmë për 2 orë përgjatë liqenit Fierzë - Koman. Një bukuri natyrore magjepsëse që e ka krijuar vet dora e Zotit. Pasi kemi mbërritur në Koman me minibus tonë do të ktheheni për në Berat. Do të bëjmë një ndalesë rrugës për të konsumuar diçka. Kthimi në Berat në darkë pas orën 20: 00.

✅Në çmim përfshihet:

➡️ trasporti me minibus.
➡️ akomodimi ne hotel, mëngjes dhe darkë
➡️ bileta e tragetit Fierzë Koman

🚫 Nuk përfshihet në çmim:

➡️drekat dhe ndalesat për kafe që do të bëjmë rrugës
➡️ asgjë nga çfarë nuk është përshkruar në paketë.

⚠️ E detyruar ⚠️

➡️ Mjet identifikimi (kartën ose pashaportën)
➡️ maskë personale

📌Në vëmendje të pasagjerëve që udhëtojnë në Belgjikë dhe Gjermani 🇦🇱🇧🇪🇩🇪

📌Njoftohen të gjithë pasagjerët që udhëtojnë për në Belgjikë dhe Gjermani, që në përpjekje për parandalimin e përhapjes së COVID-19, të gjithë pasagjerët që udhëtojnë në këto dy vende, janë të lutur të plotësojnë formularin e mëposhtëm përpara udhëtimit. Njoftimi vjen nga institucionet shëndetësore të Gjermanisë dhe Belgjikës.

Ju faleminderit për bashkëpunimin.

Tirana International Airport⠀

Link për formularet: http://www.tirana-airport.com/shqip/d/5/75/204/ne-vemendje-te-pasagjereve-qe-udhetojne-ne-belgjike-dhe-gjermani/

-------------------------------------------------------------------

📌To the attention of the passengers that are flying to Belgium and Germany 🇦🇱🇧🇪🇩🇪

📌All passengers traveling to Belgium and Germany, in effort to prevent the spread of COVID-19, are kindly asked to complete the form below before travelling. The announcement comes from health institutions of Germany and Belgium.

Thank you for your cooperation,

Tirana International Airport

Forms link: http://www.tirana-airport.com/d/5/113/242/to-the-attention-of-the-passengers-that-are-flying-to-belgium-and-germany/

Media Independent

ITALIA: Legjenda e emrit ALBANIA

www.media-independent.fr

📌Në vëmendje të pasagjerëve që udhëtojnë në Itali🇦🇱🇮🇹

Agjencia Kombëtare e Aviacionit Civil Italian ka përcjellë këto dy kërkesa për pasagjerët që udhëtojnë nga Shqipëria, me qëllim që procesi i kalimit të udhëtarëve nëpër aeroporte të lehtësohet :

📌Çdo pasagjer që udhëton drejt Italisë duhet të jetë i pajisur vetëm me maskë kirurgjikale. Pasagjerët që përdorin lloje të tjera të maskave, mund të mos lejohen të hipin ne bordin e avionit.

📌Dy kopje të Formularëve të vetëdeklarimit duhet të printohen dhe të plotësohen paraprakisht. Njëra kopje duhet të dorëzohet në momentin e check-in (te pranimit të biletës) dhe kopja tjeter duhet të dorëzohet tek autoritetet lokale italiane në destinacionin e mbërritjes. Plotësimi i formularit para udhëtimit ndihmon në minimizimin e qëndrimit për një kohë të gjatë në radhë gjatë procesit të kontrollit.

Udhëtimet mbeten ende të kufizuara.

📌Ju lutem gjeni formularin në linkun e mëposhtëm:

http://www.tirana-airport.com/media/15984515615144FORMAL_STATEMENT_TO_THE_PURPOSE_OF_ENTRY_IN_ITALY_IT.pdf

Ju faleminderit për bashkëpunimin,
Tirana International Airport

------------------------------

📌To the attention of the passengers that are flying to Italy 🇦🇱🇮🇹

📌In order to support and facilitate passenger handling process , we announce two important requirements to be fulfilled by passengers who are travelling to Italy.
The requirements below mentioned have been released from Italian CAA (ENAC).

📌Every passenger travelling to Italy will be accepted on aircraft board only with surgical face mask. Passenger with other types of face mask may be denied for travelling.

📌Two copies of self-declaration forms to be filled in advance. One to be delivered at check-in desk and the other one to be delivered at destination to the local Authorities. Indeed filling in advance of such forms will make possible to minimize staying for a long time on queue in departure during check-in process, and also in arrival at destination during passport control.

📌Travelling is still limited.

Please find below the link

http://www.tirana-airport.com/media/15984515454012FORMAL_STATEMENT_TO_THE_PURPOSE_OF_ENTRY_IN_ITALY_ENG.pdf

Thank you for your collaboration,
Tirana International Airport

Në vëmendje të të gjithë pasagjerëve që duan të udhëtojnë në Itali 🇦🇱🇮🇹

Njoftim nga Ambasada Italiane në Tiranë

📌Udhëtimet Shqipëri - Itali (dhe anasjelltas) lejohen vetëm për arsye të përcaktuara, si: arsye pune, shëndetësore apo studimi, urgjence absolute, kthim në banesë apo vendbanim. Nuk lejohen, pra, udhëtimet për turizëm. Lejohet gjithmonë kthimi, në Itali nga Shqipëria, i shtetasve italianë/BE/Shengen dhe i familjarëve të tyre, si edhe i shtetasve të pajisur me leje të rregullt qëndrimi e familjarëve të tyre. Në momentin e kthimit në Itali, shtetasi duhet të vetë-karantinohet si edhe t’i nënshtrohet mbikëqyrjes shëndetësore, të plotësojë një vetëdeklarim në të cilin të paraqesë arsyen e cila e lejon të kthehet në Itali dhe të arrijë në vendmbërritjen e tij përfundimtare në Itali vetëm me mjet privat (lejohet kalimi tranzit në aeroport, pa dalë nga zonat e dedikuara të këtij të fundit).

📌Janë parashikuar disa përjashtime nga detyrimi për t’u karantinuar, me kushtin që të mos shfaqen shenja të COVID-19 dhe që shtetasi të mos ketë qëndruar apo kaluar tranzit në: Bullgari, Kosovë, Mal të Zi, Serbi,Rumani, Armeni, Bahrein, Bangladesh, Bosnjë dhe Hercegovinë, Brazil, Kili, Kuvajt, Maqedoni e Veriut, Moldavi, Oman, Panama, Peru, Republikë Dominikane në 14 ditët para datës së hyrjes në Itali për:

📌1. këdo që hyn në Itali për një periudhë kohore jo më të gjatë se 120 orë për nevoja të provuara pune, arsye shëndetësore apo urgjencë absolute, me detyrimin, në përfundim të këtij afati, për t’u larguar menjëherë nga territori italian ose, në rast të kundërt, për t’u vetë-karantinuar dhe për t’iu nënshtruarmbikëqyrjes shëndetësore;

📌 2. këdo që përshkon tranzit, me mjet privat, territorin italian për një periudhë kohore jo më të gjatë se 36 orë, me detyrimin, në përfundim të këtij afati, për t’u larguar menjëherë nga territori italian ose, në rast të kundërt, për t’u vetë-karantinuar e për t’iu nënshtruar mbikëqyrjes shëndetësore;

📌 3. shtetasit dhe ata me banim të rregullt në San Marino dhe Shtetin e Vatikanit, në SHTETET e BE-së(përveç Kroacisë, Greqisë, Maltës, Spanjës, Rumanisë dhe Bullgarisë), në shtetet që bëjnë pjesë në hapësirën SHENGEN, në Mbretërinë e Bashkuar dhe Irlandën e Veriut, Andora, Principata e Monako-s, Australi, Kanada, Gjeorgji, Japoni, Zelandë e Re, Ruanda, Republika e Koresë, Tajlandë, Uruguaj, të cilët hyjnë në Itali për arsye të provuara pune;

📌 4. personel shëndetësor i cili hyn në Itali për të ushtruar
profesionin e tij, përfshirë ushtrimin e përkohshëm të profesionit të parashikuar nga neni 13 i Ligjit nr. 18, datë 17 mars 2020;
📌5. punonjës ndërkufitarë në hyrje dhe në dalje nga territori italian për arsye pune të provuara dhe që kthehen në banesën, vendqëndrimin apo vendbanimin e tyre;

📌 6. personel i shoqërive dhe subjekteve me seli ligjore apo dytësore në Itali që udhëton jashtë Italisë për arsye të provuara pune për një afat kohor jo më të gjatë se 120 orë;

📌 7. funksionarë dhe agjentë, gjithsesi të përcaktuar, të Bashkimit Evropian apo të organizatave ndërkombëtare, diplomatë, personel administrativ dhe teknik i misioneve diplomatike, funksionarë dhe nënpunës konsullorë, personel ushtarak në ushtrim të detyrave të tyre;

📌8. nxënës dhe studentë të cilët ndjekin studimet në një Shtet të ndryshëm nga ai në të cilin banojnë apo kanë vendbanimin, në të cilin kthehen çdo ditë apo të paktën një herë në javë. Studentët të cilët duhet të testohen për pranimin në kurset universitare apo për gjuhën, mund të hyjnë në Itali duke paraqitur vetëdeklarimin si edhe një dokument që provon pjesëmarrjen në testim. Natyrisht hyrja në Itali duhet të bëhet afër datës së testimit dhe qëndrimi në territorin italian nuk mund të zgjatet përtej kohës së domosdoshme.

📌Nuk janë të detyruar të vetë-karantinohen dhe t’i nënshtrohen mbikëqyrjes shëndetësore, gjithashtu: ekuipazhet e mjeteve të transportit, personeli i mjeteve të udhëtimit, shtetasit të cilët hyjnë në Itali për arsye pune, të rregulluara nga protokolle të posaçme sigurie, të aprovuara nga autoritetet kompetente shëndetësore.

Mbetet detyrim – edhe në këto raste – plotësimi i deklaratës së posaçme, pa detyrim për t’u karantinuar dhe për të mos përdorur mjetet publike.

Saktësohet se është kompetencë ekskluzive e autoriteteve kompetente italiane të policisë së kufirit të verifikojnë përmbushjen reale të kushteve si më sipër.

📌Disa Rajone mund të vendosin, ndaj shtetasve të cilët hyjnë në territorin italian nga disa Shtete apo territore të huaja, përmbushjen e disa detyrimeve të veçanta. Para nisjes për t’u kthyer në Itali, rekomandojmë të verifikohet ekzistenca e urdhrave të mundshëm shtesë të nxjerrë nga Rajonet, duke kontaktuar drejtpërdrejt me to apo duke vizituar faqet zyrtare përkatëse (duke klikuar këtu). Në mënyrë të veçantë, përsa u përket njoftimeve të shtypit lidhur me tamponë në masë në aeroportin e Perugia-s, sjellim në vëmendjen tuaj se Rajoni i Umbria-s kryen tamponë falas vetëm për shtetas të ardhur nga Greqia, Spanja, Kroacia dhe Malta. Shtetasit në ardhje nga Shqipëria, nëse nuk u bëjnë pjesë në rastet e përjashtuara të parashikuara, duhet të karantinohen, edhe pse mund të kenë kryer tamponin kundrejt pagesës.

📌 Vizitoni linkun si më poshtë:
https://ambtirana.esteri.it/…/viaggi-in-italia-di-cittadini…

Tirana International Airport

📌42 Fluturimet e konfirmuara për datën 21.08.2020 ⠀⠀⠀

📌Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e Premte janë:⠀

✈️Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim
✈️Freebird Airlines – Antalia – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)
✈️Wizz Air – Tiranë – Venecia dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Hamburg dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Milano dhe kthim
✈️Alitalia – Tiranë – Romë dhe kthim
✈️Albawings – Tiranë – Firence dhe kthim
✈️Air Albania – Tiranë – Romë dhe kthim
✈️Air Albania – Tiranë – Stamboll dhe kthim
✈️Edelweiss – Tiranë – Zyrih dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Bari dhe kthim
✈️AMQ – Katovicë – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)
✈️Blue Panorama – Tiranë – Gjenova dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Bruksel dhe kthim
✈️Blue Panorama – Tiranë – Bolonja dhe kthim
✈️Air Albania – Tiranë – Milano dhe kthim
✈️Albawings – Tiranë – Venecia dhe kthim
✈️Albawings – Tiranë – Rimini dhe kthim
✈️British Airways – Tiranë – Heathrow dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Pragë dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Berlin dhe kthim
✈️Ukraine Airlines – Kiev – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)
✈️Air Albania – Tiranë – Bergamo dhe kthim
✈️Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim
✈️Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim
✈️Pegasus – Tiranë – Stamboll dhe kthim
✈️Jonika – Kiev – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)
✈️Blue Panorama – Tiranë – Milano dhe kthim
✈️Blue Panorama – Tiranë – Romë dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Verona dhe kthim
✈️Aegean – Tiranë – Athinë dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Paris dhe kthim
✈️Albawings – Tiranë – Bari dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Luton dhe kthim
✈️Belavia – Tiranë – Minsk dhe kthim (Çarter turistik)
✈️Wizz Air – Tiranë – Bergamo dhe kthim
✈️Air Albania – Tiranë – Bolonja dhe kthim
✈️EasyJet – Tiranë – Gatwick dhe kthim
✈️Smartwings – Varshavë – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)
✈️EasyJet – Tiranë – Milano dhe kthim
✈️Air Albania – Tiranë – Stamboll dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Budapest dhe kthim

Ju lutemi pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjenës. Maskat janë të detyrueshme.⠀⠀⠀
Lejohen të udhëtojnë, rezidentët në Bashkimin Europian, nënshtetasit EU dhe qytetarët me dokumente të veçanta. ⠀⠀⠀⠀⠀
Ju faleminderit për bashkëpunimin.
Tirana International Airport⠀⠀
-----------------⠀⠀
📌42 Flights confirmed on 21 August 2020⠀⠀

📌Tirana International Airport announces that the confirmed flights for Friday are: ⠀

✈️Austrian Airlines – Tirana – Vienna and return
✈️Freebird Airlines – Antalya – Tirana and return (Tourist charter)
✈️Wizz Air – Tirana – Venezia and return
✈️Wizz Air – Tirana – Hamburg and return
✈️Wizz Air – Tirana – Milano and return
✈️Alitalia – Tirana – Rome and return
✈️Albawings – Tirana – Firenze and return
✈️Air Albania – Tirana – Rome and return
✈️Air Albania – Tirana – Istanbul and return
✈️Edelweiss – Tirana – Zurich and return
✈️Wizz Air – Tirana – Bari and return
✈️AMQ – Katovice – Tirana and return (Tourist charter)
✈️Blue Panorama – Tirana – Genova and return
✈️Wizz Air – Tirana – Brussels and return
✈️Blue Panorama – Tirana – Bologna and return
✈️Air Albania – Tirana – Milano and return
✈️Albawings – Tirana – Venezia and return
✈️Albawings – Tirana – Rimini and return
✈️British Airways – Tirana – Heathrow and return
✈️Wizz Air – Tirana – Prague and return
✈️Wizz Air – Tirana – Berlin and return
✈️Ukraine Airlines – Kiev – Tirana and return (Tourist charter)
✈️Air Albania – Tirana – Bergamo and return
✈️Air Serbia – Tirana – Beograd and return
✈️Austrian Airlines – Tirana – Vienna and return
✈️Pegasus – Tirana – Istanbul and return
✈️Jonika – Kiev – Tirana and return (Tourist charter)
✈️Blue Panorama – Tirana – Milano and return
✈️Blue Panorama – Tirana – Rome and return
✈️Wizz Air – Tirana – Verona and return
✈️Aegean – Tirana – Athens and return
✈️Wizz Air – Tirana – Paris and return
✈️Albawings – Tirana – Bari and return
✈️Wizz Air – Tirana – Luton and return
✈️Belavia – Tirana – Minsk and return (Tourist charter)
✈️Wizz Air – Tirana – Bergamo and return
✈️Air Albania – Tirana – Bologna and return
✈️EasyJet – Tirana – Gatwick and return
✈️Smartwings – Warsaw – Tirana and return (Tourist charter)
✈️EasyJet – Tirana – Milano and return
✈️Air Albania – Tirana – Istanbul and return
✈️Wizz Air – Tirana – Budapest and return

Please contact the airlines before each travel and the respective governments for the quarantine regulations. To those who travel, respect hygiene protocols. Masks are mandatory. ⠀

Only residents of the European Union, EU nationals and other citizens with specific documentation are allowed to travel.

Thank you for your cooperation,
Tirana International Airport

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Berat?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

Vacanze a 🇦🇱 Valona 🇦🇱 Albania 🇦🇱
🇦🇱VALBONA - TROPOJA 🇦🇱
GJAKOVA - KOSOVË

Location

Telephone

Address


Rruga Antipatrea
Berat

Opening Hours

Monday 07:30 - 22:00
Tuesday 07:30 - 22:00
Wednesday 07:30 - 22:00
Thursday 07:30 - 22:00
Friday 07:30 - 22:00
Saturday 07:30 - 22:00
Sunday 07:30 - 22:00
Other Travel Agencies in Berat (show all)
Albania Amazing Tours Albania Amazing Tours
Rruga E Kalase
Berat, 5001

operator touristic

Terminali  Berat Terminali Berat
Rruga Antipatrea
Berat, 5001

Transport kombetar dhe nderkombetar udhetaresh. Sherbim transporti urban. Parking per te gjitha llojet e automjeteve i monitoruar 24 ore ne 24 Sherbime Spedicioni Brenda dhe jashte vendit.Ambjente me qera per zhvillimin e biznesit tuaj. Bar Restorant

House of Tourists House of Tourists
Bulevardi Republika
Berat, 5001

Get ready to know the culture and hospitality and experience your stay like a time capsule the only Berat can offer . Feel like in your own city with a silent environment and unique architectural style . Welcome to your home !

About   Contact   Privacy   FAQ   Login C