Eloise&Dad Travel

Are you visiting Albania in 2020? Are you looking for tradition, adventure, relaxation, history, activities, parties, excursions, etc? Call, write, comment

[12/23/19]   Albania in the Spring 2020 for under 400 Euro 7 days??
Albania a Primavera 2020 7 giorni per meno di 400 euro?

You find it here...group dates 14/03-21/03, 24/03-31/03...join different nationalities in one big group!!

Lo trovate qui..dati di partenza 14/03-21/03 e 24/03-31/03..tantissime nazionalità in un grupo bello e diverso!!

Write or call on whatsup or inbox for more info...

[12/06/19]   Excellent bed rates for 2020.. New and cozy hostel , 15 beds..entering the market soon..only 1,000 lekë per night..more then 3 nights/700 lekë per night...group bookings welcome!!

Gjiri i Vlores......Vlora Bay...an amateur’s photo album! October 2019, water temperature 21C, average day temperature 29C....

Apartament per plazh ne Vlore! 60 euro nata..mobilim luksoz, parking ne rruge, kati I 6 me ashensor. Shume afer qendres se Vlores. Kontaktoni ne 0684325606. Max 5 persona.

Oaz Food & Wine Coffee

Mire se vini ne Oaz...Nje video flet sa 10,000 fjale...

Paketa ekskluzive nga Eloise & Dad Travel! 12 nete ne Babiloni, te njihesh nga afer me Hamurabin, te shkosh atje ku Aleksandri I Madh ndertoi Perandorine e tij...ku luksi dhe perkujdesja te bejne Perandor! Per shpirtin e adventures....Ju prezantojme Iranin! 999 Euro personi me fluturime, transfers, mengjes dreke dhe darke te perfshire si edhe guide shqiptare! Nisja e pare 5/09/2019... kontaktoni 0684325606.

Apartament I bollshem për plazh ne Vlorë !Ne ambient vile, lagje e qete dhe shume afer Te gjitha gjerave te nevojshme (markete, bar restaurant, ambulance etj ) Akomodon familje 5-6 persona!! Cmimi shume i arsyeshem! Kontaktoni 0684325606!

Dragoti's Bridge, Përmet

[05/11/19]   Kelcyrë in Përmet
Fantastic day

Kelcyrë, Permet
Fantastic day

exeas.ooo

Home

Web...selflearned, self earned...

exeas.ooo Traveling offers us freedom along with new perspectives on life and it's a tremendous opportunity to add new skills while developing independence. The journey itself contributes to every individual's personal development. You acquire new qualities, you become spiritually rich, you learn about cultur...

Photos from Eloise&Dad Travel's post

A nice day in Karaburun

Nas Daily

See you soon!!

The highest concentration of coffee shops per capita in the world...and no Starbucks!

Welcome to......

This is one of Europe's lesser known countries. But over the past few days, I'm hoping to be able to show you the true colors of this place! STAY TUNED!

Thank you everyone for coming out on a work day!!
And thank you Arber from Fundjavë Ndryshe for showing me around!

INSTAGRAM: @NASDAILY
GROUP: Nas Daily Global

Cavalese

First guided tour of the year...Emiliano Zylyftari you are a star...Thank you Municipality of Bolzano\Cavalese for chosing Eloise & Dad to make your trip to Albania Unforgettable..

First guided tour of the year...Emiliano Zylyftari you are a star...Thank you Municipality of Bolzano\Cavalese for chosing Eloise & Dad to make your trip to Albania Unforgettable..

Oaz Food & Wine Coffee

Live music, ushqim fantastic, sherbim fenomenal...I vetmi ne llojin e vet ne Vlore!! Cilesia dhe kualiteti jetes se qytetit..

Ku? Where? Dove? Pou? Etc etc etj etj....🤷‍♂️🤷‍♂️

Summer is here!! Where are you?? 🤷‍♂️🤷‍♂️🤔🤔! Vlora-Sazan-Karaburun , fjetje, ushqim, shetitje me anije...vetem 4,000 leke personi..kontaktoni 0684325606...what are you waiting for??

Untitled Album

[02/26/19]   Oferte speciale....Shetitje me anije ne Sazan dhe Karaburun, hotel, darke ...per vetem 4000 leke personi!! Early bird...kap diellin e pranveres ne Vlore. Cdo fundjave deri ne Maj...Kontaktoni ne 0684325606

[01/01/19]   We wish you all a Happy New Year 2019!! May this year be an adventurous and prosperous One!!

Eklips Resort

Have a nice day! ☀️🙂

U2 Èze Summer of Love

It’s raining here....melancholy time...

[12/08/18]   Albania 2019....we got it as cheap as a dinner out in Paris!! Get in touch to be amazed with our B2B rates!

Dear Alyne

After doing my research and visiting almost EVERY country in Europe...THIS is my current favorite 🤫

Have you been here? What's yours!?

@DEARALYNE (INSTA)
JOIN 100k+ women in @Girls Gone Global (by Dear Alyne) to discuss this video and other topics!

Intours vlora

🚌Tour Budva - Dubrovnik Sarajeve/ 28 Nentor - 01 Dhjetor

Cmimi 130 euro /person /dhome dyshe

🔷Dita 1
Tirane - Budva – Dubrovnik
Nisja heret ne mengjesit nga Tirana ku drejtohemi rreth Murriqanit. Kryerja e procedurave kufitare. Turi vijon drejt Budves ku gjate rruges do te ndalojme per nje pushim te shkurter ne Shen Stefan. Kohe e lire per dreken. Me pas turi vijon ne Dubrovnik, nje nga qytete me unike i njohur per vlerat hisotrike qe mbart. Darka dhe akomodimi ne hotel.
🔷Dita 2
Dubrovnik - Sarajeve
Konsumim i mengjesit dhe check out nga hoteli per tu takuar me pjesen tjeter te grupit. Vizite e qytetit te vjeter te Dubrovnikut. Pas vizites, turi vijon ne Mostar, nje nga qytetet me turistike te Bosnje – Herzegovines. Kohe ne dispozicion per dreken dhe vizite e Ures se Vjetër e ndërtuar nga osmanët në shekullin e 16-te. Ky monument një nga më të njohurit në Bosnje & Herzegovinë eshte shembulli tipik i arkitekturës islame në Ballkan. Pas vizites, nisemi drejt Sarajeves, kryeqyteti dhe qendra me e rendesishme historike, kulturore dhe ekonomike e shteti Boshknjak. Darka dhe akomodimi ne hotel.

🔷Dita 3
Tour ditor i plote Sarajeve
Konsumim i mengjesit dhe check out nga hoteli per tu takuar me pjesen tjeter te grupit. Vizite e Tunelit te shpreses, nje tunel nentokesor i ndertuar ne vitin 1993 gjate kohes se Luftes ne Sarajeve. Ky tunel u ndertua nga ushtria Boshnjake per te lidhur qytetin e Sarajeve, (asokohe nen kontrollin e focave serbe) me pjesen tjeter te qyetetit qe mbrohej nga Kombevet e Bashkuara. Tuneli u perdor per te lejuar furnizimin me ushqim si dhe ndihma humanitare per gazetaret te cilet luajten nje rol ky gjate luftes ne Bosnje & Herzegovine. Nisje per ne qender te qytetit. Vizite e Bascarscija-s, pazar i vjetër i Sarajevës dhe qendra historike dhe kulturore e qytetit dhe Ferhadija, pedonalia me e rendesishme ne Sarajeve e cila lidh pjesen Otomane me pjesen Austro – Hungareze (Aty ku ndahet Lindja dhe Perendimi). Kohe e lire per dreke. Ne pasdite vizite e Bijela Tabija që ofron një pamje fantastike te Sarajevës dhe rrethinave te saj. Kalaja eshte gjithashtu një nga pesë fortifikimet që janë ndërtuar si pjesë e murit mbrojtës rreth qytetit të vjetër të Vratnikut. Kthim ne hotel. Darke dhe akomodim.

🔷Dita 4
Sarajeve - Tirane
Konsumim i mengjesit dhe check out nga hoteli. Nisje drejt Podgorices me ndalesa te shkurtra gjate rruges. Ndalese ne Podgorice dhe kohe ne dispozicion per dreken. Nga Podgorica nisemi drejt kufirit. Mberritje ne Tirane.

Ne cmim perfshihet:
• Udhetimi me autobus komod
• Akomodimi 1 nate Hotel Adria (Dubrovnik) dhe 2 nete Hotel Hollywood (Sarajeve)
• Mengjesi + darka
• Guide gjate udhetimit

🔹Per me teper detaje na kontaktoni ne:
📱Cel: 0698041444 Tel : 033 407 800
📧E-mail: [email protected]
Ose dergoni mesazh ne inbox

Intours vlora

FUNDJAVE NE MEDJUGORE 🚎

↗️ NISJA NGA VLORA : 19.10.2018

🕛 KOHEZGJATJA : 3 DITE

💶 CMIMI : 110 EURO
PROGRAMI I DETAJUAR I UDHETIMIT

DITA PARE: VIZITE NE PODGORICE – MOSTAR – MEDJUGORE
*Nisja ne oren 5:00 nga Vlora
Pas kalimit te pikes kufitare te Hanit Hotit vazhdim i udhetimit ne territorin e Malit te Zi ku ndalesa e para do te jete Ujevaren Niagara, ne Tuz, Podgorice. Ndalese per kafe dhe fotografi.
*Vazhdimi i udhetimit me pas drejt Bosnje Hercegoive
Vizite në Mostar ose qyteti i Menekshesë ku do të kemi mundësinë të shohim:
• Uren e famshme te Mostarit
• Rrugen e famshme te mjeshterve te vjeter
• Xhamine e madhe
• Katedralen e Betonte te Mostarit (e vetmja ne Europe)
Kohe e lire me pas per te shetitur ne qyetin e vjeter te Mostarit.
*Pas vizites se Mostarit vazhdimi udhetimit per ne Medjugorje
Akomodimi ne hotel dhe darka ne restorantin e hotelit.

DITA E DYTE: PELIGRINAZH NE MEDJUGORJE
*Mengjesi ne hotel.
*Pas mengjesit vizitojme Medjugorje ose vendi i Gospa Mira (Zonja e Paqes) si dhe Katedralen e Shenjtë te qytetit duke shijuar bukuritë e këtij vendi të bekuar.

DITA E TRETE : VIZITE NE KRYQIN E SHEN MARISE

Nisja me pas drejt Kryqit te Shen Marise, vendi i mrekulllive per shume besimtare qe vijne nga shtetet te ndryshem te botes per te vizituar kete vend hynor.
Vizite ne Kryqin e Shen Marise dhe te Statujes qe qan.
*Vazhdimi udhetimit me pas drejt Trebinjes,
Ndalese per kafe ne Trebinje i njohur ndrsyhe si qyteti i diellit.
Pas vizites ne Trebinje nisja per ne Vlore.

►Ne cmim per personin përfshihen:
➡Transporti sipas pogramit me vatjie – ardhje dhe te gjitha shetitjet
➡Akomodimi per 2 nete ne hotel 3* ne Medjugore
➡Mengjesi dhe Darka ne restorantin e hotelit
➡Pije alkolike dhe jo-alkolike gjate konsumimit te darkes
➡Shoqerues shqiptar gjate gjithe turit

Intours vlora

FUNDJAVE NE MEDJUGORE 🚎

↗️ NISJA NGA VLORA : 19.10.2018

🕛 KOHEZGJATJA : 3 DITE

💶 CMIMI : 110 EURO
PROGRAMI I DETAJUAR I UDHETIMIT

DITA PARE: VIZITE NE PODGORICE – MOSTAR – MEDJUGORE
*Nisja ne oren 5:00 nga Vlora
Pas kalimit te pikes kufitare te Hanit Hotit vazhdim i udhetimit ne territorin e Malit te Zi ku ndalesa e para do te jete Ujevaren Niagara, ne Tuz, Podgorice. Ndalese per kafe dhe fotografi.
*Vazhdimi i udhetimit me pas drejt Bosnje Hercegoive
Vizite në Mostar ose qyteti i Menekshesë ku do të kemi mundësinë të shohim:
• Uren e famshme te Mostarit
• Rrugen e famshme te mjeshterve te vjeter
• Xhamine e madhe
• Katedralen e Betonte te Mostarit (e vetmja ne Europe)
Kohe e lire me pas per te shetitur ne qyetin e vjeter te Mostarit.
*Pas vizites se Mostarit vazhdimi udhetimit per ne Medjugorje
Akomodimi ne hotel dhe darka ne restorantin e hotelit.

DITA E DYTE: PELIGRINAZH NE MEDJUGORJE
*Mengjesi ne hotel.
*Pas mengjesit vizitojme Medjugorje ose vendi i Gospa Mira (Zonja e Paqes) si dhe Katedralen e Shenjtë te qytetit duke shijuar bukuritë e këtij vendi të bekuar.

DITA E TRETE : VIZITE NE KRYQIN E SHEN MARISE

Nisja me pas drejt Kryqit te Shen Marise, vendi i mrekulllive per shume besimtare qe vijne nga shtetet te ndryshem te botes per te vizituar kete vend hynor.
Vizite ne Kryqin e Shen Marise dhe te Statujes qe qan.
*Vazhdimi udhetimit me pas drejt Trebinjes,
Ndalese per kafe ne Trebinje i njohur ndrsyhe si qyteti i diellit.
Pas vizites ne Trebinje nisja per ne Vlore.

►Ne cmim per personin përfshihen:
➡Transporti sipas pogramit me vatjie – ardhje dhe te gjitha shetitjet
➡Akomodimi per 2 nete ne hotel 3* ne Medjugore
➡Mengjesi dhe Darka ne restorantin e hotelit
➡Pije alkolike dhe jo-alkolike gjate konsumimit te darkes
➡Shoqerues shqiptar gjate gjithe turit

Me grupin Garbin ne Llogara, Porto Palermo dhe Zvernec ...

Eloise&Dad Travel

Aventura e re nga Eloise & Dad!! Bristan + Grame, udhetim nje ose disa ditor, me peshk te fresket dhe ushqim ose pa ushqim, me cadra tuaja ose me pajisjet tona...zgjedhja eshte juaja, sherbimi eshte i joni! Grupe dhe individe/cifte..minimum 10 persona maximum 20 persona..Fillojme udhetimet qe ne Prill. Guida perfshin Sazanin dhe Shpellen e Haxhi Aliut e deri ne Palase! Per cmime dhe data na kontaktoni ne inbox...

Are you ready? Well, what are you waiting for!!??

We’re going, who’s coming?? Ne Po shkojme, kush do vije?

Travel with us! Because we know what we are doing and it is sooo much fun!!

Kur thua Vlora....

Goodmorning from Vlora city!

Visiting Vlora in 2018?
How about we take care of it for you? Self-catering apartments, half board Hotel packages, excursions and an adventure to remember...prices starting at €30 / night on self-catering apartments
(1 bedroom accommodation for 4) €30 per person on HB basis in July + August..interested?
Get in touch!

Eloise&Dad Travel

Sherbimi i ri nga Eloise & Dad ne bashkepunim me RivieraBus.com...always at your service!

Sunday morning relax...fundjave pranverore ne Vlorë? Na kontaktoni per oferta super!!

Filloi plazhi ne Vlorë ....Po ju ku jeni?

[03/23/18]   Te nderuar mesues dhe senatore te shkollave...planifikoni eskursionet tuaja me ne!! Super oferta, super destinacione!! Kontaktoni ne inbox!!

Tryeza shqiptare..

Gati fshatçe😋😁

Relax

Only the best...from Eloise & Dad Travel

Relax me një kombinim të përzgjedhjeve të kujdesshme të lëndëve të para, trajtimi profesional dhe i vëmendshëm.

[03/20/18]   Party ne Karaburun kete verë??!! Nje nate e paharrueshme me shoqeri, pije dhe ushqim? Dashuri nen yje, Te perkedhelur nga ritmi i muzikes dhe valeve te detit?? Se shpejti vjen per ju ekskluzivisht nga Eloise & Dad night club me ekskluziv ne Vlorë! Summer is coming, get ready!!!

Aventura e re nga Eloise & Dad!! Bristan + Grame, udhetim nje ose disa ditor, me peshk te fresket dhe ushqim ose pa ushqim, me cadra tuaja ose me pajisjet tona...zgjedhja eshte juaja, sherbimi eshte i joni! Grupe dhe individe/cifte..minimum 10 persona maximum 20 persona..Fillojme udhetimet qe ne Prill. Guida perfshin Sazanin dhe Shpellen e Haxhi Aliut e deri ne Palase! Per cmime dhe data na kontaktoni ne inbox...

The Balkanista

Why I feel this place is my home + a shoutout to all the haters.

Want your business to be the top-listed Travel Agency in Avlona?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

Location

Category

Telephone

Website

Address


Sheshi Flamurit.
Vlorë
4901

Opening Hours

Monday 18:00 - 19:00
Monday 09:00 - 17:00
Tuesday 18:00 - 19:00
Tuesday 09:00 - 17:00
Wednesday 18:00 - 19:00
Wednesday 09:00 - 17:00
Thursday 18:00 - 19:00
Thursday 09:00 - 17:00
Friday 18:00 - 19:00
Friday 09:00 - 17:00
Saturday 18:00 - 19:00
Saturday 09:00 - 17:00
Other Travel Agencies in Vlorë (show all)
Kejt travel & tours Kejt travel & tours
Perballe Conad
Vlorë, 12345EMI

Ideal Travel Agency Ideal Travel Agency
Bulevardi Vlore - Skele ( Perball Union Bank )
Vlorë, 9401

Ideal Travel Agency ju ofron paketa turistike, bileta avioni,trageti dhe autobusi me cmime ideale! Thjesht zgjidhni nje destinacion :) !

Aulona Travel & Tours Aulona Travel & Tours
Vlorë

TRAVEL AGENCY contact cel: +355 (0) 695662506 [email protected] web:www.aulona.com

Realdo Tourist Travel Vlore Realdo Tourist Travel Vlore
Rruga Sali Vranishti
Vlorë

Guida Turistike ne :- gadishullin e Karaburunit , shpella e Haxhi Alis , ishulli Sazanit ,gjiri Grames . Nr cel: +355699939535

ELISA Travel & Tours ELISA Travel & Tours
Bulevardi Ismail Qemali, (Pran Xhamis, Kati 1)Pallati I Brokajve
Vlorë, 1OOO

- Paketa turistike, Grupe dhe Individë në të gjithë botën - Bileta trageti, avioni, autobuzi - Rezervime hotelesh - Makina me qëra - Siguracione -

Discover Vlora Albania Discover Vlora Albania
Bulevardi Ismail Qemali
Vlorë, 9401

Vlora is one of the most beautiful cities of Albania and is right to be proud. Called the "City of the flag,' or ''City with two seas"

Shpresa Travel & Tours Shpresa Travel & Tours
Rruga Lef Sallata, 117
Vlorë

Ne agjensine tone do te gjeni keto sherbime: 1) Bileta autobusi - avioni - trageti 2) Siguracione makinash dhe shendeti 3) Perkthime - Noterizime

Hello Albania Travel Hello Albania Travel
Lagja: "Pavarësia", Rruga: "Çamëria"
Vlorë, 9401

®Hello Albania operator turistik Në bashkëpunim me ojf vendore, sipërmarrës të vegjël, shoqëria Hello ka për objektiv promovimin e zonave turistike, sidomos interland i Vlorës në vecanti dhe në Qarkun e Vlorës në tërësi.

LILI Travel & Tours LILI Travel & Tours
Rruga "Transballkanike" .Te Kullat Anakonda (Kulla Nr. 2)
Vlorë, 9401-

Agjensi udhetimi me qender ne Vlore. Paketa turistike & Bileta avjoni. Ofrojme bileta trageti, autobusi, siguracione, rezervime hoteli.

Edison Tourist Guide Edison Tourist Guide
Llogora Pass
Vlorë, +355

Our staff offers a guide accros the city for every tourist who want to know more about Vlora.. Reasonable prices,friendly staff and many other facilities..

Eurosky Travel Eurosky Travel
Rruga Hektor Shyti
Vlorë, 9400

Agjensi Udhetimesh ne hyrje te Portit Vlore.

Tour e Gite in Barca in Albania Tour e Gite in Barca in Albania
Vlorë, 9426

L'Albania con piu di 300 km di costa, la maggior parte ancora da esplorare, offre scenari mozzafiato che in pochi km vede alternarsi l'Adriatico e Ionio.